PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

galotzas
11-10-18, 18:05
Η vodafone φέρνει την ανάπτυξη στη cyta! Το πακέτο που έδινε η cyta στα 20,50 για νέα σύνδεση με σταθερά και 300' κινητά + internet, πλέον το δίνει στα 23,95! Και χωρίς δυνατότητα cyta4u!
Και έρχονται καλύτερα :down:

Εγω ανανεωσα σημερα με 16.40 . Αυτο που λες ισχτει το γραφει και στο site αλλα εμεις που ειμαστε ηδη στην cyta ανανεωνουμε με 16.40

electroshock
11-10-18, 18:11
Έχετε ίντερνετ και τηλέφωνο (Θεσσαλονίκη); Δεν έχω από το πρωί.

MitsosDaBest13
11-10-18, 20:35
Η vodafone φέρνει την ανάπτυξη στη cyta! Το πακέτο που έδινε η cyta στα 20,50 για νέα σύνδεση με σταθερά και 300' κινητά + internet, πλέον το δίνει στα 23,95! Και χωρίς δυνατότητα cyta4u!
Και έρχονται καλύτερα :down:

Όντως, το site της Cyta ενημερώθηκε μετά από πολύ καιρό και ακριβυνε. Τελικά κάνει νέες συνδέσεις;

Ωραίο θα ήταν η Vodafone να κράταγε τη Cyta, σαν υπό-brand.

Atheros
11-10-18, 22:26
και το cyta4u έχει εξαφανιστεί από τη λίστα με τις υπηρεσίες! Λέτε να το καταργήσουν τελικά οι vodafoναίοι;;;https://www.google.gr/search?client=opera&q=cyta4u&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

dim_up
12-10-18, 10:08
Θα ηταν καλο πουλεν κ για την voda το cyta4u δεν νομιζω να το καταργησουν.
Εγω ειμαι προβληματισμένος για ανανεωση,θελω vdsl που θα ειναι διαθεσιμο απο την νεα χρονια.αν μεινω σε ανοιχτο συμβολαιο ισως μου κανουν καλυτερη τιμη τοτε αλλα αν δεσμευτω απο τωρα μαλλον στην αναβαθμιση θα μου δώσουν τιμη καταλογου..δε ξερω εικασίες

galotzas
12-10-18, 12:43
Ανοιχτο συμβολαιο ισως ανεβεις λιγο στον λογαριασμο 2-3 ευρω. Τουλαχιστον ετσι μου ειπαν εμενα πριν κανω ανανεωση. Επισης μην το δενεις και για το vdsl οτι θα ειναι διαθεσιμο 1Q2019 ας πουμε. Ολο εξω πεφτουν στα χρονοδιαγραματα

dim_up
12-10-18, 14:05
@galotzas ναι,δικιο εχεις απλα ξες, οταν βλεπεις να τοποθετουν τα νεα καφαο παιρνεις μια ελπιδα.οντως ειναι αγνωστη η ενεργοποιηση.

galotzas
12-10-18, 14:11
Ο λογος που ανανεωσα εγω ειναι οτι στην γειτονια μου εχει βαλει μπολικες καμπινες η vodafone οποτε εκει θα πηγαινα ετσι και αλλιως ειτε με adsl ειτε με vdsl. Ελπιζω βεβαια να μην συγχρονιζω με την vodafone στα 3 που συγχρονιζει ο απο κατω μου γιατι θα εχουμε λιγουρες... :)

dim_up
12-10-18, 14:23
Και εμενα το ιδιο εδω,η voda πηρε την περιοχη.ηταν για τελος τριμηνου του 18 να παραδωθει κ παραταθηκε για.το πρωτο τριμηνο του 19 .ελεγα να περιμενα να διαπραγματευτω κατευθειαν για vdsl αλλα μαλλον δεν με συμφερει να περιμενω

to Pontiki
12-10-18, 18:23
Εγω ανανεωσα σημερα με 16.40 . Αυτο που λες ισχτει το γραφει και στο site αλλα εμεις που ειμαστε ηδη στην cyta ανανεωνουμε με 16.40

Για ανανεώσεις συμβολαίων δίνουν ακόμη τις παλιές προσφορές cyta. Για νέες συνδέσεις όμως, μόνο τα νέα πακέτα!


Όντως, το site της Cyta ενημερώθηκε μετά από πολύ καιρό και ακριβυνε. Τελικά κάνει νέες συνδέσεις;

Ωραίο θα ήταν η Vodafone να κράταγε τη Cyta, σαν υπό-brand.

