PDA

Επιστροφή στο Forum : CONN-X 1024 με 30?



hellasyoda
07-10-06, 17:59
Καλησπερα.εχθες αγορασα το conn-x με το router speedtouch 530 και εχω το εξης προβλημα.Κατεβαζω με 30 ή 31 παραπανω δεν παει.εχω δοκιμασει και απο διαφορετικους servers και παλι τα ιδια.τι προβλημα υπαρχει.Υποθέτω οτι ειναι τα dslam μπουκομενα μετα την αναβαθμιση.
Μήπως ειναι καποια ρύθμιση στον router?

Gordito
07-10-06, 18:11
Μηπως δεν ειναι ακομα η συνδεση 1024? Μπορει τις πρωτες μερες να σε συνδεσουμε πιο χαμηλα,σαν test,και μετα από 2-3 μερες να σε ανεβασουνε στην κανονικη ταχυτητα.;)

hellasyoda
07-10-06, 18:15
Στο modem απο τι ειδα αναγνωριζει σαν 1024.Τεσπα αν ειναι θα περιμενω κανα 2-3 μερες ακομα και αν δεν διορθωθει η κατασταση θα παρω τηλεφωνο στον ΟΤΕ

vaggoulas
07-10-06, 18:23
Καλησπερα.εχθες αγορασα το conn-x με το router speedtouch 530
:offtopic:Γιατί το 530?Το 536 που είναι πιο καινούργιο μοντέλο και καλύτερο γιατί δεν το πήρες?Νομίζω ίδια τιμή είναι σχεδόν.

HaRRy
07-10-06, 19:49
Οταν λες ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ με 30 τι εννοείς?
ΠΟΙΟ πρόγραμμα και απο ΠΟΥ?
και να το ξαναπούμε σε όσους γκρινιάζουν ΣΥΝΕΧΕΙΑ...
Το ADSL ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ ως προς την ταχύτητα!!
ΓΙΑ ΕΓΓΥΗΜΕΝΟ bandwidth όποιος ΕΧΕΙ και ΘΕΛΕΙ ας πάρει HELLASCom γραμμή!!!
Σε ΚΑΜΙΑ χώρα και ΚΑΝΕΝΑΝ ISP δεν είναι εγγυημένο το DSL ειδικά αν κατεβάζεις τόρρεντς, μουλάρια κλπ!!
ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ΤΟ!!

gravis
07-10-06, 20:07
Harry τα πηρες άγρια βλέπω.. :gun:

HaRRy
07-10-06, 20:44
E μα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να διαβάζω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί μπαμπά δε κατεβάζω με 200 καρφωτά, γιατί μπαμπά δεν ανεβάζω με 30άρια σταθερά, γιατί στο emule δεν εχω φουλ ταχύτητα θα κάνω μύνηση στην FOL,BELLAS,OPENET,ALTEM, γιατί το τόρρεντ κάνει 10 μέρες, γιατί το limewire κολλάει ...
Ας μπει ΚΑΠΟΥ στην αρχή της σελίδας του φόρουμ...
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...
Είναι ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ 50 πραγμάτων οι ταχύτητες που έχουμε...
απο το πόσο καθαρή είναι η γραμμή μας, τι ρούτερ έχουμε, τι προγράμματα τρέχουμε, σε ποιό κέντρο είμαστε και τι κάνουν οι άλλοι, απο που κατεβάζουμε και τι κατεβάζουμε κλπ κλπ κλπ!

diabibas
07-10-06, 21:14
E μα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να διαβάζω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί μπαμπά δε κατεβάζω με 200 καρφωτά, γιατί μπαμπά δεν ανεβάζω με 30άρια σταθερά, γιατί στο emule δεν εχω φουλ ταχύτητα θα κάνω μύνηση στην FOL,BELLAS,OPENET,ALTEM, γιατί το τόρρεντ κάνει 10 μέρες, γιατί το limewire κολλάει ...
Ας μπει ΚΑΠΟΥ στην αρχή της σελίδας του φόρουμ...
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...
Είναι ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ 50 πραγμάτων οι ταχύτητες που έχουμε...
απο το πόσο καθαρή είναι η γραμμή μας, τι ρούτερ έχουμε, τι προγράμματα τρέχουμε, σε ποιό κέντρο είμαστε και τι κάνουν οι άλλοι, απο που κατεβάζουμε και τι κατεβάζουμε κλπ κλπ κλπ!

