PDA

Επιστροφή στο Forum : Laptop με φωτιζόμενο πληκτρολόγιο κλπ.



paul77gr
12-07-11, 12:32
Καλημέρα σας ψάχνω για ένα laptop για δώρο με τα εξής χαρακτηριστικά.



Αξιόπιστο (αυτομάτος τα Acer τα βγάζω έξω)
Ανεξάρτητη κάρτα γραφικών
Φωτιζόμενο πληκτρολόγιο
Καλή μπαταρία
Όσο φθηνότερο τόσο το καλύτερο

Ψάχνω και εγώ αλλά κάθε βοήθεια δεκτή.

Επίσης αν βρούμε κανα καλό πακέτο Mobile Internet ή αν υπάρχει κάτι σε προσφορά με υπολογιστή θα ήταν ιδανικό. Επίσης δεν θέλω το όλο πακέτο να υπερβαίνει τα 700 € (δύσκολο αλλα ακόμη και να μην έχει ίντερνετ δεν με πειράζει)

Ευχαριστώ

andm
12-07-11, 13:01
Εμ τα θες όλα,και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και μεγάλη αυτονομία!!Και να μην ξεπερνάει τα 700!!

boymanos
12-07-11, 13:18
το μονο φθηνο με αυτα που ζητας ειναι το νεο sony F22J με τιμη 898 ευρω,full hd ,16,4 ιντσες,επεξεργαστης i5 δευτερης γενιας και καρτα GF 540,και φωτιζομενο πηκτρολογιο.

atrias
12-07-11, 13:55
πάρε κανένα μεταχειρισμένα mac book που έχουν φωτιζόμενο πληκτρολόγιο

paul77gr
12-07-11, 14:29
Εμ τα θες όλα,και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο και μεγάλη αυτονομία!!Και να μην ξεπερνάει τα 700!!

Στα 650 € εγώ είχα πάρει τον Dell Studio 1555 (πριν δύο μήνες) χωρίς φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, 2Χ2watt και subwoofer και 3 ώρες και σερφάρισμα με ασύρματο (το φωτιζόμενο κάνει 50 ευρώ στο εξωτερικό αν τον έπαιρνα και τον υπολογιστή απο έξω πήγαινε κοντα 100 ευρώ κατω). Οπότε επιλογές υπάρχουν ίσως πολύ λίγες αλλα υπάρχουν. Το ξέρω οτι είναι δύσκολα αυτά που ζητάω αλλα έλεγα μήπως.

Αν βγάλουμε το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο απο την εξίσωση (που πιστεύω οτι είναι και απο τα πιό δύσκολα) τι επιλογές βλέπετε να έχω ;

nfotis
12-07-11, 15:22
Σημείωση: αν θέλεις φωτισμό το βράδυ, τα Thinkpad (όχι όλα) έχουν φωτισμό με ένα LED που είναι αρκετά αποτελεσματικός (νομίζω λέγεται Thinklight).

Το LED βρίσκεται στο επάνω μερος της οθόνης και φωτίζει το πληκτρολόγιο από πάνω.
Πολύ έξυπνο και διακριτικό (και λειτουργεί πολύ καλά)

Ν.Φ.

paul77gr
12-07-11, 16:26
Σημείωση: αν θέλεις φωτισμό το βράδυ, τα Thinkpad (όχι όλα) έχουν φωτισμό με ένα LED που είναι αρκετά αποτελεσματικός (νομίζω λέγεται Thinklight).

Το LED βρίσκεται στο επάνω μερος της οθόνης και φωτίζει το πληκτρολόγιο από πάνω.
Πολύ έξυπνο και διακριτικό (και λειτουργεί πολύ καλά)

Ν.Φ.

Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω

andm
12-07-11, 23:16
Στα 650 € εγώ είχα πάρει τον Dell Studio 1555 (πριν δύο μήνες) χωρίς φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, 2Χ2watt και subwoofer και 3 ώρες και σερφάρισμα με ασύρματο (το φωτιζόμενο κάνει 50 ευρώ στο εξωτερικό αν τον έπαιρνα και τον υπολογιστή απο έξω πήγαινε κοντα 100 ευρώ κατω). Οπότε επιλογές υπάρχουν ίσως πολύ λίγες αλλα υπάρχουν. Το ξέρω οτι είναι δύσκολα αυτά που ζητάω αλλα έλεγα μήπως.

Αν βγάλουμε το φωτιζόμενο πληκτρολόγιο απο την εξίσωση (που πιστεύω οτι είναι και απο τα πιό δύσκολα) τι επιλογές βλέπετε να έχω ;

κάτσε γιατί μπερδεύτηκα,όταν λες κάνει 50 ευρώ τι εννοείς;Έξτρα;

paul77gr
12-07-11, 23:48
Ναι έξτρα για να αντικαταστήσω αυτό που έχω τώρα

http://cgi.ebay.com/New-Orig-Dell-Studio-15-1555-1557-Keyboard-Backlit-US-/180566011829?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item2a0a92afb5
Αυτο βρήκα έτσι στα γρήγορα το συγκεκριμένο δεν το στέλνει Ελλάδα αλλα υπάρχουν και άλλα που τα στέλνουν.

andm
13-07-11, 00:35
Για μένα μην αγοράζεις κι άλλο λάπτοπ,απλά πάρε αυτό το πληκτρολόγιο και βάλτο.(το προτείνω για εξοικονόμηση χρημάτων!)

paul77gr
13-07-11, 00:58
Για μένα μην αγοράζεις κι άλλο λάπτοπ,απλά πάρε αυτό το πληκτρολόγιο και βάλτο.(το προτείνω για εξοικονόμηση χρημάτων!)

Δεν είναι για εμένα το άλλο λάπτοπ είναι για δώρο. Εγώ είχα αυτόν απο το 2009 μου το έκλεψαν τον Απρίλιο και πηρα ένα Inspiron με την 5650 και i5 αλλα τα στάνταρ ήταν πολύ ψηλά απο τον προηγούμενο και τον πούλησα και ξαναπήρα ίδιο με αυτό που είχα πρίν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.