PDA

Επιστροφή στο Forum : Κανένα νέο για τιμές;



or1onas
09-10-06, 14:18
Γειά κ χαρά σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς καμμιά πληροφορία σχετικά με αναμορφώσεις τιμών τις Tellas.
Με δεδομένο ότι 4net και HOL δίνουν πλέον 1mbit αορίστου χρόνου στα 20.5, καθώς και πολύ καλές προσφορές για φοιτητικό (εκεί η tellas δίνει το 1mbit μόλις 2ε κάτω από την κανονική τιμή), δε θα έπρεπε κ η Tellas να κάνει καμμία κίνηση;
Η αλήθεια είναι ότι ήδη από την περασμένη εβδομάδα έκανα αίτηση (λόγω μετακόμισης) για shared llu στα Α.Πατήσια (Αλυσίδα) στην Tellas γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος και για 1-2 ευρώ δεν αλλάζω ISP.
Θεωρώ όμως ότι θα πρέπει να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό..
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.:oneup:

ermis333
09-10-06, 14:27
Αν πας σε Shared LLU μη σε νοιάζει να πληρώνεις 7Ε παραπάνω, η ταχύτητα θα σε αποζημειώσει.

Τώρα για τιμές μάλλον από τέλη Οκτώβρη κάτι ακούγεται

or1onas
09-10-06, 15:19
Ευχαριστώ για την απάντηση. Περιμένω διακαώς να βάλω το full llu μόλις έρθει στην περιοχή μου, αλλά από τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν είναι καλή κίνηση..;
Το shared llu σε τί μπορεί να με αποζημειώσει;

Dimitris
09-10-06, 16:42
Μα δεν άφησε να εννοηθεί πουθενά ότι και το Full LLU δεν θα είναι καλό. Η Tellas στο Full LLU θα δώσει σταθερή τηλεφωνία σαν αυτή του οτε και όχι σαν τη Vivodi που απλά δίνει dsl + dslphone. Από τιμές όμως ακόμα δεν έχει ακουστεί το παραμικρό. Μόνο ότι θα δώσει και ταχύτητες 8Mbit. Αρχές του 2007 που θα ξεκινήσει το full llu θα ξέρουμε περισσότερα. Κι εγώ περιμένω προς το παρόν τη σύνδεσή μου στο shared llu και μόλις δουλέψει και η φορητότητα αριθμού την κάνω από τον οτε.

Crosstalk
09-10-06, 23:06
Μαγκες ...... τελος Οκτωβρη θα γινουν ωραια πραγματα .... μην βιαζεστε και θα βγειτε κερδισμενοι και στο LLU (οσοι τυχεροι καλυπτονται) και στις γραμμες μεσω ΟΤΕ.

or1onas
09-10-06, 23:19
Έλα τώρα....δώσε κανένα στοιχείο...Μη μας αφήνεις έτσι...;)

apostolt
10-10-06, 11:24
Ας περιμενουμε λοιπον τον Νοεμβριο να δουμε και σε τι τιμες θα μας δωσουν τα full lu και 4mbit

waste
11-10-06, 19:41
εμενα με απασχολει πολυ ο χρονος ενεργοποιησης. τουλαχιστον εαν δωθει full LLU θα περιμενω να παρω πρωτα δευτερη γραμμη και μετα να διακοψω PSTN,ADSL του ΟΤΕ. Αληθεια στο Full llu ποιος κανει την εγκατασταση των γραμμων. Η τελλας ή ο ΟΤΕ?? εννοω ποιος τεχνικος ερχεται να συνδεσει τα καλωδια?

or1onas
11-10-06, 19:50
Προσωπικά πάντως, μπορώ να μιλήσω για νέο ρεκόρ. Έκανα αίτηση για shared το απόγευμα της Παρασκευής και αυτή τη στιγμή μπαίνω στο forum από τη νέα μου σύνδεση :-)

Dimitris
11-10-06, 20:03
Τέτοια μηνύματα σαν το από πάνω πρέπει να γίνονται ban. Εγώ περιμένω από τις 21/9 :(

BitOfSalt
11-10-06, 20:08
Welcome to the club or1onas, δηλ ένεργοποιήθηκες σε 3 εργάσιμες ? :shock::shock::shock:

Μήπως σε λένε Τελλασοπουλο ???
Άμα σε θέλει.........

or1onas
11-10-06, 20:33
ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Γ@μ@τ@ post κ τα 2 παίδες...Ναι, από Παρασκευή απόγευμα που πήρα τηλ, σήμερα το μεσημέρι κατά τις 2.30 με πήραν κ μου είπαν όλα κομπλέ. Κ μάλιστα ακόμα δεν έχουν στείλει courier για το συμβόλαιο κλπ...
Να πω την αλήθεια, με την Τελλάς είμαι ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος, κ όποτε μιλάμε στο τηλ. τους το λέω. Ίσως και αυτό να βοηθάει. Το καλό είναι ότι δεν το κάνω για 'γλύψιμο', όντως απλά κάνουν τη δουλειά τους άψογα όσο με αφορά σαν πελάτη τους και τους το λέω. Καλό είναι και τα καλά να λέγονται, όχι μόνο το κράξιμο...

ermis333
12-10-06, 07:19
εμενα με απασχολει πολυ ο χρονος ενεργοποιησης. τουλαχιστον εαν δωθει full LLU θα περιμενω να παρω πρωτα δευτερη γραμμη και μετα να διακοψω PSTN,ADSL του ΟΤΕ. Αληθεια στο Full llu ποιος κανει την εγκατασταση των γραμμων. Η τελλας ή ο ΟΤΕ?? εννοω ποιος τεχνικος ερχεται να συνδεσει τα καλωδια?