Γιατί φίλε Χάρρυ, όταν κάποιος πληρώνει για 1024 θέλει να έχει τουλάχιστον ΠΑΝΩ από 768.
Αλλιώς θα αγόραζε την 768 και πάλι πχ με 30 θα κατέβαζε. (και δεν μιλάω ούτε για Ρ2Ρ, ούτε για γαϊδάρους και μουλάρια), μιλάω για το γνήσιο FTP. Αν εσύ πλήρωνες για DSL και σου κατέβαζε σαν ISDN τότε να σε έβλεπα.

Το ότι ΔΕΝ είναι εγγυημένη, είναι πραγματικά αλήθεια, και νομίζω ότι το ξέρουμε όλοι, παρόλλα αυτά υπάρχει σε κάθε σύνδεση ένα ψυχολογικό κατώτατο όριο που μπορεί να ανεχτεί ο καθένας. Όπως επίσης ξέρεις ότι υπάρχουν και διάφορα "μερεμέτια" που μπορεί να κάνει κάποιος για να βελτιώσει (στα μέτρα του δυνατού), τη ποιότητα της σύνδεσης.

Δεν σου είπες ότι κατέβαζε στη 1024 με 80-90 να τα πάρεις αλλά με 30. Δηλαδή 4,3 φορές κάτω από το θεωριτικό μέγιστο.

EDIT: Και στο κάτω κάτω της γραφής, τώρα το πρόσεξα, ο φίλος μας είναι νέος ακόμη στο forum μόλις 1 μήνα και κάτι περίπου και με 8 μυνήματα. Έτσι υποδέχεσαι εσύ κάποιον καινούργιο? Ακόμη και κάτι άτοπο να έλεγε (που στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν είπε).

imm0ral
07-10-06, 21:40
Θα συμφωνήσω με τον dabiba και θα ήθελα να σου επίσης harry ότι ο ίδιος ο OTE για downstream 50% κάτω από το θεωρητικό (70 Κβ/s στην περίπτωση του 1024) το αναγνωρίζει σαν βλάβη.Σε περίπτωση λοιπόν που κατεβάζεις μόνιμα με 30άρια όπως λέει ο φίλος μας (και εγώ ίδιο πρόβλημα έχω) δεν μπορείς να είσαι χαρούμενος καθώς ο ίδιος ο ΟΤΕ σου λέει ότι έχεις ΟΝΤΩΣ πρόβλημα.Δεν μπορώ να καταλάβω τον εκνευρισμό σου από τι στιγμή που είναι πασιφανές ότι ο φίλος έχει πρόβλημα ( 23% του best effort) και απλώς εκφράζει τον προβληματισμό του.Αν ήταν όλοι να έβρισκαν τις προβληματικές συνδέσεις οκ τότε και το 384 μας πάει πολύ.


hellasyoda: Το ίδιο πρόβλημα με εσένα το έχουν όλοι (στην περιοχή μου τουλάχιστον).Το πιο ακραίο που είδα είναι 3 KB/s από ftp (είναι και αυτό normal harry?).Δήλωσε βλάβη στο 121 εάν είναι μόνιμο φαινόμενο τα 30 και κάνε υπομονή.:)

hellasyoda
08-10-06, 14:36
Φιλε vaggoulas βασικα για το προβήμα που μιλαω ειναι για ενα φιλο μου με το conn-x αυτος πηρε το speedtouch 530 καθως δεν ξερει και πολλα.Οσο Harry εχεις αδικο που τα πηρες καθως 1024 πληρωσε ο ανθρωπος οχι 384.(με 384 παραπνω θα επιανε)Εγω με 768 πιανω 76 με 79.απο torrent και 76 απο http και ftp.Καμια φορα 1 συνηθως την εβδομαδα αν πιασει τα τρελλα του πιανω κανα 50.Συνφωνο με τον imm0ral ή ειναι βλαβη η μπουλκονουν τα dslam τοσο ωστε να εχει την ταχυτητα αυτη.

