PDA

Επιστροφή στο Forum : 1242 Madness



baskon
12-07-11, 23:26
Οτι και να πω για το 1242 ειναι λιγο...
Ο θειος μου εκανε reset το ρουτερ και δεν ειχε κωδικους...
Παιρνουμε τηλεφωνο στο 1242.

Μου λενε το username+βαζουν αλλο Password.
Παω να το ρυθμισω τιποτα....Παιρνω παλι τηλεφωνο μου λενε θελει 2 ωρες...

Την αλλη μερα παιρνουμε τηλ παλι...
Μου λενε ξανα το ιδιο username.Η κοπελια φαινεται οτι δουλευει το πολυ 2 μερες εκει...
Μου λεει ο κωδικος που σας εδωσαν χτες δεν ταιριαζει.
Πειτε μου εναν καινουριο....Της λεω τον καινουριο κωδικο...Ας πουμε 5125.
Το επιβεβαιωνουμε ενα ενα γραμμα.

Το βαζει μονος του ο θειος μου και παλι δε μπαινει...

Τελικα ξανα παω σπιτι του.
Ξανα τηλ στο 1242.Επιτελους καποιος που δε βαριεται τη ζωη του ή τουλαχιστον ξερει τι του γινεται....


1.Ξερεται το Username Που σας εχουν δωσει 2 φορες ειναι λαθος!!!
αντι για b είναι 6.
2.Μπορει να ειπατε 3 φορες τον κωδικο 5125 στη κοπελα,και να σας το επιβεβαιωσε αλλα αυτη με καποιο τροπο καταφερε να βαλει 1552.....


Τι αλλο να πω;Μαλλον θα επρεπε να προσεχουν ποιον κρατανε στα κωλ center τους(και οχι call)

Τους τα εχω μαζεμενα και απο τη δικη μου περιπτωση που για να βγαλω ακρη σε μια βλαβη περασαν 3 μηνες...
Και τελικα καταφεραν με att 14.5 να πιανω 12.5 mbps με το ζορι...(πριν τη βλαβη ειχα att 18.5 και συγχρονισμο 15)

sdikr
12-07-11, 23:39
Οτι και να πω για το 1242 ειναι λιγο...
Ο θειος μου εκανε reset το ρουτερ και δεν ειχε κωδικους...
Παιρνουμε τηλεφωνο στο 1242.

Μου λενε το username+βαζουν αλλο Password.
Παω να το ρυθμισω τιποτα....Παιρνω παλι τηλεφωνο μου λενε θελει 2 ωρες...

Την αλλη μερα παιρνουμε τηλ παλι...
Μου λενε ξανα το ιδιο username.Η κοπελια φαινεται οτι δουλευει το πολυ 2 μερες εκει...
Μου λεει ο κωδικος που σας εδωσαν χτες δεν ταιριαζει.
Πειτε μου εναν καινουριο....Της λεω τον καινουριο κωδικο...Ας πουμε 5125.
Το επιβεβαιωνουμε ενα ενα γραμμα.

Το βαζει μονος του ο θειος μου και παλι δε μπαινει...

Τελικα ξανα παω σπιτι του.
Ξανα τηλ στο 1242.Επιτελους καποιος που δε βαριεται τη ζωη του ή τουλαχιστον ξερει τι του γινεται....


1.Ξερεται το Username Που σας εχουν δωσει 2 φορες ειναι λαθος!!!
αντι για b είναι 6.
2.Μπορει να ειπατε 3 φορες τον κωδικο 5125 στη κοπελα,και να σας το επιβεβαιωσε αλλα αυτη με καποιο τροπο καταφερε να βαλει 1552.....


Τι αλλο να πω;Μαλλον θα επρεπε να προσεχουν ποιον κρατανε στα κωλ center τους(και οχι call)

Τους τα εχω μαζεμενα και απο τη δικη μου περιπτωση που για να βγαλω ακρη σε μια βλαβη περασαν 3 μηνες...
Και τελικα καταφεραν με att 14.5 να πιανω 12.5 mbps με το ζορι...(πριν τη βλαβη ειχα att 18.5 και συγχρονισμο 15)

Συγνώμη, αλλά το όνομα χρήστη δεν το ξέρατε;

Θεωρώ αδύνατο να σου είπε κωδικό απο το 1242, απλά δεν έχουν τέτοια πρόσβαση, (βασικά κανείς δεν έχει τέτοια πρόσβαση, μόνο reset μπορεί να κάνει)

έχουμε λοιπόν εναν θείο, που και το όνομα χρήστη δεν ήξερε, και τον κωδικό δεν ήξερε, και ζητάμε τα ρέστα απο τους άλλους, μάλιστα!

Θα πρέπει να σκεφτείς οτι για την ασφάλεια του χρήστη δεν έχουν τέτοια πρόσβαση

matelas
13-07-11, 01:11
Πρόσφατα πήγα σε γνωστό μου που είχε χάσει τον κωδικό, κάλεσα το 8011135555 και μου είπαν να στείλω αίτηση που να φαίνεται η ταυτότητα κατόχου γραμμής και να γράψω τον λόγο που στέλνω την αίτηση... την έστειλα με fax στον αριθμό που μου είπαν και την άλλη μέρα ο κωδικός άλλαξε και όλα καλά.

Αρχικά μου ανέφεραν πως δεν μπορούνε να μου πούνε τον κωδικό (καθώς όπως λέει και ο sdikr δεν έχουν πρόσβαση, το ίδιο μου είπαν και αυτοί) και πως το μόνο που μπορεί να γίνει είναι το παραπάνω που περιέγραψα, να στείλω νέο κωδικό με fax.

Δεν γνωρίζω διαφορές 1242 με 801135555 αλλά από το 801... μου είπαν πως δεν γίνετε προφορικά (και κάλεσα και δύο φορές μήπως την δεύτερη το κάνουμε προφορικά αλλά και πάλι ήταν αρνητηκή η απάντηση, μόνο με fax είπαν). :whistle:

andm
13-07-11, 01:26
Πάντως στην χολ όλοι έχουμε το ίδιο username,εκτός και αν ζητήσουμε δικό μας.Ποια η διαφορά;

Seitman
13-07-11, 07:56
Δεν έχουμε όλοι το ίδιο username στη HOL. Μπορείς να το διαπιστώσεις και από το mail (username@hol.gr). Απλά, ότι username/password δώσεις για τη σύνδεση στο internet στις ρυθμίσεις του router συνδέεται, γιατί έχουν άλλο τρόπο authentication ;)

andm
13-07-11, 17:43
Οκ.τώρα κατάλαβα, σ'ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.