PDA

Επιστροφή στο Forum : Κίμωλος: μόνιμη καλωδιακή βλάβη + συνακρόαση και αδιέξοδο



britgreek
23-07-11, 17:50
Καλησπέρα σε όλους.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, για το οποίο δεν μπορώ να βρω λύση.

Η μέγιστη ταχύτητα που μπορούμε να έχουμε στην Κίμωλο είναι 2Mbit. Στη γραμμή μου και σε κάποιες άλλες (σύμφωνα με τον τεχνικό του ΟΤΕ) υπάρχει καλωδιακή βλάβη. Επειδή, όμως, η καλωδιακή βλάβη είναι δηλωμένη από τους ίδιους τους τεχνικούς που φώναξα (και έρχονται από τη Μήλο με καραβάκι), δεν μπορώ να δηλώσω ένα ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει προκύψει: εδώ και 2 μέρες έχω συνακρόαση με κάποια άλλη γραμμή (η οποία δεν ξέρω ποιανού είναι) και μάλιστα το φαινόμενο είναι διαρκές.

Προσπάθησα να το δηλώσω στο 1242 και στο 121 και υποστηρίζουν (σωστά) ότι δεν μπορούν να καταχωρήσουν τίποτα ως πρόβλημα στη γραμμή μου επειδή υπάρχει δηλωμένη καλωδιακή βλάβη. Μου προτείνουν ως μοναδική λύση να μιλήσω με τους τεχνικούς στη Μήλο, οι οποίοι όμως υποστηρίζουν ότι δεν μπορεί να γίνει απολύτως τίποτα (για την καλωδιακή βλάβη). Δεν έχω καταφέρει ακόμα να επικοινωνήσω μαζί τους για τη συνακρόαση, αν και είμαι βέβαιος ότι πάλι δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι. Όχι επειδή δεν θέλουν, αλλά επειδή δεν μπορούν.

Η συμβουλή κάποιου τεχνικού του ΟΤΕ είναι να στείλω γραπτή διαμαρτυρία στον Προϊστάμενο Κυκλάδων ως καταναλωτής.

Θα ήθελα να μου πείτε, αν γνωρίζετε, τι θα μπορούσα να κάνω, καθώς διακυβεύονται τα εξής με την παρούσα κατάσταση:

1) δεν διασφαλίζεται το απόρρητο των τηλεπικοινωνιών καθώς ακούνε τρίτοι τα τηλεφωνήματά μου, κι εγώ ακούω τα δικά τους.
2) η γραμμή μου υπολειτουργεί και έχω upload 256, με χαρακτηριστικά γραμμής τα οποία θα μπορούσαν άνετα να σηκώσουν μέχρι 12Mbit, σύμφωνα με τους τεχνικούς (απέχω από τον ΟΤΕ του νησιού, ο οποίος δεν έχει προσωπικό) λιγότερο από 100 μέτρα σε ευθεία.
3) Τον χειμώνα η γραμμή πέφτει συνεχώς (σε όλο το νησί) και μένουμε χωρίς internet μέχρι να το δουν στην Κρήτη και να κάνουν reset. Και πάλι δεν δηλώνεται επειδή στις γραμμές μας βγαίνει "καλωδιακή βλάβη".


Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Agent_
23-07-11, 18:17
Πόσο καιρό υπάρχει αυτή η καλωδιακή βλάβη;

britgreek
23-07-11, 18:21
Αρκετούς μήνες, με τη δικαιολογία ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα γι' αυτή.

Agent_
23-07-11, 18:49
Αρκετούς μήνες, με τη δικαιολογία ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα γι' αυτή.

