PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνική Εξυπηρέτηση OTEnet / Αναφορά παραπόνων



Σελίδες : [1] 2 3

nikza
14-10-06, 21:15
Πως μπορώ να αναφέρω τους οι εργαζόμενοι δεν σου φταίνε εργαζόμενους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της ΟΤΕνετ(next2u)?
(ευτυχώς που καταγράφω τα ονόματα τους!)
Προσπαθώ όλη μέρα να αναβαθμίσω τη συνδρομή ΟΤΕνετ
(έχω ήδη αναβαθμίση την πρόσβαση μέσω ΟΤΕ)
και ενώ τελικά ανακάλυψα οτι γίνεται μέσω websales (ηλεκτρονικό κατάστημα της OTEnet),
στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση (next2u) δεν είχαν ιδέα οτι γίνεται κάτι τέτοιο
και συν τοις άλλοις, επέμεναν πως πρέπει να περιμένω να λήξει το 3μηνο συμβόλαιο που είχα αγοράσει πριν απο λίγο καιρό,
και μετά να αγοράσω συνδρομή μεγαλύτερης ταχύτητας...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΡΕΕΕ?!
Θες να του δώσεις περισσότερα χρήματα και σε παιδεύουν κιόλας! Για όνομα!

Απο το next2u με έστελναν στο 134 και απο το 134 στο next2u....
Έλεος πια με τους ΜΗ ενημερωμένους υπαλλήλους που θέλουν απλά να σε ξεφορτωθούν
και σου πετάνε ότι τους έρθει στον εγκέφαλο (λέεεεμε τώρα!), έχοντας και το ΘΡΑΣΣΟΣ να σε βγάζουν και τρελό!!
Δε γίνεται να μην ελέγχονται...
Το χειρότερο είναι πως θα μπω και εγω στο club των δυσαρεστημένων πελατών
που ποτέ δε θα βρουν το δίκιο τους και απλά θα πρέπει να το "καταπιώ"...
Τριτοκοσμικές καταστάσεις...
Αυτά.

(Συγνώμη για το νέο πόστ)

hemlock
14-10-06, 21:26
Θα στο πω εγω (για να μην στο πει κανενας mod) αλλαξε τις κεφαλαιες λεξεις με κατι πιο πρεπων:oneup:

stri250
18-10-06, 20:43
οι υπάλληλοι του tech support είναι η εταιρία?
Δεν νομίζω. Όταν οι υπεύθυνοι του support σε "πετάνε" λόγω μεγάλου αριθμού κλήσεων στη δουλειά χωρίς να σου δίνουν την απαραίτητη γνώση τότε αυτοί είναι οι ανεύθυνοι και ανάλγητοι που βασιζόμενοι στη στατιστική πιστεύουν ότι τα λάθη των υπαλλήλων της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης θα είναι μηδαμινά ή ίσως δεν θα "παίξουν" τόσο μεγάλο ρόλο στην δυσφήμιση της εταιρίας.

έχεις πρόβλημα με αυτούς?

1 ζήτα επίμονα υπεύθυνο και επέπληξε (κράξε) (:hammered:) αυτόν για την ανικανότητα του να ενημερώσει τους υπαλλήλους του σαπόρτ, αν δεν στον δίνουν μπορείς κάλλιστα να καλέσεις στο 210 6151600 το οποίο είναι τηλέφωνο που υπάρχει στο site:

http://corporate.otenet.gr/otenet/home/contactus/

και είναι το κεντρικό κατάστημα της ΟΤΕΝΕΤ, πατώντας το 0 μιλάς με υπάλληλο της ΟΤΕΝΕΤ 100% και του λες απλά ότι κάλεσες στο 8011135555 και δεν σου έδιναν υπεύθυνο, πίστεψέ με οτι αυτό φέρνει αποτέλεσμα.

2 Μην ξαναπάρεις προϊόν της ΟΤΕΝΕΤ!

τόσο απλά

Για κάθε δράση υπάρχει και μια αντίδραση

manoulamou
22-10-06, 21:07
:welcome: comcom :)
Σε παρακαλω κανε edit σε ολα τα μηνυματα σου γιατι τα greeklish απαγορευονται (http://www.adslgr.com/forum/faq.php).
Γεγονος ειναι οτι η ευγενεια παντα υποχρεωνει και κανεις αμεσα την δουλεια σου
εφ οσον απευθυνεσαι στον πραγματικα αρμοδιο και οχι σε απλο υπαλληλο!

voyager_sat
23-10-06, 01:32
παντως και εγω θα ηθελα να πω οτι οι περισοτεροι υπαληλοι στην οτενετ ΔΕΝ σου δινουν υπευθηνο
οσο και να χτυπιεσαι και το λεω εκ πειρας γιατι 3 ημερες στην σειρα ζηταγα υπευθηνο και τελικα δεν μου τον εδιναν και με αναγκασαν να στειλω mail στο noc@otenet.gr αλλα για το τηλεφωνο που ειπε ο stri250 δεν ηξερα οποτε θα ξαναδοκιμασω απο αυριο

psps
23-10-06, 02:23
:welcome: comcom :)
Σε παρακαλω κανε edit σε ολα τα μηνυματα σου γιατι τα greeklish απαγορευονται (http://www.adslgr.com/forum/faq.php).
Γεγονος ειναι οτι η ευγενεια παντα υποχρεωνει και κανεις αμεσα την δουλεια σου
εφ οσον απευθυνεσαι στον πραγματικα αρμοδιο και οχι σε απλο υπαλληλο!



Εχεις απόλυτο δίκιο για τα ελληνικά. χιλια συγνωμη.. :)
Πιστευω οτι με καλο τρόπο θα βοηθηθεις περισσοτερο σε αυτη την περιπτωση..και ακομα και ο απλος υπαλληλος να μην ξέρει.. αν εισαι ευγενικος θα κανει τον "κοπο" να κάνει σωστα την δουλεια του ρωτωντας αυτον που ξερει!!!

stri250
24-10-06, 12:25
Πιστευω οτι με καλο τρόπο θα βοηθηθεις περισσοτερο σε αυτη την περιπτωση..και ακομα και ο απλος υπαλληλος να μην ξέρει.. αν εισαι ευγενικος θα κανει τον "κοπο" να κάνει σωστα την δουλεια του ρωτωντας αυτον που ξερει!!!

Χμμμμ.... Νομίζω ότι όταν ρωτάς κάτι για πολλοστή φορά κάποιον, και αδυνατεί να σου απαντήσει σωστά, τότε έχεις φτάσει στο σημείο όπου θέλεις να σου δώσει κάποιον υπεύθυνο, επίσης το πρόβλημα του nikza δεν ήταν ότι δεν του έδιναν τη σύνδεση ή δεν του'κάναν το χατήρι αλλά ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ απάντηση σε ερώτημα που τους έθετε και δεν μπορούσε να βγάλει άκρη με τους απλούς υπαλλήλους ΑΡΑ....

τότε ζητάς πραγματικά υπεύθυνο και κράξε για την ανικανότητα του να ενημερώσει τους υπαλλήλους του σαπόρτ....

εξάλλου που ακούστηκε σε εταιρία να μην υπάρχει υπεύθυνος και ακόμα χειρότερα να μην στον δίνουν;;;

το τηλέφωνο που πόσταρα πάντως δεν είναι για κράξιμο αλλά για να πείτε στους εκεί υπαλλήλους ότι στο σαπόρτ μετά απο λανθασμένη πληροφόρηση και ενώ με έχουν κάνει μπαλάκι δεν μου δίνουν υπεύθυνο, όλα αυτά ευγενικά πάντα

psps
24-10-06, 13:13
Χμμμμ.... Νομίζω ότι όταν ρωτάς κάτι για πολλοστή φορά κάποιον, και αδυνατεί να σου απαντήσει σωστά, τότε έχεις φτάσει στο σημείο όπου θέλεις να σου δώσει κάποιον υπεύθυνο, επίσης το πρόβλημα του nikza δεν ήταν ότι δεν του έδιναν τη σύνδεση ή δεν του'κάναν το χατήρι αλλά ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ απάντηση σε ερώτημα που τους έθετε και δεν μπορούσε να βγάλει άκρη με τους απλούς υπαλλήλους ΑΡΑ....