Gila1899
08-10-06, 15:42
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...

Από αυτό μέχρι να κατεβάζουμε με 20kb/s από τον ftp server της otenet πάει πολύ.Πάρα πολύ.Μιλάμε για χυδαία κατάσταση πλέον, και δεν τους σώζει καμμία δικαιολογία.

Η αλητεία και η κοροιδία έχουν και τα όρια τους, και ο ΟΤΕ πλέον τα έχει ξεπεράσει.

HaRRy
08-10-06, 16:23
Αν είναι πίτα το DSLAM δεν υπάρχει αλητεία αλλά ΥΠΕΡΖΗΤΗΣΗ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!! Αν υπέγραφες συμβόλαιο που να λέει οτι η αναλογία είναι συγκεκριμένη τότε να έλεγα ΟΚ έχεις δίκιο...
Αν μένεις στη Κυψέλη που σε κάθε κέντρο πέφτουν ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ μαζί με σένα τότε την πάτησες...
Και ξαναλέω ΔΕΝ μας είπε απο που κατεβάζει, τι ρούτερ έχει, άν εχει κάνει forwarding πόρτες σωστά, αν και αν και αν...

Gila1899
08-10-06, 17:21
Αν είναι πίτα το DSLAM δεν υπάρχει αλητεία αλλά ΥΠΕΡΖΗΤΗΣΗ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!! Αν υπέγραφες συμβόλαιο που να λέει οτι η αναλογία είναι συγκεκριμένη τότε να έλεγα ΟΚ έχεις δίκιο...
Αν μένεις στη Κυψέλη που σε κάθε κέντρο πέφτουν ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ μαζί με σένα τότε την πάτησες...
Και ξαναλέω ΔΕΝ μας είπε απο που κατεβάζει, τι ρούτερ έχει, άν εχει κάνει forwarding πόρτες σωστά, αν και αν και αν...
Nαι, αλλά μην ξεχνάμε οτι για την κατάσταση στα DSLAM δεν ευθύνεται κάποια υπερφυσική δύναμη αλλά ο ΟΤΕ.

Για μένα δεν υφίσταται υπερζήτηση.Αν ο ΟΤΕ, ή οποιαδήποτε άλλη εταρεία σε οποιδήποτε κλάδο, δεν μπορεί να προσφέρει αυτά που υπόσχεται τότε συνειδητά εξαπατά τους πελάτες του.Δεν τους καλύπτουν οι διάφοροι περιορισμοί του adsl εάν υπόσχονται ταχύτητα σύνδεσης 1024kbps και προσφέρουν 256kbps.

Eίτε μπορείς να καλύψεις τις ανάγκες των πελατών σου είτε όχι.

diabibas
08-10-06, 17:51
Αν είναι πίτα το DSLAM δεν υπάρχει αλητεία αλλά ΥΠΕΡΖΗΤΗΣΗ...
ΔΥΣΤΥΧΩΣ !!! Αν υπέγραφες συμβόλαιο που να λέει οτι η αναλογία είναι συγκεκριμένη τότε να έλεγα ΟΚ έχεις δίκιο...
Αν μένεις στη Κυψέλη που σε κάθε κέντρο πέφτουν ΑΜΕΤΡΗΤΟΙ μαζί με σένα τότε την πάτησες...
Και ξαναλέω ΔΕΝ μας είπε απο που κατεβάζει, τι ρούτερ έχει, άν εχει κάνει forwarding πόρτες σωστά, αν και αν και αν...

