PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστερήσεις σε φορητότητα στην ON



Anan
25-07-11, 12:25
Έχω κάνει αίτηση φορητότητας του αριθμού μου στη ον εδω και περίπου 3 μήνες! Δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα και μου λένε οτι έχουν τεχνικές δυσκολίες!! Ήταν κάτι εξαιρετικά βιαστικό (έπρεπε να γίνει γρήγορα) και τώρα με έχουν εντελώς κρεμασμένο!

1) Συμβαίνει αυτό και σε άλλους would-be νέους συνδρομητές της όν;

2) Σε τί οφείλεται, ξέρει κανείς;

3) Μπορώ να κάνω καταγγελία για αυτο (θα ρωτήσω κ όλας), αλλά αν ναι μπορεί με αυτόν τον τρόπο να επισπευθει η διαδικασία, ή να έχω κάποιο άλλο όφελος;

Αμάν!

Z€r0
25-07-11, 15:07
Επικοινώνησες μαζί τους πρόσφατα;Υπήρχε τρελό κόλλημα μέχρι περίπου μία βδομάδα πριν - σχετκό (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=515457).Αλλά τώρα φαίνεται ότι προχωρούν με τις αιτήσεις (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=523994&page=2).

Η εξέλιξη μέσα στο My On τί λέει;Κατέθεσε η ΟΝ τα χαρτιά στον ΟΤΕ;Πιθανή ημερομηνία δημιουργίας;

Πάντως 3 μήνες είναι πολλοί κάνε τους ένα τελευταίο τηλέφωνο και εάν δεν σου δώσουν ημερομηνία κοίτα μήπως ακυρώσεις και πάς για αλλού.

obillias
25-07-11, 15:12
και εγω 3 μηνες περιμενω σε τελευταια επικοινωνια
μου εδωσαν τελος τουμηνος να ενεργοποιηθω
αντε να δουμε

κανε ενα τηλ και ρωτα

Anan
29-07-11, 23:19
Εντάξει τελικά μου έδωσαν ημερομηνία ενεργοποίησης.

Αλλά ρε παιδιά, εδω διάβασα οτι από το Μάιο του 2011, η φορητότητα αριθμου πρέπει να πραγματοποιείται εντός 10 ημερών. Δηλαδή αν σε καθυστερούν τόσο πολυ, δεν μπορείς να κάνεις κάτι; Δεν σου οφείλει η εταιρία αποζημίωση (ακούγομαι φραγκοφονιάς, αλλά μιλάει ο εκνευρισμός); Η ΕΕΤΤ δεν κάνει τίποτα, στέλνεις γραπτό αίτημα το οποίο προωθούν στον πάροχο και μετά από 1 μήνα θα σου δώσουν την απάντησή του. Δηλαδή τί να το κάνεις αυτό;

obillias
31-07-11, 14:38
εμενα τελικα με ενεργοποιησαν 29-7 εσενα ποτε σου εχουν δωσει?
σε φιλο που εκανε αιτηση του ειπανε 10 μερες εχουν περασει 15 και ακομη
περιμενει

Z€r0
31-07-11, 19:57
εμενα τελικα με ενεργοποιησαν 29-7 εσενα ποτε σου εχουν δωσει?
σε φιλο που εκανε αιτηση του ειπανε 10 μερες εχουν περασει 15 και ακομη
περιμενειΚαλά αυτές οι 10 μέρες δυστηχώς μου φαίνεται γενικότερα είναι παραμύθι δεν ξέρω κανέναν που ενεργοποιήθηκε-μετέβηκε πρόσφατα σε άλλη εταιρεία ακόμα και από εναλλακτικό σε ΟΤΕ μέσα σε 10 μέρες, το νωρίτερο 3 εβδομάδες.Το ωραίο στις συχνές ερωτήσεις έχει βάλει τις 10 μέρες στο site της και η ίδια η ΟΝ, μάλλον τυπικά, στα σχετικά με τον χρόνο ενεργοποίησης ενεργής γραμμής!Εμένα πάντως πήρε 25 μέρες η φορητότητα "στις καλές μέρες" ευτυχώς.

to Pontiki
01-08-11, 10:27
Καλά αυτές οι 10 μέρες δυστηχώς μου φαίνεται γενικότερα είναι παραμύθι δεν ξέρω κανέναν που ενεργοποιήθηκε-μετέβηκε πρόσφατα σε άλλη εταιρεία ακόμα και από εναλλακτικό σε ΟΤΕ μέσα σε 10 μέρες, το νωρίτερο 3 εβδομάδες.Το ωραίο στις συχνές ερωτήσεις έχει βάλει τις 10 μέρες στο site της και η ίδια η ΟΝ, μάλλον τυπικά, στα σχετικά με τον χρόνο ενεργοποίησης ενεργής γραμμής!Εμένα πάντως πήρε 25 μέρες η φορητότητα "στις καλές μέρες" ευτυχώς.

