PDA

Επιστροφή στο Forum : Ελεος με την εξυπηρετηση τους.....



tyxeross
15-07-11, 16:00
Στις 4 του μηνος Δευτερα μου εβαλαν φραγη λογο 2 λογαριασμων που ειχαν ληξει.... Την ιδια μερα πηγα και τους πληρωσα σε καταστημα της Wind.
Σε 2 ωρες ηρθε το ιντερνετ , αλλα η τηλεφωνια δεν λειτουργουσε , ειχε φραγη.
Την Τεταρτη κοψανε παλι το ιντερνετ !!! Πεμπτη πληρωσα και τον επομενο λογαριασμο που ληγει τελος του μηνα μπας και φτιαξει αλλα τιποτα... Του εχω ζαλισει στα τηλεφωνα καθε μερα απο την αρχη και η κασσετα που ακουω καθε φορα ειναι το ειναι καποιο προβλημα του συστηματος και οτι θα το προωθουν στο αναλογο τμημα.. μια τετοια κατασταση δηλαδη http://www.youtube.com/watch?v=sj_cEYFuZSY&feature=related
Στις 12 του μηνος που ερχεται ενα sms στο κινητο οτι θα μου πιστωσουν 12 ευρω αλλα μεχρι και σημερα 15 του μηνος δεν δουλευει τιποτα......
Ποιον θα πρεπει να κραξω για να λυσω το προβλημα μου... ?

djpar
15-07-11, 16:27
τους ιδιους και να ζητησεις πιστωση μεχρι οσο κρατησει αλλα και παραπανω,απλα τα πραγματα ζητα τον υπευθυνο και πες ειναι πραγματα αυτα? ζητα λεφτα κανονικα μην το αφησεις ετσι

ΥΓ. Τουλαχιστον ειπαν οτι θα σου δωσουν τα λεφτα πισω,καποια αλλη εταιρια αμφιβαλο αν θα το εκανε.

to Pontiki
16-07-11, 10:36
τους ιδιους και να ζητησεις πιστωση μεχρι οσο κρατησει αλλα και παραπανω,απλα τα πραγματα ζητα τον υπευθυνο και πες ειναι πραγματα αυτα? ζητα λεφτα κανονικα μην το αφησεις ετσι


Δεν θα του δώσουν τον υπεύθυνο, έχει έναν μήνα που τον ψάχνω κι εγώ! Δεν υπάρχει λέει υπεύθυνος γιατί... δουλεύουν με βάρδιες!!! Γενικά το 13800 δεν έχει λόγο ύπαρξης, θα μπορούσε να αντικατασταθεί με ηχογραφημένα μηνύματα. Δεν έχουν πρόσβαση σε τίποτα, δεν γνωρίζουν τίποτα, απλώς λένε πάντα τα ίδια και κλείνουν με την υπόσχεση ότι προωθούν το πρόβλημα στο... αρμόδιο τμήμα το οποίο όμως είναι "εσωτερικό" και ο κοινός θνητός δεν έχει πρόσβαση εκεί! Γενικά δεν ξέρουν ποιος είναι ο υπεύθυνος και ο διευθυντής του τμήματός τους, δεν γνωρίζουν για ποιους λόγους δίνουν απόρριψη σε αίτημα φορητότητας, με ποια κούριερ συνεγάζονται για αποστολή μόντεμ γιατί είναι... πολλές οι κούριερ, με ποια εισπρακτική συνεργάζονται κλπ κλπ. Φυσικά αν ζητήσεις κάποιο άλλο τηλέφωνο για να μάθεις κάτι περισσότερο σου δίνουν απλά το τηλεφωνικό κέντρο 2106158000 από το οποίο αν αναφέρεις τη λέξη "σταθερή" σε συνδέουν απλώς στο 13800! Ο μόνος τρόπος να απαντήσουν είναι να επικοινωνήσει κανείς μαζί τους μέσω ΕΕΤΤ!

