PDA

Επιστροφή στο Forum : Double play με δευτερη τηλεφωνικη γραμμη. Τα φωτα σας ...



mjtir3
02-08-11, 21:52
Μετα απο μια μακροχρονια συνεργασια με την HOL αποφασισα να δοκιμασω την τυχη μου με την forthnet αν και θα μου ερχεται πιο ακριβα αλλα τουλαχιστον η πρωτη γραμμη θα ειναι pstn αποφευγοντας ετσι τα προβληματα με την διπλη voip της HOL με τις διακοπες του ρευματος και με τα προβληματα του καινουργιο home made router στο ασυρματο κομματι.
Αυτο που μου προξενησε εντυπωση ειναι οτι ενω στην αρχικη αιτηση δινεται η δυνατοτητα η εξαρχης αποκτηση της υπηρεσιας πρακτικα αυτο αποτελει μια δευτερη διαδικασια η οποια ξεκιναει απο την στιγμη που θα ενεργοποιηθει το βασικο πακετο με νεα αιτηση .
Επιπλεον ο εξοπλισμος που μου δωσανε δεν εχει εξοδους για voip και θα αντικατασταθει με νεο router μετα την ενεργοποιηση και της δευτερης γραμμης ?????
Ωστοσο καμια πληροφορια δεν μου δοθηκε για πιο router μιλαμε και γενικως μου μπηκαν ψυλοι στα αυτια για την διαδικασια και για την τελικη εκβαση του ολου concept.
Υπαρχει περιπτωση να μην υλοποιηθει η δευτρη γραμμη για καποιο λογο και μεινω με το βασικο πακετο αμανατι (η αιτηση δεν με εξασφαλιζει) , εχοντας ακυρωσει την HOL που βασικα δεν ειχα κανενα παραπονο παρα την προβληματικη υλοποιηση του ασυρματου κομματιου.
Τι εμπειρια εχετε φιλοι μου ? Τι εχετε ακουσει εσεις ?
Ευχαριστω προκαταβολικα.

billstamaniac
02-08-11, 22:55
μια χαρα θα ενεργοποιηθει η δευτερη γραμμη δεν υπαρχει λογω ανησυχιας απλως φανταζομαι στο κανανε ετσι για να περαστει αμεσα η αιτηση κ να μην υπαρχει καθυστερηση στην ενεργοποιηση κ μετα θα σου περασουν την 2η

ZhenXlogic
03-08-11, 10:04
Η πρώτη γραμμή είναι PSTN.
Η 2 γραμμή είναι VoIP.
Θα γίνει η ενεργοποίηση πρώτα και μετά θα σου βάλουν το phone2 VoIP.
Το 585 δεν υποστηρίζει VoIP και θα στο αλλάξουν με 780WL που υποστηρίζει VoIP.
Το 780WL ειναι κλειδωμένο νομίζω, υπάρχει Guide θα το ξεκλειδώσεις και θα είσαι GG.


Όλα θα πάνε καλά dont panic!

katsulis
03-08-11, 10:26
Έτσι ακριβώς ειναι θα σου στείλουν άλλο εξοπλισμό αν ζήτησες και τον άλλο αριθμο.

mjtir3
04-08-11, 09:13
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας .

Βλεπετε οποιος καει απο τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι.:oneup:

ZhenXlogic
04-08-11, 09:34
Βλεπετε οποιος καει απο τον χυλο φυσαει και το γιαουρτι.:oneup:

:oneup:;):cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.