PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειναι καλος αυτος ο σερβερ;



JohnPro
02-06-11, 10:27
Καλησπερα!

Θελω να ανοιξω σερβερ στο lineage και θελω να μου πειτε αν ειναι καλος αυτος ο σερβερ για το συγκεκριμενο παιχνιδι και για ατομα 20 με 50-80 ατομα.

Σερβερ (http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/x3)

Αξιζει για αυτα τα λεφτα, και για την συγκεκριμενη εταιρια? Και αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο καλυτερο host? :):)

wnet
02-06-11, 10:45
Καλησπερα!

Θελω να ανοιξω σερβερ στο lineage και θελω να μου πειτε αν ειναι καλος αυτος ο σερβερ για το συγκεκριμενο παιχνιδι και για ατομα 20 με 50-80 ατομα.

Σερβερ (http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/x3)

Αξιζει για αυτα τα λεφτα, και για την συγκεκριμενη εταιρια? Και αν μπορειτε να μου προτεινεται καποιο καλυτερο host? :):)

Για τα άτομα που θες θα τα χαζοκαταφέρει, αλλά αν μπόρείς να βρείς κάτι με μεγαλύτερη μνήμη και να μην "κουμπώνει" σε 100Mbit αλλά σε 1Gbit θα ήταν πολύ καλύτερα.

Το 1Gbit port το έχει σαν optional.

Επίσης για windows server λειτουργικό δεν ισχύει η ίδια χρέωση αλλά κάτι παραπάνω....
Αν μπορείς να εργαστείς (εσύ αν μπορείς να εργαστείς.... τα java files και η MySql μια χαρά αισθάνονται στο linux ;)) με linux βέβαια δεν τίθεται θέμα.

Defected
02-06-11, 11:04
Δύσκολο στη hetzner να τρέξεις l2 server. Διάβασε τους όρους χρήσης τους για να αποφύγεις τυχόν τρεχάματα αργότερα.

JohnPro
03-06-11, 11:16
Επίσης για windows server λειτουργικό δεν ισχύει η ίδια χρέωση αλλά κάτι παραπάνω....
Αν μπορείς να εργαστείς (εσύ αν μπορείς να εργαστείς.... τα java files και η MySql μια χαρά αισθάνονται στο linux ;)) με linux βέβαια δεν τίθεται θέμα.

Το ξερω... Ουτως ή αλλως ασχολουμαι με λινουξ....

........Auto merged post: JohnPro πρόσθεσε 1 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Ξερετε κανενα καλο host για σερβερ???

Tiven
03-06-11, 11:41
Δύσκολο στη hetzner να τρέξεις l2 server. Διάβασε τους όρους χρήσης τους για να αποφύγεις τυχόν τρεχάματα αργότερα.

Δεν τίθεται νομικό θέμα με το project Lineage 2 Java.

@ ADSLgr.com All rights reserved.