PDA

Επιστροφή στο Forum : Kαλυτερο p2p program..Ψηφιστε ΤΩΡΑ! (για 13 μερες-Απριλη)



Σελίδες : [1] 2

Makelaris
18-03-04, 15:11
Μετα απο αρκετο ψαξιμο προτιμησα το dc++ (με netlimiter). Eχω δοκιμασει τα:emule classic,tbh,kazaa. Aπλα καμμια σχεση:). Το δημοψηφισμα ειναι μεχρι τελος του μηνα και εκτιμω οτι θα βοηθησει τους νεους χρηστες ADSL. Aν θελετε γραψτε και τους λογους της επιλογης σας.

blackjim
18-03-04, 18:03
me too a DC fan ( και το oDC καλος client ειναι... )

απλα να πω οτι χωρις μεγαλο share ( καμια 80αρια Gb και πανω ) δε θα δει καποιος το μεγαλειο του DC. 8)
Παρτε μερικους full HDDs και have fun... :lol:

http://dcplusplus.sourceforge.net/images/freedom.gif

http://dcplusplus.sourceforge.net/

http://gempond.com/odc/

moralas
18-03-04, 18:43
ολα καλα και ωραια , αλλα λειπει το soulseek, το οποιο για μενα ειναι μαζι με το dc++ τα καλυτερα

pipitop@pi
18-03-04, 21:08
γιατι τοση τρελα με το dc?οι ταχυτητες ειναι αρκετα χαμηλες και εξαρτωνται 100% απο αυτον απο τον οποιoκατεβαζεις!ψηφισα το καζαα λιτε λογω της ποικιλιας(συμπεριλαμβανονται και τα fakes :evil: )και της ταχυτητας πιανεις και κανενα 30-35kb/s ενω στο dc++ μεχρι 17kb/s και αυτο πολυ ασταθες!

boss
18-03-04, 21:20
Είσαστε ρατσιστές ρε δε βλέπω πουθενά overnet. :mrgreen:
καλά το winmx υπάρχει ακόμα;

XTCgr
18-03-04, 21:27
το DC++ είναι το αγαπημένο μου αλλά επειδη το τελευταίο καιρό χρησιμοποιώ κατά κόρον το emule - TBH mod , ψηφίζω το τελυεταίο

shakm
18-03-04, 21:29
Καταρχήν υπάρχουν ήδη δύο μεγάλα post με θέμα (και ψηφοφορία) στα p2p. Να δείτε που θα καταλήξετε πάλι στο κλασσικό συμπέρασμα.. Κάθε p2p έχει τα δικά του πλεονεκτήματα- μειονεκτήματα.. Δεν υπάρχει ουσιαστικά "το καλύτερο". Προσωπικά, χρησιμοποιώ πολύ τα emule tbh, dc++, kazaa,αρκετά το overnet και λιγότερο τα soulseek, bittorent abc. Και μόνο που χρησιμοποιώ όλα αυτά καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ :wink:

Ανάλογα με τα κριτήρια του καθενός διαλέγει και διαφορετικό πρόγραμμα τελικά.. αν τον ενδιαφέρουν τα fakes, αν θέλει να σερφάρει συγχρόνως, αν θέλει να κατεβάζει για 10 λεπτά ή 5 μέρες συνεχόμενες, τι είδους αρχεία ψάχνει (και πόσο σπάνια είναι) κλπ κλπ..

djjohnny
18-03-04, 22:21
DC++ με διαφορα!!!

ogenikos
18-03-04, 23:17
irc και τα μυαλά στο μίξερ.
Ολα βγαίνουν πρώτα στο irc και μετα στα άλλα p2p....... :arrow: :| :mrgreen:

kostthem
18-03-04, 23:31
Ρε συ blackjim, με έβαλες σε πειρασμό (ναι, μοιράζομαι έτσι κι αλλιώς καμιά 80αριά giga) να το κατεβάσω. Μια ερώτηση μόνο... Έχει την πληθώρα των αρχείων που έχει το μουλάρι? Γιατί αυτό που λέω τον τελευταίο καιρό είναι "Αν δεν είναι στο μουλάρι, δεν υπάρχει πουθενά". Μέχρι και συναυλία γνωστού ελληνικού συγκροτήματος κατέβασα από εκεί!

