PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή παρόχου - διατήρηση email



Konstantinos.
27-07-11, 19:38
είμαι από τους πλέον παλιούς χρήστες στον ΟΤΕ αλλά σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω πάροχο λόγω υπερβολικής χρέωσης. Όμως θα ήθελα να κρατήσω το email που έχω στην otenet.
Γνωρίζει κάποιος αν αλλάξω πάροχο πχ πάω forthnet, διατηρώ ή πως μπορώ να διατηρήσω το υπάρχον αυτό e-mail.

ευχαριστώ.
Κ.

sdikr
27-07-11, 19:46
Το email πάει με τον πάροχο, οπότε δεν μπορείς να το κρατήσεις

Μπορείς για 6 μήνες να ζητήσεις να στο κάνει προώθηση στο νεό αν θέλεις.

atrias
28-07-11, 11:43
καλύτερα να κάνεις ένα email πχ στο gmail ή σε κάποια όμοια υπηρεσία και να χρησιμοποιείς αυτό για να μην έχεις τέτοια θέματα στο μέλλον

sirparis
21-09-11, 01:59
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ και με sdikr & atrias

Vitruvian78
21-09-11, 05:46
Η δημιουργία και χρήση e-mail στην πλατφόρμα του παρόχου σε δεσμεύει και δεν μπορέις εύκολα να αλλάξεις πάροχο. Είναι προτιμότερη η λύση άλλων ουδέτερων παρόχων e-mail που μπορούν να λειτουργούν ανεξαρτήτως isp.

AssVas
22-09-11, 13:02
Εν τέλη τα παιδιά σου λένε οτι δε μπορείς και η μόνη άλλη λύση είναι να αλλάξεις πάροχο για το κόστος που λές και να μετατρέψεις το πακέτο σου απο DSL σε dial up , αλλά και πάλι έχει μερικά euro το μήνα.

nikos.f1
14-02-17, 10:47
Παιδιά καλημέρα, συγνώμη που θα ανασύρω ένα παλιό θέμα αλλά εμένα τώρα με αφορά.
Σχετικά με τη διατήρηση mail στην Otenet. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το έχω και μετά
τη διακοπή της συνεργασίας μου με τον ΟΤΕ ?
Ευχαριστώ

cranky
14-02-17, 10:54
Δεκαεφτά (17) μήνες μετά την μεταφορά μου στη Vodahol, το @otenet μαίηλ μου, δουλεύει κανονικότατα.

nikos.f1
14-02-17, 11:02
Δεκαεφτά (17) μήνες μετά την μεταφορά μου στη Vodahol, το @otenet μαίηλ μου, δουλεύει κανονικότατα.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Έχεις κάνει κάτι για να συνεχίσεις να το έχεις το e-mail σου
στην Otenet ? (Γνωρίζω ότι δικαιούμαι για ένα εξάμηνο).

cranky
14-02-17, 11:52
Όχι, δεν έχω κάνει τίποτα απολύτως.

a.libe
14-02-17, 12:35
6 χρονια που εχω φυγει απο τον οτε το μαιλ ακομη δουλευει αν και ποτε δεν μπαινω....δΟΥΛΕΥΟΥΝ ακομα τα 5 μηνυματα δωρεαν την ημερα απο web σε κινητα

esykas
14-02-17, 12:51
Το πρόβλημα που παρουσιάστηκε σε μένα μετά από 8 χρόνια που έχω φύγει από τον οτε είναι ότι με στο GMail Andriod πλέον δεν δέχεται να περάσει στην επόμενη φάση ενεργοποιήσεις του λογαριασμού λόγο μη αποδεκτών πιστοποιητικών ασφαλείας, παλαιότερα το προσπερνούσα με οκ τώρα πλέον όχι.
Αυτό με τα πιστοποιητικά στο otenet.gr τι είναι και δεν αναναιώνονται έχει περάσει σε άλλη φάση ο cote;

emeliss
16-02-17, 16:45
Το email μπορεί να δουλεύει μετά την διακοπή αλλά δεν έχεις καμία διασφάλιση ότι δεν θα το κλείσουν κάποια στιγμή.
Η υποχρέωση που έχει ο κάθε πάροχος είναι να προωθεί τα email στο νέο που έχετε δηλώσει για 2μηνες και να επιστρέφει αυτόματη απάντηση που πληροφορεί για το νέο email για 6 μήνες.

nikos.f1
17-02-17, 14:46
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας. Ήταν πραγματικά χρήσιμες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.