PDA

Επιστροφή στο Forum : ZTE ZXV10 H108L - Πρόβλημα με πόρτα 80



phanispal
06-06-11, 18:53
Γνωρίζει κανείς αν είναι μπλοκαρισμένη η πόρτα 80; Εάν είναι πώς μπορεί να ξεμπλοκαριστεί; Έχω πάρει τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη της Wind αλλά από ό,τι φαίνεται είτε δεν γνωρίζουν είτε με γράψαν κανονικά.

Έχω δημιουργήσει κανόνες στο port forwarding. Είμαι σίγουρος πως παίζουν διότι άλλες πόρτες φαίνονται κανονικά ανοιχτές.

sdikr
06-06-11, 19:05
συνήθως χρειάζεται να αλλάξεις την πόρτα που ακούει το interface του Modem, καθώς και αν υπάρχει κάτι σαν acl να το απενεργοποιήσεις.

Απο όσο γνωρίζω δεν κάνουν κάποιο block στην wind

phanispal
06-06-11, 19:14
Πώς μπορεί να αλλαχτεί η πόρτα του modem; Δεν έχω δει κάποια ρύθμιση. Επιπλέον, ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με άλλα modem. Όσον αφορά τα ACL δεν βρήκα κάτι, αλλά θα κοιτάξω πάλι μήπως μου ξέφυγαν.

Πληροφοριακά, έχω απενεργοποιήσει το firewall, οπότε δεν (νομίζω να) υπάρχει πρόβλημα από αυτό.

edit:
Ενεργοποίησα το DMZ, το οποίο από ό,τι έχω καταλάβει αφήνει ελεύθερες όλες τις πόρτες. Η πόρτα 80 όμως συνεχίζει να φαίνεται κλειστή. Επιλογή για αλλαγή της πόρτας του web interface του modem δεν βρήκα πουθενά.

orlox
03-02-13, 01:36
Πώς μπορεί να αλλαχτεί η πόρτα του modem; Δεν έχω δει κάποια ρύθμιση. Επιπλέον, ποτέ δεν είχα παρόμοιο πρόβλημα με άλλα modem. Όσον αφορά τα ACL δεν βρήκα κάτι, αλλά θα κοιτάξω πάλι μήπως μου ξέφυγαν.

Πληροφοριακά, έχω απενεργοποιήσει το firewall, οπότε δεν (νομίζω να) υπάρχει πρόβλημα από αυτό.

edit:
Ενεργοποίησα το DMZ, το οποίο από ό,τι έχω καταλάβει αφήνει ελεύθερες όλες τις πόρτες. Η πόρτα 80 όμως συνεχίζει να φαίνεται κλειστή. Επιλογή για αλλαγή της πόρτας του web interface του modem δεν βρήκα πουθενά.

Τελικα εχουμε λυση;

@ ADSLgr.com All rights reserved.