Takis_Kal
18-03-04, 23:58
DC++ τωρα κατεβαζω με 43 και σερφαρω ταυτοχρονα.Πολυ γρηγορο αν υπαρχει διαθεσιμο αυτο που θελεις

mindtrapper
19-03-04, 00:03
Και εγω απο DC++ κατεβαζα προχτεσ μια ταινια με 40... Αναλογα με το χρηστη...

moshstef
19-03-04, 00:17
Soulseek για mp3 (επειδή κατεβάζεις εύκολα ολόκληρους δίσκους)
dc για apps και anime
bittorrent για tv-shows
irc για e-books

blackjim
19-03-04, 01:17
kostthem, αν εχεις ορεξη να ψαξεις εχει αρκετα. Αν θες κανα ακυκλοφορητο ελληνικο ( ζητας πολλα!! ) μπορει και να το βρεις.
Εμενα με βολευει για οτι κι αν ψαξω.

ogenikos, Το IRC οντως ειναι πολυ χρησιμο για τα πιο "φρεσκα" ,που δεν κυκλοφορουν πολυ...

symplektis
19-03-04, 02:58
Εγω αν υπηρχε το overnet θα το ψηφιζα χαλαρα.. Ειναι απο τα λιγα p2p (μαζι με το kazza το οποιο εχω σταματησει να χρησιμοποιω) που δινουν ικανοποιητικη και σταθερη ταχυτητα.. Το χρησιμοποιω εδω και 3 μερες και κατεβαζω σταθερα με 22KB/s και για καμια 10αρια ωρες με 33KB/s. Οσο για το DC++ πως καταφερνετε να το χρησιμοποιησετε? :oops: Σε οποιο hub και αν εχω συνδεθει ποτε δεν καταφερα να κατεβασω αυτο που ηθελα. Ποσο μαλλον με ταχυτητες ανω των 30! Τι να πω..

Makelaris
19-03-04, 03:44
φιλε μου εγω απο τη στιγμη που εβαλα το netlimiter και δινω 5κ μονο για upload το download μου (dc++ φυσικα) ειναι κολλημενο στο 30 εδω και 4!! μερες (εχω 256/128 ACN) μπες στο hub αγγελου.

moralas
19-03-04, 04:02
οκ εξαρταται τι ψαχνει ο καθενας. soulseek και dc++ (αναλογα το hub) ειναι τα καλυτερα για μουσικη house. βρισκω τα παντα απο καινουργια βινυλια, αντε με καθυστερηση 2-3 ημερων απο τη μερα κυκλοφοριας. τωρα για προγραμματα κτλ δε με νοιαζει και πολυ , αφου ολα υπαρχουν σε sites.. και απο ταινιες, ολο και καποιος φιλος σας θα εχει ενα σκληρο δισκο γεματο με τις τελευταιες κυκλοφοριες.. και μιας που τα λεμε τοσο ομορφα εδω, για πειτε κανα hub του dc++ για ταινιες, προγραμματα, mp3 και γενικα οτι ναναι , απλα για να υπαρχουν

ALiTiS
19-03-04, 04:35
ξεχασατε το shareaza...

MetalHeart
19-03-04, 08:02
Ερώτηση προς τα άτομα που γουστάρουν rock και βάλε.....

Ποιο θεωρείται το καλύτερο για ροκ mp3 και vids;;;;

Kombatant
19-03-04, 11:00
Άλλη μια ψήφος στο Overnet.

EvilHawk
19-03-04, 11:33
Ερώτηση προς τα άτομα που γουστάρουν rock και βάλε.....

