PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με αναβάθμιση firmware



projectX
29-06-11, 21:50
καλησπέρα
έκανα πρόσφατα αναβάθμιση στο tg585v7 αλλα όταν έφτιαξα τις ρυθμίσεις για το wireless και έβαλα pass και ssid,πάτησα καταλάθος το κουμπί του router(wireless) kai άρχισε να αναβοσβήνει πορτοκαλι και μετά έγινε κόκκινο!
πρέπει να έκανα βλακεία εε?τώρα είμαι συνδεμένος με καλώδιο και surfarw κανονικά αλλα με wireless δεν μπορώ να συνδεθώ.ακόμα όταν πάω να συνδεθώ μέσω wireless κολλάει το router και δεν έχω internet access ούτε και με καλώδιο στο σταθερό pc(να τονίσω ότι τώρα δεν ανάβει το λαμπάκι αφού έκλεισα και άνοιξα ξανά το router αλλα συμβαίνει όλο το παραπάνω σκηνικό)
μετά από κάποια ώρα σταματάει το κόκκινο φως και όπως είπα αρχικά αναβοσβήνει πορτοκαλι και έπειτα γίνετε κόκκινο

firmware: 8.2.7.7(to updated)
βάζω μερικές φωτό μπας και σας διευκολύνω

Vtester
30-06-11, 12:47
Στην 2η εικόνα που έχεις ανεβάσει πάτα εκεί που λέει Wireless . Μετά πάτα configure. Λογικά εκεί που λεει Interface Enabled δεν θα είναι τσεκαρισμένο και θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις. Έχει βγει και το firmware: 8.2.7.8

dfoust
30-06-11, 15:02
Φίλε δεν έχει βγει αναβάθμιση 8,2,7,7 είναι η τελευταία από τι ξέρω.

projectX: ρώτα τα παιδιά στο αντιστοιχώ θέμα θα σου απαντήσουν τι μπορεί να φταίει

Seitman
30-06-11, 17:00
Πέρνα το user.ini από εδώ (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=4202427&postcount=4). Θα στρώσει.

Vtester
30-06-11, 17:05
Φίλε δεν έχει βγει αναβάθμιση 8,2,7,7 είναι η τελευταία από τι ξέρω.

projectX: ρώτα τα παιδιά στο αντιστοιχώ θέμα θα σου απαντήσουν τι μπορεί να φταίει

έχει δίκιο , έκανα λάθος , για το v8 είναι η έκδοση που είπα

deniSun
02-07-11, 23:09
γιατί δεν ρίχνεις ξανά από πάνω το 8.2.7.7;

@ ADSLgr.com All rights reserved.