PDA

Επιστροφή στο Forum : e72 δεν ξεκινά μετά από απόπειρα firmware update



fasolakias
04-07-11, 16:21
Χαίρετε,

Μετά από απόπειρα να αναβαθμίσω το firmware του E72 μου, το κινητό έκλεισε και δεν μπορεί να ανοίξει. Η μόνη αντίδραση είναι πλέον ο ήχος του buzzer όταν πιέζω το on/off button και μέχρι εκεί. Η οθόνη παραμένει μαύρη, κανένα φως δεν εμφανίζεται και κανένας ήχος δεν ακούγεται.

Δοκίμασα κάποια κολπάκια, όπως τα παρακάτω, αλλά χωρίς αποτέλεσμα:
-Αφαίρεση μπαταρίας για αρκετά λεπτά
-Αφαίρεση κάρτας μνήμης
-push button hardware reset ("capslock" + "spacebar" + "backspace" + "on/off" και "*" + "3" + "green button" + "on/off" )
-Απόπειρα εκκίνησης μέσα από το pc suite του υπολογιστή.

Νομίζω πως κάπως πρέπει να επιτευχθεί επαναφόρτωση του λειτουργικού αλλά δεν ξέρω πως μια και δεν έχω πια πρόσβαση στο κινητό.

Καμία σχετική εμπειρία, πρόταση, ιδέα κτλ?

and64
05-07-11, 14:54
Και γω το είχα πάθει αυτό με το 5800 και το επανέφερα με Phoenix.

Δες εδώ (http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=288.0), αν και το thread είναι για 5800 νομίζω η διαδικασία είναι η ίδια. Ρώτα ομως και στο forum εκεί να σου πούνε;)

Εναλλακτικά πας σε Nokia shop και θα στο φτιάξουν κι αυτοί, δεν είναι τίποτα τραγικό...

fasolakias
05-07-11, 17:34
Δυστυχώς δεν δούλεψε οπότε πήγε σήμερα στη nokia για τα περαιτέρω... Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση και τον χρόνο σου.

and64
05-07-11, 20:48
Δυστυχώς δεν δούλεψε οπότε πήγε σήμερα στη nokia για τα περαιτέρω... Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση και τον χρόνο σου.

Παρακαλώ! :) Αφου το στειλες λογικά σε 1-2 μέρες max θα πρέπει να ναι up and running!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.