PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με ενεργοποιηση Double play



johnadm
03-08-11, 15:20
Καλησπέρα

Από εχθες το πρωί (2/8) έχει "ολοκληρωθεί" η φορητότητα της γραμμής μου στο προγραμμα double play m.
Το προβλημα είναι ότι απο εκείνη την στιγμή δεν έχω ούτε τηλέφωνο και φυσικά ούτε internet. Μετά από επικοινωνία εχθές με την εξηπηρέτηση πελατών ανοίξανε ticket στο τεχνικό τμήμα (μου στείλανε και sms). Tους έχω πάρει δυο φορές από τότε (σε 13800 και 1212) αλλά δεν μου έχουν δώσει καμία απάντηση για την αιτία του προβλήματος και τον πιθανό χρόνο αποκατάστασης.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να επικοινωνήσω απευθείας με τους τεχνικούς?

........Auto merged post: johnadm πρόσθεσε 44 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Επίσης να προσθέσω ότι τους έχω στείλει και email (στο crm@wind.com.gr) στο οποίο τους ρωτώ αυτά που αναφέρονται στο site της ΕΕΤΤ για το πρόβλημά μου:


Υποκατηγορία: Τηλεφωνική Σύνδεση
Ερώτηση: 02. Έμεινα χωρίς τηλέφωνο μετά την ενεργοποίηση της σύνδεσης μου

Σε περίπτωση που μείνετε χωρίς υπηρεσία , ζητήστε από την εταιρεία που έχετε επιλέξει, να σας ενημερώσει γραπτώς εάν έχει παραλάβει τον τοπικό βρόχο από τον ΟΤΕ, εάν έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία ή εάν έχει δηλώσει βλάβη στις τεχνικές υπηρεσίες του ή στον ΟΤΕ. Σε κάθε περίπτωση οφείλει να σας ενημερώσει για τις επόμενες ενέργειες του και τον εκτιμώμενο χρόνο ενεργοποίησης της υπηρεσίας.

Αυτό που με ενοχλεί κυριώς είναι η έλλειψη ενημέρωσης απο το τμήμα τεχνικής υποστήριξης.

johnadm
03-08-11, 19:34
τελικά ευτυχώς σήμερα το μεσημέρι η βλάβη επιδιορθώθηκε.:lock:
Ακόμη όμως δεν έχω λάβει ούτε μήνυμα ούτε τηλέφωνο και στο online tool φαίνεται ακόμη ανοιχτή.
Πολύ γρήγορη τεχνική εξυπηρέτηση αλλά ελλειπή ενημέρωση.http://www.adslgr.com/forum/images/smilies/lock.gif

djpar
04-08-11, 11:44
το θεμα ειναι οτι εφτιαξε...και 2ον οτι εχουμε αυγουστο! καποιος να μην παει διακοπες?...χαχα

johnadm
04-08-11, 12:03
Ναι ευτυχώς μια χαρα.
Απλά με αυτά που διαβαζα στο forum και τις απαντησεις που μου εδιναν πιστευα οτι θα παρει πολυ....
καλές διακοπές λοιπόν.... :):)

@ ADSLgr.com All rights reserved.