PDA

Επιστροφή στο Forum : τηλεφωνική προσφορά για επιστροφή στην forthnet



dpa2006
01-08-11, 21:46
καλησπέρα,
επιτρέψτε μου μια offtopic ερώτηση:
φίλος που ήταν παλιά σε forthnet -πλέον σε Cyta- του έκαναν τηλεφωνική προσφορά να επιστρέψει forthnet με adsl ως 24Mbps,προσφορά για το τηλέφωνο-δεν την θυμάμαι ακριβώς,αλλά θα είναι μάλλον η τυπική για τηλέφωνο- καθώς και nova.την nova μάλλον με Set Top Box,χωρίς να ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.
του έδωσαν 2-3 ημέρες περιθώριο για να τους απαντήσει.
τι λέτε, αξίζει τον κόπο;με βάση τα παραπάνω γενικά (δεν έχω βρει σχετικά πακέτα στο site τους :hmm:) και με την τηλεφωνία να παύει να είναι VoiP;:hmm:
ευχαριστώ εκ'των προτέρων για τις απαντήσεις.

grayden
02-08-11, 15:40
καλησπέρα,
επιτρέψτε μου μια offtopic ερώτηση:
φίλος που ήταν παλιά σε forthnet -πλέον σε Cyta- του έκαναν τηλεφωνική προσφορά να επιστρέψει forthnet με adsl ως 24Mbps,προσφορά για το τηλέφωνο-δεν την θυμάμαι ακριβώς,αλλά θα είναι μάλλον η τυπική για τηλέφωνο- καθώς και nova.την nova μάλλον με Set Top Box,χωρίς να ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες.
του έδωσαν 2-3 ημέρες περιθώριο για να τους απαντήσει.
τι λέτε, αξίζει τον κόπο;με βάση τα παραπάνω γενικά (δεν έχω βρει σχετικά πακέτα στο site τους :hmm:) και με την τηλεφωνία να παύει να είναι VoiP;:hmm:
ευχαριστώ εκ'των προτέρων για τις απαντήσεις.
Δεν έδωσες ούτε τιμές ούτε λεπτομέρειες οπότε μην περιμένεις (τεκμηριωμένη) απάντηση.

Επίσης φαντάζομαι δεν είναι χρόνια στην Cyta οπότε μάλλον θα πρέπει να πληρώσει την πρόωρη διακοπή.

dpa2006
02-08-11, 19:08
Δεν έδωσες ούτε τιμές ούτε λεπτομέρειες οπότε μην περιμένεις (τεκμηριωμένη) απάντηση.

Επίσης φαντάζομαι δεν είναι χρόνια στην Cyta οπότε μάλλον θα πρέπει να πληρώσει την πρόωρη διακοπή.

έχεις δίκιο φίλε μου.
δυστυχώς δεν έδωσα τιμές γιατί δεν μου έδωσε πολλές πληροφορίες.
χονδρικά μου είπε για 24 ευρώ/μήνα.δεν θυμόταν πολλές λεπτομέρειες.

grayden
03-08-11, 10:03
Ας κοιτάξει τι πληρώνει τώρα, τι έκπτωση του κάνουν (βάση του τρέχοντος τιμοκαταλόγου της Forthnet) και πόσο τον συμφέρει να πληρώνει για τις υπηρεσίες που πραγματικά χρειάζεται (και όχι απλά για να υπάρχου), να κάνει την αναγωγή στο δωδεκάμηνο και αποφασίζει.

silegav
05-08-11, 11:47
Μα καλά, σε πήρε για προσφορά και "δε θυμόταν ακριβώς"; Δύσκολο αυτό. Αν κάτι ξέρουν αυτοί οι έρμοι στα τηλέφωνα είναι μόνο οι τιμές. Αν ξαναμιλήσεις μαζί τους θα πρότεινα να ρωτήσεις τι ακριβώς αφορά η προσφορά (π.χ. τι τηλέφωνα θα έχεις δωρεάν, σε ποιό πακέτο της Nova σε βάζουν κλπ.) και πόσο ακριβώς κάνει (τέλος ενεργοποίησης, τέλος διακοπής κλπ)

Μπορεί να σε συμφέρουν περισσότερο άλλες προσφορές που τρέχουν τώρα και να μην έχεις και πίεση χρόνου για να αποφασίσεις (π.χ. παίζει αυτή (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106) αν βλέπεις μπαλα αλλά δεν είναι 24 ευρώ)

pat122
05-08-11, 12:44
Μπορεί να σε συμφέρουν περισσότερο άλλες προσφορές που τρέχουν τώρα και να μην έχεις και πίεση χρόνου για να αποφασίσεις (π.χ. παίζει αυτή (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10013106) αν βλέπεις μπαλα αλλά δεν είναι 24 ευρώ)

αυτο το πακετο βλεπω να παιρνω και εγώ τωρα που ολη η superleague πηγε στη nova. αξιζει για τους ποδοσφαιροφιλους

@ ADSLgr.com All rights reserved.