Κάνει νέες, αλλά μόνο στα νέα ακριβότερα προγράμματα, τα οποία δεν υποστηρίζουν cyta4u, ούτε cytavision!


και το cyta4u έχει εξαφανιστεί από τη λίστα με τις υπηρεσίες! Λέτε να το καταργήσουν τελικά οι vodafoναίοι;;;https://www.google.gr/search?client=opera&q=cyta4u&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Το cyta4u δεν υποστηρίζεται στα νέα "κόκκινα" πακέτα!

dimitri_ns
15-10-18, 13:44
Χαριτωμένα από cyta

Λόγω φορητότητας σε ΟΤΕ, πέφτει τηλεφώνημα

1. Προσπαθούν να με πείσουν ότι η οπτική ίνα δεν φτάνει μέσα στο σπίτι
2. Εγώ τους λέω για οπτική, αυτοί μου λένε για καμπίνα
3. Δεν γνώριζαν τι είναι η μή αναβαθμίσιμη καμπίνα
4.Ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται (και δεν χρεώνεται). Τι να τα κάνει η voda τα pirelli ?

ΥΓ Το cyta4u στους τελευταίους λογαριασμούς χρεώνεται (ενώ παλιά το χρεώνανε και το αφαιρούσανε.)

Αντε γειά..

MitsosDaBest13
15-10-18, 16:24
Χαριτωμένα από cyta

Λόγω φορητότητας σε ΟΤΕ, πέφτει τηλεφώνημα

1. Προσπαθούν να με πείσουν ότι η οπτική ίνα δεν φτάνει μέσα στο σπίτι
2. Εγώ τους λέω για οπτική, αυτοί μου λένε για καμπίνα
3. Δεν γνώριζαν τι είναι η μή αναβαθμίσιμη καμπίνα
4.Ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται (και δεν χρεώνεται). Τι να τα κάνει η voda τα pirelli ?

ΥΓ Το cyta4u στους τελευταίους λογαριασμούς χρεώνεται (ενώ παλιά το χρεώνανε και το αφαιρούσανε.)

Αντε γειά..

Εσύ έφυγες και γλίτωσες. Εγώ που έχω συμβόλαιο μέχρι τέλη Μαρτίου, να δω... :(

Η Vodafone πάντως, είναι απαράδεκτα ακριβή για τις υπηρεσίες που δίνει... Ούτε καν αξιόπιστη δεν είναι. Καλύτερα ΟΤΕ.

divinitygr
16-10-18, 14:15
4.Ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται (και δεν χρεώνεται). Τι να τα κάνει η voda τα pirelli ?

ΥΓ Το cyta4u στους τελευταίους λογαριασμούς χρεώνεται (ενώ παλιά το χρεώνανε και το αφαιρούσανε.)


Σ αυτα τα 2 με μπερδεψες.
Δε γυρναει το ρουτερακι πλεον οποιος φευγει η καταλαβα λαθος ?

Το app με χρεωση ειναι εκτος και αν ειναι μερος προσφορας.
Εγω πχ εκανα συμβολαιο 2 χρονων και μου το δωσαν δωρεαν, υπαρχει περιπτωση να μου το χρεωσουν ?
Ευκαιρια ψαχνω για να καταγγειλω τη συμβαση

dimitri_ns
16-10-18, 15:18
Σ αυτα τα 2 με μπερδεψες.
Δε γυρναει το ρουτερακι πλεον οποιος φευγει η καταλαβα λαθος ?

Το app με χρεωση ειναι εκτος και αν ειναι μερος προσφορας.
Εγω πχ εκανα συμβολαιο 2 χρονων και μου το δωσαν δωρεαν, υπαρχει περιπτωση να μου το χρεωσουν ?
Ευκαιρια ψαχνω για να καταγγειλω τη συμβαση

Ξεμπέρδεμα

1.Ναι δεν θα επιστρέψω το πιρέλλι
Για να είσαι όσο το δυνατόν καλλυμένος πάρτους τηλέφωνο

Προσωπικά δεν θα το ανακυκλώσω μέχρι να έρθει ο τελευταίος λογαριασμός (+1 μήνα περιθώριο)

2. Το cyta4u το χρεώνανε και μετά το αφαιρούσαν
Τους τελευταίους μήνες δεν το αφαιρούν
Φαίνεται στους λογαριασμούς (ηλεκτρονικούς ή όχι). Κοίτα το

divinitygr
16-10-18, 15:43
Οχι οκ, μου το χρεωνουν 0,81 και μετα το αφαιρουν.
Μηπως εληξε η συμβαση σου και υπεγραψες νεα που δε το δινουν δωρο ?

