PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-X με router από HOL



CyberCr33p
15-07-11, 12:35
Έχω ένα router από HOL (Cellpipe 7130) που θέλω να το χρησιμοποιήσω με Conn-X. Έχω περάσει το user/pass από Conn-X αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύουν τα DNS.

Έχω ιντερνετ και μπορώ να κάνω ping μόνο σε IP. Έχω βάλει και για DNS τα OpenDNS και τα DNS της Google χωρίς αποτέλεσμα.

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι υπάρχει μια επιλογή DNS proxy ενεργή και όταν πάω να την απενεργοποιήσω κολλάει o router και πρέπει να του κάνω επανεκκίνηση. Πιθανότατα απενεργοποιώντας την να λύνεται και το πρόβλημα.

........Auto merged post: CyberCr33p πρόσθεσε 15 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Άκυρο το μήνυμά μου. Διορθώθηκε από μόνο του χωρίς να κάνω κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις.

Vitruvian78
15-07-11, 21:36
Πώς και δεν σου το ζήτησε πίσω η HOL;;

CyberCr33p
15-07-11, 21:42
Είχα κάνει αίτηση αρχικά για HOL αλλά επειδή δεν υπήρχε καλώδιο στην κολώνα για να μου συνδέσουν το νέο τηλέφωνο απορρίφτηκε η αίτηση. Οπότε έκανα αίτηση στον ΟΤΕ αρχικά για τηλέφωνο. Σκεφτόμουν στη συνέχεια να κάνω αίτηση στην ΗΟL αλλά επειδή παίρνει καμιά 20αριά ημέρες να γίνει και επειδή την αίτηση για τηλέφωνο και ADSL την είχα κάνει από τον Φεβρουάριο σκέφτηκα να πάρω ΟΤΕ να ξεμπερδεύω γρηγορότερα. Τώρα που ξεκαθάρισα ποιον θα χρησιμοποιήσω τελικά έχω επικοινωνήσει με το κούριερ για να τους το επιστρέψω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.