PDA

Επιστροφή στο Forum : Εξώδικο για ληξιπρόθεσμη οφειλή από το 2008!!



Pelspir
05-08-11, 12:29
Καλησπέρα σε όλους...

Η σχέση μου με την εταιρεία Forthnet κρατάει από το 2005 μέχρι και τον Μάιο του 2011 όπου και πήρα την απόφαση να αποχωρήσω και να δώσω τα λεφτάκια μου σε άλλο πάροχο...
Πριν βέβαια αποχωρήσω εξόφλησα και τον τελευταίο λογαριασμό ως καλός πελάτης που ήμουν όλα αυτά τα χρόνια και δεν είχα καθυστερήσει ποτέ κανέναν...
Μέχρι εδώ όλα καλά...
Προχθές λαμβάνω ένα φάκελο από ένα δικηγορικό γραφείο που αντιπροσωπεύει την εν λόγω εταιρεία που μου λέει ότι έχω ληξιπρόθεσμο και απαιτητό χρεωστικό υπόλοιπο 39,01€ το οποίο έχει επιβαρυνθεί (!!!!!) με τόκους λόγω καθυστερημένης εξόφλησης και είναι 40,18€.

Ξακακοιτάω τον τελευταίο λογαριασμό τους με το ποσό που έχει σε εκκρεμότητα...(31,62) το συγκρίνω με το ποσό που πλήρωσα μέσω ebanking και είναι απολύτως όμοια... βγάζω το κομπιουτεράκι (μπας και δεν θυμάμαι να κάνω αφαίρεση ρε παιδάκι μου) 31,62 - 31,62... μου βγάζει 0

Παίρνω τηλέφωνο και αφού περιμένω κανα 10λεπτο στην αναμονή (εντάξει μωρέ...Αύγουστος, μπανάκια, παραλίες) μιλάω με μια εξυπηρετικότατη κοπέλα η οποία μου λέει πως βλέπει ότι έχω εξοφλήσει όλους τους τελευταίους λογαριασμούς αλλά ψάχνωντας βρήκε ότι το ποσό των 39,01€ έρχεται από ένα παραστατικό που εκδόθηκε στις 10/7/2008!!!

-Μα γιατί καλή μου κοπέλα??? Πως προέκυψε αυτό? Εγώ γιατί δεν το ξέρω? Γιατί ο λογαριασμος μου δεν το έγραφε ως υπόλοιπο σε εκκρεμότητα όπως γίνεται με κάθε ανεξόφλητο λογαριασμό???
-Μμμμμ... δεν γνωρίζω, έχετε δίκαιο να απορείτε...
-Και τώρα τι?
-Θα ζητήσω από το λογιστήριο μια λογιστική σας καρτέλα για να δούμε τις κινήσεις σας και θα σας την στείλω με mail
-και πότε θα την λάβω?
-Ααα... με mail θα είναι γρήγορο... σε κανα 2-3 μέρες θα το έχετε!!! :sorry:

By the way στο εξώδικο γράφει ότι πρέπει να εξοφλήσω το ποσό το αργότερο εντός 1 εβδομάδας από την λήψη της επιστολής (τρέχα γύρευε δλδ)

Τι θα κάνουμε με αυτά τα λαμόγια αγαπητοί συμφορουμίτες?

Προτάσεις, συμβουλές, ιδέες από ομοιοπαθείς και μη πάντα ευπρόσδεκτες!!

Se7ev
05-08-11, 12:33
Προσωπικά δεν έχω ακούσει κανέναν να τον πάνε στο δικαστήριο για 30 ευρώ.

Μήπως είναι απλή ενημέρωση και όχι εξώδικο;

avafeiadis
05-08-11, 12:41
Σε γενικές γραμμές ορθώς έπραξες να μιλάς απευθείας με τη Forthnet και όχι με το δικηγορικό γραφείο. Ει δυνατόν να ζητήσεις να μιλήσεις με το λογιστήριο. Κράτα σημειώσεις με ποιον μίλησες, πότε και τί είπατε.

