PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφημιστική "προσφορά" της WIND



gtaivpc
04-07-11, 15:28
Καλησπέρα. Ήρθαν χθές 2 αντιπρόσωποι απο την WIND να μου προτείνουν μια προσφορά που κάνουν, διαφημιστικά, λόγω του οτι πρόσφατα πέρασαν οπτικές ίνες κάτω από το σπίτι μου. Συγκεκριμένα μου πρότειναν ένα πρόγραμμα με απεριόριστες κλήσεις αστικά και υπεραστικά, και ίντερνετ που θα πιάνω 19-20 όπως είπε (τώρα πιάνω γύρω στα 12 με 24αρα ΟΤΕ), για 54 ευρώ το δίμηνο, αφού όπως είπε είναι για διαφημιστικούς λόγους μέχρι το τέλος του χρόνου, δηλαδή να πώ μια καλή κουβέντα στο γείτονα όταν θα έχω αυτό το πρόγραμμα.

Ουσιαστικά είναι η μισή τιμή από ότι πληρώνω τώρα, και επιπλέον είμαι λίγο τραγικά από πλευράς ping (50 σε ελληνικούς server, 90+ σε ξένους), οπότε δεν ακούγεται πολύ άσχημο.

Ζήταγα ένα τηλέφωνο ή μια διεύθυνση να μπορώ να επικοινωνήσω και δεν μου το έδιναν, μου είπαν ότι θα μου το δώσουν εαν συνεργαστούμε.

Μήπως έχουν περάσει και σε κανέναν από εδώ, και άν ναι, ποιές ήταν οι εμπειρίες σας, και τι θα μου συνιστούσατε?

kasi
04-07-11, 15:42
οι οπτικές ΔΕΝ είναι για οικιακή χρήση , οπότε τις πέρασαν δεν τις πέρασαν εσένα δεν σε απασχολεί. ;)

ΔΕΝ γίνετε να έχεις τόσο μεγάλη διαφορά στην ADSL , εγώ με HOL από τα 12Mbps στην Wind ανέβηκα στα 14 , όχι 19-20 που σου είπαν.

αν θες τηλέφωνο κάλεσε στο
Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Υπηρεσιών WIND Τηλ. 13800 (copy - paste :p )

η διαφορετικά μπες ΕΔΏ (http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/) για να ενημερωθείς και αν γίνεις πελάτης θα έχεις 3 μήνες δώρο.

ΜΗΝ συνεργαστείς με τους εξωτερικούς γιατί λένε ψέματα και όταν φύγουν από το σπίτι , θα σκεφτούν "πιάσαμε άλλο ένα κορόιδο" :evil:

προσωπική μου γνώμη πάντα .....

alex24
04-07-11, 16:00
Οπως ειπε ο φιλος απο πανω μην εμπιστευεσε εξωτερικους συνεργατες γιατι με ψεματα κοιτανε να πιασουν πελατες μπας και παρουν κανενα μπονους απο τις αιτησεις που θα κανουν.Εαν θες να κανεις κατι παρε στο 13800, επισκεψου την επισημη σελιδα της WIND μιας και παιζουν προσφορες ή πηγαινε σε καταστημα για πιο σιγουρα...

ad_infinitum
04-07-11, 17:10
Εμένα πάλι μου τηλεφώνησαν πριν περίπου μία εβδομάδα. Για να μου κάνουν μια προσφορά θέλανε οπωσδήποτε να μάθουν σε ποια εταιρεία είμαι και τι ακριβώς υπηρεσίες έχω. Επειδή μού 'χει ξανατύχει με Forthnet, τους είπα ότι πρέπει να μάθουν να κάνουν προώθηση, όχι δυσφημίζοντας/ τονίζοντας τα αρνητικά (υποκειμενικό) των άλλων παρόχων, αλλά προβάλλοντας τα δικά τους πλεονεκτήματα. Τους καλημέρησα κι έκλεισα.

Μια γενικότερη παρατήρηση. Οι προσφορές φέτος είναι χειρότερες από πέρσι ή έτσι μου φαίνεται; Θυμάμαι ότι πέρσι την άνοιξη και μέχρι περίπου τον Ιούλιο, όλοι (σχεδόν?) είχαν δωρεάν ενεργοποίηση + κάποιους μήνες δωρεάν.

dekaneas71
06-07-11, 22:45
Καλησπέρα. Ήρθαν χθές 2 αντιπρόσωποι απο την WIND να μου προτείνουν μια προσφορά που κάνουν, διαφημιστικά, λόγω του οτι πρόσφατα πέρασαν οπτικές ίνες κάτω από το σπίτι μου. Συγκεκριμένα μου πρότειναν ένα πρόγραμμα με απεριόριστες κλήσεις αστικά και υπεραστικά, και ίντερνετ που θα πιάνω 19-20 όπως είπε (τώρα πιάνω γύρω στα 12 με 24αρα ΟΤΕ), για 54 ευρώ το δίμηνο, αφού όπως είπε είναι για διαφημιστικούς λόγους μέχρι το τέλος του χρόνου, δηλαδή να πώ μια καλή κουβέντα στο γείτονα όταν θα έχω αυτό το πρόγραμμα.

Ουσιαστικά είναι η μισή τιμή από ότι πληρώνω τώρα, και επιπλέον είμαι λίγο τραγικά από πλευράς ping (50 σε ελληνικούς server, 90+ σε ξένους), οπότε δεν ακούγεται πολύ άσχημο.

Ζήταγα ένα τηλέφωνο ή μια διεύθυνση να μπορώ να επικοινωνήσω και δεν μου το έδιναν, μου είπαν ότι θα μου το δώσουν εαν συνεργαστούμε.

Μήπως έχουν περάσει και σε κανέναν από εδώ, και άν ναι, ποιές ήταν οι εμπειρίες σας, και τι θα μου συνιστούσατε?


μουφα ειναι μην ψαρωνεις,ουτε κατα διάνεια μην κανεις συνδεσεις σε περαστικους dealers

sa1901
06-07-11, 23:27
μουφα ειναι μην ψαρωνεις,ουτε κατα διάνεια μην κανεις συνδεσεις σε περαστικους dealers
To αυτό.

Όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι. Αν θες να αλλάξεις για να πληρώνεις λιγότερα, εντάξει. Μπορεί όμως να συγχρονίζεις και λιγότερο απ' όσο με τον ΟΤΕ. Τα υπόλοιπα που λένε είναι απλά μπαρούφες.

3llinas
08-07-11, 16:19
Μακρια απο αυτους τους εξωτερικους συνεργατες απο καθε εταιρια....αυτη για να πουλησουν
στο δινουν και τζαμπα αμα ειναι....μεγαλυτερh ψευτες δεν υπαρχουν χειροτεροι και απο τον Jefrey

Rempetis
08-07-11, 17:04
Εμένα μου τηλεφώνησαν και μου είπανε προσφορά για ένα χρόνο ADSL 24αρα με απεριόριστες Αστικές-Υπεραστικές με 15€ το μήνα.
Όταν τους είπα οτι δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμα στο site της Wind, μου είπαν οτι η προσφορά είναι μόνο για το Άργος.
Δεν δέχτηκα αφού έχω το Economy της Forthnet το οποίο λήγει σε 8-9 μήνες και είμαι από τους ευχαρηστημένους πελάτες τη Forthnet.
Έχει ακούσει κανείς άλλος για αυτή την προσφορά;

@ ADSLgr.com All rights reserved.