djpar
16-07-11, 10:57
εγω παντα στα προβληματα δεν εμπλεκα την ΕΕΤΤ και παντα εβγαζα ακρη,οταν ελεγαν θα επικοινωνησει αρμοδιος παντα μετα απο λιγο επαιρνε καποιος που ηξερε που παν τα τεσσερα και εβλεπε και τη συνδεση και τα προβληματα και τα κλειδωματα και τα προφιλ ολα! Τελος παντον πες στο 13800 οτι θες να μιλησεις με καποιον ανωτερο ή με καποιον που υπαρχει για τα παραπονα των χρηστων και θα σε παρει εκεινος.Τωρα αν θελεις να μπλεκεις την ΕΕΤΤ καντο

schumifer
17-07-11, 23:55
Τα παιδιά στο 5ψήφιο ανήκουν σε άλλη εταιρεία εξωτερικό συνεργάτη. Οπότε είναι λογικό και αναμενόμενο ότι βλέπουν σε μία οθόνη ό,τι τους επιτρέπεται και λένε σαν κασέτα ότι τους έχουν πει να λένε.
Το 13800 δεν μπορεί λοιπόν να λύσει προβλήματα (εκτός και αν μιλάμε για το θείο που ξέχασε το splitter πχ)

thenetpoet
18-07-11, 07:37
Τα παιδιά στο 5ψήφιο ανήκουν σε άλλη εταιρεία εξωτερικό συνεργάτη. Οπότε είναι λογικό και αναμενόμενο ότι βλέπουν σε μία οθόνη ό,τι τους επιτρέπεται και λένε σαν κασέτα ότι τους έχουν πει να λένε.
Το 13800 δεν μπορεί λοιπόν να λύσει προβλήματα (εκτός και αν μιλάμε για το θείο που ξέχασε το splitter πχ)

Η υποστήριξη δεν είναι μόνο εξωτερική. Η πλειοψηφία των εργαζομένων σε αυτή ανήκει στη wind και ενα μικρότερο ποσοστό είναι άλλη εταιρεία call center.

tyxeross
18-07-11, 16:03
Τιποτα μεχρι σημερα , εκανα χτες καταγγελια στην εεττ στην online φορμα που εχει αλλα δεν μου εχει ερθει ακομα κανα email με αριθμο πρωτοκολλου....

EvilHawk
19-07-11, 11:08
Για το θέμα αυτό λάβαμε το παρακάτω:


Με αφορμή ανάρτηση αναγνώστη στο adslgr.com, αναφορικά με το πρόβλημα στους λογαριασμούς της WIND, παρακαλούμε με στόχο την καλύτερη εξυπηρέτησή του, να επικοινωνήσει μαζί μας στην ηλεκτρονική διεύθυνση: cs_billing_info@wind.com.gr

tyxeross
20-07-11, 09:34
Τους εστειλα εμαιλ χτες και περιμενω για το θαυμα.....

chaos38
20-07-11, 20:20
Παντως μετα απο μια 2ωρη πανελλαδική (απ οτι μου ειπαν στο 13800) βλαβη με το τηλεφωνο πριν μια εβδομαδα σημερα με πηραν τηλεφωνο και με ρωτησαν αν εξυπηρετηθηκα απο την εξυπηρετηση πελατων και αν ειμαι γενικοτερα ικανοποιημενος.Θετικο δειγμα!!!

akkiiss55
23-07-11, 18:30
Η υποστήριξη δεν είναι μόνο εξωτερική. Η πλειοψηφία των εργαζομένων σε αυτή ανήκει στη wind και ενα μικρότερο ποσοστό είναι άλλη εταιρεία call center.

Αυτο ειναι γεγονος αλλα και μεσα στη wind να δουλευαν υπαρχουν καποιες περιπτωσεις π δν μπορουν να ξεκολλησουν ευκολα οπως για παραδειγμα η φραγη.το να βγει μια φραγη δν ειναι κατι τραγικο αλλα αν κολλησει στο συστημα κ δε βγαινει τοτε την εκατσες.οχι γιατι οι "εξωτερικοι υπαλληλοι" δε θα εξυπηρετησουν ή δε θα προωθησουν τν ενημερωση στο λογιστηριο και απο εκει στο ΙΤ αλλα γιατι πολυ απλα οταν κολλαει κατι σε ενα αυτοματοποιημενο συστημα δν ειναι ιδιαιτερα ευκολο να ξεκολλησει.
Βεβαια ο συνδρομητης δν εχει λογο να το καταλαβει ολο αυτο,αν κ κατα μια εννοια φερει καποιο μεριδιο ευθυνης,καθοτι δν πληρωσε το λογαριασμο στην ωρα τ.Σιγουρα το βαρος πεφτει στην εταιρια.Δεν ξεχναμε ομως οτι οι τηλεφωνητες οταν λενε κατι,σιγουρα το κανουνε και οντως γινεται,απλα λογω της υπερ του δεοντος αυτοματοποιησης δημιουργειται προβλημα σε καποιες περιπτωσεις το οποιο θελει χρονο για επιλυση(αλλα και παλι αυτο δε σημαινει οτι κανεις δε δινει σημασια στο προβλημα ή οτι καθυστερει λογω εξωτερικης συνεργασιας wind - εργολαβου)