τότε ζητάς πραγματικά υπεύθυνο και κράξε για την ανικανότητα του να ενημερώσει τους υπαλλήλους του σαπόρτ....

εξάλλου που ακούστηκε σε εταιρία να μην υπάρχει υπεύθυνος και ακόμα χειρότερα να μην στον δίνουν;;;

το τηλέφωνο που πόσταρα πάντως δεν είναι για κράξιμο αλλά για να πείτε στους εκεί υπαλλήλους ότι στο σαπόρτ μετά απο λανθασμένη πληροφόρηση και ενώ με έχουν κάνει μπαλάκι δεν μου δίνουν υπεύθυνο, όλα αυτά ευγενικά πάντα

Να ρωτήσω κάτι?? πως ξέρεις οτι δεν σου απαντα σωστα?? μήπως γιατί δεν κάνει αυτό που θες ή δεν σου λέει αυτό που θες να ακούσεις???? (λεω εγω τώρα!!!):whistle:

psps
24-10-06, 13:17
Πως μπορώ να αναφέρω τους οι εργαζόμενοι δεν σου φταίνε εργαζόμενους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της ΟΤΕνετ(next2u)?
(ευτυχώς που καταγράφω τα ονόματα τους!)
Προσπαθώ όλη μέρα να αναβαθμίσω τη συνδρομή ΟΤΕνετ
(έχω ήδη αναβαθμίση την πρόσβαση μέσω ΟΤΕ)
και ενώ τελικά ανακάλυψα οτι γίνεται μέσω websales (ηλεκτρονικό κατάστημα της OTEnet),
στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση (next2u) δεν είχαν ιδέα οτι γίνεται κάτι τέτοιο
και συν τοις άλλοις, επέμεναν πως πρέπει να περιμένω να λήξει το 3μηνο συμβόλαιο που είχα αγοράσει πριν απο λίγο καιρό,
και μετά να αγοράσω συνδρομή μεγαλύτερης ταχύτητας...
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΡΕΕΕ?!
Θες να του δώσεις περισσότερα χρήματα και σε παιδεύουν κιόλας! Για όνομα!

Απο το next2u με έστελναν στο 134 και απο το 134 στο next2u....
Έλεος πια με τους ΜΗ ενημερωμένους υπαλλήλους που θέλουν απλά να σε ξεφορτωθούν
και σου πετάνε ότι τους έρθει στον εγκέφαλο (λέεεεμε τώρα!), έχοντας και το ΘΡΑΣΣΟΣ να σε βγάζουν και τρελό!!
Δε γίνεται να μην ελέγχονται...
Το χειρότερο είναι πως θα μπω και εγω στο club των δυσαρεστημένων πελατών
που ποτέ δε θα βρουν το δίκιο τους και απλά θα πρέπει να το "καταπιώ"...
Τριτοκοσμικές καταστάσεις...
Αυτά.

(Συγνώμη για το νέο πόστ)

μηπως δεν γίνεται??? τι συνδεση εχεις?? γιατί νομιζω οτι δεν γινεται αν εχεις προπληρωση 4μηνο για 768 για παραδειγμα.. θα πρεπει να περασει το προπληρωμενο 4μηνο και μετα να την αναβαθμησεις

stri250
24-10-06, 14:55
Dear ComCom

Δεν είμαι εγώ αυτός που ταλαιπωρείται αλλά ο πρώτος πάνω-πάνω, δεν θέλω να ακούσω κάτι που να μου είναι αρεστό αλλά την σωστή πληροφόρηση να του έδιναν.

Απλά ρώτησε: Όταν έχω ξεχωριστά γραμμή απο τον ΟΤΕ και σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ και ανανεώσω την γραμμή μπορώ εντός του αρχικού τριμήνου να ανανεώσω και την σύνδεση εφόσον δεν έχει OnDSL Kit?

Η απάντησή τους 1. ΟΧΙ 2. πάρτε το 134 (δηλαδή να πάρουν τον ΟΤΕ για την σύνδεση της ΟΤΕΝΕΤ!!!) 3. Δεν ξέρω, μισό λεπτό να ρωτήσω (repeat: δεν φταίνε αυτοί οι αποπάνω φταίνε)

Απάντηση στον ΝΙΚΖ ναι μπορείς να την αναβαθμίσεις εντός του προπληρωμένου χρόνου εφόσον το πακέτο σου δεν είναι OnDSL KIT. Το πώς δεν γνωρίζω και δεν είναι η δουλειά μου!!!!

Για με η προσωπική αντιπαράθεση κλείνει εδώ.

psps
24-10-06, 23:57
Dear ComCom

Δεν είμαι εγώ αυτός που ταλαιπωρείται αλλά ο πρώτος πάνω-πάνω, δεν θέλω να ακούσω κάτι που να μου είναι αρεστό αλλά την σωστή πληροφόρηση να του έδιναν.

Απλά ρώτησε: Όταν έχω ξεχωριστά γραμμή απο τον ΟΤΕ και σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ και ανανεώσω την γραμμή μπορώ εντός του αρχικού τριμήνου να ανανεώσω και την σύνδεση εφόσον δεν έχει OnDSL Kit?

Η απάντησή τους 1. ΟΧΙ 2. πάρτε το 134 (δηλαδή να πάρουν τον ΟΤΕ για την σύνδεση της ΟΤΕΝΕΤ!!!) 3. Δεν ξέρω, μισό λεπτό να ρωτήσω (repeat: δεν φταίνε αυτοί οι αποπάνω φταίνε)

Απάντηση στον ΝΙΚΖ ναι μπορείς να την αναβαθμίσεις εντός του προπληρωμένου χρόνου εφόσον το πακέτο σου δεν είναι OnDSL KIT. Το πώς δεν γνωρίζω και δεν είναι η δουλειά μου!!!!

Για με η προσωπική αντιπαράθεση κλείνει εδώ.

Δεν θεωρω οτι υπάρχει καμία αντιπαράθεση ... και λυπάμαι αν εσυ το είδες έτσι. δεν είχα ειλικρινά καμία πρόθεση.:sorry:

τωρα μαλλον νομίζω οτι δεν υπάρχει και λόγος να απαντησω απο την στιγμη που είδες ως αντιπαραθεση.. θα απαντησω στον φίλο που έκανε και την ερώτηση καλυτερα..

nelsus77
30-10-06, 12:46
Χμμμμ.... Νομίζω ότι όταν ρωτάς κάτι για πολλοστή φορά κάποιον, και αδυνατεί να σου απαντήσει σωστά, τότε έχεις φτάσει στο σημείο όπου θέλεις να σου δώσει κάποιον υπεύθυνο, επίσης το πρόβλημα του nikza δεν ήταν ότι δεν του έδιναν τη σύνδεση ή δεν του'κάναν το χατήρι αλλά ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ απάντηση σε ερώτημα που τους έθετε και δεν μπορούσε να βγάλει άκρη με τους απλούς υπαλλήλους ΑΡΑ....

τότε ζητάς πραγματικά υπεύθυνο και κράξε για την ανικανότητα του να ενημερώσει τους υπαλλήλους του σαπόρτ....

εξάλλου που ακούστηκε σε εταιρία να μην υπάρχει υπεύθυνος και ακόμα χειρότερα να μην στον δίνουν;;;

το τηλέφωνο που πόσταρα πάντως δεν είναι για κράξιμο αλλά για να πείτε στους εκεί υπαλλήλους ότι στο σαπόρτ μετά απο λανθασμένη πληροφόρηση και ενώ με έχουν κάνει μπαλάκι δεν μου δίνουν υπεύθυνο, όλα αυτά ευγενικά πάντα


1)αρχικά το τηλέφωνο το οποιο προτρέπεις να καλέσουν είναι απο το κατάστημα της οτενετ στο μαρουσι και απο εκεί δεν μπορούν να κάνουν κατι όσο αναφορα το τμήμα εξυπηρέτησης.

