PDA

Επιστροφή στο Forum : DSLAM / ports / διαθεσιμότητα



smartie
30-03-04, 23:36
Εδω και 2 εβδομάδες εχω κανει αιτηση για ADSL. Και απ οτι φαινεται θα περιμενω για πολυ περισσοτερο ακομη.
Ανηκω σε DSLAM Ψυχικού.

Πορτες.. οπως λενε δεν υπαρχουν και αυτο ειναι γενικο πια σε ολη την Αθηνα.

Γνωριζει κανεις τιποτε συγκεκριμενο?
Θα βαλουν ποτε νεες θυρες η αδικα περιμενω και δεν παω Vivodi?

androu
30-03-04, 23:40
εμένα ενεργοποιήθηκε σήμερα (Ηράκλειο Κρήτης) 14εργάσιμες .. 19 συνολικά.>!!>

nikosmaragos
31-03-04, 00:11
Στα Γιαννενα παντως παιδια που γνωριζω υπαρχουν 2 κεντρα. Το ενα ειναι στην περιβλεπτο το οποιο εχει 3 με 4 πορτες ακόμα ενω το αλλο που ειναι στο κέντρο (28ης Οκτωβρίου) δεν εχει καμια πόρτα ελευθερη. Και να σκεφτειτε οτι πολυ πρόσφατα είχε γινει και επέκαταση δικτιου.

Ευτυχώς εγω ειμαι απο τους τυχερους και καλυψα μια απο τις 4 πορτες! :lol: :lol:

enwsitis21
31-03-04, 00:33
Εδω και 2 εβδομάδες εχω κανει αιτηση για ADSL. Και απ οτι φαινεται θα περιμενω για πολυ περισσοτερο ακομη.
Ανηκω σε DSLAM Ψυχικού.

Πορτες.. οπως λενε δεν υπαρχουν και αυτο ειναι γενικο πια σε ολη την Αθηνα.

Γνωριζει κανεις τιποτε συγκεκριμενο?
Θα βαλουν ποτε νεες θυρες η αδικα περιμενω και δεν παω Vivodi?

Είσαι over pstn ή over isdn; Η κατάσταση είναι κάπως καλύτερη εάν θέλεις adsl over pstn, για τα δέ isdn αναμονή...αναμονή...αναμονή...
Εγώ προσωπικά που θέλω adsl over isdn από περιοχή Ελληνορώσων είμαι στο περίμενε.
Αν το βιάζεσαι όμως, τσέκαρέ το και από Vivodi και πράττεις ανάλογα.

smartie
31-03-04, 00:37
PSTN ποτε δεν εβαλα ISDN :?
σε τηλ που τους εκανα μου ειπαν οτι το DSLAM ειναι intracom... :evil:
και απ οτι φαινεται ... δεν υπαρχει τιποτε στον οριζοντα για νεο εξοπλισμο.. :cry:

apos74
31-03-04, 00:48
Παιδια, το βρηκα τι πρεπει να γινει για να "ξυπνησει" ο ΟΤΕ και επισης να γινει μεγαλος ντορος στα καναλια ανα την Ελλαδα. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Θα παρουν ολοι απο μια παλια πορτα (ξυλινη, μεταλλικη ή αλουμινιου) και θα κανονιστει συναντηση - διαμαρτυρια εξω απο τους τοπικους Οτεδες :mrgreen: :mrgreen:

Δεν εχετε πορτες κυριοι του πΟΤΕ? Ε, λοιπον παρτε πορτες να'χετε. :mrgreen: :mrgreen:

Πρεπει να δειξουμε με τον πιο καυστικο και ταυτοχρονα χιουμοριστικο τροπο το προβλημα που αντιμετωπιζουν πολλοι χρηστες του διαδικτυου που επιθυμουν γρηγορη συνδεση ΑΛΛΑ τρωνε Πορτα λογω... Πορτας απο τον πΟΤΕ.

