PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ενεργοποίηση σύνδεσης



dimisd
13-10-06, 19:04
Καταρχήν τα εύσημά μου για το φόρουμ, είναι πράγματι εντυπωσιακό. Θα ήθελα το πρώτο μου μύνημα να έλεγε για την ωραία κατάσταση που επικρατεί στην Ελλάδα σχετικά με το adsl και τι ωραίες ταχύτητες με χαμηλά κόστη απολαμβάνουμε. Δυστυχώς όμως τα πράγματα δεν είναι έτσι. Στην πραγματικότητα (εν έτει 2006 την 05/10) αγόρασα ένα conn-x 6+6 από κατάστημα του Γερμανού. Στη συνέχεια έστειλε ο Γερμανός αίτηση για να μου συνδέσουν τη γραμμή. Αμέσως αμέσως (εξεπλάγην από την αστραπιαία κίνηση του ΟΤΕ) τη Δευτέρα μου σκάει τηλέφωνο ότι έχει ανοίξει η γραμμή(1024 pstn) και είμαι κομπλέ. Συνδέω το ρούτερ 585 speedtouch βλέπει τη γραμμή κανονικά αλλά δεν είχα username και password. Εκεί ξεκίνησαν όλα. Έκτοτε έχω περάσει ώρες ατελείωτες να μιλώ με Γερμανό, Οτενετ και ΟΤΕ χωρίς όμως να μπορώ να βγάλω άκρη. Η Οτενετ μου ζητάει κωδικό πελάτη(τον οποίο δεν έχω γιατί απλά δεν μου δόθηκε κάποιος), ο Γερμανός μου λέει ότι το deal που έχει κάνει με ΟΤΕ είναι για το 6+6 να μην δίνει αυτός κωδικό πελάτη, ο ΟΤΕ μου λέει ότι για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση πρέπει να μιλήσω με Οτενετ και με Γερμανό. Να μην σας τα πολυλογώ εδώ και 5 μέρες ψάχνω να δώ τι γίνεται. Έχει ανοίξει η γραμμή μου και η Οτενετ δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί απλά δεν βλέπει το πακέτο μου στο σύστημά της και ο Οτε δεν μπορεί να τίποτα. Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος έχει πάρει το ίδιο πακέτο από Γερμανό να μου εξηγούσε τη διαδικασία που ακολούθησε για να γίνει η ενργοποίηση της σύνδεσης. Όντως από Γερμανό δεν δίνουν κωδικό πελάτη ή είναι λάθος τους από το κατάστημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

apostolo
13-10-06, 19:35
Φίλε και γω σήμερα εκανα ενεργοποίηση conn-x 1024. Απο χθες είχα γραμμή. Θα παρεις 134, θα τους πεις οτι εχω γραμμη αλλα όχι κωδικούς και επειτα θα περιμενεις τηλεφωνο απο υπάλληλο ότε της περιοχης σου να σου δώσει τον κωδικό πελατη. Ολα μεσα σε 1 ωρα έγιναν σήμερα!! η παραγγελία μου έγινε τηλεφωνικά και δεν ξερω αν αυτό αλλαζει τις διαδικασίες. ΑAnyway, καλα ξεμπερδέματα!!!

dimisd
14-10-06, 19:59
Φίλε και γω σήμερα εκανα ενεργοποίηση conn-x 1024. Απο χθες είχα γραμμή. Θα παρεις 134, θα τους πεις οτι εχω γραμμη αλλα όχι κωδικούς και επειτα θα περιμενεις τηλεφωνο απο υπάλληλο ότε της περιοχης σου να σου δώσει τον κωδικό πελατη. Ολα μεσα σε 1 ωρα έγιναν σήμερα!! η παραγγελία μου έγινε τηλεφωνικά και δεν ξερω αν αυτό αλλαζει τις διαδικασίες. ΑAnyway, καλα ξεμπερδέματα!!!

Έχει να κάνει το ότι εσύ έκανες αίτηση στον ΟΤΕ κι εγώ στο Γερμανό. Έτσι είναι ο ΟΤΕ. Όσοι κάνουν αίτηση σε αυτόν τους εξυπηρετεί και όσοι προτιμούν άλλες εταιρείες τους γράφει. Το μετάνιωσα ειλικρινά, καλύτερα να είχα κάνει αίτηση σε άλλη εταιρεία...

@ ADSLgr.com All rights reserved.