PDA

Επιστροφή στο Forum : Microcom Ελαττωματικό Microcom 2536



petrogazz
07-10-06, 16:42
Πήρα δυο dslcube για μένα και ένα φίλο και το ένα modem Microcom 2636 που περιέχονται έχει πρόβλημα (και σαν usb και στην έξοδο ethernet). Έστειλα ένα mail στην Vivodi για να ρωτήσω τη διαδικασια να ακολουθήσω και δεν μου απάντησαν. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια περίπτωση. Να το πάω από τα γραφεία τους; (είμαι Θεσ/νίκη).

hemlock
07-10-06, 16:46
Δηλαδη τι προβλημα ειδατε?
Αναλυσε λιγο παραπανω...

petrogazz
07-10-06, 17:17
Σαν usb δεν δουλεύει με καμία κυβερνηση (λούστηκα και με ultrex αλλά δεν). Με το ethernet υπάρχει πρόβλημα στην υποδοχή του rj. Μια δίνει μια δεν δίνει, δοκίμασα με άλλα καλώδια που δουλέυουν σε άλλο router και δεν.

xomateri
07-10-06, 19:08
Σε μένα δούλευε μια χαρά για μία βδομάδα και μετά τα έφτυσε τελείως, το πήγα στα γραφεία τους στο Χαλάνδρι και σε μισή ώρα, αφού το τέσταρε κάποιος τεχνικός, μου το αντικατέστησαν με ένα Speedtouch 536 που είναι σαφώς ανώτερο ρουτερ. Κάνε πρώτα μια προσπάθεια να επικοινωνήσεις μαζί τους.

petrogazz
07-10-06, 19:20
Σε μένα δούλευε μια χαρά για μία βδομάδα και μετά τα έφτυσε τελείως, το πήγα στα γραφεία τους στο Χαλάνδρι και σε μισή ώρα, αφού το τέσταρε κάποιος τεχνικός, μου το αντικατέστησαν με ένα Speedtouch 536 που είναι σαφώς ανώτερο ρουτερ. Κάνε πρώτα μια προσπάθεια να επικοινωνήσεις μαζί τους.

Θα ζητήσω και εγώ speedtouch αλλα το 585i. Κάποια στιγμή σκέφτομαι να βάλω dslphone, είμαι διατεθιμένος να δώσω και κάνα ψιλό.

thestria
07-10-06, 19:45
Πήρα δυο dslcube για μένα και ένα φίλο και το ένα modem Microcom 2536 που περιέχονται έχει πρόβλημα (και σαν usb και στην έξοδο ethernet). Έστειλα ένα mail στην Vivodi για να ρωτήσω τη διαδικασια να ακολουθήσω και δεν μου απάντησαν. Μήπως έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια περίπτωση. Να το πάω από τα γραφεία τους; (είμαι Θεσ/νίκη).
Θα το στείλεις με κούριερ στην βιβοντι στην Αθήνα (χρέωση δική τους). Πριν το κάνεις, θα πάρεις τηλέφωνο στα γραφεία στη Θεσσαλονίκη για να σε ενημερώσουν για τη διαδικασία.

Το microcom είναι το 2636.

@ ADSLgr.com All rights reserved.