PDA

Επιστροφή στο Forum : Θύμα εξαπάτησης απο Wind!!!!



Vasilisd
17-06-11, 22:02
Στις 23/03/2011 με επισκέφτηκαν στην οικία μου δυο αντιπρόσωποι της Wind για να με ενημερώσουν σχετικά με προγράμματα της εταιρίας, κινητής και σταθερής. Με ρώτησαν σε ποια εταιρία είμαι πάροχος (forthnet) και έπειτα από ερώτηση του τύπου αν είμαι ευχαριστημένος με τις υπηρεσίες τους μου αντιπρότειναν την τότε προσφορά της εταιρίας τους, το πακέτο Wind Double Play Medium, με μηνιαίο πάγιο 34,00 €, το οποίο εφόσον είμαι ήδη συνδρομητής στην κινητή τηλεφωνία της Wind και λειτουργώντας "συνδυαστικά" όπως χαρακτηριστικά μου είπαν, θα είχα έκπτωση 10,00 € και στις 2 υπηρεσίες, κινητή και σταθερή τηλεφωνία. Μάλιστα επειδή το πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας που είχα ήταν "μικρό", θα έπρεπε να αιτηθώ μεγαλύτερου, διότι δεν θα ίσχυε η προσφορά. Μάλιστα μου πρότειναν το Wind to all ή το Wind XS με πάγιο 25,00 €.

Εν ολίγης, 24,00 € το πακέτο σταθερής τηλεφωνίας και ίντερνετ, και 15,00 € το κινητό. Έπειτα από συζήτηση αρκετής ώρας και αφού με διαβεβαίωσαν για την ισχύ της προσφοράς της Wind (μάλιστα τους ρώτησα αρκετές φορές, και αναλυτικά πλέον μου είπαν για τα ποσά τα οποία σας αναφέρω), δέχτηκα να κάνω αίτηση για σταθερή τηλεφωνία και ιντερνετ στην Wind.
Την επόμενη μέρα, σε ένα κατάστημα της Wind ζήτησα να αλλάξω το πρόγραμμα της κινητής τηλεφωνίας, για να ισχύσει η "συνδυαστική" και να έχω την έκπτωση, όπως μου είχαν πει οι αντιπρόσωποί της Wind. Με ενημέρωσαν χαρακτηριστικά από το κατάστημα πως η "συνδυαστική" για να ισχύσει, πρέπει το πρόγραμμα στο κινητό να είναι τουλάχιστον 35,00 €. Απόρησα μιας και ο αντιπρόσωπός τους μου είχε πει 25,00 €. Ανέφερα το ιστορικό της αίτησης στους αρμόδιους του καταστήματος και επιβεβαίωσαν και αυτοί τα λεγόμενα των αντιπροσώπων σας για την έκπτωση των 10,00 € σε κάθε λογαριασμό, απλά όπως χαρακτηριστικά μου είπαν "θα έκανε λάθος και σας είπε 25,00 €, το πάγιο πρέπει να είναι 35,00 € για να ισχύσει η συνδυαστική".

Πέρα των επεισοδίων που είχα κατά την ενεργοποίησή μου στην υπηρεσία της WInd( έμεινα γύρω στις 10 μέρες χωρίς τηλέφωνο, επειδή υπήρχε πρόβλημα στον βρόγχο που οφειλόταν στον ΟΤΕ όπως μου είπαν οι τεχνικοί τους, την στιγμή που με την Forthnet πρόβλημα δεν υφίσταντο) έλαβα τον αναλυτικό κατά τα άλλα λογαριασμό τους, για την σταθερή τηλεφωνία και ίντερνετ. Το ποσό είναι 34,00 €.
Επικοινώνησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της Wind στο 13800 οπού και εξέθεσα τα παράπονά μου για τον λογαριασμό, σκεφτόμενος πάντα πως κάποιο λάθος θα έχει γίνει. Η ευγενέστατη κατά τα άλλα κοπέλα με ενημέρωσε πως τέτοιο πρόγραμμα στην σταθερή τηλεφωνία δεν υφίσταται, έκπτωση κατά 10,00 € δηλαδή....