Και όμως υπάρχει συμβόλαιο και ρήτρα. Το μέγιστο oversubscription που δίναται να υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα είναι 25/1 (πριν ένα χρόνο ήταν 30/1). Δηλαδή αυτή τη στιγμή μέχρι 25 ταυτόχρονα πάνω στο ίδιο DSLAM. Δεν υπογράφεται με τον χρήστη αλλά είναι όρος στις εταιρείες παροχής DSL. Επίσης ο ΟΤΕ πολλές φορές προσπαθεί (βλέποντας την κίνηση ενός DSLAM) να αποσυμφωρίζει την κατάσταση μοιράζοντας τους χρήστες σε άλλα που δεν έχουν τόση κίνηση.
Επίσης σου είπε ότι to router του και ότι έχει δοκιμάσει από διάφορους server.

Φίλε hellasyoda πες στον φίλο σου να ρίξει μια ματιά στον θόρυβο της γραμμής, να συνδέσει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ την γραμμή του τοίχου με τον router αφαιρώντας από όλο το υπόλοιπο σπίτι τυχόν φίλτρα ή splitter (ανάλογα τί έχει). Αν όλα είναι καλά εκεί σύμφωνα με αυτό

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=21205

τότε να το δηλώσει στον ΟΤΕ. Εγώ είχα δηλώσει βλάβη και για αυξημένο θόρυβο χωρίς καν να μου έχει μεγάλες διαφορές στο downloading και οι άνθρωποι ενδιαφέρθηκαν.

RyDeR
08-10-06, 18:02
E μα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να διαβάζω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί μπαμπά δε κατεβάζω με 200 καρφωτά, γιατί μπαμπά δεν ανεβάζω με 30άρια σταθερά, γιατί στο emule δεν εχω φουλ ταχύτητα θα κάνω μύνηση στην FOL,BELLAS,OPENET,ALTEM, γιατί το τόρρεντ κάνει 10 μέρες, γιατί το limewire κολλάει ...
Ας μπει ΚΑΠΟΥ στην αρχή της σελίδας του φόρουμ...
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...
Είναι ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ 50 πραγμάτων οι ταχύτητες που έχουμε...
απο το πόσο καθαρή είναι η γραμμή μας, τι ρούτερ έχουμε, τι προγράμματα τρέχουμε, σε ποιό κέντρο είμαστε και τι κάνουν οι άλλοι, απο που κατεβάζουμε και τι κατεβάζουμε κλπ κλπ κλπ!
ΔΗΛΑΔΗ ΕΣΥ ΜΕ ΠΟΣΟ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ;;;;;; Δεν σε πειράζει η 1024 να κατεβάζει με 10, σωστά; Έλα ρε θα πείς δεν πειράζει αφού ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ..., σωστά; Και άμα δεν κατάλαβες, δεν μιλάμε μόνο για μουλάρια και λοιπά p2p.

sa1901
08-10-06, 23:35
Εμένα πάντως η 2048 πάει στα καλύτερά της σαν 512. Επρεπε να είμαι και ευχαριστημένη δηλαδή;

Να την βράσω την αναβάθμιση. Κουλουβάχατα τα κάνανε. Καλύτερα είμασταν πριν. Με την 1024 τουλάχιστον πιάναμε και 100άρια στο κατέβασμα...

Και αυτά σε ένα DSLAM που έχει πιτάρει εδώ και 2 χρόνια.

Gila1899
09-10-06, 00:22
Εμένα πάντως η 2048 πάει στα καλύτερά της σαν 512. Επρεπε να είμαι και ευχαριστημένη δηλαδή;

Οταν εδώ και 2 μήνες η 512 που είχα, και από προχθές 1024, πάει σαν 128 λογικό μου φαίνεται.Με τα υπόλοιπα συμφωνώ.

lamesaint
09-10-06, 00:30
αμά πληρώνεις 1024 περιμένεις και ανάλογες ταχύτητες αλλιώς καλύτερα να πληρώνεις 512 και να παίρνεις αυτό που πληρώνεις και να είσαι ήρεμος.
Άρα ας μην βγαίνουν να πουλάνει 1024 να μην τις αγοράζουμε να τελειώνει η ιστορία.
Έλεος πια με την κοροιδία του "δεν είναι εγγυημένο".
Με την λογική αυτή ότι και να πάρεις μπορεί να είναι απο χάλια μέχρι και όλα τα λεφτά. Είναι τρόπος αυτός να πουλάς προιόντα??? ΗΜΑΡΤΟΝ !!!!