Η δουλειά γίνεται από τον ΟΤΕ στο καφάο, αν το σπίτι σου είναι σχετικά νέο (15-20 χρόνων) θα έχει ήδη 2 γραμμές στον τοίχο.

apostolt
12-10-06, 10:36
H Vivodi εβγαλε καινουργιο τιμοκαταλογο και ταχυτητες.Για να δουμε τι μας επιφηλασει η Τελλας.Ελπιζω να μην μας κουτσουρεψει το Up.

ermis333
12-10-06, 11:34
H Vivodi εβγαλε καινουργιο τιμοκαταλογο και ταχυτητες.Για να δουμε τι μας επιφηλασει η Τελλας.Ελπιζω να μην μας κουτσουρεψει το Up.

Αν και δεν έχω inside info για το θέμα.

ΠΟΛΥ καλές τιμές = μικρό Upload αυτό να το ξέρεται, λογικά εκεί θα κινηθούν όλοι οι ISP θα δίνουν 2 πακέτα ένα με μεγάλο upload και μεγαλύτερη τιμή (κοντά στισ σημερινές) και ένα με χαμηλό Upload και καλές τιμές.

Στην Ιταλία τόσο η Wind όσο και η Tiscali δίνουν πακέτα με 4mbit/256 και δωρεάν όλα τα τηλέφωνα εντός χώρας. Μου φαίνεται αδύνατον να δώσουν στην Ελλάδα τρελό upload.

apostolt
12-10-06, 12:35
Αν μας ριξουν το up θα μας τελειωσουν απο τους trackers :( .Θα πρεπει να το ριξουμε στο ftp......

union1
14-10-06, 17:12
ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Γ@μ@τ@ post κ τα 2 παίδες...Ναι, από Παρασκευή απόγευμα που πήρα τηλ, σήμερα το μεσημέρι κατά τις 2.30 με πήραν κ μου είπαν όλα κομπλέ. Κ μάλιστα ακόμα δεν έχουν στείλει courier για το συμβόλαιο κλπ...
Να πω την αλήθεια, με την Τελλάς είμαι ΠΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος, κ όποτε μιλάμε στο τηλ. τους το λέω. Ίσως και αυτό να βοηθάει. Το καλό είναι ότι δεν το κάνω για 'γλύψιμο', όντως απλά κάνουν τη δουλειά τους άψογα όσο με αφορά σαν πελάτη τους και τους το λέω. Καλό είναι και τα καλά να λέγονται, όχι μόνο το κράξιμο...

Να λεμε :oneup: και του στραβου το δικιο παιδια καμια φορα...γιατι οπου και να διαβασω εδω μεσα την βριζετε την ΤΕΛΛΑΣ...:respekt:

aapostol
15-10-06, 10:44
Γειά κ χαρά σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς καμμιά πληροφορία σχετικά με αναμορφώσεις τιμών τις Tellas.
Με δεδομένο ότι 4net και HOL δίνουν πλέον 1mbit αορίστου χρόνου στα 20.5, καθώς και πολύ καλές προσφορές για φοιτητικό (εκεί η tellas δίνει το 1mbit μόλις 2ε κάτω από την κανονική τιμή), δε θα έπρεπε κ η Tellas να κάνει καμμία κίνηση;
Η αλήθεια είναι ότι ήδη από την περασμένη εβδομάδα έκανα αίτηση (λόγω μετακόμισης) για shared llu στα Α.Πατήσια (Αλυσίδα) στην Tellas γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος και για 1-2 ευρώ δεν αλλάζω ISP.
Θεωρώ όμως ότι θα πρέπει να ακολουθήσει τον ανταγωνισμό..
Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη.:oneup:


Η Τελλας κάνει και κάποια σπουδαία έκπτωση στο λογαριασμό του τηλεφώνου σου. Άρα, το όφελος δεν είναι μόνο τα 2 ευρώ. Μπορεί να γίνει πολύ περισσότερο, ανάλογα με το χρόνο που μιλάς στο τηλέφωνο.

antonproto
17-10-06, 17:32
ναι αλλα τι γινεται αμα δεν θελω την τηλεφωνια της Τελλας? τοτε που ειναι η ανταγωνιστικοτητα
της??

Crosstalk
17-10-06, 20:08
Με αυτα που θα ανακοινωθουν θα την θες σιγουρα και την τηλεφωνια ;)

BitOfSalt
17-10-06, 20:49
Τι μας κάνεις μπαρμπαΜπίλιο .......

@ ADSLgr.com All rights reserved.