Λοιπόν, έπεσα θύμα εξαπάτησης; Ο αντιπρόσωπός της Wind με διαβεβαίωσε αρκετές φορές και δε τίθεται θέμα κακής συνεννόησης, μιλήσαμε για όλα όσο ποιο αναλυτικά γινόταν και τα λεγόμενά του επιβεβαίωσε και το προσωπικό του καταστήματος της Wind που επισκέφτηκα την αμέσως επόμενη ημέρα.
Έχω καταθέσει τα παράπονά μου και γραπτώς στην Wind εδώ και μέρες, και πέρα από ένα μήνυμα που μου έστειλαν στο κινητό μου «θα διερευνηθεί η υπόθεσή σας και θα επικοινωνήσουμε μαζί σας το συντομότερο δυνατόν» απάντηση δεν έλαβα ακόμη.
Στις 10-06-2011 επισκέφτηκα ξανά κατάστημα της Wind, και χαρακτηριστικά μου είπαν πως «αυτοί που παίρνουν τηλέφωνο για να κλείσουν συμβόλαιο με την Wind ή όσοι επισκέπτονται τα σπίτια λένε ψέματα, για να πείσουν τον πελάτη και να κλείσουν το συμβόλαιο». Πέρα για πέρα απαράδεκτη απάντηση, δε νομίζεται; Και το τραγικό της υπόθεσης είναι πως πριν μέρες, σαφώς πριν καταλάβω πως με εξαπάτησαν, δια τηλεφώνου δέχθηκα μια προσφορά της Wind για σύνδεση σε δεύτερο σταθερό μου, προσφορά όπως μου είπαν με πάγιο στα 27,50 €. Φυσικά και εδώ με εξαπάτησαν, ούτε αυτό ισχύει. Και φυσικά, για να λύσω το συμβόλαιο με την εν λόγο εταιρία πρέπει να καταβάλω περί τα 150,00 € για κάθε συμβόλαιο. Δέσμιος εν ολίγης.
Η Wind δεν αναλαμβάνει λοιπόν της ευθύνες της, ενώ προσλαμβάνει ανθρώπους να την αντιπροσωπεύσουν και να πουλήσουν συμβόλαια αδιαφορεί αν οι αυτοί οι αντιπρόσωποι εξαπατούν τον κόσμο . Εμένα σαν καταναλωτή πλέον, ποιος με προστατεύει;
Μέχρι τώρα, η Wind αποφεύγει να πάρει θέση επι του θέματος και αποφεύγει να επικοινωνήσει μαζί μου. Έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον συνήγορο του καταναλωτή είμαι δε διατεθειμένος να κινήσω κάθε νόμιμη διαδικασία και να φτάσω στα άκρα.

enakos
17-06-11, 22:24
και πως επιβεβαιώσατε ότι οι κύριοι αυτοί
που σας επισκέφτηκαν στην οικία σας ήταν δυο αντιπρόσωποι της Wind?
και όχι εξωτερικοί συνεργάτες?

Vasilisd
17-06-11, 23:21
Ποιος δίνει το δικαίωμα σε συνεργάτες σε αντιπρόσωπους ή σε όποιονδήποτε εκπροσωπεί την Wind, να λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι για να κλείσει ένα συμβόλαιο; Και ποιος προστατεύει τον καταναλωτή στην προκειμένη περίπτωση;
Έστω οτι επισκευάζεται το αμάξι σας σε μια εξουσιοδοτημένη αντιπροσωπία, αν το τεχνικό προσωπικό είναι ανιδείκευτο και προκληθεί βλάβη ποιός ευθύνεται;

BlindG
18-06-11, 03:15
Eφόσον έχεις κάνει ήδη γραπτό αίτημα, κάνε ελάχιστες αλλαγές για να αποκτήσει τη μορφή καταγγελίας και άμεσα κοινοποίησέ το σε ΕΕΤΤ και Συνήγορο του Καταναλωτή.
Αν έχεις τα ονόματα (κάποια κάρτα?) αυτών που σε επισκέφθηκαν, τόσο το καλύτερο! Να τα συμπεριλάβεις στην καταγγελία σου! (ΠΡΟΣΟΧΗ: ΟΧΙ κοινοποίηση αυτών των στοιχείων εδώ στο forum!!!!).