Είσαι συνδρομητής του ΟΤΕ η της HOL όπως φαίνεται στο φόρουμ;
Αν με τον ΟΤΕ δεν μπορείς να βγάλεις άκρη σε αυτό το πρόβλημα θα πρέπει να προχωρήσεις σε Έγγραφη καταγγελία προς την ΕΕΤΤ.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις στο http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT

Χωρίς να σου εγγυηθώ ότι θα γίνει κάτι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι το θέμα σου θα εξεταστεί από την ΕΕΤΤ και ο ΟΤΕ θα κλιθεί να δώσει επίσημα απάντηση.

gcf
23-07-11, 19:34
Η συνακρόαση είναι θέμα τηλεφωνίας που είναι καθολική υπηρεσία και όχι πρόσβασης στο διαδίκτυο, είναι λοιπόν υποχρεωμένοι να λύσουν τουλάχιστον αυτό.

britgreek
23-07-11, 20:02
Είσαι συνδρομητής του ΟΤΕ η της HOL όπως φαίνεται στο φόρουμ;


.
Έχω αλλάξει τα στοιχεία μου γιατί εδώ που ζω είμαι συνδρομητής του ΟΤΕ.


Η συνακρόαση είναι θέμα τηλεφωνίας που είναι καθολική υπηρεσία και όχι πρόσβασης στο διαδίκτυο, είναι λοιπόν υποχρεωμένοι να λύσουν τουλάχιστον αυτό.

Θα προσπαθήσω να ζητήσω να στείλουν fax, γιατί ούτε αυτό μπορούν να καταχωρήσουν. Το 121 μου είπε μόλις σήμερα, "συγνώμη, δεν ξέρω πώς να σας βοηθήσω. Απευθυνθείτε στο κατάστημα του ΟΤΕ στη Μήλο. Πράγμα που σημαίνει, φέρι μποτ, εισιτήρια και στην ουσία να μιλήσω στους ανθρώπους που έτσι κι αλλιώς έρχονται εδώ για θέματα ΟΤΕ και λένε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα.

Το θέμα είναι κατά πόσο θα το λάβουν υπόψη τους. Το πρόβλημα υφίσταται εδώ και μήνες και έχω τη διαβεβαίωση των τεχνικών ότι δεν λύνεται, καθώς το αστικό κέντρο του ΟΤΕ είναι πάρα πολύ παλιό. Άσε που μου φαίνεται και εξαιρετικά δύσκολο να γίνει τώρα κάτι, αφού διανύουμε περίοδο τουριστικής σεζόν και κανένας δεν θα θέλει σκαψίματα και χώματα παντού.

britgreek
25-07-11, 10:16
Σήμερα το πρωί πήρα και το δήλωσα στον Προϊστάμενο Κυκλάδων, μετά από παρότρυνση του ΟΤΕ Μήλου. Ανέφερα τη συνακρόαση και μου είπε ότι δεν ξέρει τι μπορεί να έχει συμβεί (μπορεί να έχει πάρει νερό το καλώδιο). Κράτησε το τηλέφωνό μου και μου είπε ότι θα δει τι μπορεί να κάνει.

Μου είπε ότι η συνακρόαση θα φτιαχτεί όταν σκάψουν.

geopapath23
26-07-11, 22:55
και αν σκάψουν σε 1 χρόνο εσύ θα ακούς τι λέει ο γείτονας ? :)

britgreek
28-07-11, 14:00
και αν σκάψουν σε 1 χρόνο εσύ θα ακούς τι λέει ο γείτονας ? :)

Παιδιά, το πρόβλημα παραμένει. Το 121 έστειλε fax, αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα.

Με έχουν γράψει κανονικότατα, και κανείς δεν ενδιαφέρεται να λύσει το πρόβλημά μου. Άρα, η αρχική απάντηση που είχα πάρει ότι "δεν πρόκειται να γίνει τίποτα γιατί είναι αρχαίες οι γραμμές και το ΑΚ" ισχύει και με το παραπάνω.

nnn
28-07-11, 15:19
Πακέτο, σου έχουν πει αν το πρόβλημα είναι στο κομμάτι Κιμώλου-Μήλου ή είναι τοπικά στην Κίμωλο ?

emeliss
28-07-11, 16:55
Πρόβλημα στον χαλκό έχει, άρα είναι στην Κίμωλο.