Αν υπαρχουν αλλες ιδεες για πρωτοτυπες διαμαρτυριες, πειτε τις στο Φορουμ. :)

enwsitis21
31-03-04, 00:56
Παιδια, το βρηκα τι πρεπει να γινει για να "ξυπνησει" ο ΟΤΕ και επισης να γινει μεγαλος ντορος στα καναλια ανα την Ελλαδα. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Θα παρουν ολοι απο μια παλια πορτα (ξυλινη, μεταλλικη ή αλουμινιου) και θα κανονιστει συναντηση - διαμαρτυρια εξω απο τους τοπικους Οτεδες :mrgreen: :mrgreen:

Δεν εχετε πορτες κυριοι του πΟΤΕ? Ε, λοιπον παρτε πορτες να'χετε. :mrgreen: :mrgreen:

Πρεπει να δειξουμε με τον πιο καυστικο και ταυτοχρονα χιουμοριστικο τροπο το προβλημα που αντιμετωπιζουν πολλοι χρηστες του διαδικτυου που επιθυμουν γρηγορη συνδεση ΑΛΛΑ τρωνε Πορτα λογω... Πορτας απο τον πΟΤΕ.

Αν υπαρχουν αλλες ιδεες για πρωτοτυπες διαμαρτυριες, πειτε τις στο Φορουμ. :)

Καλή ιδέα φίλε apos74, φαντάζεσαι τη στοίβα έξω από το κάθε κατάστημα ΟΤΕ με τις πόρτες;
Και μόνο που το σκέφτομαι, με πιάνουν γέλια.

redlemon.gr
31-03-04, 03:26
Έισαι θεός ρε apos74, δεν το πιστεύω... χοχοχο! το καλύτερο που άκουσα εδώ και μήνες... ΤΕΛΕΙΟ!!! χεχεχε... ναι πλακα πλάκα έτσι θέλουθν τα καθίκια!!

Αητέ παραλίγο να πάμε με 2-1 προχτές ε; κρίμα...

enwsitis21
31-03-04, 10:20
Έισαι θεός ρε apos74, δεν το πιστεύω... χοχοχο! το καλύτερο που άκουσα εδώ και μήνες... ΤΕΛΕΙΟ!!! χεχεχε... ναι πλακα πλάκα έτσι θέλουθν τα καθίκια!!

Αητέ παραλίγο να πάμε με 2-1 προχτές ε; κρίμα...

Και το 2-2 καλό ήταν, οι διαιτητές έγραψαν πάλι...από εκεί που λέγαμε για τη διαιτησία και το γαύρο λές τώρα να έχουμε το βάζελο;
Έεελεοςςςςςςς ρε'σειςςςςςςςςς........

profitis
31-03-04, 11:32
ελεος ρε παιδια.......με τρεις αντεπιθεσεις ολες και ολες βαλατε goal.....η δευτερη αποβολη δεν ηταν παντως........οπως πηγε το μτασ ηταν δικαιο αποτελεσμα........

lewton
31-03-04, 22:53
Γιατί όχι; Πχ στην Αθήνα να πάμε όλοι μαζί καμια 100στή άτομα στον ΟΤΕ στο Πεδίο του Άρεως και να κάνουμε τζέρτελο. Πλάκα θα έχει!

smartie
31-03-04, 22:57
Ναι βρε παιδες.. τοσοι που ειμαστε εδω μια ωρεοτατη διαδηλωση την κανουμε..

DSL εδω και τωρα
κΟΤΕ δωσε πορτες τωρα :mrgreen:

lewton
31-03-04, 23:12
Aν το διαφημίσουμε και σε άλλα forums και σε διάφορα sites μαζεύουμε πάνω από 100 άτομα.

ggeorgan
01-04-04, 16:35
apos74,
Μα θ' αφήσετε εσείς στην Θεσσαλονίκη καμμιά καλή ιδέα να την κατεβάσουμε κι εμείς εδώ την Αθήνα ;
Φοβερός !
Το ωραίο είναι ότι το κεντρικό κτίριο του ΟΤΕ στο Μαρούσι είναι απέναντι ακριβώς από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων. Το μόνο που χρειάζεται είναι να βρούμε τις πόρτες και φορτηγό να μας τις πάει εκεί κοντά γιατί είναι ογκώδεις και βαριές. Εκτός κι αν φτιάξουμε και κάμποσα πλακάτ σε σχήμα πόρτας.

lewton
01-04-04, 19:15
Ωραία ποιός από εδώ μέσα έχει γνωστό με φορτηγό που να έχει όρεξη για μια πλάκα στον ΟΤΕ χωρίς να πληρωθεί; Αν υπάρχει κάποιος με δικό του φορτηγό δεν το συζητάμε.