wnet
18-06-11, 03:48
Aν αυτά που υπόσχονται οι πωλητές δεν τα δίνουν και γραπτώς... τότε μακριά...
ας τα επιβεβαιώσουν 1000 φορές με τα λόγια.... το γραπτό μετράει....

djpar
18-06-11, 11:37
ρε παιδια μην κλεινετε συμβολαια με τυχαιους καλητερα σε καταστηματα wind παντος τα 10 ευρο θα στα δωσουν οπως φαινεται

thomNikolaou
19-06-11, 19:16
Ποιος δίνει το δικαίωμα σε συνεργάτες σε αντιπρόσωπους ή σε όποιονδήποτε εκπροσωπεί την Wind, να λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι για να κλείσει ένα συμβόλαιο; Και ποιος προστατεύει τον καταναλωτή στην προκειμένη περίπτωση;
Έστω οτι επισκευάζεται το αμάξι σας σε μια εξουσιοδοτημένη αντιπροσωπία, αν το τεχνικό προσωπικό είναι ανιδείκευτο και προκληθεί βλάβη ποιός ευθύνεται;

Και όχι μόνο τους δίνουν το δικαίωμα αλλά και να σου λένε τυχαίνει οι πωλητές
να λένε ψέματα είναι τραγικό ακόμα και άν αυτοί είναι εξωτερικοί συνεργάτες. Ελλαδάρα !

benjilaros
19-06-11, 19:31
H ανεργία έχει χτυπήσει κόκκινο και για να πουλήσουν μερικοί τάζουν λαγούς με πετραχίλια. Ας είμαστε όλοι λίγο πιο προσεχτικοί. Δυστυχώς ή ευτυχώς οι εξωτερικοί συνεργάτες αντιπροσωπεύουν την ίδια την εταιρία.

Vasilisd
19-06-11, 22:48
Φυσικά και έχω το όνομα αυτού που συμπληρώσαμε την αίτηση και σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ και εναντίον του, για εξαπάτηση. Δεν είναι το θέμα τα 10,00 €, είναι η κοροιδία και το αίσθημα της εξαπάτησης.

wnet
19-06-11, 23:05
Φυσικά και έχω το όνομα αυτού που συμπληρώσαμε την αίτηση και σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ και εναντίον του, για εξαπάτηση. Δεν είναι το θέμα τα 10,00 €, είναι η κοροιδία και το αίσθημα της εξαπάτησης.

Αν έχεις την όρεξη και την υπομονή, δεν θα ήταν άσχημα... άντε μπας και "στρώσουν χαρακτήρα" καμιά φορά οι διάφοροι πωλητές που όχι μόνο δεν ξέρουν τι πουλάνε αλλά λένε και ότι παπαριά να ΄ναι για να επιτύχουν το στόχο τους....

DSLaManiaC
19-06-11, 23:31
Φυσικά και έχω το όνομα αυτού που συμπληρώσαμε την αίτηση και σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ και εναντίον του, για εξαπάτηση. Δεν είναι το θέμα τα 10,00 €, είναι η κοροιδία και το αίσθημα της εξαπάτησης.

Και πολύ καλά θα κάνεις.

johnsruro
20-06-11, 09:54
Φυσικά και έχω το όνομα αυτού που συμπληρώσαμε την αίτηση και σκέφτομαι σοβαρά να στραφώ και εναντίον του, για εξαπάτηση. Δεν είναι το θέμα τα 10,00 €, είναι η κοροιδία και το αίσθημα της εξαπάτησης.
Όχι ρε φίλε... και για τα 10 ευρώ να το κάνεις. Δε τα γέννησες τα λεφτά! 10 ευρώ είναι 10 ευρώ. Επειδή τα ευτελίζουμε όλα μας εκμεταλλεύονται τέτοιοι τύποι! Καλά θα κάνεις να το κυνηγήσεις το θέμα.