Ποιο θεωρείται το καλύτερο για ροκ mp3 και vids;;;;

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για ένα δυο αρχεία, αλλά για συλλογές του στύλ "Rolling Stones ΟΛΑ" τo μουλάρι είναι άψογος rocker :P Το αποδεικνύουν και οι 2χ150Gb δίσκοι μου που έχουν ξεχειλίσει :wink:

BTW Μια ακόμα άσκοπη ψηφοφορία ! Το κάθε πρόγραμμα κάνει την δουλεια του, και έχει άλλο "κοινό" που απευθύνεται!

mindtrapper
19-03-04, 21:23
Evil εγω σε μουλαροειδη πανω απο 1ΚΒ/sec δεν εχω πιασει κι ας κάνω ευλαβικά οτι λετε εσυ και ο cosmos. Τωρα στο DC++ πιάνω μεσο ορο 35 και μερικες φορες αγγιζω τα 42...

symplektis
19-03-04, 22:04
φιλε μου εγω απο τη στιγμη που εβαλα το netlimiter και δινω 5κ μονο για upload το download μου (dc++ φυσικα) ειναι κολλημενο στο 30 εδω και 4!! μερες (εχω 256/128 ACN) μπες στο hub αγγελου.

Κατι τετοια διαβαζω και τρελενομαι!! Σταθερα 30αρια σε 256αρα γραμμη? plz (αν και λιγο offtopic με την ψηφοφορια) μηπως μπορεις να δωσεις ip για το hub που αναφερεις? Οχι τιποτα αλλο, αλλα με επιασε η ζηλια!! :oops:

anfil
19-03-04, 22:56
ποιο ειναι το site του - dc++ -?

moralas
19-03-04, 22:57
τελικα θα πειτε κανα καλο hub ? η θα κλαιτε για το πιο ειναι το καλυτερο προγραμμα ?

blackjim
19-03-04, 23:10
ποιο ειναι το site του - dc++ -?
ελεος , τα λεω στην αρχη ,στην 1η σελιδα
http://www.adslgr.com/forum/viewtopic.php?t=5475&highlight=

και DC++
και oDC

dcplusplus.sourceforge.net

anfil
19-03-04, 23:59
εχω κατεβαση το dc++ και δε μπορω να κανω search μια βοηθεια.

Makelaris
22-03-04, 15:23
Φιλε συμπλεκτη τωρα μπαινω σε 5 hubs :angelos0dc.no-ip.info:1411 (μαλλον το μεγαλυτερο ελληνικο hub με παιδια (ΟΡs) προθυμα να σε βοηθησουν σε οτι χρειαστεις), digits.dyndns.org , walhalla.otaku-anime.net (για anime τα παντα μαλλον) , batmax.no-ip.com:23 , και φυσικα czpro.no-ip.com (200+ Tb, πολλοι users - τωρα 6200..). Βεβαια ειμαι νεος στο dc++ και ακομα στο ψαξιμο σχετικα με hubs και καποιες επιλογες του αλλα εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο απλο και γρηγορο ειναι. Το DU meter δειχνει μ.ο. d/l speed 31,6K για τις τελευταιες 20 ωρες. Αν καποιος θελει να αρχισει να το χρησιμοποιει ας αρχισει απο http://angelos0.no-ip.info . Εκει ο angelos0 εξηγει (σε ελληνικα!) τι πρεπει να κανεις (πραγματικα υποθεση λιγων λεπτων).

blackjim
22-03-04, 17:16
Προς ολα το n00bs του DC++ ( ειτε του oDC ) :

για αποριες οντως το http://angelos0.no-ip.info/faq.php ειναι πολυ κατατοπιστικο.
για περισσοτερα http://www.dslreports.com/faq/dc

οταν θελετε να δειτε και κανα hub της προκοπης http://www.hublist.org

νομιζω τωρα ολοι μπορουν να δουν πως δουλευει το τοοσο "περιεργο" kai "δυσκολο" DC++
8)