Glaswegian
03-04-04, 14:35
Εδω και 2 εβδομάδες εχω κανει αιτηση για ADSL. Και απ οτι φαινεται θα περιμενω για πολυ περισσοτερο ακομη.
Ανηκω σε DSLAM Ψυχικού.

Πορτες.. οπως λενε δεν υπαρχουν και αυτο ειναι γενικο πια σε ολη την Αθηνα.

Γνωριζει κανεις τιποτε συγκεκριμενο?
Θα βαλουν ποτε νεες θυρες η αδικα περιμενω και δεν παω Vivodi?

Όσοι αισθάνονται αδικημένοι επειδή έχουν κάνει εδώ και 1-2 εβδομάδες αίτηση και δεν έχουν συνδεθεί ακόμα να ενημερώσω ότι έχω κάνει από τις 25 Ιανουαρίου αίτηση για ADSL over POTS (αφού με πείσαν να αλλάξω την ISDN που είχα σε PSTN μιας και υπήρχαν πόρτες για τη 2η και όχι για την 1η) και ακόμα περιμέεεεεενω!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Υ.Γ. περιοχή Νέος (υπό)Κόσμος

lewton
03-04-04, 17:50
Kαι είσαι με PSTN τόσο καιρό ενώ είχες ISDN;

smartie
03-04-04, 21:38
Όσοι αισθάνονται αδικημένοι επειδή έχουν κάνει εδώ και 1-2 εβδομάδες αίτηση και δεν έχουν συνδεθεί ακόμα να ενημερώσω ότι έχω κάνει από τις 25 Ιανουαρίου αίτηση για ADSL over POTS (αφού με πείσαν να αλλάξω την ISDN που είχα σε PSTN μιας και υπήρχαν πόρτες για τη 2η και όχι για την 1η) και ακόμα περιμέεεεεενω!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Υ.Γ. περιοχή Νέος (υπό)Κόσμος

To ξερω οτι υπαρχει κοσμος που περιμενει 2 και 3 μηνες
απλα δεν βρισκομαι σε καμια πυκνοκατοικημενη περιοχη η με πολλες εταιρειες και θελω να ελπιζω οτι δεν θα ειμαι σε αυτους που θα περιμενουν επ αοριστον... :cry:

elapse
03-04-04, 22:52
Όποιος είναι για ADSL over ISDN στο Ψυχικό, σε λίγες μέρες θα απελευθερωθεί μία πόρτα :D .Κόβω την ADSL γιατί πάω φαντάρος.

smartie
03-04-04, 23:45
Αντε καλος πολιτης και οταν βγεις... ADSL 1mbit :wink:

elapse
04-04-04, 00:11
Αντε καλος πολιτης και οταν βγεις... ADSL 1mbit
Ευχαριστώ. Απ'το στόμα σου και στου ΟΤΕ τ'αυτί!!!

enwsitis21
04-04-04, 00:32
elapse,

Δέν βάζεις κανένα βύσμα να κάνεις τη θητεία σου σε καμιά πρεσβεία, μιάς και το Ψυχικό είναι γεμάτο από δαύτες;
Θα είσαι κοντά και στο σπίτι σου, και δέν θα χρειαστεί να διακόψεις την dsl. :wink:

Glaswegian
04-04-04, 01:27
Kαι είσαι με PSTN τόσο καιρό ενώ είχες ISDN;

Ακριβώς!!! Και έχω αγοράσει εδώ και 2 μήνες ΚΑΙ το Zyxel 650H και κάαααθεται κι αυτό μαζί μου. Ευτυχώς που μου είχε ξεμείνει και ένα 56k modem (που το είχα προ 2ετίας :!: που έβαλα ISDN) και δεν πήγα να αγοράσω άλλο! Οπότε καταλαβαίνεις το πακέτο! Όχι μόνο δεν έχω ADSL, δεν έχω καν ISDN.... άλλο λίγο και θα μας γυρίσει στα μηνύματα καπνού ο ΟΤΕ :twisted:

smartie
04-04-04, 01:35
Κι εγω το 650Η μολις χτες το πηρα.. ωραιο ειναι... καθεται εκει με τα φωτακια του και περιμενει το αμοιρο...