gatoulas
28-07-11, 17:16
Αν είσαι τυχερός και βρούνε κανένα αλλο ελεύθερο ζεύγος ή θέση...

gcf
28-07-11, 18:19
Σταθερό και Internet μέσω δικτύων κινητής τηλεφωνίας μήπως σε συμφέρει με τέτοιες συνθήκες;

karetsos
28-07-11, 18:46
Μήπως να μετακόμιζες; :evil:

(αν και είναι ωραία η Κίμωλος, πέρισυ ήρθα)

Agent_
28-07-11, 21:03
καταρχας ας γινει μια καταγγελεια στην ΕΕΤΤ καθος αυτο το θεμα ειναι πολυ σοβαρο και θα δειξει.

britgreek
02-08-11, 14:05
Update: η συνακρόαση φτιάχτηκε μετά από τη διαβεβαίωση του τεχνικού και όντως δεν υπάρχει πια.

Για την καλωδιακή βλάβη, δεν γίνεται τίποτα.

Άρα, ή το κόβω και μένω χωρίς τηλέφωνο και internet σε ένα νησί στο οποίο είναι σημαντικότατο να έχεις internet λόγω ερημιάς το χειμώνα, ή απλά σκύβω το κεφάλι και αποδέχομαι την κατάσταση.

Τα συμπεράσματα δικά σας, φίλοι μου.

Δηλωμένο στο 121, τηλεφωνική προσωπική ενημέρωση στον Προϊστάμενο των Τεχνικών Κυκλάδων από εμένα τον ίδιο, φαξ από το 121 στο αρμόδιο τμήμα. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο, όπως καταλαβαίνετε, γιατί και καταγγελία να κάνω, πάλι μήνες θα πάρει και θα τους αγριέψω κιόλας, εγώ ο ασήμαντος και ποταπός Ελληνάρας που παραπονιέμαι για κάτι που πληρώνω.

Τα συμπεράσματα δικά σας, φίλοι μου.

........Auto merged post: britgreek πρόσθεσε 1 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Μήπως να μετακόμιζες; :evil:

(αν και είναι ωραία η Κίμωλος, πέρισυ ήρθα)

Φίλε, εδώ είναι παράδεισος. Εγώ ερωτεύτηκα το νησί χωρίς να έχω καμία απολύτως σχέση μ' αυτό, και παράτησα τα πάντα στο εξωτερικό για να ζήσω εδώ.

Η βλάβη έχει κλείσει πλέον δίμηνο.

Δοκίμασα και δορυφορικό ίντερνετ σε φίλο (με 4Mbit) και είναι πιο αργή από dial-up (29 ευρώ το μήνα, σαν κι αυτές που έχουν τα πλοία Speedrunner).

britgreek
04-08-11, 12:43
Και φυσικά, η βλάβη παραμένει.

britgreek
23-08-11, 13:23
Και επανήλθε και η συνακρόαση, αυτή τη φορά με άλλο "συνακροατή"...

Πήρα χτες 13888, περιέγραψα για άλλη μια φορά την κατάσταση, με ονόματα και γεγονότα, και με πέρασαν στο 121, εκπρόσωπος του οποίου δεν πίστευε στα αυτιά της, ακούγοντας ότι η βλάβη υφίσταται από τον Απρίλιο (καταγεγραμμένη). Μου έδωσε το λόγο της ότι θα διατυπώσει γραπτώς στους ανωτέρους της την ιστορία έτσι όπως έχει εκτυλιχθεί και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Μου ξεκαθάρισε βέβαια ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα άλλο εκτός από το να αναφέρει το πρόβλημα στους ανώτερούς της.

Έτσι, ενημερωτικά, σας παραθέτω τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου, η οποία όπως θα καταλάβετε είναι καλή.

