PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίεργο πρόβλημα



vdanasto
01-07-11, 11:44
Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Καλώντας ένα νούμερο, ορισμένες φορές με συνδέει με άσχετους αριθμούς. Στην αρχή νόμιζα ότι ενδεχομένως να πατούσα κάποιο λάθος πλήκτρο (κάτι που δεν συνηθίζω), αλλά σήμερα έκανα χρήση του πλήκτρου Redial. Πιο συγκεκριμένα, ήθελα να καλέσω το e-shop. Πληκτρολογώ τον αριθμό, βγαίνει μια μεταφορική. Πατάω redial, βγαίνει μια άσχετη εταιρία (δεν θυμάμαι ποια). Με την τρίτη προσπάθεια, βγήκε το e-shop. Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι τέτοιο;

thenetpoet
01-07-11, 17:42
τουλαχιστον έχεις σασπένς στο ποιος θα σου απαντήσει :)

περα απο την πλάκα δεν μου το εχει εμφανίσει ποτε αυτό.
Στο κάνει μόνο σε ένα νούμερο? Μήπως παίζει καμιά φορητότητα / αλλαγή λόγω των χρεών του e-shop?

vassilis023
01-07-11, 21:47
Φίλε δεν ξέρω αλλά εμένα όπως το ακούω νομίζω κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή καθόσον αν σκυτείς η συσκευή είναι αυτή που κάνει αποθήκευση του τελευταίου αριθμού και αυτή που κάνει επανάκληση πάλι αυτού. Αν όταν καλείς πληκτρολογόντας τον αριθμο κανονικά βγαίνει σε σωστο νούμερο τότε δοκίμασε με άλλη συσκευή. Πότε ξεκίνησε να στο κάνει αυτό?

vdanasto
01-07-11, 23:06
Δεν το κάνει σε συγκεκριμένο νούμερο. Πρώτη φορά το έκανε όταν κάλεσα την DHL, βγήκε μια άλλη εταιρία. Δεύτερη φορά όταν κάλεσα ένα φίλο μου (σταθερό ΟΤΕ) στο σπίτι, βγήκε ένα ξεκάρφωτο νούμερο. Τρίτη φορά το έκανε σήμερα που προσπαθούσα να καλέσω το e-shop. Πάντα πληκτρολογώ το νούμερο, απλά σήμερα έκανα χρήση του redial για να σιγουρέψω το ότι δεν πάτησα εγώ κάποιο λάθος ψηφίο.

dimsi
02-07-11, 00:55
Δεν το κάνει σε συγκεκριμένο νούμερο. Πρώτη φορά το έκανε όταν κάλεσα την DHL, βγήκε μια άλλη εταιρία. Δεύτερη φορά όταν κάλεσα ένα φίλο μου (σταθερό ΟΤΕ) στο σπίτι, βγήκε ένα ξεκάρφωτο νούμερο. Τρίτη φορά το έκανε σήμερα που προσπαθούσα να καλέσω το e-shop. Πάντα πληκτρολογώ το νούμερο, απλά σήμερα έκανα χρήση του redial για να σιγουρέψω το ότι δεν πάτησα εγώ κάποιο λάθος ψηφίο.

Δοκιμασε και με αλλη συσκευη,πιθανον να εχει προβλημα.

thenetpoet
02-07-11, 06:29
δοκιμασε και με αλλη συσκευή και αν επιμένει το πρόβλημα πάρε τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη της wind,ελπίζω να σου βγεί σωστά η κλήση :)

vdanasto
02-07-11, 10:45
Θα δοκιμάσω, αν και δεν νομίζω ότι φταίει η συσκευή. Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα συμβαίνει σε τυχαίες χρονικές στιγμές.

thenetpoet
02-07-11, 18:45
Θα δοκιμάσω, αν και δεν νομίζω ότι φταίει η συσκευή. Το θέμα είναι ότι το πρόβλημα συμβαίνει σε τυχαίες χρονικές στιγμές.

καλο θα ειναι να καταγραψεις την μερα και ωρα που συμβαινει η λαθος κληση για να δωσεις πιο συγκεκριμενα στοιχεια στην τεχνικη υποστηριξη.
Θα τους βοηθήσει για να σε βοηθήσουν...

vdanasto
02-07-11, 21:17
Θα περιμένω και την ανάλυση κλήσεων να δω τι αριθμούς γράφει. Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές παιδιά, θα ενημερώσω μόλις έχω νεότερα!

trelomhxmhx
02-07-11, 21:36
και μένα μου συνέβη πρόσφατα

την μία κάλεσα ένα νούμερο και μου βγήκε ΔΕΗ

ενώ μια άλλη φορά κάλεσα ένα νούμερο και ενώ περίμενα να μου απαντήσουν τελικά μου απάντησε ένας άλλος (από άλλο τηλέφωνο προφανώς από αυτό που καλούσα) που έτυχε να με καλεί εκείνη την ώρα

vdanasto
02-07-11, 23:51
Μα κι εμένα μου κάνει εντύπωση, τόσα χρόνια που είχα Forthnet δεν μου είχε συμβεί ποτέ και επίσης δεν συνηθίζω να πληκτρολογώ λάθος νούμερα.

neon2k8
03-07-11, 19:31
εμένα μου έχει τύχει στο κινητό μου (καρτοκινητό Cosmote) και ακόμα καμμιά φορά συμβαίνει. Άντε τώρα να παίρνεις π.χ. την γκόμενα στα Χανιά και να σου βγάίνει π.χ. η κυρα-Φρόσω απο Ορεστιάδα!!!!!! Αυτό δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, πώς συμβαίνει μην με ρωτήσετε κάν! Πάντως στο σταθερό μου ουδέποτε (ΟΤΕ παλιά, Wind τώρα). :p

elephant
03-08-11, 12:13
Τον τελευταίο καιρό μου χει τύχει και μένα μερικές φορές.

@ ADSLgr.com All rights reserved.