2) συνδέσεις ορισμένου χρόνου μπορούν να αναβαθμιστούν μόνο αν μετατραπούν σε αορίστου χρόνου, ήθελε να την μετατρέψει σε αορίστου χρόνου? αν οχι σωστα το τμήμα ενημερωσέ πως δεν γίνετε.

3)Το websales ειναι ΕΝΑΣ απο τους τρόπους αναβάθμισης/μετατροπής σύνδεσης ΟΧΙ ο μοναδικός.

Πρίν να κρίνουμε λοιπόν τους υπαλλήλους και τους υπευθύνους τους, ας βουτήξουμε την γλώσσα μας στο μυαλό μας και να μήν βγάζουμε συμπεράσματα χωρις να έχουμε όλα τα δεδομένα.

stri250
30-10-06, 21:44
1)αρχικά το τηλέφωνο το οποιο προτρέπεις να καλέσουν είναι απο το κατάστημα της οτενετ στο μαρουσι και απο εκεί δεν μπορούν να κάνουν κατι όσο αναφορα το τμήμα εξυπηρέτησης.

2) συνδέσεις ορισμένου χρόνου μπορούν να αναβαθμιστούν μόνο αν μετατραπούν σε αορίστου χρόνου, ήθελε να την μετατρέψει σε αορίστου χρόνου? αν οχι σωστα το τμήμα ενημερωσέ πως δεν γίνετε.

3)Το websales ειναι ΕΝΑΣ απο τους τρόπους αναβάθμισης/μετατροπής σύνδεσης ΟΧΙ ο μοναδικός.

Πρίν να κρίνουμε λοιπόν τους υπαλλήλους και τους υπευθύνους τους, ας βουτήξουμε την γλώσσα μας στο μυαλό μας και να μήν βγάζουμε συμπεράσματα χωρις να έχουμε όλα τα δεδομένα.

1 α) αν διάβαζες το πρώτο μου πόστ στο συγκεκριμένο τόπικ θα έβλεπες ότι το αυτό αναφέρεται, δλδ ότι είναι το κεντρικό κατάστημα της ΟΤΕΝΕΤ.
β) αν το ίδιο το τμήμα τηλ. εξυπηρέτησης δεν μπορεί να σου λύσει το πρόβλημα της "Τηλεφωνικής Εξυπηρέτησης" τότε πίστεψέ με το κεντρικό κατάστημα της υπεύθυνης εταιρίας είναι κάποιος εν τέλει που μπορείς να απευθυνθείς, αν όχι ο μόνος.

2 Όσον αφορά το προσωπικό σου σχόλιο προς το άτομό μου ένα σου λέω, είναι πολύ εύκολο να αρχίσουμε τις προσωπικές προσβολές αλλά πολύ δύσκολο να απαντήσει κανείς για την ταμπακιέρα δλδ γιατί αν ζητήσεις υπεύθυνο δεν σου τον δίνουν, πέρα του οτι απάντησες στο ερώτημα της μετατροπής απο εκεί και πέρα σιωπή, για κοίτα λιγάκι το αρχικό πόστ αυτού του ταλαίπωρου (κλαψ :cry: κλαψ ) συνδρομητή


Πως μπορώ να αναφέρω τους εργαζόμενους στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της ΟΤΕνετ(next2u)?
(ευτυχώς που καταγράφω τα ονόματα τους!)
..............
και ενώ τελικά ανακάλυψα οτι γίνεται μέσω websales (ηλεκτρονικό κατάστημα της OTEnet),
στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση (next2u) δεν είχαν ιδέα οτι γίνεται κάτι τέτοιο
και συν τοις άλλοις, επέμεναν πως πρέπει να περιμένω να λήξει το 3μηνο συμβόλαιο που είχα αγοράσει πριν απο λίγο καιρό,
και μετά να αγοράσω συνδρομή μεγαλύτερης ταχύτητας...
.......................
Απο το next2u με έστελναν στο 134 και απο το 134 στο next2u....
Έλεος πια με τους ΜΗ ενημερωμένους υπαλλήλους που θέλουν απλά να σε ξεφορτωθούν
και σου πετάνε ότι τους έρθει στον εγκέφαλο (λέεεεμε τώρα!), έχοντας και το ΘΡΑΣΣΟΣ να σε βγάζουν και τρελό!!
Δε γίνεται να μην ελέγχονται...


για τα παραπάνω τί έχεις να πείς; προφανώς τίποτα γιατί ΔΕΝ είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις, από την άλλη όμως μου φαίνεται περίεργο γιατί αισθάνεσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις κατά του ατόμου μου.

Αυτά φιλικά πάντα.


This message was NOT sponsored by OTENET.

manoulamou
31-10-06, 11:59
Μεταξυ μας δεν μπορουμε να συμφωνησουμε ή/και καταληγουμε σε προσωπικη
αντιπαραθεση, επειδη δεν καταλαβαμε ακριβως τι εννοουσε ο προλαληλας.
Πως περιμενουμε να εχουμε εξυπηρετηση απο ημι-ανεκπαιδευτους υπαλληλους
που ξερουν μονον τα βασικα και τους ειπαν να ειδοποιουν τον προϊσταμενο
μονον οταν καταλαβουν οτι ο πελατης μιλωντας ευγενικα παντοτε
γνωριζει τι ακριβως θελει και δεν καλυπτεται απο τις απαντησεις τους.
Βεβαια αν τους αρχισετε στο βρισιδι σιγουρα καμμια εξυπηρετηση δεν θα εχετε,
οχι μονον στην ΟΤΕνετ, στο οποιοδηποτε τηλεφωνικο κεντρο...

vchristos
31-10-06, 12:57
Από προσωπική μου εμπερία πιστεύω ότι οι υπάλληλοι δεν είναι ενημερωμένοι (δεν είναι δική τους ευθύνη αυτό) αλλά σιγουρα έχουν εντολή να μην προωθούν τα τηλέφωνα σε προισταμένους τους. Για παράδειγμα διαβάστε το e-mail μου και τις απάντησεις της otenet μετά από αρκετά τηλεφωνήματα που δεν έβρισκα άκρη.
Μόνο τότε μου έδωσαν απευθείας τηλέφωνο γραφείου (όχι μέσω τηλ. κέντρου) και μίλησα σε υπεύθυνο και τουλάχιστον είχα κάποια ενημέρωση.
Τα ονόματα τα έχω σβήσει για ευνόητους λόγους.

------------------------------------------------------------------------------------------------
On Wed, Mar 08, 2006 at 09:52:28AM +0200, NOC OTENET wrote:
On Tue, Mar 07, 2006 at 11:29:03AM +0200, Christos. wrote:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Αγόρασα μέσω του κατάστηματος του ΠΛΑΙΣΙΟΥ (Κατάστημα Μεταμόρφωσης) πακέτο
παροχής υπηρεσίας internet ONDSL KIT της OTENET.
Τα σχετικά έντυπα εστάλθηκαν από το fax:2102892325 στην OTENET στις
02/02/2006 στο fax:2106798699. Η ενεργοποίηση της σύνδεσης έπρεπε να γίνει
σε διάστημα 5 εώς 12 εργάσιμες. Σήμερα διανύουμε την 22η εργάσιμη. Έχω
επίκοινωνήσει με το τμήμα εξυπηρέτησης πελάτων της ΟΤΕΝΕΤ (τηλ.801 11
35555) στις 01/03/2006(κ.Κα....), 03/03/2006 (κ.Τρ........) &
07/03/2006(κ.Πλ.....) και η μόνη ενημέρωση που έλαβα ήταν τα έντυπα με το
αίτημα μου στάλθηκαν στον ΟΤΕ στις 14/2 και δεν υπάρχει δυνατότητα
ενημέρωσης. Στην παράκληση/απαίτηση μου να το κοιτάξουν και να ενημερώσουν
για την καθυστέρηση και πορεία της αίτησης μου προς τον ΟΤΕ, μου απάντησαν
ότι δυστυχώς δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα! Ζήτησα επίσης σήμερα στις
07/03/2006 να μιλήσω με κάποιον ανώτερο του κ. Πλ...., ο οποίος να
βρίσκεται εκεί αλλά αρνήθηκε να το κάνει. Μου έδωσε το όνομα της υπεύθυνης
του τμήματος κ. Κ... Βα....., η οποία σήμερα 07/03 απουσιάζει.
Θεωρώ απαράδεκτο να αδυνατείτε να διερευνήσετε την πορεία της αίτησης μου
που εσείς στείλατε προς τον ΟΤΕ.

