PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση στη Wind



sokgiorgos
16-06-11, 21:10
Γεια σας. Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας την περιπετεια μου με την Wind. Στις 31 Μαιου ημερα Τριτη κανω αιτηση για μεταφορα της γραμμης απο τον Οτε στη Wind για να παρω και την προσφορα 3 μηνες δωρεαν. Μολις τελειωνω στο λεπτο δεχομαι κληση στο κινητο απο την Wind για επαληθευση στοιχειων , οπως και εγινε και μου ειπε οτι την επομενη θα με παρουν τηλεφωνο για να κλεισουμε ραντεβου για να φερει το κουριερ να υπογραψω το συμβολαιο και να μου δωσουν και το ρουτερ. Περασαν 3 μερες και την παρασκευη παιρνω τηλεφωνο να μαθω γιατι δεν εγινει κληση για το ραντεβου με την κουριερ. Με ενημερωσαν οτι δεν υπαρχει ελευθερος βρογχος απο τον Οτε και θα περιμενουμε μεχρι να φτιαχτει ο βρογχος απο τον Οτε. Στις 6 Ιουνιου με παιρνουν τηλ, για να κλεισουμε ραντεβου με την κουριερ την ενημερωνω οτι υπαρχει προβλημα με τον βρογχο και μου λεει οτι αφου εχει το συμβολαιο για αποστολη λυθηκε το προβλημα κλεινετε το ραντεβου υπογραφω το συμβολαιο και παιρνω και το ρουτερ . Εχτες στις 15 Ιουνιου μου ερχεται μηνυμα οτι εχει ενεργοποιηθει η γραμμη. Το τηλεφωνο δουλευε κανονικα. Συνδεω το ρουτερ και μολις εβαζα τους κωδικους το λαμπακι του ιντερνετ εσβηνε. Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα και αφου δεν βγηκε ακρη δωθηκε βλαβη. Καποια στιγμη με παιρνουν απο το τεχνικο τμημα και μου λενε οτι σε λιγα λεπτα θα αποκατασταθει η βλαβη. Η βλαβη δεν αποκατασταθηκε και σημερα το πρωι παιρνω παλι για να δηλωσω βλαβη. Με παιρνουν απο το τεχνικο τμημα και μετα απο πολυ ωρα μου λεει οτι ενω η φορητοτητα εχει περασει σε αυτους εγω εξακολουθω να εχω τηλεφωνο και ιντερντετ απο τον ΟΤε και οτι η ημερομηνια κατασκευης του βρογχου απο τον Οτε θα γινει στις 28 Ιουνου!!!! για αυτο δεν λειτουργει το ιντερνετ και μου ειπε να ξαναβαλω και να χρησιμοποιησω το ρουτερ του Οτε και μακαρι να ειμαι τυχερος να μην κοψει ο Οτε το τηλεφωνο και περιμενω μεχρι να φτιαχτει ο βρογχος. Για να το σιγουρεψει μου λεει παρε τηλεφωνο απο το σταθερο στο 134 αν η γραμμη ειναι στη Wind θα βγαλει μηνυμα λαθος και εβγαλε μηνυμα του Οτε. Παρολα αυτα εγω στα κομπιουτερ της WInd φαινεται οτι ειμαι ενεργοποιημενος κανονικα και μου εστειλαν τωρα το απογευμα και κωδικους για να φτιαξω καινουριο email. Εχω απογοητευτει μιλαμε για πολυ μπαχαλο δεν ξερουν τι τους γινεται.

nyannaco
17-06-11, 08:19
Εφόσον κάνεις φορητότητα από τον ΟΤΕ στη Wind, σημαίνει ότι έχεις βρόχο - που δεν αλλάζει στη φορητότητα. Ποιά κατασκευή βρόχου;;; Εκτός αν δεν έκανες φορητότητα, και ζήτησες νέα γραμμή. Διαφορετικά, σου λένε μπούρδες.

sokgiorgos
17-06-11, 16:55
Οχι δεν εκανα αιτηση για νεα γραμμη το ιδιο νουμερο μεταφερω. Ετσι μου ειπαν οτι εχει ολοκληρωθει η φορητοτητα αλλα δεν υπαρχει ελευθερος βρογχος. Εξακολουθω να μπαινω στο ιντερνετ μεσω CON' X και να εχω τηλεφωνο μεσω ΟΤΕ. Δεν μπορω να καταλαβω , οταν ρωτησα γιατι δεν χρησιμοποιουν τον βρογχο που εχω τωρα μου ειπαν οτι πρεπει να γινει καινουριος για να μεταφερθει η γραμμη.

tsorbi
17-06-11, 17:45
Μάλλον δεν είχαν αυτοί πόρτα ελεύθερη και τα έριξαν στον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.