symplektis
22-03-04, 18:55
Φιλε συμπλεκτη τωρα μπαινω σε 5 hubs :angelos0dc.no-ip.info:1411 (μαλλον το μεγαλυτερο ελληνικο hub με παιδια (ΟΡs) προθυμα να σε βοηθησουν σε οτι χρειαστεις), digits.dyndns.org , walhalla.otaku-anime.net (για anime τα παντα μαλλον) , batmax.no-ip.com:23 , και φυσικα czpro.no-ip.com (200+ Tb, πολλοι users - τωρα 6200..). Βεβαια ειμαι νεος στο dc++ και ακομα στο ψαξιμο σχετικα με hubs και καποιες επιλογες του αλλα εχω εντυπωσιαστει απο το ποσο απλο και γρηγορο ειναι. Το DU meter δειχνει μ.ο. d/l speed 31,6K για τις τελευταιες 20 ωρες. Αν καποιος θελει να αρχισει να το χρησιμοποιει ας αρχισει απο http://angelos0.no-ip.info . Εκει ο angelos0 εξηγει (σε ελληνικα!) τι πρεπει να κανεις (πραγματικα υποθεση λιγων λεπτων).

Thanx a lot φιλαρακι!! Θα δοκιμασω σε αυτα τα hubs γιατι μεχρι στιγμης στα μονα που εμπαινα ηταν τα public hubs που εβρισκα απο το ιδιο το DC++ και ποτε δεν μπορεσα να κατεβασω, ουτε καν με μικρη ταχυτητα.. Για να δουμε τωρα θα στρωσει καθολου?

Makelaris
23-03-04, 02:10
Νομιζω οτι τα hubs που αναφερω υπαρχουν στο Public (default) list του dc++.

pipitop@pi
30-03-04, 14:04
αυτη την στιγμη κατεβαζω απο το hub του αγγελου με 330bit/s!απο τιπου που λεει πως εχει τ3...!maximum εχω δει 11κβ/σ!τι κανετε ρε παιδια και ακουω κατι 30αρια απο dc++??α!και απο καζαα κατεβαζω με μεσο ορο 25-30!οποτε δεν φταιει η συνδεση

blackjim
30-03-04, 14:13
αυτη την στιγμη κατεβαζω απο το hub του αγγελου με 330bit/s!απο τιπου που λεει πως εχει τ3...!maximum εχω δει 11κβ/σ!τι κανετε ρε παιδια και ακουω κατι 30αρια απο dc++??α!και απο καζαα κατεβαζω με μεσο ορο 25-30!οποτε δεν φταιει η συνδεση

ρε παιδια ,σας ειπε κανεις πως οτι και αν πατε να κατεβασετε θα πιανει αμεσως 48ΚΒ/sec ???
καθηστε και μαθετε λιγο το DC και θα βρειτε ποτε περιπου θα πιανετε full. Πιστεψτε με πιανει ανετα...

Επισης κατεβαστε την νεα εκδοση 0.401. Ειναι πολυ βελτιωμενη.

DC++ Rulzz 8)

pipitop@pi
30-03-04, 15:17
την εχω ηδη κατεβασει!κοιτα τα περισσοτερα απτα d/ls μου στο dc++ κυμαινονται γυρω στα 3-5 κβ/σ!νομιζω πως αναμεσα στα 3 κβ/σ και στα 48 που αναφερεις η διαφορα ειναι χαοδεις!το χρησιμοποιουσα αρκετα με την 56αρα για μικρα αρχεια αλλα τωρα με την αδσλ αλλαξαν οι απαιτησεις και επειδη ειδα πως δεν με καλυπτε το παρατησα αλλα τωρα με αφορμη τα καλα σχολια καποιων ειπα να το ξαναδοκιμασει αλλα παλι τιποτα....

venom82se
30-03-04, 17:30
irc και τα μυαλά στο μίξερ.
Ολα βγαίνουν πρώτα στο irc και μετα στα άλλα p2p....... :arrow: :| :mrgreen:


ετσι νωμιζεις επηδει δεν εχεις ψαξει το θεμα ;)

ψαξε το λιγακι

δεν υπαρχει καλυτερο παρα ΒΙΤΤΟRΕΝΤ

XTCgr
30-03-04, 18:35
@pipitop@pi ...τι upload έχεις οταν προσπαθείς να κατεβάσεις απο DC++ ?

pipitop@pi
30-03-04, 21:21
συνηθως 1-2 αυτοι που κατεβαζουν την λιστα μου....

mindtrapper
31-03-04, 09:04
Βασικά κοίτα να έχεις σωστά ρυθμισμένα όλα τα ports σου και στο ΝΑΤ και στο firewall που εχεις. Μετά βάλε το Netlimiter και δινε upload μονο 5 στο DC++ Στη συνέχεια μπες σε ένα καλό hub και κάνε search (καλύτερα μόνο στους χρήστες με open slots). Εγώ τις καλύτερες ταχύτητες τις έχω από τύπους με Τ1 (μεχρι και 42 ΄δηλαδή). Από Τ3 δεν εχω δει καλές ταχύτητες, από Cable πολύ ικανοποιητικές (από 30-38) και από DSL ανάλογα...

