PDA

Επιστροφή στο Forum : Draytek Vigor και εγγύηση



marios007
14-10-06, 19:47
Χθες το βράδυ το Vigor 2600 Plus annex b (σε ISDN γραμμή) παρέδωσε πνεύμα μετά απο 1,5 χρόνο συνεχούς λειτουργίας.

Ψάχνω στο site τους και δεν μπορώ να βρω πόσα χρόνια εγγύηση δίνει η εταιρία.
Μήπως είχε κανένας κάποια παρόμοια εμπειρία και γνωρίζει να με ενημερώσει;

Απο την έρευνα που έκανα μπερδεύτηκα λίγο γιατί αλλού αναφέρουν 1 χρόνο, αλλού 2 και αλλού 3.

Thanks

EvilHawk
14-10-06, 20:38
Στο site της Draytek αναφέρει ξεκάθαρα 3 χρόνια εγγύηση ...

marios007
15-10-06, 19:58
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου δώσεις το link που το αναφέρει αυτό.
Γιατί δεν μπόρεσα να το βρω.

Thanks!

marios007
16-10-06, 12:26
Μίλησα σήμερα με την αντιπροσωπεία και με ενημερώσανε ότι δίνουν μόνο 1 χρόνο εγγύηση.

Ειλικρινά αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.
Το manual που δίαβασα αναφέρει 3 χρόννια εγγύηση... Ο EvilHawk λέει ότι αναφέρεται το ίδιο στο site της εταιρίας.

Πως εδώ δίνουν 1 :down:;

frap
16-10-06, 12:33
Γιατί δε στέλνεις ένα email στο customer support της Draytek τότε;

marios007
16-10-06, 17:55
frap ήδη ετοιμάζω το mail που θα στείλω στην Draytek αλλά και στην ελληνική αντιπροσωπεία της.

Εφόσον δεν υπάρχει άλλο manual μέσα στην συσκευασία (μεταφρασμένο) που να αναφέρει αλλαγή στο χρονικό διάστημα της εγγύησης και το επίσημο της Draytek (το οποίο παρέλαβα με την αγορά της συσκευής) αναφέρει ρητώς πως δίνει 3 χρόνια εγγύηση για επισκευή ή αντικατάσταση, δεν μπορώ να δεχτώ κάτι άλλο.

Εγώ πάντως δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι το θέμα.

digitals
07-12-06, 18:22
Καταρχήν ποιά ειναι η αντιπρωσωπεια στην Ελλάδα. Κατα δευτερον παρε το Ινστιντουτο καταναλωτή για να τους παρουν τηλέφωνο να τους τα ψαλουν μια και κάθε προιον που κυκλοφορει στην ΕΕ πρέπει να έχει εγγύηση 2 χρόνια. Εμένα μου καλυψαν με εγγύηση φωτογραφική μηχανή SONY μετα απο το τηλέφωνο του Ινστιντουτου.

digitals
07-12-06, 18:25
www.inka.gr

ReD-RevolutioN
16-11-13, 22:37
Αν και αρκετά παλιό το θέμα,θα πρέπει να τονιστεί ότι η εγγύηση που παρέχεται στα μοντέλα της Draytek είναι 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς.Φυσικα απαραίτητη προυπόθεση είναι ο εξοπλισμός να έχει αγοραστεί στην Ελλάδα και μόνο.

babis3g
17-11-13, 06:09
Αν και αρκετά παλιό το θέμα,θα πρέπει να τονιστεί ότι η εγγύηση που παρέχεται στα μοντέλα της Draytek είναι 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς.Φυσικα απαραίτητη προυπόθεση είναι ο εξοπλισμός να έχει αγοραστεί στην Ελλάδα και μόνο.
δηλαδη αν τυχη κατι που δεν πιστευω γιατι pragmatika ειναι απο τα πιο αξιοπιστα μοντεμ που εχω ... εφοσον τα αγορασα απο Αγγλια ολα θα πρεπει να τα επιστρεψω στο UK support??? ... Αν ναι Δεν ισχυει η ΕU?

ReD-RevolutioN
19-11-13, 14:46
Για εξοπλισμό που δεν έχει αγοραστεί στην Ελλάδα,θα πρέπει να απευθυνθείτε στο UK support.

babis3g
19-11-13, 17:01
Για εξοπλισμό που δεν έχει αγοραστεί στην Ελλάδα,θα πρέπει να απευθυνθείτε στο UK support.

Νομιζα οτι με το EU δεν θα υπηρχε προβλημα ... Ευχαριστω για την απαντηση

Και μια αλλη ερωτηση αν μπορειτε να απαντησετε ... ολα τα Draytek που εχω τα εχω παρει απο Αγγλια ... αν τυχη κατι για beta η bug να απευθυνθω παλι στο UK support εφοσον διαμενω προσωρινα Ελλαδα? η στα κεντρικα της Taiwan απ'ευθειας? Γιατι οταν τους ρωτησα στο UK support (για ενα προβληματακι) οτι δεν ειμαι πλεον Αγγλια, μου ειπαν εφοσον δεν διαμενω Αγγλια αλλο να απευθηνθω στο Ελληνικο support ... σωστα το ειπαν?
Δηλαδη για λογισμικα η bugs Ελλαδα και Hardware Agglia? H ολα εκει ( και τα 2) ???
και παλι ευχαριστω

ReD-RevolutioN
19-11-13, 18:59
Μπορείτε να απευθύνεστε στην Lexis οποιαδήποτε ώρα και στιγμή για οποιοδήποτε τεχνικό ή μη θέμα που αφορά το ρούτερ σας.

Για θέματα εγγύησης όμως,απευθύνεστε εκεί από όπου το αγοράσατε(στην δική σας περίπτωση στην Αγγλία).

babis3g
20-11-13, 17:08
Μπορείτε να απευθύνεστε στην Lexis οποιαδήποτε ώρα και στιγμή για οποιοδήποτε τεχνικό ή μη θέμα που αφορά το ρούτερ σας.

Για θέματα εγγύησης όμως,απευθύνεστε εκεί από όπου το αγοράσατε(στην δική σας περίπτωση στην Αγγλία).

Ευχαριστω παρα πολυ :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.