Οσο για το ρουτερ, σκασιλα εχω αν θα το κρατησω η οχι (zte zxv10 εχω, πιο μαπα δε παιζει να κυκλοφορει)
Ετσι κι αλλιως θα αναβαθμισω σε vdsl οταν ενεργοποιηθει στην περιοχη μου και θα μου ναι αχρηστο,
απλα δεν εχω καμια ορεξη να τρεχω σε καταστημα για να τους το γυρισω

dimitri_ns
16-10-18, 15:47
Οχι οκ, μου το χρεωνουν 0,81 και μετα το αφαιρουν.
Μηπως εληξε η συμβαση σου και υπεγραψες νεα που δε το δινουν δωρο ?

Οσο για το ρουτερ, σκασιλα εχω αν θα το κρατησω η οχι (zte zxv10 εχω, πιο μαπα δε παιζει να κυκλοφορει)
Ετσι κι αλλιως θα αναβαθμισω σε vdsl οταν ενεργοποιηθει στην περιοχη μου και θα μου ναι αχρηστο,
απλα δεν εχω καμια ορεξη να τρεχω σε καταστημα για να τους το γυρισω

Η σύμβαση έληξε από τον Απρίλιο, άρχισαν να το χρεώνουν από Αύγουστο
Νεα σύμβαση δεν έκανα, θάφευγα για ΟΤΕ λόγω FTTH

Θα πήγαινα σε κατάστημα αν μου χρεώνανε την σαβούρα.

divinitygr
16-10-18, 15:56
Καλα, δε το συζητω. Αναγκαστικα θα παω αν παιζει τετοιο σεναριο

Οσο για το app, μαλλον εμπλεξαν τα μπουτια τους με την αλλαγη ιδιοκτησιας και καθυστερησαν τη χρεωση

to Pontiki
16-10-18, 23:09
Σε πολλά πακέτα των τελευταίων χρόνων, το cyta4u ήταν δωρεάν για δυο χρόνια. Με τη λήξη του συμβολαίου, χρεώνεται €1/μήνα.

Όσο για τα ρουτερ και τα stb του cytavision, πλέον δεν χρεώνονται αν δεν επιστραφούν!

Godian
17-10-18, 17:09
Χαριτωμένα από cyta

Λόγω φορητότητας σε ΟΤΕ, πέφτει τηλεφώνημα

1. Προσπαθούν να με πείσουν ότι η οπτική ίνα δεν φτάνει μέσα στο σπίτι
2. Εγώ τους λέω για οπτική, αυτοί μου λένε για καμπίνα
3. Δεν γνώριζαν τι είναι η μή αναβαθμίσιμη καμπίνα
4.Ο εξοπλισμός δεν επιστρέφεται (και δεν χρεώνεται). Τι να τα κάνει η voda τα pirelli ?

ΥΓ Το cyta4u στους τελευταίους λογαριασμούς χρεώνεται (ενώ παλιά το χρεώνανε και το αφαιρούσανε.)

Αντε γειά..

Και εγώ πάω σε οτε. Μετά το καλοκαίρι έχω τραγικά ping

MitsosDaBest13
17-10-18, 18:31
Και εγώ πάω σε οτε. Μετά το καλοκαίρι έχω τραγικά ping

Έχεις πρόβλημα στον HyperHosting; Σε όποια Cyta έχω δοκιμάσει Speedtest, ο HyperHosting έχει πολύ υψηλό Ping...

Godian
17-10-18, 20:19
Έχεις πρόβλημα στον HyperHosting; Σε όποια Cyta έχω δοκιμάσει Speedtest, ο HyperHosting έχει πολύ υψηλό Ping...

Εγω battlefield παιζω πολυ στο ps4 και παρακολουθω τα ping . επεσε και η ταχυτητα μου τελευταια. να δουμε στον οτε πως θα ειναι. ολοι στη γειτονια μου cyta εχουν

Rogn
21-10-18, 18:54
Εγώ παιδιά όσα χρόνια είμαι στη Cyta με το ping δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Μάλιστα μπορώ να πω οτι με Fast path ήταν εκπληκτικά καλό. Σε γερμανικούς/ολλανδικούς σερβερς όποτε έμπαινα να παίξω κάνα call of duty είχα σταθερά κάτω από 60 και σε Αμερικάνικους σερβερς που παίζω Lord of the Rings είμαι γενικά κάτω του 140.