djpar
20-06-11, 09:57
με την Wind επικοινωνησε και ζητα υπευθηνους κανονικα και πες αυτος μου εκανε αυτο και αυτο

DSLaManiaC
20-06-11, 17:06
με την Wind επικοινωνησε και ζητα υπευθηνους κανονικα και πες αυτος μου εκανε αυτο και αυτο

Το ξερουν ηδη.

yiapap
20-06-11, 17:19
Δυστυχώς όλοι αυτοί οι τυχάρπαστοι "εξωτερικοί συνεργάτες" στηρίζονται στο ότι τίποτε από αυτά που τάζουν δεν εμφανίζονται γραπτά πουθενά.
Και στο προφορικό καταγγελία δεν μπορεί να έχει οποιαδήποτε άλλη επίπτωση πλην του να ενημερωθεί η Wind και να διακόψει τον συγκεκριμένο "συνεργάτη". Από την άλλη αν αυτός ο συνεργάτης τους δίνει Χ συνδέσεις περισσότερες από τους άλλους...

adabter
20-06-11, 18:35
H ανεργία έχει χτυπήσει κόκκινο και για να πουλήσουν μερικοί τάζουν λαγούς με πετραχίλια. Ας είμαστε όλοι λίγο πιο προσεχτικοί. Δυστυχώς ή ευτυχώς οι εξωτερικοί συνεργάτες αντιπροσωπεύουν την ίδια την εταιρία.

θα πιάνεις 32mbs με οπτική ίνα...:lol: (πλακλίτσα)
ισχύει, γενικά οι πωλητές κάνουν τα πάντα για να πουλήσουν

PopManiac
20-06-11, 18:40
Δυστυχώς όλοι αυτοί οι τυχάρπαστοι "εξωτερικοί συνεργάτες" στηρίζονται στο ότι τίποτε από αυτά που τάζουν δεν εμφανίζονται γραπτά πουθενά.
Και στο προφορικό καταγγελία δεν μπορεί να έχει οποιαδήποτε άλλη επίπτωση πλην του να ενημερωθεί η Wind και να διακόψει τον συγκεκριμένο "συνεργάτη". Από την άλλη αν αυτός ο συνεργάτης τους δίνει Χ συνδέσεις περισσότερες από τους άλλους...

Δεν είμαι τόσο σίγουρος...

Η εταιρεία σαφώς φέρει ευθύνη αν νόμιμος εκπρόσωπός της ή νομίμως εντεταλμένος από αυτή (εξωτερικός συνεργάτης) εξαπατά με στόχο να κερδίσει πελάτες.

Κατ'ελάχιστον οφείλει να ενημερώσει τον 'εξαπατημένο' σε ποιες ενέργειες έχει προβεί για να διασφαλίσει πως τέτοια φαινόμενα δεν θα επαναληφθούν

Seitman
20-06-11, 18:45
Σιγά μην ασχοληθούν.

Πρέπει ο πελάτης να αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας.

yiapap
21-06-11, 10:05
Δεν είμαι τόσο σίγουρος...

Η εταιρεία σαφώς φέρει ευθύνη αν νόμιμος εκπρόσωπός της ή νομίμως εντεταλμένος από αυτή (εξωτερικός συνεργάτης) εξαπατά με στόχο να κερδίσει πελάτες.

Κατ'ελάχιστον οφείλει να ενημερώσει τον 'εξαπατημένο' σε ποιες ενέργειες έχει προβεί για να διασφαλίσει πως τέτοια φαινόμενα δεν θα επαναληφθούνΦυσικά και φέρει ευθύνη!!! Ηθική όμως, όχι νομική αφού στο προφορικό κι εγώ ως πωλητής μπορεί να τάζω λαγούς με πετραχήλια.

pat122
21-06-11, 14:19
πάντως το κακό γίνεται. με τέτοιες αναφορές που αφορούν την wind απωθεί όλο και περισσότερο τους μελλοντικούς/πιθανούς πελάτες της...

