PDA

Επιστροφή στο Forum : Σύνδεση HOL στην Κυψέλη. Καλή ή κακή ιδέα;



Cydonie
26-07-11, 12:36
Γεια σε όλους!

Σε έναν μήνα πρόκειται να μετακομίσω στην Κυψέλη και σκέφτομαι να κάνω σύνδεση (τηλεφωνία+internet) στην HOL. Η προηγούμενη ένοικος είχε Forthnet και λέει ότι δεν είχε κανένα πρόβλημα, εγώ στην (πολύ) Άνω Κυψέλη είχα ΟΤΕ και φυσικά δεν είχα κανένα πρόβλημα (πέρα από το ότι κάθε μήνα έκλαιγα περίπου 40 ευρώ).

Η HOL έχει την πιο δελεαστική τιμή και όσοι γνωστοί μου είναι συνδρομητές είναι πολύ ικανοποιημένοι, αλλά δεν μένουν Κυψέλη ώστε να μπορέσω να βγάλω κάποιο συμπέρασμα. Όπως καταλάβατε, αυτό που με προβληματίζει είναι ότι σε όλες αυτές τις εταιρίες, εκτός ΟΤΕ, η ποιότητα των υπηρεσιών αλλάζει πολλές φορές από περιοχή σε περιοχή. Γι αυτό και θέλησα να ρωτήσω όσους από εσάς μένουν στην Κυψέλη, αν είναι ευχαριστημένοι γενικά από την HOL. Λάβετε υπόψη σας ότι κάνω οικιακή χρήση του ίντερνετ χωρίς καθόλου online gaming και με νορμάλ downloadings.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

pat122
26-07-11, 16:15
πολλές φορές είναι θεμα τοποθεσιας και αφού η ένοικος δεν ειχε προβλημα με forthnet, σου συνιστώ να μην ρισκαρεις με αλλη εταιρια. δες και αυτο το πακετο (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106) που κοστιζει στα 41 γιατι μπορει να σε συμφερει.

Vitruvian78
27-07-11, 16:08
Κι εγώ έχω φίλη στην Κυψέλη με hellas online και είναι υπερευχαριστημένη. Νομίζω οτι γενικά όλες οι μεγάλες εταιρίες λειτουργούν απροβλημάτιστα σχεδόν παντού.
Το οτι η προηγούμενη ένοικος δεν είχε πρόβλημα δεν σημαίνει απαραιτήτως κάτι, διότι δεν θα έχεις΄τη γραμμή της προηγούμενης ενοίκου....

Lolota
28-07-11, 12:15
Αν εξαιρεσεις οτι με το ζορι πιανω τα 12000...κατα τα αλλα οκ..

@ ADSLgr.com All rights reserved.