Από speedtest πάντως οι ελληνικοί σερβερς του Greek stream networks πάντα μου βγάζουν αισχρό ping. Ο σερβερ στη Λάρισα μου δίνει 71ms σε interleaved.

galotzas
21-10-18, 19:58
71 ειναι πολλα... Εγω με interlleaved εχω 19-21 σε grnet και ote. Δοκιμασε λιγο να παιξεις και με τους dns. Της cyta εχουν θεματα

Rogn
21-10-18, 20:17
Με ΟΤΕ και Grnet και εγώ 17 έχω. :P

Μόνο στον συγκεκριμένο σέρβερ βγαίνει έτσι το ping. Εγκυκλοπαιδικά το ανέφερα.

galotzas
21-10-18, 21:05
Α ενταξει τοτε.

Just_Nikos
22-10-18, 20:59
Για καποιο λογο κατεβαζω απο geforce.com me 46kb/s.
Τι εγινε παλι?

galotzas
22-10-18, 21:34
Εδω ειμαστε καλα για την ωρα :-) Παντως ειναι λιγο γενικο αυτο που λες νομιζω. Δοκιμασε και σε αλλο site η δες μηπως κατεβαζει καποιος αλλος στο δικτυο κατι αλλο. Α και windows update ρουφανε αβερτα.

MitsosDaBest13
22-10-18, 21:38
Για καποιο λογο κατεβαζω απο geforce.com me 46kb/s.
Τι εγινε παλι?

Εγώ τις τελευταίες μέρες έχω πρόβλημα με το speedtest. Από το PC χρειάζεται ακόμα και 4(!) φορές να το πατήσω για να ξεκινήσει και από την εφαρμογή στο κινητό 2-3. Μόνο στη Cyta το κάνει αυτό... Πάει να ξεκινήσει το τεστ και σταματάει απότομα. :blink:

Just_Nikos
22-10-18, 22:33
Εδω ειμαστε καλα για την ωρα :-) Παντως ειναι λιγο γενικο αυτο που λες νομιζω. Δοκιμασε και σε αλλο site η δες μηπως κατεβαζει καποιος αλλος στο δικτυο κατι αλλο. Α και windows update ρουφανε αβερτα.

Eγω παρατηρησα οτι αρχισα να σερνομαι, στα περισσοτερα sites. Στο speedtest.net εχω:
Download 3.03 Mbps
Upload 0.60 Mbps

Manolis_karas
22-10-18, 22:34
Χθες κατέβαζα ένα update, πήγε από 42kb/s έως 2675kb/s για πρώτη φορά και την περισσότερη ώρα ήταν πάνω από 2000kb/s. Σε 24ρα γραμμή. Δεν είχα δει ποτέ σε κατεβάσματα να πηγαίνει πάνω από 1400kb/s.

eg29
22-10-18, 22:49
Mια απο τα ίδια κ γω με το φίλο από τη θεσνικη σήμερα.

galotzas
22-10-18, 23:12
Εχω ακουσει οτι η vodafone (που καποιοι απο εμας θα ανηκουμε συντομα) ΔΕΝ επιτρεπει το modem σε bridge mode. Ξερει κανεις αν ισχύει?

dimangelid
23-10-18, 06:56
Εχω ακουσει οτι η vodafone (που καποιοι απο εμας θα ανηκουμε συντομα) ΔΕΝ επιτρεπει το modem σε bridge mode. Ξερει κανεις αν ισχύει?

Στα modem/router της, ισχύει, είναι κλειδωμένα. Και αν σου δώσει και VoIP τηλεφωνία την έβαψες γιατί δεν δίνει τους κωδικούς και τις ρυθμίσεις και αν βάλεις δικό σου εξοπλισμό, θα έχεις ίντερνετ αλλά όχι τηλέφωνο.

Για το τελευταίο της VDSL modem/router έχει διαρρεύσει ο κωδικός root και μπορεί να μπει σε bridge. Δες για περισσότερα στο forum της Vodafone.

Φυσικά τίποτα δεν τους σταματάει στο επόμενο απομακρυσμένο update να τον αλλάξουν ;)

galotzas
23-10-18, 09:22
Και στην cyta κλειδωμενα ειναι ομως τους παιρνεις ενα τηλεφωνο και το κανουν αυτοι. Ελπιζω εμεις που θα ενσωματωθουμε με τον παλιο εξοπλισμο να μην εχουμε προβλημα.... Δυσκολο βεβαια γιατι αν ειναι η πολιτικη τους τετοια πρεπει να ισχυει για ολους.

