PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118

MitsosDaBest13
10-06-19, 11:41
Ευχαριστώ για τίς "οδηγίες προς ναυτιλλομένους" , αλλά όλα αυτά τά δοκίμασα (συμπεριλαμβανόμενου και του live chat)
Η επικοινωνία μαζί τους είναι προβληματική. Δέν είναι ποιοτική.

Μόλις τώρα έλαβα ένα email το οποίο με πληροφορεί ότι η ενεργοποίηση θα "λάβει χώρα" στις 7/6 !!!
Καφενείο η voda ή μήπως είμαι υπερβολικός ;
204362

Καφενείο είναι. Χειρότερο κι από της WIND. Θα το δεις σταδιακά. Εγώ περίμενα 50 μέρες για φορητότητα από Cyta σε Vodafone, λόγω συστημικου προβλήματος...

Τουλάχιστον εσύ έχεις πολύ καλή τιμή.

lak100
10-06-19, 12:28
δεχθηκα προσφορα στα 15,89 (μαζι με εκπτωση e-bill και πιστωτικης) απεριοριστα αστικα/υπεραστικα 24αρι adsl και 360 προς κινητα και διεθνεις κλησεις ενεργοποιουμαι 1/7 ξερετε αν πρεπει να αλλαξω το username της συνδεσης? στη γραμμη εχω δικο μου ρουτερ καθως την εχω μονο για ιντερνετ

GregoirX23
10-06-19, 12:33
δεχθηκα προσφορα στα 15,89 (μαζι με εκπτωση e-bill και πιστωτικης) απεριοριστα αστικα/υπεραστικα 24αρι adsl και 360 προς κινητα και διεθνεις κλησεις ενεργοποιουμαι 1/7 ξερετε αν πρεπει να αλλαξω το username της συνδεσης? στη γραμμη εχω δικο μου ρουτερ καθως την εχω μονο για ιντερνετ

Στην vodafone δεν παίζει ρόλο το username/pass..ότι κ να βάλεις θα παίξει..

lak100
10-06-19, 12:50
Στην vodafone δεν παίζει ρόλο το username/pass..ότι κ να βάλεις θα παίξει.. ωραια εχω ηδη μητρωο στην vodafone γινεται να μπει και αυτο το σταθερο κατω απο το ιδιο μητρωο ωστε να το βλεπω στο my account?

GregoirX23
10-06-19, 12:53
ωραια εχω ηδη μητρωο στην vodafone γινεται να μπει και αυτο το σταθερο κατω απο το ιδιο μητρωο ωστε να το βλεπω στο my account?

Αν είναι στα ίδια στοιχεία πελάτη πιθανότατα ναι..
Αν δεν γίνει από μόνο του πάντως ζήτα το..μήπως υπάρξει κανα λάθος στα στοιχεία..η μήπως αλλάζει τπτ ανάμεσα στις 2 καρτέλες..

lak100
10-06-19, 14:04
Αν είναι στα ίδια στοιχεία πελάτη πιθανότατα ναι..
Αν δεν γίνει από μόνο του πάντως ζήτα το..μήπως υπάρξει κανα λάθος στα στοιχεία..η μήπως αλλάζει τπτ ανάμεσα στις 2 καρτέλες..

ειναι στο δικο μου ΑΦΜ και θα το ζητησω σιγουρα γιατι θελω συνδιαστικη εκπτωση κινητου και σταθερου. σημερα μου εγινε και προσφορα για το κινητο cyta να παει vodafone 14,58 1000 λεπτα προς ολους 500 προς vodafone και 200mb ιντερνετ για την μανα μου ειναι μια χαρα

geopro64
10-06-19, 14:09
Και “εγένετο φως”
Ενεργοποιήθηκε η τηλεφωνία. Πάντα χωρίς ειδοποίηση.
Στο interface του μόντεμ το phone 1 , phone 2 είναι registered χωρίς όμως να αναγράφονται οι τηλεφωνικοί αριθμοί.
Καλή συνέχεια στα μέλη της cyta

lak100
10-06-19, 16:24
παιζει να παρουμε καινουριο ρουτερ απο vodafone? η κραταμε της cyta?

dimangelid
10-06-19, 16:38
παιζει να παρουμε καινουριο ρουτερ απο vodafone? η κραταμε της cyta?

