PDA

Επιστροφή στο Forum : Wind στο Γέρακα



bart
06-06-11, 16:07
Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι σχετικά νέος κάτοικος της περιοχής του Γέρακα και σύντομα διαπίστωσα ότι ο μόνος τρόπος να έχω σε εύλογο χρονικό διάστημα τηλεφωνική γραμμή ήταν να αποταθώ στον ΟΤΕ.
Αφού έγινε η σύνδεση μετά από 2 εβδομάδες, η γραμμή είναι σχετικά σταθερή με αρκετά disconnect στις ώρες αιχμής. Όπως και πολλοί φίλοι εδώ στο φόρουμ, θα ήθελα μια πιο οικονομική λύση και ήθελα να διερευνήσω και την περίπτωση της Wind. Βέβαια η ιστοσελίδα της δείχνει ότι δεν υποστηρίζει douple play, το οποίο επιβεβαίωσα μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το 13800 :hmm:
Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο; Ως Τελλάς δεν παρείχε υπηρεσίες double play στη περιοχή;

Ευχαριστώ.

kerneld
06-06-11, 16:36
Καλησπέρα,
Μένω Γλυκά Νερά, και νομίζω ότι σαν περιοχή "πέφτουμε" σε κέντρο ΟΤΕ-Γέρακα.

Γείτονας και φίλος είναι συνδρομητής double-play με Wind, οπότε καλό θα ήταν να ξαναελέγξεις για διαθεσιμότητα μιας και το βλέπω απίθανο να να μην δίνει στην περιοχή 2play η WIND.

Πάντως, η σύνδεση του στην Wind (24αρα) είναι με λιγότερα προβλήματα από όσο ήταν με τον ΟΤΕ, που είχε αναγκαστεί να την λειτουργεί σαν 8άρα, για να έχει σταθερότητα στις συνδέσεις του.

bart
07-06-11, 16:20
Ευχαριστώ για την πληροφορία kerneld.

Επκοινώνησα ξανά με το 13800 μήπως έπεσα σε υπάλληλο χωρίς γνώσεις αλλά δυστυχώς και σήμερα μου είπαν το ίδιο.
Αναρωτιέμαι, τον εξοπλισμό που είχε η Τελλάς τον ξήλωσαν;;;

Συνεπώς ή κοιτάω άλλο πάροχο ή περιμένω.

3llinas
07-06-11, 18:03
Ευχαριστώ για την πληροφορία kerneld.

Επκοινώνησα ξανά με το 13800 μήπως έπεσα σε υπάλληλο χωρίς γνώσεις αλλά δυστυχώς και σήμερα μου είπαν το ίδιο.
Αναρωτιέμαι, τον εξοπλισμό που είχε η Τελλάς τον ξήλωσαν;;;

Συνεπώς ή κοιτάω άλλο πάροχο ή περιμένω.

υπαρχει περιπτωση να μην διχνει διαθεσιμοτητα γιατι ειναι πολυ καινουργιος ο αριθμος και να μην εχει περαστει στο συστημα....μπορεις να κανεις κανονικα την αιτηση και θα προχωρηση κανονικα μετα απο 2-3 μερες απο καταστημα και αν θες δοκιμασε με εναν πιο παλαιο αριθμο γειτονικο να δεις που θα σου βγαλει διαθεσιμοτητα....το ιδιο προβλημα το εχουμε και εδω γιαννενα παντα σε πολυ καινουργιους αριθμους του ΟΤΕ

hrliakop
07-06-11, 20:01
σε ποια περιοχη του Γερακα εισαι;

αν δεν σου εχουν δωσει φερεσυχνο απο ΟΤΕ τοτε καλυπτεσαι σιγουρα.
δώσε στη Wind κάποιον γειτονικο σου τηλεφωνικο αριθμο για να σου επιβεβαιωσουν την διαθεσιμοτητα δικτυου

@ ADSLgr.com All rights reserved.