PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενα κοπάδι Μουλάρια



NIKH
28-03-04, 03:35
- Athlazan
- Eastshare
- eChanblard
- eF-Mod
- enkeyDEV
- eWombat
- Gamma-OH
- Gnaddelwarz
- Hunter
- LamerzChoice
- LSD
- Magic-Elseve
- MFCK
- Morph
- MorTillo
- Noel
- NotDead
- O²
- OMax
- Original (official)
- Pawcio
- Peace
- pHoeniX
- SF-IOM
- Sivka
- Stormit
- The Black Hand
- Xtreme
- Aldo K
- ZZUL
- Vorlost Omikron
- Roman2K
- Badwolf
- Cyrex2001
- hebMule
- Lex
- S.W.A.T.
- Stormit-MFCK

EvilHawk
28-03-04, 13:40
Εσύ τελικά ποιο διάλεξες ? :)

NIKH
28-03-04, 14:38
Δεν με θέλουν τα μουλάρια.
Δοκίμασα τα :
eF-Mod
Sivka
Black Hand
LSD
Pawcio
Original
Morph.

Δεν τα πήγα καλά με κανένα. Μικρές ταχύτητες κι αν είναι μεγάλες, κολλάει η cpu.

Εχω πεισμώσει. Κατέληξα ότι φταίει το μόντεμ, το jedspeed, αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Και η καθιερωμένη ερώτηση. Ιέραξ, πόσο σημαντικό είναι να μοιράζεις αρχεία άλλα από αυτά που κατεβάζεις ; Εχετε ορίσει διεύθυνση στον σκληρό σας δίσκο την οποία κρατάτε ανοικτή για τον καθένα ;

EvilHawk
28-03-04, 17:13
Σίγουρα δεν φταίει το jetseed ! Επειδή άν το έχεις αναφέρει δεν θυμάμαι τί λειτουργικό, cpu, μνήμη έχεις στο μηχανημά σου ? Τρέχεις παράλληλα κάποιο software firewall ?



πόσο σημαντικό είναι να μοιράζεις αρχεία άλλα από αυτά που κατεβάζεις

Εξαρτάται απο το τί θέλεις να μοιράσεις, εγώ πχ. τα αρχεία που κατεβάζω τα αφήνω minimum 3 εβδομάδες ακόμα στο share Αν εννοείς αν αποτελεί παράγοντα για μεγαλύτερες ταχύτητες εξαρτάται. Αν κατεβάσεις πχ απο εμένα χχχ και μετά δεν μου δώσεις τίποτα την επόμενη φορα που θα μπεις στο queue θα ανέβαινεις με πιο αργούς ρυθμούς κλπ..



Εχετε ορίσει διεύθυνση στον σκληρό σας δίσκο την οποία κρατάτε ανοικτή για τον καθένα ;

Συγχώρεσε με αλλά δεν κατάλαβα την ερώτηση σου :?

NIKH
28-03-04, 17:59
P4 2Mhz - 1G m - WinXp pro. Firewall κανένα.


Εννοώ αν έχετε ορίσει shared directories. Δεν έχω ορίσει καμία.
Ομως, παρατήρησα το εξής. Αντι να το περιγράψω να στείλω μία φωτογραφία ;

Είναι από την σελίδα shared files του μουλαριού.
Είναι πέντε, αυτά που ταυτογχρόνως κατεβάζω.

Οπως βλέπεις εχω εκατοντάδες requests, δέχομαι μερικές, αλλά τα transferred data μένουν 0. Παρ όλα αυτά, εχω το upload 10 σταθερό, ευθεία γραμμή.
Ετσι πρέπει να είναι ;

Δεδομένου ότι το incomming ειναι άδειο, τι ανεβάζουν από εμένα ;
Ιέραξ, δεν καταλαβαίνω τίποτα.

EvilHawk
28-03-04, 19:10
Αααα πάω στοίχημα ότι έχεις το ef-mod :wink: ! Είναι γνωστό bug του, δεν ενημερώνει το transfered data, μην ανησυχείς ανεβάζεις καονονικά. Τα μουλάρια δεν ανεβάζουν μονο τα completed αρχεία αλλά και όλα τα completed chunks ...

EvilHawk
28-03-04, 21:39
P4 2Mhz - 1G m - WinXp pro. Firewall κανένα.

Με αυτή την σύνθεση δεν δικαιολογείτε το cpu να μπλοκάρει. Στο δικό δεν έχω δεί ποτέ πάνω απο 2-3% στο emule ! Περίεργο.... :?

cosmos
30-03-04, 08:19
Νίκη, πάντα μοιράζονται τα ημιτελή σου αρχεία καθώς και αυτά που έχεις κατεβάσει ολόκληρα από το emule (κατάλογοι temp & incoming στο Preferences -> Directories).

To jetspeed είναι φλασαρισμένο με την τελευταία έκδοση (8.Χ); Έχεις ενεργοποιημένο το security πάνω του υποθέτω. To firewall;

Τι σύνδεση έχεις PPPoA ή PPPoE; Αν έχεις PPPoA πως ανοίγεις τα ports για προγράμματα όπως του emule; Χρησιμοποιείς port mapping ή βάζεις και triggers;
Αν έχεις αντι-ιικό, ποιό είναι;

Τέλος τι max ταχύτητες βλέπεις γενικά στο μουλάρι; Και με ποιον provider είσαι; Γιατί διάλεξες το συγκεκριμένο avatar; (<- όπα και πήρα φόρα ;) )

@ ADSLgr.com All rights reserved.