Παρακαλώ να με ενημερώσετε για την πορεία της αίτησης μου και τον λόγο της
καθυστέρησης.

Είμαι στην διαθέση σας για επιπλέον πληροφορίες.

Ευχαριστώ.
Χρήστος


Αγαπητέ κύριε,
Σε συνέχεια του μηνύματός σας και κατόπιτν και της τηλεφωνικής μας
επικοινωνίας Θα θέλαμε να σας γνωστοποιήσουμε ότι το ζήτημά σας εξετάζεται
από πλευράς μας και σε συνεργασία με την αρμόδια υπηρεσία του τηλεπικοινωνιακού
παρόχου. Για κάθε νεότερη εξέλιξη, θα σας ενημερώσουμε το συντομότερο δυνατόν.
Για οποιαδήποτε επιπλέον πληροφορία, το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της ΟΤΕnet
(Νext2U) είναι στην διάθεσή σας 24 ώρες το 24ωρο, στον τηλεφωνικό αριθμό 801-11-35555.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με τιμή,

Δ......... Χ.
------------------------------------------
Γενική Εμπορική Διεύθυνση
Διεύθυνση Υπηρεσιών Call Center
Kέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών OTEΝΕΤ

Tηλ: 801-11-35555 (Αστική Χρέωση)
Fax: +30 210-6779990
e-mail: noc@otenet.gr



Αγαπητέ κύριε,
Σε συνέχεια του μηνύματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το αίτημά σας
έχει σταλεί στην αρμόδια υπηρεσία του τηλεπικοινωναικού παρόχου στις 11/02/2006
και εκρεμμεί η ενεργοποίησή του. Το ψηφιακό κέντρο (κατανεμητής) στο οποίο
εκτρέπετε η τηλεφωνική σας γραμμή είναι αυτό του Νέου Ηρακλείου. Προφανώς η
καθυστέρηση οφείλεται στη μεγάλη ζήτηση των εν λόγω υπηρεσιών και επηρεάζει
όλες τις εταιρίες - φορείς που παρέχουν ADSL συνδρομές. Σε κάθε περίπτωση και
όταν η συνδρομή σας ενεργοποιηθεί θα σας ενημερώσουμε τηλεφωνικά στο
694..... ή στο 694......από τις 17:00 έως και τις 21:00.
Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνιση.

Με τιμή,

Δ........ Χ.
------------------------------------------
Γενική Εμπορική Διεύθυνση
Διεύθυνση Υπηρεσιών Call Center
Kέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών OTEΝΕΤ

Tηλ: 801-11-35555 (Αστική Χρέωση)
Fax: +30 210-6779990
e-mail: noc@otenet.gr
-------------------------------------------------------------------------------------------

Τα συμπεράσματα δικά σας.

psps
31-10-06, 14:04
καλημέρα,
τι άλλο ήθελες να σου απαντησουν δηλαδη?? ποτε θα σου ενεργοποιήσουν την γραμμή??????:whistle: :whistle:
θελω να πιστευω πως ξέρεις οτι κάτι τέτοιο δεν ειναι δυνατο.. Φαντασου πως σαν εσενα σε ολη την χώρα ειναι εκατομύρια μαζί με αλλες εταιρίες.. αρα.. μια χαρα απαντηση ήταν.
Ο ΟΤΕ ενημερώνει ΜΟΝΟ αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. αν δεν υπάρχει και ειναι στον κατανεμητη... υπομονη θέλει και τίποτα άλλο..!!!
τελικα ομως δεν μας είπες... έχεις ίντερνετ τωρα?? ενεργοποιήθηκε??:rolleyes:


Μεταξυ μας δεν μπορουμε να συμφωνησουμε ή/και καταληγουμε σε προσωπικη
αντιπαραθεση, επειδη δεν καταλαβαμε ακριβως τι εννοουσε ο προλαληλας.
Πως περιμενουμε να εχουμε εξυπηρετηση απο ημι-ανεκπαιδευτους υπαλληλους
που ξερουν μονον τα βασικα και τους ειπαν να ειδοποιουν τον προϊσταμενο
μονον οταν καταλαβουν οτι ο πελατης μιλωντας ευγενικα παντοτε
γνωριζει τι ακριβως θελει και δεν καλυπτεται απο τις απαντησεις τους.
Βεβαια αν τους αρχισετε στο βρισιδι σιγουρα καμμια εξυπηρετηση δεν θα εχετε,
οχι μονον στην ΟΤΕνετ, στο οποιοδηποτε τηλεφωνικο κεντρο...


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δεν έχω να πω τίποτα περισσότερο...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:worthy:

vchristos
31-10-06, 14:43
καλημέρα,
τι άλλο ήθελες να σου απαντησουν δηλαδη?? ποτε θα σου ενεργοποιήσουν την γραμμή??????:whistle: :whistle:
θελω να πιστευω πως ξέρεις οτι κάτι τέτοιο δεν ειναι δυνατο.. Φαντασου πως σαν εσενα σε ολη την χώρα ειναι εκατομύρια μαζί με αλλες εταιρίες.. αρα.. μια χαρα απαντηση ήταν.
Ο ΟΤΕ ενημερώνει ΜΟΝΟ αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. αν δεν υπάρχει και ειναι στον κατανεμητη... υπομονη θέλει και τίποτα άλλο..!!!
τελικα ομως δεν μας είπες... έχεις ίντερνετ τωρα?? ενεργοποιήθηκε??:rolleyes:

Αναφέρεσαι στο δικό μου σχόλιο;
Για να απαντήσω.

psps
31-10-06, 15:02
Αναφέρεσαι στο δικό μου σχόλιο;
Για να απαντήσω.

ναι! αν θελεις!!

lpd
31-10-06, 15:31
man πάντως όταν κανεις paste το e-mail κανε το όλο:)

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ****************************************************************
Οι πληροφορίες ή/ και τυχόν αρχεία που υπάρχουν σε αυτό το ηλεκτρονικό
μήνυμα είναι προσωπικά και απόρρητα. Ο αποστολέας αυτού του ηλεκτρονικού
μηνύματος αποσκοπεί στην παραλαβή του, μόνο από τον ονομαζόμενο παραλήπτη.
Εάν δεν είστε ο ονομαζόμενος παραλήπτης, δεν σας επιτρέπεται να
αποθηκεύσετε, αντιγράψετε ή χρησιμοποιήσετε με οποιονδήποτε τρόπο τις
πληροφορίες που περιέχονται σε αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα. Απαγορεύεται
επίσης η περαιτέρω καθ' οιονδήποτε τρόπο χρήση και ανακοίνωση του μηνύματος
από τον παραλήπτη του ή τρίτο, χωρίς τη συναίνεση του συντάκτη του.

vchristos
31-10-06, 15:34
ναι! αν θελεις!!