Godian
23-10-18, 12:45
71 ειναι πολλα... Εγω με interlleaved εχω 19-21 σε grnet και ote. Δοκιμασε λιγο να παιξεις και με τους dns. Της cyta εχουν θεματα

Δεν έχουν σχέσει οι dns με τα pings φίλε μου

galotzas
23-10-18, 13:13
Ναι σωστος ο φιλος !!. Με αλλαγη dns εχεις καλυτερο αποτελεσμα στο browsnig και οχι στο game

sakisvele
26-10-18, 10:37
Για πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό του μήνα επειδή δεν μου έχει σταλεί σε mail όπως αρχικά επιθυμώ που το μαθαίνω;

nnn
26-10-18, 10:45
Για πληροφορίες σχετικά με το λογαριασμό του μήνα επειδή δεν μου έχει σταλεί σε mail όπως αρχικά επιθυμώ που το μαθαίνω;

Θα συνδεθείς στο my cyta.

sakisvele
26-10-18, 11:39
Εκεί μπαίνω αλλά δεν εμφανίζει τίποτα.
.
Από 20 του μήνα άλλες φορές κανονικά τον έστελναν μέιλ αλλά τώρα τίποτα

Godian
27-10-18, 19:58
Παιδιά δίπλα στο καφαο στη γειτονιά μου που παίρνω ίντερνετ έβαλαν καμπίνα vdsl που γράφει πάνω wind. Ξέρει κανείς αν είναι μόνο της wind η απλά το έβαλε η Wind και μπορούν να παίρνουν όλοι;; 198289

paanos
28-10-18, 10:34
Μπορούν να πάρουν όλοι.

Manolis_karas
28-10-18, 18:56
Χθες και σήμερα προσπαθώ να ανοίξω το Ελληνικό site της cyta και δεν μπορώ.

dimitri_ns
28-10-18, 19:01
Χθες και σήμερα προσπαθώ να ανοίξω το Ελληνικό site της cyta και δεν μπορώ.

To άνοιξα το πρωί να δω αν χρωστάω. Ανοιξε

Godian
30-10-18, 12:08
Μια απορία παιδιά έχω. Είμαι σε δίλημμα. Είμαι στη cyta 3 χρόνια μετά το καλοκαίρι η ταχύτητα μου από 11200 έπεσε στα 10200 έχω 17.5 θόρυβο γραμμής και 8 noise margin

Τα ping μου άλλαξαν από τη μια μέρα στήν άλλη το καλοκαίρι. Λέτε αν πάω οτε θα είναι καλύτερα;;

heavysmok
30-10-18, 12:16
Μια απορία παιδιά έχω. Είμαι σε δίλημμα. Είμαι στη cyta 3 χρόνια μετά το καλοκαίρι η ταχύτητα μου από 11200 έπεσε στα 10200 έχω 17.5 θόρυβο γραμμής και 8 noise margin

Τα ping μου άλλαξαν από της μια μέρα στήν άλλη του καλοκαίρι. Λέτε αν πάω οτε θα είναι καλύτερα;;

Καλημέρα. Ναι τα ping θα είναι καλύτερα, έχει ένα χρόνο που έκανα και εγώ την αλλαγή από cyta σε cosmote. Αν θέλεις μπορούμε να κάνουμε κάποια test με servers και να δεις αν σε καλύπτει.

Godian
30-10-18, 12:39
Καλημέρα. Ναι τα ping θα είναι καλύτερα, έχει ένα χρόνο που έκανα και εγώ την αλλαγή από cyta σε cosmote. Αν θέλεις μπορούμε να κάνουμε κάποια test με servers και να δεις αν σε καλύπτει.

Ναι φίλε μου αν μου πεις τι πρέπει να κάνω ευχαρίστως να το κάνω κατά της 4 θα είμαι σπίτι γιατί αυτή τη στιγμή είμαι στη δουλειά. Σε ευχαριστώ πάντως

Rogn
30-10-18, 15:04
Μια απορία παιδιά έχω. Είμαι σε δίλημμα. Είμαι στη cyta 3 χρόνια μετά το καλοκαίρι η ταχύτητα μου από 11200 έπεσε στα 10200 έχω 17.5 θόρυβο γραμμής και 8 noise margin

Τα ping μου άλλαξαν από τη μια μέρα στήν άλλη το καλοκαίρι. Λέτε αν πάω οτε θα είναι καλύτερα;;

Εκτός αν πάρεις από καμπίνα τότε δεν νομίζω να αλλάξει και πολύ το download. Το ping πόσο πολύ σου άλλαξε? Ήμουνα 5 χρόνια με fast path στην Cyta και οι διακυμάνσεις ήταν πολύ μικρές και κυρίως με σέρβερς του εξωτερικού.

