PDA

Επιστροφή στο Forum : το κραταω ή...



Pekovits
07-07-11, 20:51
Καλησπερα παιδια
Ειχα κανει μια συνδεση για ασυρματο ιντερνετ και οπως συνηθιζεται πηρα και ενα modem(συγκεκριμενα το thomson tg585 v7).Τωρα θελω να ρωτησω αυριο μετακομιζω και θα διακοψω την συνδεση το modem μπορω να το κρατησω ή θα μου το ζητησουν πισω??

Seitman
07-07-11, 21:26
Για να έχεις το 585ν7, λογικά έχεις κλείσει παραπάνω από ένα χρόνο συνδρομητής και βλέποντας ότι έχεις connx, δε θα σου ζητήσουν τίποτα. Μένει σε εσένα.

Pekovits
07-07-11, 21:41
όχι χρόνο ακριβώς θέλω περίπου τρείς μήνες.Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να πληρώσω κάποια διαφορά???

Seitman
08-07-11, 07:45
Xμ...
Αν δεν κλείσεις χρόνο, πληρώνεις κάποιο ποσό σαν πρόστιμο. Δεν ξέρω πόσο είναι στον ΟΤΕ, αλλά με ένα τηλέφωνο μπορείς να μάθεις.

Pekovits
08-07-11, 21:25
Thanks :oneup:

maik
09-07-11, 14:54
Εκει που θα πας δεν θα εχεις συνδεση;

Untouchable
09-07-11, 16:05
Το υπολοιπο, ( με τον αριθμο) μπορεις να το μεταβιβασεις σε αλλον της περιοχης - αν υπαρχει.
Αλλιως τους πληρωνεις την διαφορα που εμεινε μεχρι να κλεισει χρονος.

Αν ειχες double play, δεν σου ζητανε τιποτα, τουλαχιστον ετσι εγινε σε εμενα, αλλα καλου κακου οπως λενε και τα παιδια εδω, κανε τους ενα τηλεφωνο.

Pekovits
09-07-11, 16:57
Εκει που θα πας δεν θα εχεις συνδεση;
Ναι θα εχω συνδεση γι'αυτο θελω να το κρατησω.Κοιταξτε ποια ειναι η κατασταση,ημουν στην Αθηνα φοιτητης και εμενα με μια θεια μου και εκανα ενα προγραμμα για να εχω ιντερνετ.Τωρα γυρισα παλι σπιτι μου και θελω να αντικαταστησω αυτο που εχω(baudtec t263r1u το μαυρο)με το thomson γιατι τα εχει φαει τα ψωμια του.Αλλα καλυτερα να κανω ενα τηλεφωνο απο βδομαδα και επανερχομαστε;)

Vitruvian78
09-07-11, 19:37
Για το OTE double-play πληρώνεις 50€ τέλος διακοπής πριν απο τη συμπλήρωση 12μήνου. Το μόντεμ που δίνει ο ΟΤΕ είναι δικό σου απο τη στιγμή που θα το παραλάβεις, είτε μείνεις στο πρόγραμμα μια μέρα είτε ένα χρόνο. Δεν το ζητάει πίσω σε περίπτωση διακοπής.

http://oteshop.ote.gr/storefront/template-resources/attachments/attachements/gr/home/connx_adsl/conn-x_DP24_faq.pdf

Pekovits
11-07-11, 15:56
Update!
Φιλε vitruvian78 ειχες δικιο πηρα τηλεφωνο στον οτε και μου ειπαν τα ιδια αλλα ξεχασα να ρωτησω που μπορω να πληρωσω το εφαπαξ.Αν παω σε ενα καταστημα οτε γινεται???

........Auto merged post: Pekovits πρόσθεσε 4 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Αλλα τωρα που το ξανασκεφτομαι μπορω να μετακομισω το modem και και να μην διακοψω το προγραμμα μεχρι να περασει το 12μηνο εξαλου κανεις δεν θα ειναι στο σπιτι για 2 μηνες

@ ADSLgr.com All rights reserved.