Downstream Upstream

SNR Margin 34.5 24.0 db

Line Attenuation 6.5 2.0 db

Data Rate 2048 512 kbps

yiapap
23-08-11, 13:27
Και επανήλθε και η συνακρόαση, αυτή τη φορά με άλλο "συνακροατή"...Τη θυμάσαι εκείνη τη διαφήμιση "Ο ΟΤΕ μας φέρνει πιο κοντά";
Που ξέρεις, μπορεί να έχεις και κανένα τυχερό! :p

britgreek
23-08-11, 13:32
Τη θυμάσαι εκείνη τη διαφήμιση "Ο ΟΤΕ μας φέρνει πιο κοντά";
Που ξέρεις, μπορεί να έχεις και κανένα τυχερό! :p

Μπαααα..... έναν παππού ακούω :cry:

Θέλω να στείλω γραπτή επιστολή στον ΟΤΕ, μέσω e-mail. Θα ψάξω να βρω τα στοιχεία επικοινωνίας και θα σας ενημερώσω για τις εξελίξεις.

ubuntubu
23-08-11, 16:43
Ντροπή και οργή είναι αυτά που νιώθω διαβάζοντας αυτό το νήμα.

Τι θα πεί ρε "δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα" γ@!# τις αναδιοργανώσεις ,τα πλάνα και τις περικοπές σας :evil:

Να δώσετε χρήμα ,να φέρετε συνεργεία και να σκάψετε όλο το νησί αν χρειαστεί.

Άει σιχτίρ μεσημεριάτικα ηλίθιοι πανάσχετοι αριθμολάγνοι χαρτογιακάδες. :closed:

Agent_
24-08-11, 00:14
Αφού δεν θες να προβείς σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ συνιστώ να στείλεις ένα email στο noc@otenet.gr και να τους αναφέρεις τα προβλήματα/παραπόνα σου.

yiapap
24-08-11, 10:03
Το κέντρο της ΟΤΕΝΕΤ τι ακριβώς θα κάνει;

pts
24-08-11, 11:04
Δηλωμένο στο 121, τηλεφωνική προσωπική ενημέρωση στον Προϊστάμενο των Τεχνικών Κυκλάδων από εμένα τον ίδιο, φαξ από το 121 στο αρμόδιο τμήμα. Δεν μπορώ να κάνω τίποτα άλλο, όπως καταλαβαίνετε, γιατί και καταγγελία να κάνω, πάλι μήνες θα πάρει και θα τους αγριέψω κιόλας, εγώ ο ασήμαντος και ποταπός Ελληνάρας που παραπονιέμαι για κάτι που πληρώνω.


Θεωρώ ότι ένα λάθος που κάνουμε όλοι μας κάποια φορά ειδικά σε μέρη που είναι πιο εύκολη η ανάπτυξη προσωπικών σχέσεων με τους υπεύθυνους αποκατάστασης ενός προβλήματος είναι το να φοβόμαστε τα αντίποινα που θα έχουμε εάν ασκήσουμε τα δικαιώματα μας.

Ο συγκεκριμένος τρόπος σκέψης βλάπτει αποκλειστικά και μόνο εμάς τους ίδιους καθώς δίνει την ευκαιρία σε κάποιον φορέα να μην ασχοληθεί με ένα πρόβλημα όσο χρειάζεται και πρέπει.

Μια επιστολή σε ήπιο τόνο και με τα σωστά επιχειρήματα προς τις αρμόδιες αρχές θεωρώ ότι δεν προσβάλει κανέναν. Στο κάτω-κάτω είναι μια προσπάθεια άσκησης μεγαλύτερης πίεσης στην κατεύθυνση της αναζήτησης μιας λύσης και μάλιστα μετά την εξάντληση όλων των περιθωρίων αναζήτησης αυτής με τις κανονικές μεθόδους. Ακόμη και δεν έχει αποτέλεσμα τουλάχιστον θα τα έχεις καλά με τον εαυτό σου γνωρίζοντας ότι εξάντλησες όλα τα περιθώρια προσπάθειας.

Εγώ θα σου πρότεινα να το ξανασκεφτείς.

britgreek
24-08-11, 12:01
Σύμφωνα με αυτό http://oteshop.ote.gr/portal/page/portal/OTESHOP/customer_service/parapona_ypervolikis, αυτοί είναι οι μοναδικοί τρόποι επικοινωνίας για παράπονα, με έμφαση στην αμφισβήτηση χρεώσεων.