Πολύ απλά, αυτό που ζητούσα στην τηλεφωνική εξυπήρετηση ήταν να κάνουν αίτημα προς το ΟΤΕ για τον λόγω της καθύστερησης αφού δεν μπορούσαν να έχουν καμία πληροφόρηση και μου έλεγαν ότι αυτό ήταν ΑΔΥΝΑΤΟ, πράγμα που έκαναν μετά το e-mail που έλαβαν και με ενημέρωσε ο υπεύθυνος τηλεφωνικά.
Θα μπορούσαν οι ίδιοι να προωθήσουν το αίτημα μου σε κάποιο ανώτερο/υπέυθυνο που έχει την αρμοδιότητα και να μην χρειαστεί να μπω στην διαδικασία διαμαρτυρίας μέσω e-mail και fax (έστειλα τα ίδια και μου ζήτησαν και φωτοτυπία της ταυτότητας μου!) αλλά και η ίδια η otenet που απασχολούσε δύο-τρεις υπαλλήλους με το δικό μου θέμα και να με παίρνουν τηλέφωνα.
Αυτό που έκαναν στο τέλος θα μπορούσαν να το κάνουν από την αρχή.


Ο ΟΤΕ ενημερώνει ΜΟΝΟ αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.. αν δεν υπάρχει και ειναι στον κατανεμητη... υπομονη θέλει και τίποτα άλλο..!!!

Γιατί δεν το καταλαβαίνω ;:hmm:

Εγώ στην δουλειά μου έχω υποχρέωση να ενημερώνω για την πορεία των παραγγελιών των πελατών, ο ΟΤΕ γιατί δεν μπορεί; Αυτό όμως είναι άλλο θέμα και αφορά τον ΟΤΕ και όχι την otenet.


Ναι, έχω internet ενεργοποιήθηκε 16/03 :)

vchristos
31-10-06, 16:22
man πάντως όταν κανεις paste το e-mail κανε το όλο:)

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ****************************************************************
Οι πληροφορίες ή/ και τυχόν αρχεία που υπάρχουν σε αυτό το ηλεκτρονικό
μήνυμα είναι προσωπικά και απόρρητα. Ο αποστολέας αυτού του ηλεκτρονικού
μηνύματος αποσκοπεί στην παραλαβή του, μόνο από τον ονομαζόμενο παραλήπτη.
Εάν δεν είστε ο ονομαζόμενος παραλήπτης, δεν σας επιτρέπεται να
αποθηκεύσετε, αντιγράψετε ή χρησιμοποιήσετε με οποιονδήποτε τρόπο τις
πληροφορίες που περιέχονται σε αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα. Απαγορεύεται
επίσης η περαιτέρω καθ' οιονδήποτε τρόπο χρήση και ανακοίνωση του μηνύματος
από τον παραλήπτη του ή τρίτο, χωρίς τη συναίνεση του συντάκτη του.

Εαν τα έγραφα με δικά μου λόγια τι διαφορά θα είχε; Ανάφερα την προσωπική μου εμπειρία στο θέμα και την απάντηση της οτενετ, τόσο απλά.

psps
31-10-06, 18:30
Πολύ απλά, αυτό που ζητούσα στην τηλεφωνική εξυπήρετηση ήταν να κάνουν αίτημα προς το ΟΤΕ για τον λόγω της καθύστερησης αφού δεν μπορούσαν να έχουν καμία πληροφόρηση και μου έλεγαν ότι αυτό ήταν ΑΔΥΝΑΤΟ, πράγμα που έκαναν μετά το e-mail που έλαβαν και με ενημέρωσε ο υπεύθυνος τηλεφωνικά.
Θα μπορούσαν οι ίδιοι να προωθήσουν το αίτημα μου σε κάποιο ανώτερο/υπέυθυνο που έχει την αρμοδιότητα και να μην χρειαστεί να μπω στην διαδικασία διαμαρτυρίας μέσω e-mail και fax (έστειλα τα ίδια και μου ζήτησαν και φωτοτυπία της ταυτότητας μου!) αλλά και η ίδια η otenet που απασχολούσε δύο-τρεις υπαλλήλους με το δικό μου θέμα και να με παίρνουν τηλέφωνα.
Αυτό που έκαναν στο τέλος θα μπορούσαν να το κάνουν από την αρχή.



Γιατί δεν το καταλαβαίνω ;:hmm:

Εγώ στην δουλειά μου έχω υποχρέωση να ενημερώνω για την πορεία των παραγγελιών των πελατών, ο ΟΤΕ γιατί δεν μπορεί; Αυτό όμως είναι άλλο θέμα και αφορά τον ΟΤΕ και όχι την otenet.


Ναι, έχω internet ενεργοποιήθηκε 16/03 :)


οπως βλέπω λοιπόν και σύνδεση έχεις και εξυπηρέτηση απο 2-3 υπαλλήλους είχες.. (οπως προανέφερες) .αναρωτιέμαι λοιπον... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ..??? επίσης.. αν το αίτημα σου δεν είχε παεί στον ΟΤΕ ΔΕΝ θα είχες ιντερνετ! Αρα το πρόβλημα σου ηταν με τον ΟΤΕ που καθυστερουσε την κατασκευη της γραμμής σου.. και το καλυτερο που είχες να κάνεις΄είναι να απευθυνθείς στο κατάστημα της περιοχής σου για παραπάνω πληροφορίες.
και επιτέλους καλο θα ήταν να ξεχωρίσουμε την ΟΤΕΝΕΤ από τον ΟΤΕ..
ΚΑΛΟ ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ:oneup:

τα συμπεράσματα δικά σας...............:whistle:

psps
31-10-06, 18:53
Εαν τα έγραφα με δικά μου λόγια τι διαφορά θα είχε; Ανάφερα την προσωπική μου εμπειρία στο θέμα και την απάντηση της οτενετ, τόσο απλά.

θα είχε... γιατί τωρα αναφερεις στοιχεία τα οποία απαγορευεται να δημοσιευθουν!! ειναι πολυ απλο...

vchristos
31-10-06, 18:58
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΟΤΕΝΕΤ..???

Εξυπηρετήθηκα αλλά μετά από διαμαρτυρία.. με e-mail (γιατί να φτάνουμε εκεί;)) και όχι εξαρχής από την τηλεφωνική εξυπηρέτηση. Το θέμα είναι η τηλεφωνική εξυπηρέτηση, τα έγραψα πολύ κατανόητα πιστεύω και όχι η εξυπηρέτηση όλης της οτενετ.
Αλλά επειδή πρώτη επαφή όλων είναι με την τηλεφωνική εξυπηρέτηση για αυτό και οι περισσότεροι έχουν παράπονα.
Σίγουρα χρειάζεται βελτίωση.


επίσης.. αν το αίτημα σου δεν είχε παεί στον ΟΤΕ ΔΕΝ θα είχες ιντερνετ!
Αυτό μας έλειπε να πηγαίνουμε έμεις τα χαρτιά στον Οτε. Ηταν υποχρεώμενοι αφού αγόρασα το προιόν από την οτενετ, δεν έκαναν καμιά εξυπηρέτηση

Επίσης επειδή ξέρεις αρκετά τα της οτενετ μπορείς να μου απαντήσεις γιατί από τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν σου δίνουν με τίποτα κάποιον ανώτερο ή προιστάμενο τους ν αμιλήσεις;
Ευχαριστώ

vchristos
31-10-06, 19:15
θα είχε... γιατί τωρα αναφερεις στοιχεία τα οποία απαγορευεται να δημοσιευθουν!! ειναι πολυ απλο...

Τελικά δεν μας απασχολεί η ουσία που είναι η βελτίωση των υπηρεσιών που μας παρέχουν αλλά τα τυπικά :whistle:

Αλλά έτσι κάνουμε όλοι μας στην Ελλάδα σε όλα τα θέματα και δεν κοιτάμε να βελτιώθουμε σε αυτό που κάνουμε αλλά μόνο δικαιολογίες και τυπικότητες

stri250
31-10-06, 20:49
man πάντως όταν κανεις paste το e-mail κανε το όλο:)

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ****************************************************************
Οι πληροφορίες ή/ και τυχόν αρχεία που υπάρχουν σε αυτό το ηλεκτρονικό
μήνυμα είναι προσωπικά και απόρρητα. Ο αποστολέας αυτού του ηλεκτρονικού
μηνύματος αποσκοπεί στην παραλαβή του, μόνο από τον ονομαζόμενο παραλήπτη.
Εάν δεν είστε ο ονομαζόμενος παραλήπτης, δεν σας επιτρέπεται να
αποθηκεύσετε, αντιγράψετε ή χρησιμοποιήσετε με οποιονδήποτε τρόπο τις
πληροφορίες που περιέχονται σε αυτό το ηλεκτρονικό μήνυμα. Απαγορεύεται
επίσης η περαιτέρω καθ' οιονδήποτε τρόπο χρήση και ανακοίνωση του μηνύματος
από τον παραλήπτη του ή τρίτο, χωρίς τη συναίνεση του συντάκτη του.