Glaswegian
Δες το απ την καλη πλευρα.. δε πληρωνεις για ISDN :roll:

Alitaras
04-04-04, 02:22
δηλαδη εγω που εκανα αλλαγη γραμμης και πηρα ντι εσ ελ σε 8 μερες περιπου 8εωρουμαι κολοφαρδος?
λολ
οντως πρεπει ναμαι ....το προχωρησα γρηγορα και χωρις δισταγμους. 2 μηνες τωρα ντεσελατος ειμαι ...

elapse
04-04-04, 04:07
Δέν βάζεις κανένα βύσμα να κάνεις τη θητεία σου σε καμιά πρεσβεία, μιάς και το Ψυχικό είναι γεμάτο από δαύτες;
Θα είσαι κοντά και στο σπίτι σου, και δέν θα χρειαστεί να διακόψεις την dsl.
Μακάρι να είχα βύσμα φίλε μου...

profitis
04-04-04, 14:02
και εγω εχω το 650H και καθεται ενα μηνα τωρα........Τα νευρα μου....δεν αντεχω αλλο!!!!!!ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΟΥΝ ΤΑ ΖΩΑ????

Glaswegian
04-04-04, 21:26
Κι εγω το 650Η μολις χτες το πηρα.. ωραιο ειναι... καθεται εκει με τα φωτακια του και περιμενει το αμοιρο...

Glaswegian
Δες το απ την καλη πλευρα.. δε πληρωνεις για ISDN :roll:

Μόνο αυτό; Για σκέψου και πόση ώρα κερδίζουμε τώρα που δεν μπορούμε να παίξουμε με τις ώρες Wolfenstein ΕΤ ούτε να ψάχνουμε ταινίες και τραγούδια να κατεβάσουμε!!! Αντί αυτών μπορούμε να κάνουμε κάτι πιο παραγωγικό. Συμφωνείς; :wink:
Μάλλον μας έχει βαρέσει η έλλειψη ADSL στο κεφάλι;; :evil:

smartie
04-04-04, 22:31
Κοιτα.. ειναι σιγουρο οτι μολις αναψει το λαμπακι.. θα κολλησουμε στο pc για μερες.. οποτε μεχρι τοτε ειναι καλη και η νηστεια.. να ασχοληθουμε και με τιποτε αλλο εκτος οθονης :roll:

profitis
04-04-04, 23:20
εχω πεσει σε βαθεια καταθλιψη.......η γραμμη κιολας θα μπει στο σπιτι του γειτονα και ειναι ακομα ποιο δυσκολο να καταλαβω αμα εχει ενεργοποιηθει..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

WAntilles
05-04-04, 02:33
Παιδιά σας καταλαβαίνω αλλά μην παραπονιέστε.

Ο πΟΤΕ κάνει τα πάντα γιαβάς-γιαβάς.

Εγώ έκανα αίτηση στις 24-10-2003 και απέκτησα το πολυπόθητο DSL στις 25-01-2004, δηλαδή πάνω από 3 μήνες.

redlemon.gr
05-04-04, 04:03
και είσαι και jedi master! πω πω βύσμα.. :mrgreen:

smartie
05-04-04, 09:12
ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΙ!
μα οτι κανουν και στα γραφεια τα ιδια και στα τηλεφωνα...
πηρα σημερα τηλ στο 134
μου λεει δεν υπαρχουν πορτες.. της λεω το ξερω αυτο
αλλα το ποτε δε μου λετε..
παρτε στο .. το εχω παρει της λεω δεν απαντανε
α.. παρτε στο..
παιρνω.. λεω εκει τα ιδια..
α να παρετε στο...
αντε.. παιρνω κι εκει..
α μου λεει.. να παρετε στο σχεδιασμο..
ε να παρω και στο σχεδιασμο (τα νευρα μου) :x

τελικα..επιτελους πηρα μια απαντηση.. το ψυχικο ειναι προτεραιοτητα και μεχρι το τελος απριλιου θα γινει αναβαθμιση. :D :D :D

ΟΥΦ!