Εγώ θέλω ένα e-mail για να στείλω επιστολή. Ξέρει κανείς ποιο είναι; Μίλησα με OTENET και μου ξεκαθάρισαν ότι δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τέτοια ζητήματα. Oteshop στην Κίμωλο δεν υπάρχει, στο αντίστοιχο της Μήλου μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και το 13888 δηλώνει αναρμόδιο να κάνει οτιδήποτε άλλο εκτός από το να καταγράψει το πρόβλημα.

Καταλαβαίνω ότι για να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, θα πρέπει πρώτα να έχω απευθυνθεί γραπτώς στον ΟΤΕ. Άρα αυτό πρέπει να κάνω πρώτο.

pts
24-08-11, 16:54
Σύμφωνα με αυτό http://oteshop.ote.gr/portal/page/portal/OTESHOP/customer_service/parapona_ypervolikis, αυτοί είναι οι μοναδικοί τρόποι επικοινωνίας για παράπονα, με έμφαση στην αμφισβήτηση χρεώσεων.

Εγώ θέλω ένα e-mail για να στείλω επιστολή. Ξέρει κανείς ποιο είναι; Μίλησα με OTENET και μου ξεκαθάρισαν ότι δεν έχουν απολύτως καμία σχέση με τέτοια ζητήματα. Oteshop στην Κίμωλο δεν υπάρχει, στο αντίστοιχο της Μήλου μου απάντησαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και το 13888 δηλώνει αναρμόδιο να κάνει οτιδήποτε άλλο εκτός από το να καταγράψει το πρόβλημα.

Καταλαβαίνω ότι για να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ, θα πρέπει πρώτα να έχω απευθυνθεί γραπτώς στον ΟΤΕ. Άρα αυτό πρέπει να κάνω πρώτο.

OTE A.E.
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ
ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 99
15124, ΜΑΡΟΥΣΙ - ΑΘΗΝΑ
Τηλεφωνικό Κέντρο: 210 6111000

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών OTE
Tel. 801-11-35555 - Fax. 210-6779990, e-mail: noc@otenet.gr

Με κοινοποίηση στον ΟΤΕ Μήλου και τον προϊστάμενο Κυκλάδων.

Επίσης, με αίτημα γραπτής απάντησης εντός εύλογου χρονικού διαστήματος.

britgreek
24-08-11, 20:28
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα στοιχεία. Θα φτιάξω μια επιστολή, για να δω τι θα μου απαντήσουν.

Ερώτηση: στην κοινοποίηση, θα πρέπει εγώ να βρω τα στοιχεία επικοινωνίας του ΟΤΕ Μήλου και του προϊσταμένου; Ρωτάω, επειδή θα στείλω mail, ενώ για αυτούς τους δύο παραλήπτες έχω μόνο τα τηλέφωνα.

Agent_
24-08-11, 20:52
Το κέντρο της ΟΤΕΝΕΤ τι ακριβώς θα κάνει;

Αυτό :p


OTE A.E.
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ
ΛΕΩΦ. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 99
15124, ΜΑΡΟΥΣΙ - ΑΘΗΝΑ
Τηλεφωνικό Κέντρο: 210 6111000

Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών OTE
Tel. 801-11-35555 - Fax. 210-6779990, e-mail: noc@otenet.gr

Με κοινοποίηση στον ΟΤΕ Μήλου και τον προϊστάμενο Κυκλάδων.

Επίσης, με αίτημα γραπτής απάντησης εντός εύλογου χρονικού διαστήματος.

pts
25-08-11, 16:03
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τα στοιχεία. Θα φτιάξω μια επιστολή, για να δω τι θα μου απαντήσουν.