Άμα έχεις ZTE ή Thomson, χίλιες φορές να το κρατήσεις παρά να πάρεις το προβληματικό h300s

lak100
10-06-19, 17:48
παιδια τωρα μου λενε οτι ανανεωσα με προγραμμα cyta και οχι vdafone ξερετε πως θα παρω προσφορα για να παω σε προγραμμα vodafone

paanos
10-06-19, 21:21
ειναι στο δικο μου ΑΦΜ και θα το ζητησω σιγουρα γιατι θελω συνδιαστικη εκπτωση κινητου και σταθερου. σημερα μου εγινε και προσφορα για το κινητο cyta να παει vodafone 14,58 1000 λεπτα προς ολους 500 προς vodafone και 200mb ιντερνετ για την μανα μου ειναι μια χαραφόσον έχεις ίδιο ΑΦΜ τότε με τα στοιχεία της κινητής θα έχεις αυτόματα και επιλογή για να μπεις στην σταθερή. Τα μητρώα συνδρομητή είναι διαφορετικά.

lak100
10-06-19, 21:24
τελικα με ενημερωσε αλλος υπαλληλος οτι η ανανεωση θα ειναι με προγραμμα vodafone αλλα ρε παιδια πολυ μπαχαλο το πραγμα φαινεται οτι η μεταβαση γινεται λιγο αναρχα

paanos
10-06-19, 21:25
παιδια τωρα μου λενε οτι ανανεωσα με προγραμμα cyta και οχι vdafone ξερετε πως θα παρω προσφορα για να παω σε προγραμμα vodafone

Κάλεσε την Vodafone στο 2130013844 (το νούμερο ισχύει μέχρι τέλη Ιουλίου) ή στο 6944403830.

- - - Updated - - -


τελικα με ενημερωσε αλλος υπαλληλος οτι η ανανεωση θα ειναι με προγραμμα vodafone αλλα ρε παιδια πολυ μπαχαλο το πραγμα φαινεται οτι η μεταβαση γινεται λιγο αναρχα

Δεν σε προλαβαίνω :p Θα μάθεις σε λίγες μέρες, το πιθανότερο όμως είναι ότι ανανέωσες στην Vodafone.

GregoirX23
10-06-19, 22:58
φόσον έχεις ίδιο ΑΦΜ τότε με τα στοιχεία της κινητής θα έχεις αυτόματα και επιλογή για να μπεις στην σταθερή. Τα μητρώα συνδρομητή είναι διαφορετικά.

Για ποια μητρώα λες ότι είναι διαφορετικά; Σταθερής με κινητής; Αν ναι λογικό..άλλο login έχει για κινητή κ άλλο για σταθερή στο myaccount..
Αν τα μητρώα αφορούν π.χ σταθερή η κινητή γραμμή και τα 2 όμως..όχι 1 κινητή κ 1 σταθερή..τότε μπορούν να μπουν στο ίδιο account στο myaccount..

paanos
10-06-19, 23:04
Στην κινητή ένα μητρώο συνδρομητή (1 μητρώο για κάθε ΑΦΜ) μπορεί να έχει πολλές συνδέσεις.
Στην σταθερή, ένα μητρώο συνδρομητή αντιστοιχεί σε ένα σταθερό (Το μητρώο είναι ο παλιός κωδικός πληρωμής).Αν αυτά τα σταθερά είναι στο ίδιο ΑΦΜ, τότε εμφανίζονται στο ίδιο MyHome Account.
Η σύνδεση κινητής και σταθερής στο Vodafone.gr γίνεται όταν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχει ένα μητρώο κινητής και τουλάχιστον ένα σταθερό.

GregoirX23
10-06-19, 23:09
Στην κινητή ένα μητρώο συνδρομητή (1 μητρώο για κάθε ΑΦΜ) μπορεί να έχει πολλές συνδέσεις.
Στην σταθερή, ένα μητρώο συνδρομητή αντιστοιχεί σε ένα σταθερό (Το μητρώο είναι ο παλιός κωδικός πληρωμής).Αν αυτά τα σταθερά είναι στο ίδιο ΑΦΜ, τότε εμφανίζονται στο ίδιο MyHome Account.
Η σύνδεση κινητής και σταθερής στο Vodafone.gr γίνεται όταν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχει ένα μητρώο κινητής και τουλάχιστον ένα σταθερό.

