PDA

Επιστροφή στο Forum : US move to make P2P a crime!!



ogenikos
28-03-04, 14:51
http://www.theinquirer.net/?article=14999
Οπως φαίνεται σε λίγο και η E.U το ίδιο θα κάνει.....
Ολοι φυλακή θα μπείτε......κουφάλες :?
Εντάξει και εγώ το ομολογώ κύριε πρόεδρε, είμαι ένοχος, αλλά τότε τι να την κάνω την adsl? :wink:

ermis333
28-03-04, 16:01
Αυτό δεν πρόκειται να γίνει ποτέ!!!

Ότι και να βγαίνουν και να λένε....έτσι θα καταρεύσουν όλες οι εταιρίες Broadband!!!

Μη φοβάστε τέτοιες μπαρούφες δεν πρόκειται ποτέ να τεθούν σε ισχύ....εκτός και αν οι Αμερικάνοι σκοπεύουν να το γυρίσουν σε Χούντα...

zouzouni
28-03-04, 18:56
Στον Καναδά πάλι, που μέχρι στιγμής το δικαστήριο αποφάσισε ότι είναι νόμιμο το downloading από προγράμματα P2P αλλά όχι κι το uploading? :shock:
Κι αν δεν κάνω λάθος αυτή την στιγμή εκτός από τους αναφερόμενους στο προαναφερθέν άρθρο, υπάρχει μια πολύ μεγάλη ομάδα ατόμων που αντιτίθενται σ'αυτές τους τις κινήσεις κι ήδη κινούνται νομικά εναντίων τέτοιων προσπαθειών ώστε να κριθούν αντισυνταγματικές, αλλά για ευκολονόητους λόγους :wink: δεν τους δίνεται η ανάλογη δημοσιότητα.

turboirc
28-03-04, 19:56
Να σκασετε ολοι που τρεξατε και πηρατε ADSL αμεσως για να αρχισετε το αιωνιο κατεβασμα... ντροπη σας Αισχος Αισχος Αισχος Αισχος ντροπη σας οΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αισχος αισχος μεσα θα πατε ολοι αισχος αισχος !

Κυριως το zouzouni που οπου υπαρχει συζητηση για Ρ2Ρ παντα μεσα ειναι.

Αισχος, αισχος , αισχος !
Παω να δω τις τελευταιες κατεβασμενες ταινιες και τα λεμε αργοτερα.

zouzouni
28-03-04, 20:08
Να σκασετε ολοι που τρεξατε και πηρατε ADSL αμεσως για να αρχισετε το αιωνιο κατεβασμα... ντροπη σας Αισχος Αισχος Αισχος Αισχος ντροπη σας οΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ αισχος αισχος μεσα θα πατε ολοι αισχος αισχος !

Κυριως το zouzouni που οπου υπαρχει συζητηση για Ρ2Ρ παντα μεσα ειναι.

Αισχος, αισχος , αισχος !
Παω να δω τις τελευταιες κατεβασμενες ταινιες και τα λεμε αργοτερα.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

............σκέψου κι να χρησιμοποιούσα Ρ2Ρ !!!! :lol: :lol:

turboirc
28-03-04, 20:13
Αστα αυτα
Εχω αποδειξεις
Απο σενα παιρνω την ταινια 'Double Airbags vol 6' τωρα.

zouzouni
28-03-04, 20:31
Αστα αυτα
Εχω αποδειξεις
Απο σενα παιρνω την ταινια 'Double Airbags vol 6' τωρα.

XAXAXAXAXAXAXA
Γι'αυτό έχουν μπλοκάρει τα πάντα εδώ? :mrgreen: :lol:

alefgr
28-03-04, 20:55
Δεν μπορώ να καταλάβω τι βρίσκετε στα προγράμματα P2P. Ας είναι καλά το αιώνιο και αθάνατο Usenet.

Δεν πιστεύω οι USA να κυρίξουν και το Usenet παράνομο... :shock: :shock: :shock:

EvilHawk
28-03-04, 21:22
Δεν μπορώ να καταλάβω τι βρίσκετε στα προγράμματα P2P.

Ούτε εγώ :lol:

chat1978
29-03-04, 13:52
Ας είναι καλά το αιώνιο και αθάνατο Usenet.

Υπάρχει περίπτωση να εξηγηθεί στο forum ή με προσωπικό μήνυμα τι και πως χρησοποιείς το usenet για download??
Το πρόβλημα μου είναι ότι κάθομαι πάνω σε περιορισμένο δίκτυο από άποψη ανοιχτών πορτών.
Οκ δεν θέλω να το ρυμάξω στο download αλλά κάποια πράγματα δεν τα βρίσκεις στην Ελλάδα.
Ευχαριστώ.

sonic
29-03-04, 14:05
Σωστός ο Ermis333,η αλήθεια είναι οτι τα P2P προγράμματα είναι και ο σημαντικότερος λόγος χρήσης γραμμής dsl ή άλλης ευρυζωνικής τεχνολογίας, και χάρη στα P2P και στους απανταχού χρήστες τους συντηρούνται και αναπτύσονται τα δίκτυα , αν δεν ήταν το Napster τι information superhighway που έλεγε ο Κλιντον... ούτε καρόδρομος δεν θα υπήρχε.

nnn
29-03-04, 23:17
πάντως για να μην υπερβάλουμε η adsl και τα ευρυζωνικά δίκτυα δεν είναι μόνο για p2p.

προσωπικά δεν χρησιμοποιώ,όταν ασχολιόμουν με το σπορ χρησιμοποιούσα άλλες πηγές.

όσον αφορά τις διάφορες
απαγορεύσεις :twisted: :twisted:

alefgr
30-03-04, 03:17
Για τον φίλο Demelene θα του έλεγα να ρίξει μια ματιά στο πρόγραμμα Newsbin. Όσο από ports δεν χρειάζεται να ανοίξεις κανένα port.

Κάτι ακόμα. Για σοβαρό download δεν χρησιμοποιείς τον NewsServer του ISP σου, αλλά γράφεσαι συνδρομητής σε ένα σοβαρό site του εξωτερικού. Οι τιμές και οι υπηρεσίες ποικίλλουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.