Ερώτηση: στην κοινοποίηση, θα πρέπει εγώ να βρω τα στοιχεία επικοινωνίας του ΟΤΕ Μήλου και του προϊσταμένου; Ρωτάω, επειδή θα στείλω mail, ενώ για αυτούς τους δύο παραλήπτες έχω μόνο τα τηλέφωνα.

Ναι. Εγώ θα σου πρότεινα να στείλεις fax. Πάρε τηλέφωνο και απλώς ζήτα το χωρίς να τους πεις τι το θέλεις.

britgreek
08-09-11, 16:20
Λοιπόν, το θέμα της καλωδιακής βλάβης λύθηκε, καθώς ήρθαν τεχνικοί από τη Σύρο σήμερα και έσκαψαν. Δεν χρειάστηκε να στείλω καμία επιστολή, καθώς σύμφωνα με το 121 δεν υπάρχει φαξ ή αριθμός για τέτοια ζητήματα, παρά μόνο καταγραφή από αυτούς.

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας.

nnn
08-09-11, 18:10
:oneup:

yiapap
09-09-11, 11:24
O επιμένων... ΟΤΕνικά! :thumbsup1

BladeRunner82
09-09-11, 15:21
εγω να ρωτησω κατι?
το δορυφορικο ιντερνετ ειναι χαλια για απομακρυσμενα μερη? γιατι παντα με ιντριγκαρε να τα παρατησω ολα και να παω σε ενα παραδεισο να μεινω με ενα τεραστιο πιατο απο πανω και τρελες ταχυτητες

XPHSTOS29
09-09-11, 15:43
κανε load balancing με ολους τους γειτονες που εχουν ασυρματο :p

sdikr
09-09-11, 19:31
εγω να ρωτησω κατι?
το δορυφορικο ιντερνετ ειναι χαλια για απομακρυσμενα μερη? γιατι παντα με ιντριγκαρε να τα παρατησω ολα και να παω σε ενα παραδεισο να μεινω με ενα τεραστιο πιατο απο πανω και τρελες ταχυτητες

Δεν είναι το πρόβλημα η ταχύτητα αλλά το latency, όταν έχεις το ελάχιστο 600 με 700ms με το πρώτο Hop

britgreek
10-09-11, 14:09
Πάντως στο πλοίο Speedrunner που δοκίμασα το δορυφορικό internet, έκανε λεπτά να ανοίξει το adslgr και όποια άλλη σελίδα ήθελα να διαβάσω. 10 φορές πιο αργό από dialup, προσωπική εμπειρία.

britgreek
02-11-11, 13:43
Παιδιά, επαναφέρω το θέμα για να πω ότι η κατάσταση όχι μόνο δεν βελτιώθηκε αλλά χειροτέρεψε.

Πλέον είναι αδύνατη η επικοινωνία μέσω skype (όλα κόκκινα, "η σύνδεσή σας δεν είναι αρκετά γρήγορη για βιντεοκλήσεις"), βίντεο στο youtube απλά δεν μπορείς να δεις γιατί κολλάει, ούτε καν ραδιόφωνο δεν μπορώ να ακούσω (mypoco toolbar ή live24) γιατί κολλάει κι εκεί συνεχώς.

Είχα καλέσει την ΟΤΕΝΕΤ, όπως με είχε συμβουλέψει κάποιος, η οποία μου είπε ότι δεν έχει καμία σχέση με Conn-X και πως τα παράπονά μου πρέπει να τα υποβάλλω στο 13888 (αποκλειστικά) και μάλιστα μου μίλησαν και με έντονο ύφος.

Μου έστειλαν άλλο router το οποίο είναι χειρότερο, γιατί είπαν ότι μάλλον φταίει το router. Το παλιό το έχω ακόμα γιατί το 13888 μου λέει ότι δεν επιστρέφεται κι ότι απλά το πετάω, ενώ ο ΟΤΕ της Μήλου μου ζητά να το επιστρέψω. Προς έκπληξή μου σήμερα μου είπαν ότι υπάρχει δηλωμένη βλάβη στο upstream και ότι δεν θα έπρεπε να περιμένω τόσο για να λυθεί το ζήτημα. Μου είπαν "μα καλά, δεν σας έχει ενημερώσει κανείς;")

To θέμα είναι ότι πλέον στη Μήλο υπάρχουν ΜΟΝΟ 2 τεχνικοί και εννοείται ότι δεν προλαβαίνουν να πάρουν ανάσα.

