PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυτό το Shareaza πότε θα ξεκινήσει?



stamiak
18-03-04, 08:42
Έχω το jetspeed 500i. ΑΠό security => Security Trigger Configuration, έχω ανοίξει όλα τα ports (απ' ότι βλέπω ανοίγει μέχρι τα 16959).

Κατεβάζω από kazaa και soulseek κανονικά και από edonkey (έστω και με απελπιστική ταχύτητα).

Τώρα αυτό το Shareaza με έχει τρελλάνει στο μήνυμα "pending". Δε πα να έχει δίπλα 80 resources. Δεν κατεβάζει τίποτα.

Μήπως κάποιος που το χρησιμοποιεί ξέρει αν υπάρχει κάποιο tip? Και αυτό το pending τι σημαίνει?

Σημειώνω πως, στην αρχή (με το κουμί home) βλέπω στα αριστερά, πως στα Gnutella και edonkey δείχνει "connected".

Ευχαριστώ

sevastos100
18-03-04, 13:15
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ με το Shareaza κι αναγκάσθηκα να χρησιμοποιώ το Kazaaplus. Κι αυτό όμως τελευταία μου φαίνεται πολύ φτωχό σε σχέση με το παρελθόν.

BeholderX
18-03-04, 13:27
Ανοιξε τις πηγές του κάθε αρχείου και δες από που προέρχεται (shareaza, edonkey, gnutella1, κτλ). Αν η πλειοψηφία των πηγών είναι από shareaza clients (gnutella2) θα κατέβει γρήγορα. Αν από emule, αργά, όπως και στον καθαρό emule client, πιο αργά μάλλον...

Δες και αυτό: Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=5107

Klime
18-03-04, 16:43
Δοκίμασε να κατεβάσεις και την καινούρια έκδοση(1.8.10.8). Είχα και εγώ προβλήματα και λύθηκαν με αυτό!

Reef
29-11-05, 21:23
επισης κατι που κανω εγω συχνα ειναι να παταω pause download και καπακι restart download (η πως λεγεται)

σε βαριες περιπτωσεις επισης κλεινω το shareazza και το ξανανοιγω (εννοω με exit οχι minimize maximize)

savdown
01-12-05, 04:07
επισης κατι που κανω εγω συχνα ειναι να παταω pause download και καπακι restart download (η πως λεγεται)

σε βαριες περιπτωσεις επισης κλεινω το shareazza και το ξανανοιγω (εννοω με exit οχι minimize maximize)

Αυτό γίνεται γιατί "χάνεις" πηγές όσο είσαι σε qeue και περιμένεις , για άγνωστο προς εμένα λόγο.
Με το να το κλείνεις και να το ξανανοίγεις βρίσκει τις πηγές που είχες χάσει (και όσες έχουν προστεθεί πρόσφατα) αλλά χάνεις και την σειρά σου στο αρχείο που περιμένεις να κατεβάσεις. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις με τα ίδια αποτελέσματα είναι να το βάζεις να ψάχνει για περισσότερες πηγές με δεξί κλικ στο αρχείο που κατεβάζεις , έτσι δεν χάνεις και την σειρά σου.
Καλα που το ξέθαψες αυτό το ποστ:D

ANDiTKO
22-02-06, 01:32
Shareaza SUxZ!:down:
δοκιμάστε το limewire !νομιζω ότι είναι καλύτερο :hmm:

ANDiTKO
22-02-06, 01:37
αν έχετε προσέξει το Shareaza σχεδών πάντα χρησιμοποιεί τα 100% τηz CPU!
και στον υπολογιστή μου που έχει CPU AMD Athlon XP 3200+ :shifty:
και άλλο το πρόβλημα που για να ξεκινίσει κολλάει λες και παίζω DooM 3 και ΝFS MW
ταυτόχρονα.

Re-Ti-Re
22-02-06, 08:49
@ ANDiTKO Ποτέ δεν έχει χρησιμοποιήσει πάνω από 4% σε P4 2.4 GHz.

Κάτι άλλο συμβαίνει.

ANDiTKO
15-03-06, 04:31
@ ANDiTKO Ποτέ δεν έχει χρησιμοποιήσει πάνω από 4% σε P4 2.4 GHz.

Κάτι άλλο συμβαίνει.

Δεν ξέρω ρε φίλε,αλλά το είχα δει και σε μια φίλη μου που έχει P4 3 GHz και εκεί το ίδιο πρόβλημα!Μόλης απεγκατέστησα το shareaza ο υπολογιστής έγινε Turbo! κάτι παίζει και δεν μου αρέσει..... πάντως παλιά ήμουνα fan της shareaza αλλά τώρα όχι :down:

ANDiTKO
15-03-06, 04:36
Έχω το jetspeed 500i. ΑΠό security => Security Trigger Configuration, έχω ανοίξει όλα τα ports (απ' ότι βλέπω ανοίγει μέχρι τα 16959).

Κατεβάζω από kazaa και soulseek κανονικά και από edonkey (έστω και με απελπιστική ταχύτητα).

Τώρα αυτό το Shareaza με έχει τρελλάνει στο μήνυμα "pending". Δε πα να έχει δίπλα 80 resources. Δεν κατεβάζει τίποτα.

Μήπως κάποιος που το χρησιμοποιεί ξέρει αν υπάρχει κάποιο tip? Και αυτό το pending τι σημαίνει?

Σημειώνω πως, στην αρχή (με το κουμί home) βλέπω στα αριστερά, πως στα Gnutella και edonkey δείχνει "connected".

Ευχαριστώ


Ίσος κάπιο FireWall το μπλοκάρει ή το port που χρησιμοποιεί το shareaza δεν είναι διαθέσημο.Και τέλος,εάν εχεις πολλά αρχεία προς κατευασμα τοτε μην περιμένεις κανένα από αυτά να κατευεί!:(

@ ADSLgr.com All rights reserved.