tyxeross
25-07-11, 09:29
Αυτο ειναι γεγονος αλλα και μεσα στη wind να δουλευαν υπαρχουν καποιες περιπτωσεις π δν μπορουν να ξεκολλησουν ευκολα οπως για παραδειγμα η φραγη.το να βγει μια φραγη δν ειναι κατι τραγικο αλλα αν κολλησει στο συστημα κ δε βγαινει τοτε την εκατσες.οχι γιατι οι "εξωτερικοι υπαλληλοι" δε θα εξυπηρετησουν ή δε θα προωθησουν τν ενημερωση στο λογιστηριο και απο εκει στο ΙΤ αλλα γιατι πολυ απλα οταν κολλαει κατι σε ενα αυτοματοποιημενο συστημα δν ειναι ιδιαιτερα ευκολο να ξεκολλησει.
Βεβαια ο συνδρομητης δν εχει λογο να το καταλαβει ολο αυτο,αν κ κατα μια εννοια φερει καποιο μεριδιο ευθυνης,καθοτι δν πληρωσε το λογαριασμο στην ωρα τ.Σιγουρα το βαρος πεφτει στην εταιρια.Δεν ξεχναμε ομως οτι οι τηλεφωνητες οταν λενε κατι,σιγουρα το κανουνε και οντως γινεται,απλα λογω της υπερ του δεοντος αυτοματοποιησης δημιουργειται προβλημα σε καποιες περιπτωσεις το οποιο θελει χρονο για επιλυση(αλλα και παλι αυτο δε σημαινει οτι κανεις δε δινει σημασια στο προβλημα ή οτι καθυστερει λογω εξωτερικης συνεργασιας wind - εργολαβου)

Δεν θα διαφωνισω μαζι σου αλλα να τονισω ενα δυο πραγματακια...
οι λογαριασμοι δεν ειχαν πληρωθει λογο οτι μπερδευτικαν με τους λογαριασμους των γονιων μου και εγινε αντιληπτο την ημερα που μπηκε η φραγη , οπου και τους πληρωσα την ιδια μερα.. και τον επομενο που δεν ειχε ληξει ακομα...
Καταλαβαινω οτι σε ενα αυτοματοποιημενο συστημα μπορει κατι να κολλησει....αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εδω και 3 εβδομαδες (μπηκαμε στην 4η) δεν εχει επικοινωνησει κανεις μαζι μου , ουτε τηλεφωνικος ουτε απανταν στα εμαιλ μου να μου πουν οτιδηποτε.....
Εννοειται πως μεχρι σημερα δεν δουλευει τιποτα και δεν με εχει παρει κανεις τους τηλεφωνο.

djpar
25-07-11, 10:14
ζουνε σε καθεστως διακοπων μαλλον,εγω, δυστηχως, θα προτεινα ΕΕΤΤ αλλιως παρε απο αλλο σταθερο και συνεννοησου για το τι θα γινει.

adabter
25-07-11, 15:53
από ότι φαίνεται είναι όπως τα λέει ο djpar.θα έχουν πάει όλοι διακοπές αυτή τη περίοδο ή θα νιώθουν ότι βρίσκονται σε παραλία. καλύτερα, να περιμένεις να δεις τι θα γίνει πριν πάρεις απαση να φύγεις από την wind

tyxeross
26-07-11, 08:50
Μου ηρθε εχτες επιστολη απο την ΕΕΤΤ για την καταγγελια που εχω κανει και αναφερει οτι κοινοποιηθηκε στην Wind η καταγγελια μου και η οποια πρεπει να απαντησει μεσα σε ενα μηνα !!! Αντε και καλο χειμωνα....

djpar
26-07-11, 09:24
καλα κρασια και με τον ΕΕΤΤ λοιπον

tyxeross
28-07-11, 09:04
Χτες βγηκε η φραγη και δουλεψε η τηλεφωνια..... το ιντερνετ ομως μεχρι σημερα το πρωι οχι...

djpar
28-07-11, 09:57
παιρνεις τηλ και τους λες να μπει το ιντερνετ και μετα τους λες να σε συνδεσουν με το τμημα λογαριασμων,μολις σε συνδεσουν λες οτι απο την ταδε μερα μεχρι και οταν φτιαξει το τηλ θελω να αφαιρεθουν τα χρηματα που θα πληρωνα μιας και δεν ειχα ουτε τηλ ουτε ιντερνετ.

tyxeross
09-08-11, 17:15
Τελικα 1η του μηνος ηρθε και το ιντερνετ..... αντε και καλο καλοκαιρι....

@ ADSLgr.com All rights reserved.