PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL και ν.Πιεριας



amorf_gk
22-03-04, 00:23
Ενω λοιπον ολες οι σελιδες (καθως και το 134) με διαβεβαιωνουν οτι μπορω να εχω dsl συνδεση o ΟΤΕ της περιοχης μου (κατερινη) το αρνειται !! και σας ρωτω ειναι αυτο δυνατον ? ειναι γεγονος οτι ζηταω μια συνδεση που βρισκεται αρκετα μακρια απο την Κατερινη (συγκεκριμενα 9 χμ. Μιλαμε για την Παραλια οση γνωριζουν) αλλα εφοσον απο Αθηνα μου λενε πως γινεται γιατi οι κυριοι εδω μου λενε πως δεν γινετε ? και επειδη εχω κουραστει πραγματικα πολυ με τον ΟΤΕ μηπως υπαρχει καπια αλλη λυση ? κατι διαβασα για VIVODI ?!?!
και κατι ακομα μηπως κανεις απο Κατερινη γνωριζει τι θα γινει και με εμας τους υπολοιπους που δυστηχως δεν ανηκουν σε καποιο μεγαλο αστικο κεντρο ? η μηπως πρεπει να περιμενουμε κανα χρονο ακομα ετσι ωστε ο ΟΤΕ να οργανωθει και να παρεχει πια σε ολους DSL ?

kadronarxis
22-03-04, 00:28
Έλα ρε κατερίνη δύναμη!!
Εκεί παραλία, περίσταση, δεν έχει κάποιο κόμβο του οτε να μαζεύει όλες τις γραμμές και να τις προωθεί στον οτε στο κέντρο της κατερίνης;
Αν έχει, πρέπει να μπει dslam εκεί.
Αν δεν έχει, 9 Km από το κέντρο της κατερίνης που είναι ο οτε, είναι πάρα πολύ μακριά.Μέχρι 5 Km πρέπει να είναι.

ΥΓ: μην μασάς και όπου να ναι ανοίγει η Michel στην πλάκα λιτοχώρου.Για adsl είμαστε τώρα;;; :lol: :lol: :lol:

cosmos
22-03-04, 08:35
Χαχαχαχα, που το ξέρεις το Michel ρε kadronarxis? :D

amorf_gk, όντως στην Παραλία δεν παίζει το πράγμα. Από ότι ξέρω υπάρχει πρόγραμμα της Νομαρχίας όμως για κέντρα επίδειξης ευρυζωνικών εφαρμογών στο Δήμο Παραλίας, το οποίο είτε θα έχει εφαρμογές ADSL είτε WiFi. Άλλες πληροφορίες δεν έχω, αλλά και αυτές είναι καλή αρχή...

ALiTiS
22-03-04, 11:14
πστ.. σαν την Ατλαντιδα και τον ομιλο δεν υπαρχει ;) οι παλιοι ξερουν

marzd4l
22-03-04, 14:51
κυριακή στο Μύλο (πλάκα) παιδιά και τύφλα να έχει η ADSL

kadronarxis
22-03-04, 16:50
Alitra,
χαχαχαχα εκει στα ουγγαρέζικα και τσέχικα κορμάκια ε;;;
όλα μέσα και τις κάλτσες και τα παντελόνια...
Πολύ καλός ο όμιλος. Εκεί το καμάκι πέφτει κατά ρυπάς.
Αλλά, και για τον cosmo αυτό,
την michel την ξέρω από τότε που λεγότανε 2002.
Αφού σκύλος έχω σπίτι στην περιοχή από το 1976.
Σκύλος λυσσαλέος. :lol: :lol: :lol:
Με τα πόδια πηγαίναμε όταν δεν είχαμε αυτοκίνητα.
Αφήναμε φακό έξω από michel και μέσα βουρρρρρρ.
Τη παλιά τη michel που έκλεισε τώρα, δεν την αλλάζω με τίποτα. Τώρα πολύ ξενέρωτη έχει γίνει.
Η αλήθεια είναι όμως ότι πάλι μαζεύει κάτι κορίτσια, τέντα κάτω όλα.
Ησυχάστε ρε, ακόμα νωρίς είναι.
μετά το πάσχα θα ανοίξει.

:D

PReD
22-03-04, 17:37
Γιατι τι ακριβώς λέτε???

Μπας και ξεφύγει το μυαλό μου απο την aDSL...

ALiTiS
22-03-04, 19:54
kadronarxis, :wink:

kadronarxis
22-03-04, 23:53
PreD,
για club και μπαράκια στο νομό πιερίας.
Εσένα σε κόβω για χαλκιδική μεριά.
Προδότη!!!
:lol:

PReD
23-03-04, 03:42
Χαχαχαχα...

Ναι όντως μέσα έπεσες...

Είμαι ταγμένος στο πρώτο πόδι ειδικά!!! :P

nazgoul
24-11-04, 15:02
Μηπος ξερει κανενας τι καινουριο DSLAM βαλανε στην Κατερινη ;
Κατι για SIEMENS ακουσα ;

George978
24-11-04, 15:16
ΧΑΧΑΧΑΧΑ κου****τσες Ομιλος Κλαμπ και ετσι ε? καλα εκει περα ρε φιλε δεν γινεται να μην φυγεις με μια γκομενα τη βραδια , δηλαδη πρεπει να εισαι ΠΟΛΥ κουασιμοδος ρε φιλε. Παντως ειναι τρελα το μαγαζι στη ταρατσα, οταν ανεβηκα πρωτη φορα εξεπλαγην ιδιαιτερα με το πληθος και τη ποιοτητα των ξενοφερτων εκ ανατολας κοριτσιων.Εχω δει πολλα αλλα σα τον Ομιλο κανενα, και ειμαι, μαλλον ημουν μονιμος κατοικος Χαλκιδικης :wink:

Ομιλος rulez ρε :lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.