μου ειπε και κατι αλλο ομως που με ανησυχησε.. οτι κακως αγορασα απο τωρα το
modem γιατι μπορει να μην ειναι συμβατο..

εχω παρει ενα Zyxel 650H και οι περισσοτεροι εδω zyxel εχουν.. δε πιστευω να ειμαι τοσο γκαντεμης... :(

redlemon.gr
05-04-04, 14:26
ΥΟ! smartie!
δεν μας δίνεις και μας κανα τηλεφωνο να τους spamaρουμε μπάς και πάρουν μπροστά γιατί αρκετά μας έχουν γραμμένους!!!!

smartie
05-04-04, 21:21
Να τους spamaroume οχι αν θες να ρωτησεις τι γινεται με το κεντρο σου παρε στο 6115232

PReD
05-04-04, 21:27
Α μου φαίνεται είσται καινούργιοι σε αυτήν την διαδικάσια...

Λοιπον ο νόμος είναι ο εξής...

Ποτέ δεν παίρνουμε σε κάνενα τηλέφωνο το μόνο που καταφέρνουμαι είναι να χρεωθούμε....

Αν κάνουμε το λάθος να πάρουμε τηλέφωνο δεν πιστεύουμε οτιδήποτε και να μας πει ο κάθε καραγκιόζης που πήραμε όσο σοβαρός και γνωστικός κλπ κλπ και αν φαίνεται...

Το μόνο που κάνεται είναι η αίτηση ενδιαφέροντος για να πάρετε σειρά και... περιμέεεενετεεεεε...

Το ξεχνάτε και σε κανα τετράμηνο που θα έρθει θα σας φανεί και δώρο...

Άντε καλό βόλι...

Και όπως λέει και ο kadronarxis...

Γερά!

profitis
05-04-04, 22:32
Ακους εκει......3.500 αιτησεις εκρεμμουν...της πουτανας δηλαδη.....

PReD
05-04-04, 22:37
profitis αυτοί είναι οι λίγοι που ξύπνησαν και έκαναν αίτηση δήλωσης ενδιαφέροντος και δεν πίστεψαν αυτούς που τους ελεγαν τα ίδια κάθε μήνα οτι δηλαδή κάποια στιγμή θα βγει ο ΟΤΕ και θα πεί: Έχω θύρες όποιος θέλει ας έρθει να βάλει...

Φαντάσου πόσοι είναι αυτοί που απλώς περιμένουν...

snips
05-04-04, 22:54
Ρε παιδιά... παίρνω σήμερα τον τοπικό ΟΤΕ και τους λέω έχω κάνει μια αίτηση γισ DSL μέσω το oteshop.gr

και πάνω που πάω να τους ρωτήσω αν υπάρχει κάποι ετοιμοπαράδοτο modem (πήρα τα @@) μου λέει
"την γραμμή την δίνω σήμερα στην Θεσσαλονίκη" (Λήμνο είμαι), "οπότε αν είχατε modem θα είχατε από σήμερα DSL". και μένω.. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

΄τέλος παντων μου είπε ότι αύριο θα είναι ενεργοποιημένη.....

Την αίτηση την έκανα την προηγούμενη Κυριακή..Δηλαδή μεσολάβησαν 4 εργάσιμες από την Τρίτη που με πήραν για επιβεβαίωση...

profitis
05-04-04, 22:57
Ενοεις αυτους που ετοιμαζονται να κανουν αιτηση?Εγω ηταν να καταληξω vivodi αλλα τελικα κατεληξα στον πΟΤΕ(εβαλα με τον γειτονα και δεν ηθελε vivodi)

Παντως παλι καλα που εκανα αιτηση πριν 2 μηνες και ειναι καπου καλυτερα πλασαρισμενος στις λιστες αναμονης

@ ADSLgr.com All rights reserved.