PDA

Επιστροφή στο Forum : Έλεος επιτέλους με την αναβάθμιση της ADSL



pskouridis
08-10-06, 19:31
Εδώ και 10 μέρες οι ταχύτητες που κατέβαζα με το Bitcomet έχουν πέσει δραματικά. Έχω μια 512 σύνδεση στην ΟΤΕΝΕΤ και από εκεί που κατέβαζα με 50 kb/s μέσο όρο ξαφνικά για μια μέρα έφτασα να κατεβάζω με 90 kb/s και λέω επιτέλους αναβαθμίστηκε η γραμμή στην περιοχή μου(Λαγκαδάς). Βάζω το τηλέφωνό μου στην υπηρεσία της ΟΤΕΝΕΤ που σου λέει αν αναβαθμίστεικε η περιοχή σου αλλά μου βγάζει πως δεν αναβαθμίστηκε. Τεσπα, την επόμενη ακριβώς μέρα η ταχύτητες πέφτουν δδραματικά με μέσο όρο 10 kb/s. Λέω παροδικό θα είναι, αλλά το τροπάριο συνεχίζεται μέχρι σήμερα. Στην αρχή μου μπήκαν υποψίες μήπως ο ΟΤΕΝΕΤ έκανε την ίδια μαμουνιά με την HOL αλλά μάλλον δεν παίζει κάτι τέτοιο. Βρε έλεγξα τις ρυθμίσεις του modem (Alcatel 530) αλλά πάλι τίποτα. Πρόσφατα ένα φιλαρακί μου είπε πως μάλλον οφείλεται στον διπλασιασμό που κάνει ο ΟΤΕΝΕΤ. Πέρνω τηλ. στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕΝΕΤ και δεν ήξεραν την τύφλα τους (ήθελα να μάθω με μέσο δουλεύουν όλοι εκεί πέρα;) και σχεδόν έχω απελπιστεί. Ρε παιδιά αν αντιμετωπίζει καπιος το ίδιο πρόβλημα με μενα ή ξερεί κάτι παραπάνω ας διαφωτίσει λίγο της κατάσταση.

Kiwi
08-10-06, 21:22
Αν προσέξεις, τα περισότερα threads τον τελευταίο μήνα, ασχολούνται με το συγκεκριμένο ζήτημα και ο περισότερος κόσμος έχει προβλήματα. Απ' ότι έχω καταλάβει, η επίσημη εξήγηση των ISP και του ΟΤΕ είναι να ότι μέχρι να ολοκληρωθούν οι αναβαθμίσεις, θα παρουσιάζονται διακυμάνσεις και αστάθεια στο δίκτυο ADSL.

Η δικιά σου γραμμή μπορεί να έχει αναβαθμιστεί αλλά όχι και η περιοχή σου. Μέχρι το Νοέμβριο λοιπόν (όπως έχει ανακοινωθεί επίσημα), θα πρέπει να κάνεις υπομονή και αν συνεχίζουν τα προβλήματα και μετά, ετοιμάζουμε μία μαζική διαμαρτυρία, γιαούρτια κλπ κλπ.

Gila1899
08-10-06, 22:25
Μέχρι το Νοέμβριο λοιπόν (όπως έχει ανακοινωθεί επίσημα), θα πρέπει να κάνεις υπομονή και αν συνεχίζουν τα προβλήματα και μετά, ετοιμάζουμε μία μαζική διαμαρτυρία, γιαούρτια κλπ κλπ.
Τίποτα δεν θα κάνουμε και το ξέρουμε και το ξέρουν πολύ καλά.Πάλι την μοίρα μας θα κλαίμε σε κάνα forum.

nnn
08-10-06, 22:57
Αν ρίξεις μια ματιά στο παρακάτω θα δεις ό,τι δεν είσαι ο μόνος.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=45357

@ ADSLgr.com All rights reserved.