PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!



casperino99
10-10-06, 20:16
Δεν μπορω να βαλω ADSL!!!



Πριν απο 35 μερες και συγκεκριμένα στις 8 Σεπτεμβρίου εκάνα την αίτηση στην HOL. Οι ιδιοι μου είχαν οτι μέσα σε 20 μερες το αργοτερα θα είχα Dsl. Ενταξει είπα δεν ειναι κ γρηγοροι 3 εβδομαδες αλλα χαλάλι Που να ήξερα οτι θα φτάναμε στις 35 και DSL δε θα εβλεπα. Λοιπον στις 2 του μηνα μου ειπαν απο τον ΟΤΕ οτι η γραμμη μου ειχε ενεργοποιηθεί και πλεον μπορουσα να δοκιμασω να μπω στο internet. Aλλα μπα. Επικοινώνησα με την HOL σε συνομιλίες μου με διαφορους τεχνικους της εταιρειας και αφου δοκιμασαμε τα παντα μου ειπαν οτι εφόσον το modem συγχρόνιζε και αφου δοκιμασαμε και αλλα test accounts και ρυθμίσεις μαλλον το πρόβλημα ηταν στον Οτε και οτι δεν μου δίνουν IP. Οι ιδιοι ειπαν οτι θα εκαναν το αιτημα στον για να ξανα ελεγξουν την γραμμη απο τον ΟΤΕ. Αφου περασαν απο τις 2 του μηνα αλλες 8 μερες και αφου τους εκαναν και αλλες αιτήσεις να ξαναδουν την γραμμη, έστειλαν απο τον ΟΤΕ στην HOL οτι εχουν δει την γραμμή και οτι ολα ειναι ενταξει. Ο τεχνικος της HOL που μίλησα σημερα το απογευμα, μου ειπε οτι θα το ξανα δωσουν στon Οτε να κοιτάξει παλι την γραμμη και οτι μπορει να μην εκαναν σωστα τον ελεγχο. Εχω περάσει απίστευτη ταλαιπωρία και θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας και τη γινεται σε αντίστοιχες περιπτώσεις;

Realizum
10-10-06, 23:09
Δεν ξέρω τι γίνεται με αυτή την περίπτωση,εμένα πάντως η γραμμή είχε ενεργοποιηθεί την στιγμή που μου έστειλαν το ρούτερ αλλά επειδή ο Οτε δεν τους είχε ειδοποιήσει μου έλεγαν ότι στο σύστημά τους η γραμμή μου είναι ανενεργή.Ήμουν και εγώ ανίδεος με την DSL τους πίστευα μέχρι που 1 εβδομάδα μετά αποφάσισα να βάλω το username και συνδέθηκα.Αυτοί ακόμα περίμεναν τον Οτε.Θέλω να πω ότι άκρη δεν βρίσκεις.Τέλος η τυπική ερώτηση,αφού το μόντεμ συγχρονίζει,έχεις βάλει σωστά στο Fritz(αυτό έχεις?) το username?Στην μορφή username@hol.gr?Εντάξει βλακεία ερώτηση αλλά έχω δει πολλούς να προσπαθούν να συνδεθούν μόνο γράφοντας το username.

maxorfo
10-10-06, 23:41
.....Τέλος η τυπική ερώτηση,αφού το μόντεμ συγχρονίζει,έχεις βάλει σωστά στο Fritz(αυτό έχεις?) το username?Στην μορφή username@hol.gr?Εντάξει βλακεία ερώτηση αλλά έχω δει πολλούς να προσπαθούν να συνδεθούν μόνο γράφοντας το username.


Μάλλον θέλεις να πεις hol:<username>@adsl.gr

Realizum
11-10-06, 04:01
Μάλλον θέλεις να πεις hol:<username>@adsl.gr
Ναι και με αυτό,αλλά και με το username@hol.gr μπορείς να συνδεθείς.

energie
11-10-06, 11:06
και με το username@adsl.gr ,οπως και να το γραψει ειναι το ιδιο αρκει να συνδεθει

casperino99
11-10-06, 13:48
Τα έχω κάνει ολα αυτά. Ναι το username μια χαρα το βάζω kai to fritz απο οτι μου χουν πει οι τεχνικοι για να συγχρονίζει αρα εχει γίνει σωψτα το setup. Αρα; ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΒΑΛΩ DSL στο Ελλαντα, :(

manoulamou
11-10-06, 15:39
Το καλο στην περιπτωση σου ειναι οτι αρχιζεις να χρεωνεσαι
μονον αφου ενεργοποιησεις την συνδεση.
Αληθεια εσυ τι εχεις πακετο/προσφορα ή αοριστου?

casperino99
11-10-06, 18:31
Μετα απο 36 μερες το προβλημα διορθωθηκε. Τωρα τι εφταιγε; Αυτα ειναι ντροπη να συμβαινουν στην Ελλαδα του 2006! Ειμαστε πισω σε ολα και το εχουμε συνηθισει. Νομιζω οτι αρκετα με την κοροιδια. Καποτε θα πρεπει ολο αυτο το παιχνιδακι να τελειωσει!!!:down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.