PDA

Επιστροφή στο Forum : επιστροφη εξοπλισμου



m.g.
05-07-11, 12:15
καλημερα σας.πριν απο 2 χρονια εκανα συνδεση στην hol κ μου ειχαν δωσει τον εξοπλισμο δωρεαν.αφου ελειξε η συμβαση ο αδερφος μου εκανε διακοπη κ πηγε στην forthnet.πριν απο λιγο με πηραν τηλεφωνο απο την hol κ μου ειπαν να κανονισουμε ενα ραντεβου για να περασει ανθρωπος τους για να παρει πισω τον εξοπλισμο που ειχαν δωσει.ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο.ο εξοπλισμος δεν ειναι δικος μου ασχετα αν τον παρεχει δωρεαν;κ αν εγω τον εχω πεταξει η τον εχω χασει τι θα γινει;θα μου ζητησουν να τον πληρωσω;εχουν παρει κανεναν αλλον τηλ;

Seitman
05-07-11, 12:26
Φυσικά και είναι δυνατόν. Στους όρους της σύμβασης, αναφέρεται ότι ο εξοπλισμός παραχωρείται με χρησιδανεισμό για όσο είσαι πελάτης τους.

Με τη λήξη της σύμβασης πρέπει να επιστραφεί. Αν δεν επιστραφεί, χρεώνεται €58.

m.g.
05-07-11, 12:57
ναι ε;ελπιζω ο αδερφος μου τοτε να εχει κρατησει τον εξοπλισμο.παντος 1η φορα ακουω εταιρια να ζητα πισω τον εξοπλισμο.εχω αλλαξει κ OTE κ hol κ forthnet

Seitman
05-07-11, 13:00
Από όσο ξέρω, μόνο ΟΤΕ, forthniet και ίσως η wind δεν παραχωρούν με χρησιδάνειο τον εξοπλισμό τους.

alex24
05-07-11, 14:17
Και σε μενα εχουν παρει τηλεφωνο (αλλα και σε αλλα ατομα) για επιστροφη εξοπλισμου μιας και διεκοψα και μετα απο 8 μηνες περιπου με πηραν να τον δωσω στην κουριερ...Στο κατω κατω τι να τον κανεις λες και ειναι τιποτα της προκοπης...

andm
05-07-11, 14:35
ναι ε;ελπιζω ο αδερφος μου τοτε να εχει κρατησει τον εξοπλισμο.παντος 1η φορα ακουω εταιρια να ζητα πισω τον εξοπλισμο.εχω αλλαξει κ OTE κ hol κ forthnet

Ναι γιατί οι άλλοι δεν είναι γύφτοι(σόρρυ κιόλας)
Και μένα μου τον ζήτησαν αλλά δεν τον έστειλα..δεν έχει τπτ..

m.g.
06-07-11, 11:56
Και σε μενα εχουν παρει τηλεφωνο (αλλα και σε αλλα ατομα) για επιστροφη εξοπλισμου μιας και διεκοψα και μετα απο 8 μηνες περιπου με πηραν να τον δωσω στην κουριερ...Στο κατω κατω τι να τον κανεις λες και ειναι τιποτα της προκοπης...

δεν ειναι οτι το θελω απλα απο την μια λες τι λαλακια ειναι τωρα να σου ζητανε πισω τον εξοπλισμο κ απο την αλλη οτι μπορει αν δεν τον εχω να με χρεωσουν.τεσπα καπου στο παταρι ειναι ας ερθουν να τον παρουν

john84
06-07-11, 12:00
Δεν ειναι θεμα γυφτιας, και εγω διαφωνω με την τακτικη της επιστροφης αλλα ειναι κατι που ξερουμε οτι τι υπογραφουμε. Εγω τουλαχιστος στην μια απο τις 2 γραμμες που ειχα hol και διεκοψα ηξερα οτι βαση συμβολαιου πρεπει να επιστρεψω το ρουτερ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.