Vasilisd
21-06-11, 17:18
Μισό λεπτό.. Μιλάμε για μια μεγάλη εταιρία κινητής τηλεφωνίας. Το αν ευθύνεται αυτή (η Wind) ή οι άνθρωποί της που κλείνουν συμβόλαια λέγοντας ψέματα, προσωπικά δε με ενδιαφέρει. Στη προκειμένη περίπτωση οφείλει να πάρει θέση επι του θέματος, αντί αυτού ακόμη περιμένω απάντηση.
Απλά είναι απαράδεκτοι.
Εγώ προσωπικά πλέον δεν πιστεύω ούτε τους πωλητές στα καταστήματα, και γιατί άλλωστε να τους πιστέψω μετά απο αυτό που μου συνέβει. Προσπαθώ να ενημερώσω φίλους και γνωστούς για την αδιαφορία - κοροιδία της εν λόγο εταιρίας ωστε να μην πιαστούν σε παρόμοια παγίδα. Αυτό κατάφερε η Wind με την στάση της, δυσφύμηση πέρα για πέρα και αυτό είναι μόνο ένα σκέλος της ιστορίας μας.. Έπεται και συνέχεια.

narsis
26-06-11, 09:07
Πάντως επειδή τυχαίνει να έχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα της Wind εδώ και καιρό, η έκπτωση των 10 ευρώ ισχύει μόνο για το λογαριασμό του κινητού.

Και επειδή ακριβώς ο κάθε ένας μπορεί να λέει ότι θέλει προφορικά, εάν δεν δίνουν φυλλάδιο με την προσφορά αναλυτικά, προσπαθώ τουλάχιστον να μου γράφει αναλυτικά χειρόγραφα σε ένα Α4 τι πληρώνω και τι παίρνω. Εννοείται πάντα σε κατάστημα και όχι σε αντιπροσώπους σπίτι μου ή μέσω τηλεφώνου. Νομικά δεν γνωρίζω τι ισχύει, αλλά τουλάχιστον ο πωλητής προβληματίζεται να τα γράψει αναλυτικά και ξέρει ότι θα έχω το χαρτί του. Μέχρι στιγμής κανείς δεν μου έγραψε έτσι κάτι ψευδές.

bchoulio
29-04-13, 20:04
H wind έχει αντιληφθεί πόσο ισχυρή είναι μια εταιρεία κινητής και σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα και εκμεταλλευόμενη την απουσία του ελληνικού κράτους εμπαίζει τους πελάτες της. Πλέον, η πιο αναξιόπιστη εταιρεία στην Ελλάδα η Wind κλείνει συμφωνίες και... "σπίτια".
1)Υπόσχεται ότι με την ολοκλήρωση συμφωνίας ενός προγράμματος θα δοθεί επιδότηση και... εφόσον έχετε υπογράψει σας ενημερώνουν ότι δυστυχώς δεν γίνεται να σας τη δώσουν.2)Καταλήγετε σε κάποιο πρόγραμμα με υπάλληλο της wind και σας φέρνουν στο σπίτι χαρτιά να υπογράψετε τα οποία περιέχουν και άλλες υπηρεσίες προς όφελος πάντα της wind.3)Σας ενημερώνουν ποιος θα είναι ο λογαριασμός σας στο πρόγραμμά σας και... κατόπιν υπογραφής ανακαλύπτεται στη τελευταία σελίδα με μικρά γράμματα ότι ο λογαριασμός που σας υποσχέθηκαν είναι χωρίς ΦΠΑ και όταν ανοίξετε τον λογαριασμό της wind θα διαπιστώσετε έκπληκτοι ότι είχαν ξεχάσει να σας αναφέρουν και τα τέλη κινητής τηλεφωνίας.4)Σας διαβεβαιώνουν ότι θα όλα θα κυλήσουν όπως πρέπει και... μετά ένας άλλος υπάλληλος της Wind ρίχνει τις ευθύνες για όλα τα κακά που σας βρήκαν ότι φταίει ο προηγούμενος κακός υπάλληλος που δεν σας ενημέρωσε σωστά. Επιλέγοντας Wind επιλέγετε να χάσετε την ψυχολογική σας ηρεμία και... τα λεφτά σας.

kostog
16-05-13, 15:01
με καταγγελια μπορεις να ακυρωσεις συμβολαιο και να μην εχεις καμια οφειλη στην wind



