PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενδοεπικοινωνία σε 7050 ISDN;



aiadas
10-10-06, 16:39
'Εχω το συγκεκριμένο router και δεν έχω αποσαφηνίσει τη δυνατότητα ενδοεπικοινωνίας σε γραμμή ISDN. Θέλω δύο αναλογικές συσκευές, συνδεδεμένες στις θύρες fon 1 και fon 2 αντίστοιχα, να επικοινωνούν εσωτερικά, πατώντας **<internal number>. Απ' ότι όμως έχω καταλάβει, το 7050 υποστηρίζει ενδοεποινωνία μόνο μεταξύ ISDN συσκευών. Είναι έτσι, παιδιά, ή όχι;

aiadas
22-11-06, 17:46
'Οταν δεν πάει ο Μωάμεθ στο βουνό, πάει το βουνό στον Μωάμεθ! Αφού δεν πήρα κάποια απάντηση από τα υπόλοιπα μέλη του forum (:evil: ), μετά από επικοινωνία με τεχνικό της ΑΜΥ, την οποία και ευχαριστώ, η απορία μου λύθηκε: η ενδοεπικοινωνία είναι εφικτή, επιλέγοντας **χ, όπου χ 1,2,3 (τα αντίστοιχα extensions). Στο manual όμως ανέφεραν **51,**52 κτλ :rtfm: Προς κάθε ενδιαφερόμενο...

vgiann
23-11-06, 19:49
Είχα κι εγώ την απορία, αλλά δεν είχα τον χρόνο να το ψάξω.
Thnaks, δουλεύει με **1 και **2 (ή και **3 αν υπάρχει).
:clap: :oneup: :)

aladop
25-11-06, 22:29
OK, γίνεται όμως ενδοεπικοινωνία μεταξύ ISDN συσκευής και των extensions (1,2,3) η αντίστροφα;

aiadas
30-11-06, 16:36
OK, γίνεται όμως ενδοεπικοινωνία μεταξύ ISDN συσκευής και των extensions (1,2,3) η αντίστροφα;
Λογικά, ναι. Δεν έχω ISDN τηλεφωνική συσκευή για να το δοκιμάσω, αλλά φαίνεται κάτι εύκολο. Θα πρέπει μέσα από το web interface του Fritz να ορίσεις internal isdn numbers. Τα ίδια θα πρέπει να ορίσεις και στις ISDN συσκευές αντίστοιχα.;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.