"Βρώμα η δουλειά" που λέει και ο Μάρκος Λεζές , βρε lpd καλώς μας ήρθες, κοίτα να δείς που στο πρώτο σου μύνημα έκανες πόστ κάτι το οποίο μόνο ως πλάγια απειλή μπορεί να χαρακτηριστεί προς τον vchristos (έτσι για το καλωσόρισμα) ο οποίος προσπαθεί να "make a point", όμορφαααααα τώρα έχουμε και online bashing!!!

Αναρωτιέμαι lpd που το βρήκες το κομμάτι του μέιλ που έλειπε.....είτε έχεις επικοινωνήσει με το noc της οτενετ για θέμα το οποίο δεν κατάφερε να σου λύσει η τηλεφωνική εξυπηρέτηση (sweet;) ) είτε ..???..χμμμμμμμ μήπως δουλεύεις εκεί βρε (ασε το ξέρω μάλλον βλέπω πολύ Φώσκολο)

Ακόμα να απαντήσει κάποιος επί της ουσίας.

This message was not sponsored by OTENET

vchristos
31-10-06, 21:14
Επιθεωρητής Κλουζώ
Chief Inspector Κλουζω!!:ninja2:
:oneup:

psps
01-11-06, 03:09
Επίσης επειδή ξέρεις αρκετά τα της οτενετ μπορείς να μου απαντήσεις γιατί από τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν σου δίνουν με τίποτα κάποιον ανώτερο ή προιστάμενο τους ν αμιλήσεις;
Ευχαριστώ

καλησπερα, δεν ξέρω πολλα πράγματα, απλες διαδικασίες ξερω γιατι εχω 2 συνδέσεις μια οτενετ και μια οτε. απλα δεν εχω φτάσει ποτε σε σημείο να ζητήσω υπευθυνο. οσες φορες χρειαστηκε να μιλησω με την εταιρία εξυπηρετηθηκα χωρις κανενα πρόβλημα . στο ειπα γιατι ανεφερες οτι σε κάλεσαν αρα με υπευθυνο μιλησες... ;)

Posedon2468
01-11-06, 15:23
Παιδια, ειμαι καινουριος εδω.. Να ξεκαθαρισουμε λιγα πραγματα.. Η ΟΤΕΝΕΤ επειδη περιεχει τη λεξη ΟΤΕ στο ονομα της δεν σημαινει οτι ειναι ιδια εταιρια με τον ΟΤΕ.Σε οποιονδηποτε παροχο ειχατε κανει συνδεση για ιντερνετ θα σας ελεγε τα ιδια, θα σας εστελνε στον οτε.Ειμαστε στην Ελλαδα, μην το ξεχναμε αυτο και ολα ξεκινανε απο τον οτε.Εαν τυχον για καποιο λογο υπαρξει καποια καθυστερηση, θα την πληρωσουν οι ανθρωποι που δουλευουν στην τεχνικη εξυπηρετηση της εταιριας-παροχου πχ οτενετ, χωρις να φταινε. Σιγουρα υπαρχουν καποιοι εργαζομενοι οι οποιοι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους, αλλα οχι οτι ειναι ασχετοι και σας λενε αλλα αντι αλλων και πραγματα απτο μυαλο τους. Ελεγχονται ολοι καθημερινα και εχουν ολοι εκπαιδευτει και δινουν πληροφοριες απο αναλυτικους οδηγους για το καθε προβλημα. Και εγς τους εβριζα στην αρχη αλλα μαθαινοντας καποια πραγματα και την ουσια των πραγματων πρεπει να παρουμε αποφαση οτι το καθε τηλεφωνο που λειτουργει ως εξυπηρετηση πελατων ειναι και διαφορετικο. Δεν μπορει να απαντησει σε ολα η οτενετ οπως και αντιστοιχα ο οτε.. Εχω onDsl Kit της οτενετ. Οταν το ενεργοποιησα καθυστερησε ενα μηνα να μετατραπει η γραμμη μου και επαιρνα στην οτενετ και τους εβριζα. Μεγαλο λαθος αφου ευθυνεται ο οτε για αυτο και δεν μπορει να κανει κατι η οτενετ.. Ενα παραδειγμα δινω...

vchristos
01-11-06, 15:41
Επιθεωρητή Κλουζώ
σσσσσσσσσ μας παρακολουθούν....:cool:

manoulamou
01-11-06, 15:56
:welcome:Posedon2468:) Εχεις δικιο
αλλο cosmOTE, αλλο ΟΤΕ, αλλο ΟΤΕνετ, ομως μερικοι υστεριαζονται με το συνθετικο ΟΤΕ
και περισσοτερο οσοι εχουν λιγοτερο ταλαιπωρηθει απ αυτον;) (σε χρονο και χρημα)...
Οπως και να μην ξεχναμε οτι ενταξει παντου υπαρχουν κακοι υπαλληλοι
αλλα σε αυτους αντιστοιχουν ακομα χειροτεροι προϊσταμενοι που δινουν τις εντολες
και χειριστοι προσλαμβανοντες και εκπαιδευοντες ολους αυτους. ΠΑΝΤΟΥ ΟΜΩΣ...

stri250
01-11-06, 16:49
Αν και 15 μέρες μετά, 32 πόστ συμπεριλαμβανομένου του αυτού μυνήματος, τα πράγματα έχουν ως εξής:

Κανείς μα κανείς δεν μπορεί να εξηγήσει το γεγονός οτι όταν το σαπόρτ δεν μπορεί να σε εξυπηρετήσει γιατί απλά δεν ενημερώθηκε σωστά απο τους προϊσταμένους του δεν σου δίνουν να μιλήσεις με προϊστάμενο όχι για να τον απειλήσεις αλλά για να σου δώσει ΜΙΑ και μοναδική σωστή και υπεύθυνη (την τρέλα μου:angryr: ) απάντηση αλλά και για να εκφράσεις την δυσαρέσκειά σου βρε αδερφέ για το οτι είναι ανενημέρωτοι.(κατανοώντας ότι φταίνε οι αποπάνω και μόνον αυτοί)



αλλο cosmOTE, αλλο ΟΤΕ, αλλο ΟΤΕνετ, ομως μερικοι υστεριαζονται με το συνθετικο ΟΤΕ
...............αλλα σε αυτους αντιστοιχουν ακομα χειροτεροι προϊσταμενοι που δινουν τις εντολες
και χειριστοι προσλαμβανοντες και εκπαιδευοντες ολους αυτους. ΠΑΝΤΟΥ ΟΜΩΣ...

Που ακούστηκε σε παροχή υπηρεσίας εταιρίας που όπως τονίζει για πολλοστή φορά η manoulamou είναι ανεξάρτητη, (άρα δεν έχεις πάρει για θέμα που προέκυψε λόγω υπαιτιότητας του ΟΤΕ αλλά της ΟΤΕΝΕΤ) και ενώ είσαι δυσαρεστημένος ΟΧΙ επειδή δεν κέρδισε η ομάδα σου ούτε επειδή "η Μαρία την κοπάνησε με άλλον" αλλά λόγω της ίδιας της εταιρίας και της αδυναμίας της να σε εξυπηρετήσει να μην σου δίνουν υπεύθυνο......:mad: , δηλαδή πρέπει ο vchristos να περάσει από όλο αυτό:


Από προσωπική μου εμπερία πιστεύω ότι οι υπάλληλοι δεν είναι ενημερωμένοι (δεν είναι δική τους ευθύνη αυτό) αλλά σιγουρα έχουν εντολή να μην προωθούν τα τηλέφωνα σε προισταμένους τους. Για παράδειγμα διαβάστε το e-mail μου και τις απάντησεις της otenet μετά από αρκετά τηλεφωνήματα που δεν έβρισκα άκρη.
Μόνο τότε μου έδωσαν απευθείας τηλέφωνο γραφείου (όχι μέσω τηλ. κέντρου) και μίλησα σε υπεύθυνο και τουλάχιστον είχα κάποια ενημέρωση.
.