Να απαιτήσεις να σου πουν ακριβώς ποιο τιμολόγιο/απόδειξη αφορά κι αφού τους προσκομίσεις τα παραστατικά ότι πλήρωσες (με fax προφανώς) να ζητήσεις να πάρεις έγγραφη βεβαίωση ότι δεν χρωστάς και τέλος. Όπως λέει κι ο Seven στο εξώδικο θα μείνουν, δεν τούς συμφέρει να κάνουν κάτι άλλο πχ Διαταγή Πληρωμής.

Pelspir
05-08-11, 13:19
Βασικά δεν έχω κρατήσει τις αποδείξεις πληρωμών από το 2007 (Ήμαρτον) και στο ebanking που είδα, η πρώτη πληρωμή που είναι καταχωρημένη είναι τον 10/2008 άρα δεν έχω κάτι να αποδείξω πως έχω πληρώσει αυτό το ποσό.

psyxakias
05-08-11, 15:39
Είναι γνωστά τα "προβλήματα" του λογιστηρίου της Forthnet και με το παραμικρό στέλνει εξώδικα. Κάνε μια αναζήτηση στο forum, υπάρχουν δεκάδες αντίστοιχες περιπτώσεις και λύσεις που έχουν προταθεί. ;)

........Auto merged post: psyxakias πρόσθεσε 2 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Είχα φτιάξει μια mini-λίστα σε προηγούμενο post (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=4221770#post4221770):



Έχετε FORTHNET; Μην πετάτε τις αποδείξεις!!!! (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=181994)
Εξώδικο από τη FORTHNET! (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=205072)
εξωδικο 650 ευρω? (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=276947)
Εξωδικο απο τη Forthnet (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=283970)
Η Forthnet μαζευει λεφτα. (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=289398)
Έχουν το θράσος να βάζουν δικηγόρο και μάλιστα αναίτια. Ντροπή τους. (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=291413)
Απαίτηση Χρημάτων μέσω δικηγόρου (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=298560)
ΠΡΟΣΤΙΜΟ 120€ ΓΙΑ ΑΠΛΗΡΩΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=309074)
Ειδοποίηση για ανεξόφλητο λογαριασμό του 2006 (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=311216)
Παλιές οφειλές στη Forthnet (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=318161)
Η Forthnet στελνει απαιτησεις μεσω δικηγορικων γραφειων (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=341760)
Έρχονται εξώδικα από forthnet. (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=36137)
Εξωδικο Forthnet Για Ανεξοφλητο Λογαρισμο (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=433555)
Forthnet: Χρωστάτε! - BlindG: Συγγνώμη Κυρία μου, ποιά είστε; (https://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=436551)

vasilis_val
05-08-11, 16:32
και η δικια μου ιστορια...
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=519517

DSLaManiaC
06-08-11, 16:34
Τοσα εκατομμύρια ευρώ δανειο πηρε ρε παιδια. Πρεπει να βγουν οι τοκοι..

akkiiss55
06-08-11, 20:57
συμφωνω με τν προλαλησαντα αλλα οχι μονο για το λογο π αναφερει....το να απαιτει ή να ζηταει τα λεφτα της και να το κανει με καθε μεσο ειναι μια κινηση π της δινει λεφτα...αλλη εταιρια αφηνε τους πελατες να εχουν 1,5 χρονο,κυριοι, ανεξοφλητους λογαριασμους και οταν εγινε μαζικα σε ολους αυτους φραγη,γιατι πολυ απλα κοντευε να βουλιαξει απο τα χρεη,ολοι εβγαιναν και φωναζαν,ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ,οτι ειανι παρανομο π τους μπηκε φραγη τωρα επειδη εχουν 1,5 χρονο λογαριαμο απληρωτο και δν μπηκε πριν απο 8 μηνες.αυτο ειναι το μυαλο π κουβαλαμε σαν λαος...τεσπα.η καθε εταιρια προκειμενου να μη βουλιαξει προσπαθει να παρει ο,τι οφειλες βλεπει ο υπολογιστης.