Ας σοβαρευτούν πρώτα κάποιοι "κύριοι" και μετά τρωγόμαστε μεταξύ μας ....

nikgr
09-10-06, 00:41
Tί σοι "best effort" πουλάνε όταν ούτε 1ώρα το 24ωρο δεν πλησιάζουν οι πραγματικές ταχύτητες τις ονομαστικές?
Γιατί να πληρώσει κάποιος 2mbit best effort όταν πιάνει όλο το 24ωρο ταχύτητα 384max?

Δυστυχώς με τις συμβάσεις που υπογράφουμε όμως ο ΟΤΕ είναι καλυμμένος οπότε η λύση είναι μία:
Πληρώνουμε τα λιγότερα που μπορούμε στις χαμηλότερες δυνατές ονομαστικές ταχύτητες.
Μόνο έτσι θα καταλάβει ο ΟΤΕ (και οι providers) ότι διπλασιασμός ταχύτητας δε σημαίνει να συγχρονίζει απλά το router στα 2 και στα 200 mbit...

Και όχι ούτε το 30% της ονομαστικής είναι πρόβλημα για τον ΟΤΕ.
Έτσι πίστευα κι εγώ μέχρι που μου εξηγήθηκαν απ' τον ΟΤΕ ότι ελαχιστο όριο ταχύτητας ΔΕΝ υπάρχει...

Και ούτε οφείλεται το πρόβλημα μόνο στους 2πλασιασμούς... Εγώ μήνες φωνάζω για την 1mbit που χρυσοπλήρωσα απ' τον προηγούμενο Ιανουάριο (όταν η πλειοψηφία είχε 384) και δεν απέδωσε παρά ελάχιστες συνολικά μέρες...

Πάντως αυτό το αίσχος με το "μη εγγυημένο" στις adsl δε νομίζω ότι ισχύει σε άλλα καταναλωτικό προιόν...
Είναι σα να αγοράζεις ένα σακουλάκι γαριδάκια και να είναι σχεδόν άδειο!
Και να σου λέει η TSIPITA ότι δε σου εγγυόμαστε πόσα γαριδάκια θα έχει το σακουλάκι που θα διαλέξεις...

Ή να χρυσοπληρώσεις ένα αυτοκίνητο με 200άλογα και να βγάζει τελικα 40 και να βγάζει καπνούς στην ανηφόρα...

diabibas
09-10-06, 02:29
ΕΝΤΑΞΕΙ! Αντιταθήκαμε στον HARRY (εγώ πρώτος από όλους αν δείτε στο νήμα) αλλά φτάνει.
Όσο για την εγγυημένη ή όχι ταχύτητα, υπάρχει κατώτατο όριο που από εκεί και πέρα δηλώνεται βλάβη. Αυτό το όριο είναι ΠΑΝΤΑ πάνω από την αμέσως χαμηλότερη ταχύτητα σύνδεσης. Όσο για την εγγύηση ταχύτητας ΜΟΝΟ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ κύκλωμα μπορεί να σου δώσει. Εκ των πραγμάτων κανείς δεν μπορεί να σου δώσει εγγύηση στην ταχύτητα αφού (όπως ξαναείπα) εφαρμόζεται το oversubscription. Το οποίο εφαρμόζεται και σε πανεπιστημιακά backbone δίκτυα όπως του πανεπιστιμίου Αθηνών.