και να χρειάζεται να στείλει μέιλ για να ενημερωθεί σωστά,
δείτε και αυτό.......


Ζήτησα επίσης σήμερα στις
07/03/2006 να μιλήσω με κάποιον ανώτερο του κ. Πλ...., ο οποίος να
βρίσκεται εκεί αλλά αρνήθηκε να το κάνει. Μου έδωσε το όνομα της υπεύθυνης
του τμήματος κ. Κ... Βα....., η οποία σήμερα 07/03 απουσιάζει.


δηλαδή απουσίαζε η υπεύθυνη και δεν υπήρχε αντικαταστάτης!!!!!! Εταιρία χωρίς υπεύθυνο. Που στο κάτω κάτω μπορεί να του έλεγε τα ίδια ακριβώς με τον υφιστάμενό του αλλά τουλάχιστον δείχνεις ότι τον πελάτη τον μετράς και δεν τον έχεις γραμμένο.

Αντί απάντησης ή και απλής αθώας συζήτησης στο φόρουμ μερικοί είπαν στον vchristos ότι θα έπρεπε να είναι και ευχαριστημένος που έχει ίντερνετ άλλοι είπαν σε μένα ότι πρέπει να βουτάω τη γλώσσα μου στο μυαλό μου (οι νουθεσίες να λείπουν) και ακόμα χειρότερα βρέθηκε ένας χρήστης που στο πρώτο του πόστ τόνισε (εμμέσως απείλησε) ότι η εταιρία θα μπορούσε να κινηθεί νομικά απέναντί στον vchristos επειδή δημοσίευσε το μέιλ του Γολγοθά του.

πολύ "Βρώμα η δουλειά", Χρήστο καλύτερα να ετοιμάζεις διαβατήριο για έξοδο από τη χώρα.
(ναι το ξέρω το είπα και σε προηγούμενο πόστ βλέπω πολύ Φώσκολο)

Βραζιλία σού'ρχομαι!!!

xerd
01-11-06, 17:16
αυτοί οι μερικοί που λένε ας είναι ευχαριστημένος που έχει και internet να ξέρουν πως υπάρχουν και άνθρωποι που θέλουν να παίρνουν αυτό που πληρώνουν!!!! τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.. αν αυτοί θέλουν να πληρώνουν και να μην παίρνουν αυτό το οποίο δικαιούνται δικαίωμα τους και κατά την άποψη μου λάθος τους.. και όσον αφορά το γεγονός πως η εταιρία θα μπορούσε να κινηθεί νομικά λέω το εξής: ο ίδιος υπέγραψε με την εταιρία ένα συμβόλαιο αυτός είναι υποχρεωμένος να καταβάλει εξ ολοκλήρου το λογαριασμό του και η εταιρία να του παρέχει αυτά τα οποία έχει υπογράψει και να τον εξυπηρετεί όσο το δυνατόν άμεσα!! ποιος είναι γυμνός νομικά τώρα;;;;;;

manoulamou
01-11-06, 21:24
Μαλλον παρεξηγησατε, γιατι απομονωνετε φρασεις, το μονο που τονιζω ειναι
να μην τα βαζετε με τους απλους τηλεφωνητες/υπαλληλους αλλα με την ιδια την εταιρια
και επισης να μην τους βριζετε τετοιες εντολες εχουν. Ναι η εταιρια ειναι ανεξαρτητη του ΟΤΕ
πουθενα δεν ειπα καλυτερη, χειροτερη ή ιδια, οπως πολλοι θα ηθελαν ισως...
Tα email ειναι ιδιωτικη αλληλογραφια μεν, αλλα ο παραληπτης μπορει να δημοσιοποιησει
το περιεχομενο χωρις αναφορα σε προσωπικα στοιχεια ή ονοματα!

psps
02-11-06, 00:33
αυτοί οι μερικοί που λένε ας είναι ευχαριστημένος που έχει και internet να ξέρουν πως υπάρχουν και άνθρωποι που θέλουν να παίρνουν αυτό που πληρώνουν!!!! τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.. αν αυτοί θέλουν να πληρώνουν και να μην παίρνουν αυτό το οποίο δικαιούνται δικαίωμα τους και κατά την άποψη μου λάθος τους.. και όσον αφορά το γεγονός πως η εταιρία θα μπορούσε να κινηθεί νομικά λέω το εξής: ο ίδιος υπέγραψε με την εταιρία ένα συμβόλαιο αυτός είναι υποχρεωμένος να καταβάλει εξ ολοκλήρου το λογαριασμό του και η εταιρία να του παρέχει αυτά τα οποία έχει υπογράψει και να τον εξυπηρετεί όσο το δυνατόν άμεσα!! ποιος είναι γυμνός νομικά τώρα;;;;;;

καλησπερα,
δεν ξέρω αν έχεις συνδεση ΟΤΕΝΕΤ.. αν έχεις διάβασε το συμβόλαιο τι γράφει.. και αν βρεις πουθενα εκτεθημένη την εταιρία τους πες μου και εμενα.. γιατι εγω εχω σύνδεση και έχω διαβάσει το συμβόλαιο μου.. (οχι μονο στην ΟΤΕΝΕΤ αλλα και σε οποιον αλλο πάροχο). Απλα κατα την αγορά κανεις δεν διαβάζει το συμβόλαιο.. και μετα..όταν έχουμε βάλει υπογραφούλα είναι πολυ αργά!! ε αυτό δεν είναι πρόβλημα της εταιρίας.. και της κάθε εταιρίας .. αλλα δικό μου και δικό σου.. του καταναλωτη..

psps
02-11-06, 00:41
Παιδια, ειμαι καινουριος εδω.. Να ξεκαθαρισουμε λιγα πραγματα.. Η ΟΤΕΝΕΤ επειδη περιεχει τη λεξη ΟΤΕ στο ονομα της δεν σημαινει οτι ειναι ιδια εταιρια με τον ΟΤΕ.Σε οποιονδηποτε παροχο ειχατε κανει συνδεση για ιντερνετ θα σας ελεγε τα ιδια, θα σας εστελνε στον οτε.Ειμαστε στην Ελλαδα, μην το ξεχναμε αυτο και ολα ξεκινανε απο τον οτε.Εαν τυχον για καποιο λογο υπαρξει καποια καθυστερηση, θα την πληρωσουν οι ανθρωποι που δουλευουν στην τεχνικη εξυπηρετηση της εταιριας-παροχου πχ οτενετ, χωρις να φταινε. Σιγουρα υπαρχουν καποιοι εργαζομενοι οι οποιοι δεν κανουν σωστα τη δουλεια τους, αλλα οχι οτι ειναι ασχετοι και σας λενε αλλα αντι αλλων και πραγματα απτο μυαλο τους. Ελεγχονται ολοι καθημερινα και εχουν ολοι εκπαιδευτει και δινουν πληροφοριες απο αναλυτικους οδηγους για το καθε προβλημα. Και εγς τους εβριζα στην αρχη αλλα μαθαινοντας καποια πραγματα και την ουσια των πραγματων πρεπει να παρουμε αποφαση οτι το καθε τηλεφωνο που λειτουργει ως εξυπηρετηση πελατων ειναι και διαφορετικο. Δεν μπορει να απαντησει σε ολα η οτενετ οπως και αντιστοιχα ο οτε.. Εχω onDsl Kit της οτενετ. Οταν το ενεργοποιησα καθυστερησε ενα μηνα να μετατραπει η γραμμη μου και επαιρνα στην οτενετ και τους εβριζα. Μεγαλο λαθος αφου ευθυνεται ο οτε για αυτο και δεν μπορει να κανει κατι η οτενετ.. Ενα παραδειγμα δινω...