Seitman
06-08-11, 21:23
Ποια είναι η εταιρεία που αναφέρεις? Δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιος πάροχος να έχει αφήσει τέτοιο μεγάλο χρονικό διάστημα. :what:

gangstakill1979
07-08-11, 17:40
Αληθινο περιστατικο στην Αγγλια (λιγο διαφορετικο ομως απο το δικο σου):
Καποιος "ξυπνιος" Ελληνας φοιτητης ειχε λογαριασμο στην Vodafone και ειχε χρεωθει 150 λιρες. Εφυγε απο εκει και επεστρεψε στην Ελλαδα, οπου μετα απο δυο χρονια τον επισκεφτηκε ενας δικηγορος της εταιρειας στο σπιτι του εδω, ζητωντας υπερπολλαπλασιο ποσο.

Banditgr
07-08-11, 19:16
Νομίζω μπερδεύουμε τις περιπτώσεις. Άλλο πράγμα είναι να έχεις μια ληξιπρόθεσμη οφειλή η οποία έχει δημιουργηθεί εν γνώση σου (πας δηλαδή να την γλιτώσεις) και εντελώς άλλο το να σου ζητούν χρήματα μετά από 2,3,4 χρόνια (στα 5 παραγράφεται αν θυμάμαι καλά) για μια οφειλή για την οποία ποτέ δεν σε ενημέρωσαν, ακόμα και όταν ήσουν ακόμα συνδρομητής τους. Για να μη μιλήσουμε για τις υποτιθέμενες οφειλές σε προπληρωμένα πακέτα (για τα οποία δηλαδή αν ΔΕΝ πληρώσεις πολύ απλά ΔΕΝ σου δίνουν την εν λόγω υπηρεσία). Αυτές οι εκπρόθεσμες διεκδικήσεις δείχνουν πολύ απλά μη σοβαρότητα και λογιστήριο της πλάκας και φυσικά λογιστήριο της πλάκας δεν έχει μόνο η Forthnet. Τα υπόλοιπα έχουν καλυφθεί στο πλήθος των threads που έκανε post ο psyx.

akkiiss55
08-08-11, 02:01
Ποια είναι η εταιρεία που αναφέρεις? Δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιος πάροχος να έχει αφήσει τέτοιο μεγάλο χρονικό διάστημα. :what:

wind.ανεξοφλητοι λογαριασμοι ακομα και 1,5 χρονο.και επειδη στν αρχη κοβοταν μονο η τλφ και οχι το ιντερνετ και καποιοι ψιλικατζηδες το ειχαν παρει εγωιστικα κ ελεγαν οτι δν τους ενδιεφερε καποια στιγμη εφτασαν 30,000 ανεξοφλητοι λογαριασμοι μονο κ μονο απο αυτους π ειχαν προγραμμα μονο dsl.και ετσι μετα αρχισαν να φραζουν και το νετ.

Pelspir
08-08-11, 12:09
Νομίζω μπερδεύουμε τις περιπτώσεις. Άλλο πράγμα είναι να έχεις μια ληξιπρόθεσμη οφειλή η οποία έχει δημιουργηθεί εν γνώση σου (πας δηλαδή να την γλιτώσεις) και εντελώς άλλο το να σου ζητούν χρήματα μετά από 2,3,4 χρόνια (στα 5 παραγράφεται αν θυμάμαι καλά) για μια οφειλή για την οποία ποτέ δεν σε ενημέρωσαν, ακόμα και όταν ήσουν ακόμα συνδρομητής τους. Για να μη μιλήσουμε για τις υποτιθέμενες οφειλές σε προπληρωμένα πακέτα (για τα οποία δηλαδή αν ΔΕΝ πληρώσεις πολύ απλά ΔΕΝ σου δίνουν την εν λόγω υπηρεσία). Αυτές οι εκπρόθεσμες διεκδικήσεις δείχνουν πολύ απλά μη σοβαρότητα και λογιστήριο της πλάκας και φυσικά λογιστήριο της πλάκας δεν έχει μόνο η Forthnet. Τα υπόλοιπα έχουν καλυφθεί στο πλήθος των threads που έκανε post ο psyx.

Συμφωνώ απόλυτα φίλε Banditgr...

Σε καμία περίπτωση εγώ δεν γνώριζα τέτοιου είδους οφειλή, και αυτοί τόσα χρόνια δεν έκαναν απολύτως τίποτα για να με ενημερώσουν!!

Αν ήθελα να τους φεσώσω θα το έκανα με ένα σοβαρό ποσό... οχι για 39€!!