Έχω δει γραμμή να μεταφέρεται από ΟΤΕ σε ΟΝ μέσα σε 7 ημέρες! Βέβαια ήταν μόνο τηλεφωνία, χωρίς dsl οπότε ίσως παίζει και αυτό ρόλο! Επίσης έχω δει σύνδεση double play wind με νέο βρόχο να ενεργοποιείται σε 9 ημέρες! Απλά οι περιπτώσεις αυτές είναι σπάνιες...

mephisto
01-08-11, 12:28
Καλά αυτές οι 10 μέρες δυστηχώς μου φαίνεται γενικότερα είναι παραμύθι δεν ξέρω κανέναν που ενεργοποιήθηκε-μετέβηκε πρόσφατα σε άλλη εταιρεία ακόμα και από εναλλακτικό σε ΟΤΕ μέσα σε 10 μέρες, το νωρίτερο 3 εβδομάδες.Το ωραίο στις συχνές ερωτήσεις έχει βάλει τις 10 μέρες στο site της και η ίδια η ΟΝ, μάλλον τυπικά, στα σχετικά με τον χρόνο ενεργοποίησης ενεργής γραμμής!Εμένα πάντως πήρε 25 μέρες η φορητότητα "στις καλές μέρες" ευτυχώς.

και εγω μεσα σε 10 απο vivodi σε netone...

Z€r0
01-08-11, 16:10
Παιδιά ειλικρινά χαίρομαι όσοι το έχετε δει να ενεργοποιείται εντός 10 ημερών, αλλά όλοι οι γνωστοί μου και εγώ μας πήρε τουλάχιστον αν οχι ακριβώς 3 εβδομάδες 18-19 μέρες το λιγότερο!Αρχείο δεν έχω αλλά μάλλον είμαστε άτυχοι.

Προσωπικά πέραν το 25 ήμερο στην ΟΝ για Forthnet χρόνια πίσω από ΟΤΕ η ενεργοποίηση είχε πάρει κοντά 2 μήνες!Βέβαια δεν υπήρχε το 10 ήμερο τότε!

Μακάρι και ελπίζω το 10ήμερο να αρχίσει να ισχύει για όλους από δω και στο εξής.

sexrazat
01-08-11, 16:20
10 ημέρες με την προυπόθεση να μην χρωστάει η On στον ΟΤΕ. Και επειδή η συμπαθής εταιρεία μονίμως καθυστερεί τις πληρωμές, όταν το παρακάνει (όπως γίνεται συχνά και έγινε και τελευταία) ο ΟΤΕ σταματάει να δέχεται αιτήσεις στο wcrm μέχρι να δεηθεί να πληρώσει.
Οπότε καταλαβαίνεται γιατί όλα πάνε αργά.

Z€r0
02-08-11, 11:44
10 ημέρες με την προυπόθεση να μην χρωστάει η On στον ΟΤΕ. Και επειδή η συμπαθής εταιρεία μονίμως καθυστερεί τις πληρωμές, όταν το παρακάνει (όπως γίνεται συχνά και έγινε και τελευταία) ο ΟΤΕ σταματάει να δέχεται αιτήσεις στο wcrm μέχρι να δεηθεί να πληρώσει.
Οπότε καταλαβαίνεται γιατί όλα πάνε αργά.Σίγουρα αυτά τα θέματα τα κινεί το χρήμα οπότε οι ρυθμοί μάλλον είναι ανάλογοι με την οικονομική κατάσταση της ΟΝ.

Πάντως και γνωστός που πήγε πρόσφατα σε Wind στο Χαιδάρι 3 εβδομάδες περίπου πήρε η ενεργοποίηση.'Ισως να είναι και θέμα του εκάστοτε κέντρου.:hmm:

nyannaco
02-08-11, 13:54
Αίτηση για φορητότητα μόνο τηλεφώνου από ΟΤΕ σε On (στο κέντρο της Αθήνας, κέντρο Κωλέττη) από 24 Ιουνίου, ενεργοποιήθηκε χτες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.