Corazon
01-04-04, 21:36
Ρε παιδια πως δουλευει αυτο το DC++????
πως κανεις downLoad? ειναι σαν το ΚΑΖΑΑ?
μια βοηθεια?!!!?!!?!

Makelaris
01-04-04, 22:42
Φιλε Corazon διαβασε αυτα που ειπα στην αρχη για help. Σας ευχαριστω ολους για τη συμμετοχη σας στο δημοψηφισμα. DC++ ο νικητης αλλα μαλλον θα δοκιμασω και το bittorent αφου αρεσει σε πολλους.

dearpru
01-04-04, 23:46
dc++ το απόλυτο p2p... :D

a_x
03-04-04, 22:42
Bit Torrent,κατά την ταπεινή μου γνώμη.

CRAzYMiLK
03-04-04, 22:49
overnet TOP KAI LIMEWIRE

CRAzYMiLK
03-04-04, 22:52
OVERNET FOR EVER!!!!!!!!!!!!!

God
03-04-04, 23:59
αυτη την στιγμη κατεβαζω απο το hub του αγγελου με 330bit/s!απο τιπου που λεει πως εχει τ3...!maximum εχω δει 11κβ/σ!τι κανετε ρε παιδια και ακουω κατι 30αρια απο dc++??α!και απο καζαα κατεβαζω με μεσο ορο 25-30!οποτε δεν φταιει η συνδεση

Σε ελληνικο hub και τ3. Μαλλον δουλευει σε ψιλο γαζι την μηχανη ο τυπος. :lol:

dearpru
04-04-04, 00:13
το ότι είναι σε ελληνικό hub δε σημαίνει απαραίτητα ότι μπαίνει από ελλάδα!
άλλο το αν δηλώνει ψεύτικη ταχύτητα αν και δε βλέπω το λόγο να δηλώσει κανείς ψεύτικη ταχύτητα προς τα επάνω :lol:

dantouan
04-04-04, 01:03
Bittorent simply the BEST

WAntilles
04-04-04, 14:29
Μία απορία που έχω.

Γιατί στην ψηφοφορία δεν υπάρχει καταχώρηση και για το Overnet;

Θεωρείται ίδιο με το eMule;

Προφανώς όχι αφού υπάρχουν διαφορετικές καταχωρήσεις για παραλλαγές του eMule και μάλιστα αρκετές σε πλήθος.

Μήπως θα πρέπει να προστεθεί και το overnet;

EvilHawk
04-04-04, 15:54
Μήπως θα πρέπει να προστεθεί και το overnet;

Μήπως δεν έχει κανένα νόημα η ψηφοφορία ? :wink:

bill
05-04-04, 14:15
Και όμως το WinMX ζεί και βασιλεύει. Μπορεί να μην βρίσκεις τα πάντα, αλλά έχει ΠΟΛΥ πράγμα και είναι μια χαρά για κάποιον που δεν έχει την διάθεση να ξοεδεύει τον χρόνο του ψάχνοντας από εδώ και από εκεί όπως πρέπει με bittorent ή με DC++. Σχετικά με το emule, γενικά μου δημιουργεί κάποια προβλήματα και μερικές φορές χρειάζετε να κλείσω την σύνδεση με το internet για να πάρω άλλη IP και να είμαι ok από τα request που δέχετε το πρόγραμμα. Ειδικά όταν κλείσω το πρόγραμμα τα request συνεχίζουν να έρχονται και η μόνη λύση είναι η αλλαγή IP (ευτυχώς που δεν έχω static)

@ ADSLgr.com All rights reserved.