I see..;)

lak100
11-06-19, 10:46
Φαίνεται ότι τρέχει η Vodafone να καθαρίσει τα συμβόλαια cyta κάνοντας καλές προσφορές. Εφόσον από 1/7 θα είμαι σε πρόγραμμα Vodafone θα καλώ στο support της Vodafone και όχι στο 13877 σωστά;

paanos
11-06-19, 10:48
Σωστά. Ο αριθμός εξυπηρέτησης για βλάβες είναι το 13840 (δωρεάν από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό) και εξυπηρέτησης πελατών το 13830. Με αστική χρέωση μπορείς να πάρεις στο 2130013844, όμως ο αριθμός καταργείται στα τέλη Ιουλίου.

lak100
11-06-19, 14:25
Σωστά. Ο αριθμός εξυπηρέτησης για βλάβες είναι το 13840 (δωρεάν από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό) και εξυπηρέτησης πελατών το 13830. Με αστική χρέωση μπορείς να πάρεις στο 2130013844, όμως ο αριθμός καταργείται στα τέλη Ιουλίου. θελω να συνδιασω αυτο το σταθερο για να εχω εκπτωση στο κινητο το εχει κανει καποιος αλλος που ηρθε απο cyta? και γιατι αργει τοσο η αλλαγη?

paanos
11-06-19, 16:50
θελω να συνδιασω αυτο το σταθερο για να εχω εκπτωση στο κινητο το εχει κανει καποιος αλλος που ηρθε απο cyta? και γιατι αργει τοσο η αλλαγη?

Βέβαια και γίνεται ο συνδυασμός αυτόματα αφού είναι στο ίδιο ΑΦΜ. Θα έχεις σίγουρα έκπτωση στο σταθερό σου και μια μικρή έκπτωση στο κινητό (με επιφύλαξη, γιατι το πάγιο του κινητού είναι πολύ μικρό για έκπτωση).
Η αλλαγή αργεί γιατί είναι φορητότητα, όχι εσωτερική αλλαγή. Σε αυτό ναι μεν εμπλέκεται μόνο η Vodafone ως εταιρία, αλλά ο ΟΤΕ πρέπει να κάνει την αλλαγή όπως σε όλες τις εταιρίες

lak100
19-06-19, 15:21
Παιδια στις 10/6 δεχθηκια μια προσφορα για το κινητο της μητερας μου (ηταν στο cyta 1500) απο εξωτερικο συνεργατη της vodafone δεχθηκα και συμφωνησαμε να ερθει ο κουριερ στις 13/6 για να υπογραψω.Στις 13/6 δεχομαι μια κληση απο καποια εταιρια κουριερ που μου λεει οτι θα καθυστερησουν τα χαρτια και οτι θα ερχοταν σημερα 19/6 με ΕΛΤΑ Κουριερ. Στις 17/6 του Αγιου Πνευματος με καλουν απο το κουριερ και με ρωτουν αν υπεγραψα τα χαρτια τους λεω οτι μου ειχαν πει για τεταρτη ωραια λεει θελετε να σας τα στειλουμε με ACS η ΕΛΤΑ λεω ACS συμφωνουμε ξανα για σημερα. Σημερα μου λενε οτι τα χαρτια γυρισανε πισω δεν φταιω εγω και περιμενουν λεει την voda να τους τα στειλει ξανα κοινως ενα μπαχαλο οταν τους ρωτησα ποια κουριερ ειναι δεν μου ειπαν. Με καλουν μονιμα απο κινητο και οταν ρωταω πραγματα απαντουν μονιμα θα σας καλεσουμε εμεις. ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

GregoirX23
19-06-19, 21:23
Παιδια στις 10/6 δεχθηκια μια προσφορα για το κινητο της μητερας μου (ηταν στο cyta 1500) απο εξωτερικο συνεργατη της vodafone δεχθηκα και συμφωνησαμε να ερθει ο κουριερ στις 13/6 για να υπογραψω.Στις 13/6 δεχομαι μια κληση απο καποια εταιρια κουριερ που μου λεει οτι θα καθυστερησουν τα χαρτια και οτι θα ερχοταν σημερα 19/6 με ΕΛΤΑ Κουριερ. Στις 17/6 του Αγιου Πνευματος με καλουν απο το κουριερ και με ρωτουν αν υπεγραψα τα χαρτια τους λεω οτι μου ειχαν πει για τεταρτη ωραια λεει θελετε να σας τα στειλουμε με ACS η ΕΛΤΑ λεω ACS συμφωνουμε ξανα για σημερα. Σημερα μου λενε οτι τα χαρτια γυρισανε πισω δεν φταιω εγω και περιμενουν λεει την voda να τους τα στειλει ξανα κοινως ενα μπαχαλο οταν τους ρωτησα ποια κουριερ ειναι δεν μου ειπαν. Με καλουν μονιμα απο κινητο και οταν ρωταω πραγματα απαντουν μονιμα θα σας καλεσουμε εμεις. ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?