Ο ΟΤΕ γενικά φημίζεται για το καλό latency. Βέβαια έχω να πω οτι έχω κάνει σύγκριση και με φίλο που παίρνει Vdsl από καμπίνα ΟΤΕ και έχω κάνει και τεστ με το Vdsl στην δουλειά που είναι από Α/Κ και δεν υπάρχουν διαφορές μεγάλες.

Συγκεκριμένα ο φίλος από καμπίνα έχει ακριβώς ~1.5 - 2ms απόκλιση από εμένα και παίρνουνε και οι 2 από καμπίνα με Interleaved.

Στην δουλειά Vdsl από Α/Κ και Interleaved έχουμε ~13ms διαφορά σε Αθηναικά speedtest σε σχέση με την καμπίνα.

Αν είσαι από Α/Κ είτε έχεις Adsl είτε Vdsl το ping δεν πρέπει να έχει σχεδόν καθόλου διαφορές. Εκτός μόνο αν είσαι πολύ μακρυά από το Α/Κ και αυξηθεί για κάνα 2ms.

MitsosDaBest13
30-10-18, 16:43
Μου ήρθε τώρα μήνυμα από τη Cyta, στο κινητό που έχω δηλωμένο για επικοινωνία:


ANHKOYME ΣTHN OIKOΓENEIA THΣ VODAFONE KAI ENAΣ ΣYNAPΠAΣTIKOΣ KOΣMOΣ MAΣ ΠEPIMENEI! AΞEΠEPAΣTEΣ TAXYTHTEΣ ΔIKTYΩN 4G KINHTHΣ & FIBER ΣTAΘEPHΣ, ΠΛOYΣIO THΛEOΠTIKO ΘEAMA ΣTO NEO VODAFONE TV , EIΔIKEΣ ΠPOΣΦOPEΣ KAI ΠOΛΛA ΠPONOMIA AΠO TO VODAFONE THANK YOU ! MEINETE ΣYNTONIΣMENOI ΣTO CYTA.GR

Godian
30-10-18, 16:53
198344

Αυτά είναι τα στοιχεία του ρουτερ μου
Δε παίρνω από καμπίνα παίρνω από αστικό κέντρο που είναι αρκετά μακριά. Η καμπίνα που βάλανε δεν έβαλαν οπτική ίνα ακόμη.
Υπάρχει περίπτωση αν πάω οτε να με δώσει από τη καινούργια καμπίνα όταν γίνει η ενεργοποίηση;; θα την ακυρώσουν τελείως τη παλιά;; η αν ισχύει και για cyta αυτό

Rogn
30-10-18, 17:34
198344

Αυτά είναι τα στοιχεία του ρουτερ μου
Δε παίρνω από καμπίνα παίρνω από αστικό κέντρο που είναι αρκετά μακριά. Η καμπίνα που βάλανε δεν έβαλαν οπτική ίνα ακόμη.
Υπάρχει περίπτωση αν πάω οτε να με δώσει από τη καινούργια καμπίνα όταν γίνει η ενεργοποίηση;; θα την ακυρώσουν τελείως τη παλιά;; η αν ισχύει και για cyta αυτό

Όταν ενεργοποιηθεί η καμπίνα ο ΟΤΕ σίγουρα θα δώσει αφού είναι δικιά του. Δυστυχώς δεν ξέρω με τι κριτήρια δίνει η Cyta Vdsl από καμπίνα ΟΤΕ. Εγώ φερειπείν πρόσφατα ενεργοποιήθηκα από καμπίνα του ΟΤΕ ενώ είμαι Cyta. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να τους ρωτήσεις εσύ ίδιος όπως έκανα και εγώ(εδώ μου λέγανε οτι η Cyta δεν δίνει από καμπίνα και όντως σε μερικούς δεν δίνει). Σε εμένα έδωσε.

Κάνε ένα ping με hetzner.de από το cmd και ένα ping με ntua.gr.

Εγώ πριν μπω σε Vdsl είχα 46-48ms με hetzner.de και 7-9ms μe ntua.gr

@ ADSLgr.com All rights reserved.