Φυσικά και φέρει ευθύνη!!! Ηθική όμως, όχι νομική αφού στο προφορικό κι εγώ ως πωλητής μπορεί να τάζω λαγούς με πετραχήλια.

yiapap
16-05-13, 15:07
με καταγγελια μπορεις να ακυρωσεις συμβολαιο και να μην εχεις καμια οφειλη στην windΚαταλαβαίνεις ότι απάντησες σε post 2 ετών ε; :lol:
Κι εγώ έψαχνα πότε έγραψα τέτοιο πράγμα! :lol:

<edit>
Επί της ουσίας αυτό που λες ισχύει μόνο σε περίπτωση που μπορείς να αποδείξεις ότι:
1. Εξαπατήθηκες
ή
2. Ο αντισυμβαλόμενος δεν καλύπτει τις δικές του υποχρεώσεις στο συμβόλαιο που υπέγραψες

kostog
16-05-13, 16:50
συγνω,η για την αργοπορημενη απαντηση μου
μπορεις να ζητησεις την ηχογραφημενη κληση που συνηθως δεν εχουν γιατι δεν τους συμφερει , και αν εχεις δικιο, η εταιρεια σε αποζημειωνει
παντα συμβαινει αυτο



Καταλαβαίνεις ότι απάντησες σε post 2 ετών ε; :lol:
Κι εγώ έψαχνα πότε έγραψα τέτοιο πράγμα! :lol:

<edit>
Επί της ουσίας αυτό που λες ισχύει μόνο σε περίπτωση που μπορείς να αποδείξεις ότι:
1. Εξαπατήθηκες
ή
2. Ο αντισυμβαλόμενος δεν καλύπτει τις δικές του υποχρεώσεις στο συμβόλαιο που υπέγραψες

yiapap
16-05-13, 17:17
συγνω,η για την αργοπορημενη απαντηση μου
μπορεις να ζητησεις την ηχογραφημενη κληση που συνηθως δεν εχουν γιατι δεν τους συμφερει , και αν εχεις δικιο, η εταιρεια σε αποζημειωνει
παντα συμβαινει αυτοΜα άμα δεν την έχουν πως θα σε αποζημιώσουν;

FuS
16-05-13, 19:39
yiapap, είναι υποχρεωμένοι βάσει νομοθεσίας να την έχουν και (πάλι βάσει νομοθεσίας) μπορεί να χρησιμοποιηθεί προς όφελος του πελάτη και μόνο.
Όχι προς όφελος της εταιρίας.

kostog
17-05-13, 09:05
αυτο ειναι το βασικο σου πατημα
αν δεν υπαρχει ηχογραφημενη η συνομιλια θα πρεπει να εχεις ονομα πωλητη τηλεφωνο επικοινωνιας απο που σε πηρε
αν τα εχεις ολα αυτα μπορεις να κανεις τη δουλεια σου και μαλιστα μεσω δικηγορου
μολις ακουσουν δικηγορο και με τα στοιχεια που θα του δωσεις , απλα θα κλεισει το θεμα και πολυ γρηγορα



Μα άμα δεν την έχουν πως θα σε αποζημιώσουν;

FuS
17-05-13, 17:22
Και αν δεν έχει χρήματα για δικηγόρο μπορεί να το κάνει και μέσω του συνήγορου του καταναλωτή. Έχουν αναλάβει πολλές παρόμοιες υποθέσεις στο παρελθόν.

kostog
17-05-13, 17:26
σωστος!!!!!



Και αν δεν έχει χρήματα για δικηγόρο μπορεί να το κάνει και μέσω του συνήγορου του καταναλωτή. Έχουν αναλάβει πολλές παρόμοιες υποθέσεις στο παρελθόν.

elenitora
27-05-13, 17:32
'Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με τους ηλικιωμένους γονείς μου που τους έπιασαν με τον ίδιο τρόπο και τους ζητούν δυο συντάξεις για την αποσύνδεση, διαφορετικά δικαστήριο. Η Ένωση του Καταναλωτή με στέλνει στο συνήγορο του πολίτη γιατί δεν αναλαμβάνει κάτι που δεν έχει σχέση με το δημόσιο και ο συνήγορος λέει ότι δεν έχω ελπίδα, πρέπει να πληρώσω.

kostog
27-05-13, 17:40
καταγγελια στην ΕΕΤΤ και κοινοποιηση στο ΕΚΠΟΙΖΩ και μετα θα δεις τι εχει αν γινει
καντο !!!!



'Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με τους ηλικιωμένους γονείς μου που τους έπιασαν με τον ίδιο τρόπο και τους ζητούν δυο συντάξεις για την αποσύνδεση, διαφορετικά δικαστήριο. Η Ένωση του Καταναλωτή με στέλνει στο συνήγορο του πολίτη γιατί δεν αναλαμβάνει κάτι που δεν έχει σχέση με το δημόσιο και ο συνήγορος λέει ότι δεν έχω ελπίδα, πρέπει να πληρώσω.

- - - Updated - - -

μαζεψε στοιχεια , τηλεφωνα επικοινωνιας με ποιον μιλησαν και ποιο call center πηρε την αιτηση και δες αν η υπογραφη ειναι σωστη


καταγγελια στην ΕΕΤΤ και κοινοποιηση στο ΕΚΠΟΙΖΩ και μετα θα δεις τι εχει αν γινει
καντο !!!!

elenitora
27-05-13, 17:46
Σ' ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα για ΕΕΤΤ και ΕΚΠΟΙΖΩ. Θα το ψάξω.

Τους ρώτησα. Απευθύνθηκαν στο ΕΕΤΤ και τους είπαν ότι η Wind 'Κυνηγάει μέχρι το τέλος'
Το πρόβλημα είναι ότι οι γονείς μου είναι ηλικιωμένοι και δεν διάβασαν τα ψιλά γράμματα.
Άκουσαν τι τους είπε ο τύπος που πήγε σπίτι.

Η Wind έστειλε εξώδικο και οι δικοί μου δεν θα υποχωρήσουν. Μάλλον θα πάει για δίκη η ιστορία.

Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλά έμαθα ότι ο ΕΕΤΤ σε κάποιο πρόβλημα
με τηλεφωνική εταιρεία είχαν φέρει σε επαφή πολίτες που είχαν κάνει καταγγελία και μαζεύτηκαν
όλοι μαζί πράγμα που ζόρισε την εταιρεία. Δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω στο ΕΕΤΤ
όταν έχει σταλθεί εξώδικο..

kostog
28-05-13, 09:17
επειδη δεν ξερω τι εχει συμβει στην δικη υποθεση ,απλα κοιτα να μαζεψεις στοιχεια αρκετα ωστε να ειναι ξεκαθαρο τι θες να κανεις
κοιτα να εχεις τηλεφωνα και ονομα με τον οποιον μιλησαν και τι τους εχει πει για το προγραμμα και τις χρεωσεις




Σ' ευχαριστώ πολύ. Δεν ήξερα για ΕΕΤΤ και ΕΚΠΟΙΖΩ. Θα το ψάξω.

Τους ρώτησα. Απευθύνθηκαν στο ΕΕΤΤ και τους είπαν ότι η Wind 'Κυνηγάει μέχρι το τέλος'
Το πρόβλημα είναι ότι οι γονείς μου είναι ηλικιωμένοι και δεν διάβασαν τα ψιλά γράμματα.
Άκουσαν τι τους είπε ο τύπος που πήγε σπίτι.

Η Wind έστειλε εξώδικο και οι δικοί μου δεν θα υποχωρήσουν. Μάλλον θα πάει για δίκη η ιστορία.

Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αλλά έμαθα ότι ο ΕΕΤΤ σε κάποιο πρόβλημα
με τηλεφωνική εταιρεία είχαν φέρει σε επαφή πολίτες που είχαν κάνει καταγγελία και μαζεύτηκαν
όλοι μαζί πράγμα που ζόρισε την εταιρεία. Δεν ξέρω αν μπορούν να κάνουν κάτι παραπάνω στο ΕΕΤΤ
όταν έχει σταλθεί εξώδικο..

@ ADSLgr.com All rights reserved.