PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρήστης ΟΤΕ με ip address σε domain της hol



Chemical
08-06-11, 17:19
Εχω σύνδεση connex, αλλά κάνοντας resolve την ιp μου, με βγάζει σε dsl.hol.gr domain, επίσης έχω παρατηρήσει οτι μετα τις 19:00 2 με 3 ώρες κάθε μέρα, δεν συνχρονίζει το router.
τι διάολο;

Ευχαριστώ

yuk
08-06-11, 17:54
Έχεις περάσει στο μόντεμ στοιχεία της Otenet (πχ user@otenet) και παίρνεις ΙΡ της HOL; :hmm:
Σε ποιό range ανήκει η ΙΡ που έχεις;

SfH
08-06-11, 17:57
Η ip με την οποία έκανες το post ανήκει σίγουρα στη hol πάντως. Πόσο σίγουρος είσαι ότι έχεις conn-x ? Το τηλεφωνικό σου νούμερο είναι σωστό/λειτουργεί κανονικά ?

Chemical
08-06-11, 18:04
Έχεις περάσει στο μόντεμ στοιχεία της Otenet (πχ user@otenet) και παίρνεις ΙΡ της HOL;
Ναι

Σε ποιό range ανήκει η ΙΡ που έχεις;
46.176.79.??

Πόσο σίγουρος είσαι ότι έχεις conn-x?
Ειμαι σίγουρος οτι το πληρώνω, για το αν έχω δεν ειμαι και τόσο σίγουρος τελευταία :p

valen_gr
08-06-11, 18:19
το τηλεφωνο σου παιζει καλα και με το σωστο νουμερο? Η μοναδικη περιπτωση να παιρνεις ΙΡ hol ενω εχεις περασμενα στοιχεια @otenet στο ρουτερ ειναι το σημα DSL που παιρνεις να ειναι απο LLU πορτα της hol.
Οπότε ειτε εχεις μεταφερθει στην hol :p ειτε υπαρχει επαφη με DSL γραμμης hol στην συνδεση σου, και συγχρονιζεις σε οριο hol αντι του ΟΤΕ.

Chemical
09-06-11, 14:19
Τα βρισκουν μεταξυ τους αυτοι... απο οτι φαινεται

CyberCr33p
11-06-11, 12:22
Μήπως συνδέεσαι ασύρματα και κατά λάθος έχεις συνδεθεί σε router κανενός γείτονα;

@ ADSLgr.com All rights reserved.