Δεν μπορεί τόσα χρονια να είναι κύριος σε όλες τις πληρωμές μου (ούτε 1 καθυστέρηση παρακαλώ!) και τελικά να μου βγάζουν ότι χρωστάω... κάτι δεν μου πάει καλα...

Anyway... ακόμα περιμένω να μου στείλουν από το λογιστήριό τους την αναλυτική καρτέλα μου και βλέπουμε...

molivos
08-08-11, 13:19
Κατι αναλογο συνεβη και σε μενα αλλα ακομα πιο παλια προ DSL εποχης , και μαλιστα οταν προαγοραζαμε χρονικο διαστημα (συγκεκριμμενα εγω αγοραζα τριμηνες συνδρομες ISDN 128) οι οποιες οταν εληγαν τις ανανεωνα αμεσα ή εμενα εκτος ιντερνετ καποιο διαστημα και ανανεωνα αργοτερα ...
Πριν 1 χρονο περιπου ελαβα και εγω αντιστοιχο εξωδικο απο Δικηγορικο γραφειο για 60-70 € τα οποια ηταν οφειλη μου νομιζω του 2002-2003 καπου εκει ...
Δηλαδη οταν ημουνα πελατης στην forthnet και επερνα προαγορασμενο χρονο τριμηνο με ημερομηνια ληξης ... Παρεκαμψα το Δικηγορικο γραφειο και ζητησα να μου εξηγησει η forthnet πως ειναι δυνατον να εχω χρεωσεις εφ οσον η τριμηνιαια συνδρομη μου εληγε και εγω προαγοραζα τον χρονο ??? Αρα δεν ειχα δυνατοτητα προσβασης εφ οσον ο χρονος συνδρομης μου ειχε ληξει ...
Δεν μπορουσα να μου δωσουν σαφη εξηγηση και ααπαντηση και το αφησα ετσι ....
Πριν ενα μηνα θεωρησα και εγω οτι αρκετα εχω δωσει στον ΟΤΕ (καπου 8 χρονια) και απεθυνθηκα στην forthnet αφου ετυχε να εχω και ι την Νοva να φτιξω ενα εννιαιο πακετο ...
Eλα μου ντε που αμεσως θυμηθηκαν και απαιτησαν την οφειλη μου των 70 € απο το 2002 ???
Αναγκαστηκα να κανω την συνδρομη μου στο ονομα της γυναικας μου για να προχωρησουν οι διαδικασιες και δοξα το θεο ολα τελειωσαν καλα , η συνδεση την forthnet εγινε πριν μια βδομαδα χωρις προβλημα ... αλλα εχω την εντυπωση οτι με τα 70 € δεν προκειται να ξεμπλεξω ...!!! Ειδωμεν

Pelspir
01-09-11, 12:15
Update της περίπτωσής μου...

Αφού μου έστειλαν από την Forthnet τις λογιστικές μου καρτέλες με όλες τις χρεώσεις και πιστώσεις από το 2005 είδα και εγώ να υπάρχει ένα τιμολόγιο από τις 10/7/2008 που φαίνεται ανεξόφλητο...

Τους έστειλα λοιπόν εχθές αυτό το mail και περιμένω να δω τι θα μου πουν...

"Αξιότιμε κύριε ...........,
Καταρχάς θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την αποστολή των λογιστικών καρτελών του λογαριασμού μου.

Μετά από μελέτη τους διαπίστωσα ότι το τιμολόγιο που φαίνεται από τις καρτέλες σας να είναι ανοιχτό είναι αυτό από τις 10/7/2008 με ποσό 39,01.

Σας επισυνάπτω τον τελευταίο λογαριασμό που μου είχατε στείλει -τον οποίο εξόφλησα στις 21/6/11- και σας εκφράζω τις εξής απορίες μου:

1. Πως είναι δυνατόν να γράφετε ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ 31,62, να το πληρώνω, και μετά να εμφανίζεται και άλλο ποσό;
2. Εάν όλο αυτόν τον καιρό χρωστούσα το συγκεκριμένο τιμολόγιο γιατί δεν το γράψατε σε τόσους λογαριασμούς που εκδόθηκαν; Ούτε καν στον τελευταίο, τον εκκαθαριστικό;
3. Γιατί 3 χρόνια που είναι ανοιχτό το συγκεκριμένο τιμολόγιο, δεν έγινε από εσάς απαιτητό το ποσό, παρά με ενημέρωσε η δικηγορική σας ομάδα ότι έχω ληξιπρόθεσμο και απαιτητό χρεωστικό υπόλοιπο ποσό το οποίο μάλιστα έχει επιβαρυνθεί με τόκους (!!!) και πρέπει να σπεύσω (!) να το εξοφλήσω εντός 1 εβδομάδας;
4. Έπρεπε να διακόψω την συνεργασία μου με την εταιρεία σας για να με ενημερώσετε για το ποσό από το 2008;
5. Γιατί εφόσον δεν εξοφλήθηκε ο λογαριασμός στις 10/7/2008 δεν προχωρήσατε στην εφαρμογή του Ν. 3431/2006 και της υπ' αριθμ. 390/3/21-06-2006 Απόφασης της ΕΕΤΤ για την προσωρινή διακοπή (φραγή) της σύνδεσής μου αφού πέρασαν 15 μέρες από την ημερομηνία λήξης του;

Είναι νομίζω φανερό ότι μιλάμε για μια ληξιπρόθεσμη οφειλή εδώ και 3 χρόνια για την οποία εγώ ποτέ δεν ενημερώθηκα αφού στους λογαριασμούς που μου στέλνατε πάντα πλήρωνα όλο το ποσό που αναγραφόταν.

Όπως είναι λογικό δεν έχω κρατήσει όλες τις αποδείξεις πληρωμής από το 2005 που ήμουν συνδρομητής σας -δυστυχώς όπως φαίνεται για μένα- αλλά η μέχρι τώρα συμπεριφορά μου στις πληρωμές των λογαριασμών δείχνει ότι ήμουν πάντα τυπικός και εμπρόθεσμος στην εξόφλησή τους.

Εξάλλου στους λογαριασμούς σας, κάτω από το ποσό πληρωμής το γράφετε ξεκάθαρα "Οι ληξιπρόθεσμες οφειλές είναι άμεσα απαιτητές" και εγώ ήμουν πάντα συνεπής σε αυτό που εσείς μου εμφανίζατε ως απαιτητό ποσό.
Περιμένω τις απαντήσεις σας.
Φιλικα,"

Pelspir
02-09-11, 13:50
... και ήρθε και η απάντηση....

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε με την ημερομηνία που πραγματοποιήσατε την εξόφληση του παραστατικού 63....... 10/07/2008 αξίας 39,01.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω της μετατροπής υπηρεσίας στο ιδιόκτητο πρόγραμμα έγινε αλλαγή προϊόντος με αποτέλεσμα τυχόν ανεξόφλητο παραστατικό να μην συγκαταλέγεται στις επόμενες τιμολογήσεις.

Με εκτίμηση"

Με λίγα λόγια... απόδειξέ μας οτι το έχεις πληρώσει και μην μας τα πολυζαλίζεις!!!

And now what my friends??? Να τους τα πληρώσω να πάνε στο δι@... ή να το τραβήξω το θέμα...???

Ένα είναι πλέον το σίγουρο... κρατάτε όλες τις αποδείξεις πληρωμών ή κάντε τα όλα μέσω e-banking... ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλουν αυτοί!!

Seitman
02-09-11, 13:57
Από τη στιγμή που δεν εμφανίζεται σε κανέναν λογαριασμό ως ανεξόφλητο υπόλοιπο, να πάνε να κουρευτούν.

Τα λάθη του μπουρδ... εεεε του λογιστηρίου τους δε θα τα μεταθέτουν στους καταναλωτές. Πρόβλημά τους.

Banditgr
02-09-11, 14:26
... και ήρθε και η απάντηση....

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας μας παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε με την ημερομηνία που πραγματοποιήσατε την εξόφληση του παραστατικού 63....... 10/07/2008 αξίας 39,01.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λόγω της μετατροπής υπηρεσίας στο ιδιόκτητο πρόγραμμα έγινε αλλαγή προϊόντος με αποτέλεσμα τυχόν ανεξόφλητο παραστατικό να μην συγκαταλέγεται στις επόμενες τιμολογήσεις.