porcupine
09-10-06, 15:51
E μα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να διαβάζω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί μπαμπά δε κατεβάζω με 200 καρφωτά, γιατί μπαμπά δεν ανεβάζω με 30άρια σταθερά, γιατί στο emule δεν εχω φουλ ταχύτητα θα κάνω μύνηση στην FOL,BELLAS,OPENET,ALTEM, γιατί το τόρρεντ κάνει 10 μέρες, γιατί το limewire κολλάει ...
Ας μπει ΚΑΠΟΥ στην αρχή της σελίδας του φόρουμ...
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...
Είναι ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ 50 πραγμάτων οι ταχύτητες που έχουμε...
απο το πόσο καθαρή είναι η γραμμή μας, τι ρούτερ έχουμε, τι προγράμματα τρέχουμε, σε ποιό κέντρο είμαστε και τι κάνουν οι άλλοι, απο που κατεβάζουμε και τι κατεβάζουμε κλπ κλπ κλπ!

οταν με την 768 και αορίστου κατεβάζα με σταθερά 75-78 και πάω στα 1024 για καλύτερα ( οχι με προοπτική 100αρας αλλά πάνω απο 85, τότε υπάρχει θέμα....
δεν μιλώ για τα P2P αλλά ακόμα και για απλά downloads ή browsing....
οταν πληρώνω 1024, απαιτώ να έχω έστω το 60% της δυναμικότητας της γραμμής μου βάσει τών όσων απολάμβανα εδώ και 3μιση χρόνια με 384 και για λιγο με την 768.

μην ξεχάσω, απο τις 27/9 εκκρεμεί ακόμα η αναβάθμιση....:evil::evil::evil::evil:
κανείς δεν ξέρει τι και πώς καθυστερεί τόσο την μετατροπή μου παρόλο που δείχνει 1024 συγχρονισμένα και με οτενέτ αναβαθμισμένη.

georgex
09-10-06, 16:08
E μα εχω ΣΙΧΑΘΕΙ να διαβάζω κάθε μέρα τα ίδια και τα ίδια...
Γιατί μπαμπά δε κατεβάζω με 200 καρφωτά, γιατί μπαμπά δεν ανεβάζω με 30άρια σταθερά, γιατί στο emule δεν εχω φουλ ταχύτητα θα κάνω μύνηση στην FOL,BELLAS,OPENET,ALTEM, γιατί το τόρρεντ κάνει 10 μέρες, γιατί το limewire κολλάει ...
Ας μπει ΚΑΠΟΥ στην αρχή της σελίδας του φόρουμ...
ΤΟ ΑDSL ΔΕΝ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ...
Είναι ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ 50 πραγμάτων οι ταχύτητες που έχουμε...
απο το πόσο καθαρή είναι η γραμμή μας, τι ρούτερ έχουμε, τι προγράμματα τρέχουμε, σε ποιό κέντρο είμαστε και τι κάνουν οι άλλοι, απο που κατεβάζουμε και τι κατεβάζουμε κλπ κλπ κλπ!
Εγώ πιστεύω ότι το κύριο "ερώτημα" είναι : "Γιατί μπαμπά η κυρά-Τασούλα κατεβάζει με 200 καρφωτά και εγώ μόνο με 30 ενώ πληρώνουμε το ίδιο ?"

manos_ir
17-10-06, 16:23
εχω σαν το φιλο παραπανω συνδεση με cone-x στα 1024 εξαρχης αναβαθμισμενη! εχω το γνωστο και αρχαιο speedtouch 530i. η γραμμη συνδεθηκε το modem ρυθμιστηκε η γραμμη δουλεψε και εγω ικανοποιηθηκα που επελεξα cone-x.ειδα 120kbps και γενικα ημουν οκ!
αλλα αυτο κρατησε 1 εβδομαδα! απο τοτε η γραμμη ειναι στην εντατικη! μεσος ωρος download
30kbps me max 50kbps!κιαι για να προλαβω ερωτησεις εχω 2 pc και καταφερνα να ζηταω παντα οσα χωρουσε η γραμμη μου(ακομα και μονο με χρηση surfing).το κορυφαιο ηταν ενα πρωι που το
modem δεν καταφερνε να συχρωνιστει!
Μετα απο 3 τηλ στον π.Ο.Τ.Ε. ενημερωθηκα οτι ερχονται τεχνικοι! μετα απο αυτο μονο καποιες ελαχιστες περιπτωσεις επιασα ξανα 120 και για λιγο!
η κατασταση με εχει βγαλει απο τα ρουχα μου! 1024 τωρα και ο μετρητης του modem μου γραφει
το ταπεινο νουμερο 300-500! ΗΜΑΡΤΟΝ !!!! ΝΑ ΜΠΟΥΚΟΝΕΙ Η 1024 ΣΤΑ 30Κβπς μονο απο surfing???
για μουλαρι ουτε λογος!!!! οταν το ανοιγω δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο! μα τιποτα!
Σας παρακαλω:
1-γνωμες
2-ιδεες
3-προγραμματα μετρησης(να τα δοκιμασω ολα)