Σημειώνω ότι το 801-11-35555 δεν λειτουργεί πια.

emeliss
02-11-11, 14:40
Σημειώνω ότι το 801-11-35555 δεν λειτουργεί πια.
OTE: Ενοποιούνται όλοι αριθμοί εξυπηρέτησης πελατών στο 13888 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=562241)

britgreek
02-11-11, 18:47
OTE: Ενοποιούνται όλοι αριθμοί εξυπηρέτησης πελατών στο 13888 (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=562241)

ΟΚ, το ήξερα αυτό. Αλλά το 13888 μου πρότεινε να στείλω φαξ στην ΟΤΕΝΕΤ (210-6779990), γιατί ο αριθμός αυτός ανήκει σε ανώτερο κλιμάκιο της ΟΤΕΝΕΤ. Ισχύει κάτι τέτοιο, ή θα πάει στο 13888 πάλι;

bill27
02-11-11, 21:34
λοιπον φιλε μου αν απο τοτε που ανοιξες αυτο το νημα ειχες κανει καταγγελια στην εεττ
τωρα θα ησουν μια χαρα κ δεν θα ειχες προβληματα.

DSLaManiaC
04-11-11, 00:36
λοιπον φιλε μου αν απο τοτε που ανοιξες αυτο το νημα ειχες κανει καταγγελια στην εεττ
τωρα θα ησουν μια χαρα κ δεν θα ειχες προβληματα.

Ναι πως.

bill27
04-11-11, 12:00
Ναι πως.

τι ναι πως?

αυτη ειναι η δουλεια της εεττ.

αν εχεις καποιο προβλημα κανεις καταγγελια στην εεττ

και ο οτε φοβουμενος το προστιμο

σου την φτιαχνει.

britgreek
04-11-11, 13:34
τι ναι πως?

αυτη ειναι η δουλεια της εεττ.

αν εχεις καποιο προβλημα κανεις καταγγελια στην εεττ

και ο οτε φοβουμενος το προστιμο

σου την φτιαχνει.

Πάντως προχτές που μίλησα πάλι με 13888 και λέγοντας "δεν υπάρχει λόγος να μπλέξουμε τώρα με δικηγόρους και καταγγελίες" η απάντηση της κοπέλας ήταν "ξέρετε και ο ΟΤΕ έχει περισσότερους δικηγόρους". Και μιλάμε για εντελώς φιλική και πολιτισμένη συζήτηση. Δεν μου φταίνε σε τίποτα οι υπάλληλοι. Αν σκεφτείτε ότι στη Μήλο υπάρχουν μόνο 2 τεχνικοί για να καλύψουν 2 νησιά (Μήλο-Κίμωλο).

Α, και κάτι άλλο. Εντός εγγύησης, μου έστειλαν άλλο ρούτερ, πιστεύοντας ότι μπορεί να φταίει το baudtec για τα προβλήματα που έχω. Ρώτησα στο 13888 και μου είπαν οτι το παλιό δεν επιστρέφεται, ενώ από τη Μήλο μου είπαν ότι πρέπει να το επιστρέψω. Τελικά τι ισχύει; Πάντως, το καινούργιο που μου έστειλαν λειτουργεί χειρότερα από το πρώτο.

DSLaManiaC
04-11-11, 18:42
τι ναι πως?

αυτη ειναι η δουλεια της εεττ.

αν εχεις καποιο προβλημα κανεις καταγγελια στην εεττ

και ο οτε φοβουμενος το προστιμο

σου την φτιαχνει.

Η ΕΕΤΤ είναι μια διακοσμητική υπηρεσία που τη πληρώνουμε τσάμπα.
Κι εγώ κάποτε τα ίδια με σένα πίστευα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.