Με εκτίμηση"

Με λίγα λόγια... απόδειξέ μας οτι το έχεις πληρώσει και μην μας τα πολυζαλίζεις!!!

And now what my friends??? Να τους τα πληρώσω να πάνε στο δι@... ή να το τραβήξω το θέμα...???

Ένα είναι πλέον το σίγουρο... κρατάτε όλες τις αποδείξεις πληρωμών ή κάντε τα όλα μέσω e-banking... ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλουν αυτοί!!

Κοινώς έγινε αλλαγή προϊόντος στο σύστημά τους και κανείς δεν μερίμνησε για να συμπεριληφθεί η εν λόγω χρέωση στους επόμενους λογαριασμούς. Με πολλά λόγια : πρόκειται για τον ορισμό του λογιστικού λάθους, το οποίο προσπαθούν τώρα να το μεταθέσουν στον (πρώην) συνδρομητή. Με δυο λόγια : Μπακάλικο. Το θέμα όμως δεν είναι αυτό, αλλά το γεγονός ότι και τις αποδείξεις να είχες κρατήσει, το παραστατικό έχει εκδοθεί, απλά δεν έχεις καμία ενημέρωση αφού (υποτίθεται) ότι φαίνεται μόνο στις λογιστικές καρτέλες. Έστω ότι το πληρώνεις σου λέω εγώ. Ποιος σε βεβαιώνει ότι αύριο, μεθαύριο ή σε 1 χρόνο από τώρα δεν θα βρεθεί κάποιο άλλο παραστατικό που δεν έχει περαστεί στις τιμολογήσεις ? Από εκεί και πέρα δική σου η απόφαση. Προσωπικά δεν θα το πλήρωνα, καθώς το λάθος δεν είναι δικό σου.

Είναι πλέον φανερό ότι όποιος φεύγει από Forthnet καλό θα είναι και να ζητάει χαρτί, υπογεγραμμένο και σφραγισμένο, ότι η εταιρεία μετά την εξόφληση του εκκαθαριστικού δεν έχει καμία άλλη απαίτηση από τον ιδιώτη. Διαφορετικά, απλά...το ρισκάρεις :lol:

Koala_
02-09-11, 14:43
Είδες τι έκανες με το να αλλάξεις πακέτο;:p Να μπερδέψεις το απαράδεκτο λογιστήριο της FORTHnetάρας!

Προσωπικά είχα δεχτεί 3 τέτοια χαρτιά απο το δικηγορικό γραφείο. Τα 2 για τηλεφωνία που για καλή μου τύχη είχα κρατήσει τις αποδείξεις και ξεμπέρδεψα.
Και 1 για Ίντερνετ που με αλλαγή πακέτου και εγώ, εμφάνισα χρέος 2 χρόνια μετά όταν έφυγα απο πελάτης! Στην πράξη αυτό που κατάλαβα είναι ότι με το κλέισιμο καρτέλας πελάτη, εμφανίζονται τα ποσά αυτά.

Το γαμώτο της υπόθεσης είναι ότι έχεις ένα πελάτη που σε πληρώνει και σε υποστηρίζει τόσα χρόνια. Ο άνθρωπος αυτός αποφασίζει να φύγει και του βρίσκεις κάποιο χρέος, ε δε του στέλνεις χαρτί απο δικηγόρο, και να αναφέρεις για εξώδικα κτλ. Είναι σαν να σηκώνεις κόκκινο πανί σε ταύρο. Στείλε μια ωραία ευχαριστήρια επιστολή και ανέφερε και το υπόλοιπο.

Στην περίπτωση μου, πλήρωσα για να ξεμπερδέψω και τέρμα δεν θέλω ούτε να τους βλέπω... Και τσάμπα να μου δίνουν δεν παίρνω. Δεν υπάρχει σαν επιλογή, και το ίδιο συστήνω σε όποιον με ρωτάει τί πάροχο.

vasilis_val
02-09-11, 14:53
φιλε η λυση ειανι πολυ απλη, γραψτους στα ^%## κανονικα και μηνα σχοληθεις ξανα. ασε να σε πανε δικαστηριο για 40 ευρω. τριχες. σε ολους τα ιδια κανουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.