PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas Providing



jimaniac
11-10-06, 18:36
Καλησπέρα σε όλους...

Μπήκα σήμερα στο e-care της Tellas να τσεκάρω την ταχύτητα του Providing μιάς και πρίν απο 1 μέρα ρώτησα μία υπάλληλο και μου είπε οτι το providing μου έχει αναβαθμιστεί στα 1024....

Με έκπληξη διαπίστωσα οτι το providing μου παραμένει 512. Παίρνω τηλέφωνο στην Tellas και το σηκώνει ένας ευγενέστατος υπάλληλος ο οποίος όμως πρός στιγμήν με έκανε να πάθω 7 απανωτά εγκεφαλικά και 3 στιγμιαίες καρδιακές ανακοπές όταν μου είπε οτι το providing της Tellas δεν αλλάζει, μόνο ο ΟΤΕ αναβαθμίζει τις γραμμές......

Του εξηγώ του υπαλλήλου οτι μόνο με την αναβάθμιση του ΟΤΕ δεν είναι δυνατόν να απολαμβάνουμε μεγαλύτερη ταχύτητα διότι πολύ απλά πρέπει να διπλασιαστεί και το providing για να γίνει κάτι τέτοιο.....

Μετά απο λίγη ώρα, αφού με έβαλε στην αναμονή (προφανώς πήγε να ρωτήσει κάποιον υπεύθυνο) μου είπε οτι μέχρι 20 Οκτωβρίου η Tellas θα διπλασιάσει το providing των συνδρομητών.....

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν διπλασιάζει τη συνδρομή η Tellas αφού ούτως η άλλως θα το κάνει.....προσπαθεί να γλιτώσει μέρες?????

Μας έχουν πεί οτι θα αναβαθμίσουν τις συνδρομές απο μέσα Σεπτέμβρη και κοντεύει να φύγει ο Οκτώβρης και ακόμα τίποτα.....

wintech2003
11-10-06, 18:39
Μπορει να μην ειναι ετοιμη απο πλευρας bandwidth να διπλασιάσει τις συνδέσεις των συνδρομητών της.

IMHO καλά κάνει και υλοποιεί πρώτα υποδομές και μετα κάνει αναβαθμίσεις.

jimaniac
11-10-06, 18:48
Δεν πιστεύω οτι δεν είναι έτοιμη διότι σε άλλες συνομιλίες που είχα κατα καιρούς μου έλεγαν οτι μόλις μια περιοχή αναβαθμίζεται απο τον ΟΤΕ τότε και η Tellas θα διπλασιάζει το providing των συνδρομών της εκάστοτε περιοχής....

Πάντως άντε να τελειώνουν γιατί πολύ μας κούρασε το θέμα του διπλασιασμού.....(ο Μπαμπινιώτης θα πρέπει να κάνει μια μικρή διόρθωση στην λέξη "διπλασιασμός" )

grtt
13-10-06, 11:00
Κι εμένα μέχρι τις 22 του μήνα μου είπαν, αν και εδώ και τουλάχιστον ένα μήνα μου έχει κάνει την αναβάθμιση ο ΟΤΕ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.