καλησπερα και καλως ήρθες στην παρέα μας..
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.. καλο θα ήταν ακομα και αν υπαρχει η όποια καθυστέρηση να προσπαθήσουμε ηρεμα να βρουμε λυση μαζί τους και οχι να τους βρίζουμε. Γιατι στην τελική ΔΕΝ εχουμε κάτι να χωρίσουμε με κανένα..και το θέμα δεν ειναι να εκτονωθουμε αλλα να βρούμε λύση στο πρόβλημα μας...

psps
02-11-06, 00:43
αυτοί οι μερικοί που λένε ας είναι ευχαριστημένος που έχει και internet να ξέρουν πως υπάρχουν και άνθρωποι που θέλουν να παίρνουν αυτό που πληρώνουν!!!! τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.. αν αυτοί θέλουν να πληρώνουν και να μην παίρνουν αυτό το οποίο δικαιούνται δικαίωμα τους και κατά την άποψη μου λάθος τους.. και όσον αφορά το γεγονός πως η εταιρία θα μπορούσε να κινηθεί νομικά λέω το εξής: ο ίδιος υπέγραψε με την εταιρία ένα συμβόλαιο αυτός είναι υποχρεωμένος να καταβάλει εξ ολοκλήρου το λογαριασμό του και η εταιρία να του παρέχει αυτά τα οποία έχει υπογράψει και να τον εξυπηρετεί όσο το δυνατόν άμεσα!! ποιος είναι γυμνός νομικά τώρα;;;;;;

τωρα εσυ δεν απειλείς???????

vaggoulas
02-11-06, 01:10
αλλο cosmOTE, αλλο ΟΤΕ, αλλο ΟΤΕνετ
Συμφωνώ αλλά όλες ανήκουν στον ίδιο όμιλο.Έχουν σχέσεις μεταξύ τους καθώς η μία πουλά προϊόντα της άλλης και μη μου πείτε πως δεν υπάρχει ιδιαίτερη μεταχείρηση από πλευράς ΟΤΕ είδικα στις ενεργοποιήσεις ADSL προς την ΟΤΕnet καθώς γίνονται ταχύτερα σε σχέση με τους άλλους παρόχους.
Και πάνω απ'όλα τα παιδιά στα CC δεν φταίνε για την γύμνια και την ανικανότητα των παρόχων.Είναι ντροπή να παίρνουμε τηλ και να τους βρίζουμε.

stri250
02-11-06, 01:12
τωρα εσυ δεν απειλείς???????

λίγο δυσανάλογη η σύγκριση, δεν βρίσκεις?

ΟΤΕΝΕΤ vs. user

ακόμα και αν απειλεί, αυτό που απειλεί είναι η εταιρία(???)


καλησπερα και καλως ήρθες στην παρέα μας..
θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.. καλο θα ήταν ακομα και αν υπαρχει η όποια καθυστέρηση να προσπαθήσουμε ηρεμα να βρουμε λυση μαζί τους και 1 οχι να τους βρίζουμε. Γιατι στην τελική 2 ΔΕΝ εχουμε κάτι να χωρίσουμε με κανένα..και 3 το θέμα δεν ειναι να εκτονωθουμε αλλα 4 να βρούμε λύση στο πρόβλημα μας...

1 Ποιός μίλησε για υβρεολόγιο;
2 Οκ,
3 Μπα τότε να το κάνω γαργάρα (goto 1)=>(εξήγηση της παρένθεσης=> παράπονα άνευ ύβρεως)
4 Από όλη την κουβέντα έχουμε δει ότι από first level support δεν είναι και το φόρτε τους η εξεύρεση λύσης για πιο προχωρημένα ζητήματα

ΜΠΑΜ!!! έσκασα

Ακόμα να απαντήσει κάποιος επί της ουσίας, αν και νομίζω ότι κανείς δεν πρόκειται να το πράξει (ΜΗΝ με ρωτήσει κανείς ποιό είναι το ερώτημα που θέλει απάντηση, να διαβάσει τα προηγούμενα πόστ)



Και πάνω απ'όλα τα παιδιά στα CC δεν φταίνε για την γύμνια και την ανικανότητα των παρόχων.Είναι ντροπή να παίρνουμε τηλ και να τους βρίζουμε.

Άντε πάλι με το βρίσιμο, διαβάστε λιγάκι την ιστορία και μετά ποστάρετε, νισάφι πια!

The author of the above post is not in any way affiliated with OTENET

nnn
02-11-06, 01:27
Ηρεμήστε παρακαλώ.
Ο διάλογος μπορεί να γίνει με χαμηλότερους τόνους.

vchristos
02-11-06, 01:41
1 Ποιός μίλησε για υβρεολόγιο;


Ο Τζίμης Πανούσης :lol:

oops λάθος αυτό είναι από άλλη συζήτηση http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=56966

vaggoulas
02-11-06, 01:47
Άντε πάλι με το βρίσιμο, διαβάστε λιγάκι την ιστορία και μετά ποστάρετε, νισάφι πια!
Δεν μίλησα για σένα αλλά γενικά.:)

stri250
02-11-06, 01:53
:) OK vaggoula με τ'όνομα!!!:p

psps
02-11-06, 02:12
οι απειλες είναι απειλές και δεν εχουν να κάνουν με συγκρίσεις. οποτε καλο είναι να μην γίνοντε. απο κανενα μέρος.επειδη όλοι μας θεωρω οτι είμαστε πάνω απο 18 είμαστε και άτομα σκεπτόμενα και υπευθυνα για τα λογια και τις πράξεις μας.

psps
02-11-06, 16:38
και επίσης αν δεν είμαστε ευχαριστημένοι .. να μάθουμε να ξεχωρίζουμε που είναι το πρόβλημα. δεν μπορώ να κατηγορώ την οτενετ (ή hol ή tellas ) για την καθυστερηση του ΟΤΕ να ενεργοποιησει την γραμμή μου..

dyrer
04-11-06, 12:13
Ότι υπάρχει πρόβλημα στους υπαλλήλους του ΟΤΕ, είναι αλήθεια. Ή κάποιος δεν τους ενημερώνει (το λεγόμενο briefing) ή δεν ασχολούνται.
πχ. το εξάμηνό μου τελείωνε στις 20/10, έτσι στην αρχή του μήνα ειδοποίησα να αλλάξουν το πακέτο μου σε ένα νέο εξάμηνο στην προσφορά με τα 22,5€/1024 από την λήξη του. Σήμερα 4 Νοεμβρίου με ειδοποίησαν ότι δεν έγινε η αλλαγή στα 22,5€ γιατί η προσφορά έληξε 15/10 άρα δεν μπορώ να μπω στην προσφορά.
Τι να πω :whistle:, έρχονται χριστούγεννα θα έρθει μια καλή προσφορά

psps
04-11-06, 15:14
λογικα τωρα που πλησιαζουν γιορτες θα βγουν προσφορες.. ίσως είναι καλυτερα που δεν δεσμευτηκες νωρίτερα ;)

manoulamou
04-11-06, 19:43
Και στο ενδιαμεσο τι γινεται απο συνδεση adsl και τιμες τωρα
που εληξε το παλιο πακετο? Παει σε αοριστου ή κοβεται?

psps
04-11-06, 23:49
Και στο ενδιαμεσο τι γινεται απο συνδεση adsl και τιμες τωρα
που εληξε το παλιο πακετο? Παει σε αοριστου ή κοβεται?

μετατρεπεται σε αορίστου και περιμενεις καλυτερη προσφορα!:worthy:

dyrer
07-11-06, 00:55
λογικα τωρα που πλησιαζουν γιορτες θα βγουν προσφορες.. ίσως είναι καλυτερα που δεν δεσμευτηκες νωρίτερα ;)

Αυτό είπα και εγώ και δεν συγχύστηκα

@ ADSLgr.com All rights reserved.