δεν προκειτε να βαλω το firmware του 510 γιατι θελω την usb θυρα!

Gila1899
17-10-06, 16:51
εχω σαν το φιλο παραπανω συνδεση με cone-x στα 1024 εξαρχης αναβαθμισμενη! εχω το γνωστο και αρχαιο speedtouch 530i. η γραμμη συνδεθηκε το modem ρυθμιστηκε η γραμμη δουλεψε και εγω ικανοποιηθηκα που επελεξα cone-x.ειδα 120kbps και γενικα ημουν οκ!
αλλα αυτο κρατησε 1 εβδομαδα! απο τοτε η γραμμη ειναι στην εντατικη! μεσος ωρος download
30kbps me max 50kbps!κιαι για να προλαβω ερωτησεις εχω 2 pc και καταφερνα να ζηταω παντα οσα χωρουσε η γραμμη μου(ακομα και μονο με χρηση surfing).το κορυφαιο ηταν ενα πρωι που το
modem δεν καταφερνε να συχρωνιστει!
Μετα απο 3 τηλ στον π.Ο.Τ.Ε. ενημερωθηκα οτι ερχονται τεχνικοι! μετα απο αυτο μονο καποιες ελαχιστες περιπτωσεις επιασα ξανα 120 και για λιγο!
η κατασταση με εχει βγαλει απο τα ρουχα μου! 1024 τωρα και ο μετρητης του modem μου γραφει
το ταπεινο νουμερο 300-500! ΗΜΑΡΤΟΝ !!!! ΝΑ ΜΠΟΥΚΟΝΕΙ Η 1024 ΣΤΑ 30Κβπς μονο απο surfing???
για μουλαρι ουτε λογος!!!! οταν το ανοιγω δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο! μα τιποτα!
Σας παρακαλω:
1-γνωμες
2-ιδεες
3-προγραμματα μετρησης(να τα δοκιμασω ολα)

δεν προκειτε να βαλω το firmware του 510 γιατι θελω την usb θυρα!
Υπόμονη.Οτι άλλο και να σου πεί κανείς δεν έχει νόημα.

Dr.CHaNaS
17-10-06, 19:43
Εγω με ολα αυτα λεω να γινω παροχος....

Πακετο προσφορας
Κατεβασε-το-Ιντερνετ-ολο-σε-3-μολις-λεπτα-παραλληλα-με-το-προγραμμα-αδυνατισματος-σου:

100Gbit download/50GBit upload* μεσω μιας απλης τηλεφωνικης γραμμης (ακομα και σε φερεσυχνο), με 136μηνο συμβολαιο μονο 5€/μηνα.Τρεχτε προλαβετε! Και αμα βρεθει καποιος να σας δινει παραπανω με τα ιδια λεφτα τοτε σας 4πλασιαζω την ταχυτητα δωρεαν! Τρεχτε προλαβετε! Τωρα που γυριζει...

Η σουπερ ειδικη σπεσιαλ μοναδικη ουανς-ιν-ε-λαιφταϊμ οποιος-προλαβε-τον-κυριον-ειδε προσφορα θα ισχυει μεχρι μεθαυριο.



*Οι ταχυτητες ειναι μη εγγυημενες.
Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται.
Αλλαγες δεν γινονται.
Τα αρνια ειναι ντοπια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.