PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ΙΡ resolve.



harris
11-10-06, 22:13
Εδώ και 3 μέρες άλλαξε ο hosting server του www.greektvsubs.gr (http://www.greektvsubs.gr)... προφανώς οι άνθρωποι είχαν του λόγους τους...

Ήδη από εχθές όλοι οι ISPs είχαν ενημερώσει τις dns lists τους με την καινούρια ΙΡ του site που είναι η 75.126.34.61, σε αντικατάσταση της παλιάς 62.1.216.173...

Όλοι;! Μα όχι φυσικά... κάτι τρελλοί Γαλάτες σε ένα μικρό Γαλατικό χωριό εξακολουθούν να φέρουν αντίσταση στην παντοδύναμη αυτοκρατορία των αλλαγών των IPs :clap::rofl:

Eίπα λοιπόν να τους πάρω ένα τηλέφωνο να δω τί γίνεται (έχω κακή εμπειρία με το συγκεκριμένο θέμα... παρακάτω αυτά). Και τί απάντηση παίρνω λέτε;!

"Μα όχι κύριε, δεν φταίμε εμείς... Το πρόβλημα είναι ότι η παλιά εταιρεία που τους φιλοξενούσε διατηρεί την παλιά ΙΡ και μάλιστα υπάρχει αρχείο html που τρέχει την σελίδα. Όσο αυτό υπάρχει δεν μπορούμε να αλλάξουμε την ΙΡ"!!!!!!!!!!

Τώρα να :cry:ή να :rofl:... Ε κι εγώ τα πήρα στο κρανίο και άρχισα τις φωνές... και μου έκλεισε το τηλέφωνο στη μούρη! Ο #%$@#$% :mad:

Σημειωτέον ότι σε αντίστοιχη περίπτωση σε άλλο ελληνικό φόρουμ για αυτοκίνητα, η HOL τους πήγαινε έτσι για 4-5 μήνες! το φόρουμ είχε αποκτήσει δύο κοινότητες πλέον! του κατόχους Skoda+HOL και τους κατόχους Skoda+άλλον_ISP:rofl:

Δεν παλεύονται τελικά στην HOL... δεν παλεύονται:down::nono::evil:

ownagE_
12-10-06, 17:35
Οταν γραφεις στον browser την ΙP του site (75.126.34.61) δουλεύει?

Αν ναι απλα πηγαινε στο C:\WINDOWS\system32\drivers\etc και κανε edit με notepad το αρχειο hosts και προσθεσε μια γραμμη στο τελος ετσι..

75.126.34.61 www.greektvsubs.gr

κανε save και θα εισαι ok! ;)

harris
12-10-06, 19:34
Ευχαριστώ πολύ! :worthy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.