Αριθμό αποστολής ζήτησες (αν τον ξέρουν φυσικά) μπας κ βρεις άκρη για την πορεία;
Τέλος δοκίμασε αν ξέρεις ποια εταιρεία είναι να τους γράψεις το ιστορικό εγγράφως με mail να δεις τι θα σου απαντήσουν..

lak100
19-06-19, 22:47
Αριθμό αποστολής ζήτησες (αν τον ξέρουν φυσικά) μπας κ βρεις άκρη για την πορεία;
Τέλος δοκίμασε αν ξέρεις ποια εταιρεία είναι να τους γράψεις το ιστορικό εγγράφως με mail να δεις τι θα σου απαντήσουν.. δεν λενε ποια εταιρεια ειναι ζητησα απο την πρωτη στιγμη αριθμο και λενε οτι θα με παρουν και δεν παιρνουν ποτε

GregoirX23
19-06-19, 23:33
δεν λενε ποια εταιρεια ειναι ζητησα απο την πρωτη στιγμη αριθμο και λενε οτι θα με παρουν και δεν παιρνουν ποτε

Πως είσαι σίγουρος τότε για το ποιοι είναι; :hmm:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου δίνουν στοιχεία..
Έρευνα στο google με τους αριθμούς που σε παίρνουν έκανες;
Καλό είναι να μη δίνουμε προσωπικά στοιχεία τόσο εύκολα..
Τέλος αν δεν βρεις άκρη μαζί τους..το μόνο που μένει να επικοινωνήσεις με τη βόντα να δεις αν όντως συνεργάζονται..και αν μπορούν να σου πουν μόνο με τον αριθμό που σε κάλεσαν..τώρα για τη προσφορά που σου λένε..ίσως να ισχύει μόνο μέσω αυτών που σε κάλεσαν..

lak100
19-06-19, 23:47
Πως είσαι σίγουρος τότε για το ποιοι είναι; :hmm:
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν σου δίνουν στοιχεία..
Έρευνα στο google με τους αριθμούς που σε παίρνουν έκανες;
Καλό είναι να μη δίνουμε προσωπικά στοιχεία τόσο εύκολα..
Τέλος αν δεν βρεις άκρη μαζί τους..το μόνο που μένει να επικοινωνήσεις με τη βόντα να δεις αν όντως συνεργάζονται..και αν μπορούν να σου πουν μόνο με τον αριθμό που σε κάλεσαν..τώρα για τη προσφορά που σου λένε..ίσως να ισχύει μόνο μέσω αυτών που σε κάλεσαν.. εκανα υπαρχει μια αναφορα που λεει οτι ειναι λαμογια και απ οτι καταλαβα τους ανεφερε ως εισπρακτικη. Αυτοι με πηραν και ξερανε τα στοιχεια μου αφου τα ειχαν απο τον εξωτερικο συνεργατη της voda. Με πηραν αυτοι λεγωντας οτι εχουν μια αποστολη για μενα και οτι θα καθυστερουσε λιγο. Δεν μπορω να καλεσω ουτε τον συνεργατη που μου εκανε την προσφορα γιατι δεν καλειται το νουμερο

GregoirX23
20-06-19, 00:02
εκανα υπαρχει μια αναφορα που λεει οτι ειναι λαμογια και απ οτι καταλαβα τους ανεφερε ως εισπρακτικη. Αυτοι με πηραν και ξερανε τα στοιχεια μου αφου τα ειχαν απο τον εξωτερικο συνεργατη της voda. Με πηραν αυτοι λεγωντας οτι εχουν μια αποστολη για μενα και οτι θα καθυστερουσε λιγο. Δεν μπορω να καλεσω ουτε τον συνεργατη που μου εκανε την προσφορα γιατι δεν καλειται το νουμερο

Τι να σου πω..πολύ περίεργο..
Αν συνεχίζουν να στο παίζουν τρελλίτσα μην ασχολείσαι μαζί τους..
Συνήθως νούμερα που δεν καλούνται όπως είπες νομίζω παραπέμπουν σε εισπρακτική..
Μήπως θέλουν να σου στείλουν τπτ άλλο και να βεβαιωθούν πότε είσαι σπίτι ίσως για να το πάρεις σίγουρα;
Προσοχή στην επικοινωνία μαζί τους..και εν ανάγκη αν σε ξαναπάρουν δήλωσε τους ότι τους καταγράφεις για τους λόγους που λες..αν αρνηθούν την καταγραφή μην το κάνεις, ζήτησε στοιχεία της εταιρείας και τον αρμόδιο που διαχειρίζεται το θέμα σου..Η αν μπορείς να πας εσύ εκεί να δεις τι αφορά, αν δεν σου δίνουν και θέλουν να χάσουν υποψήφιο πελάτη..αν ξαναλέω παίρνουν για προσφορά και όχι για τπτ άλλο..όλα να τα περιμένεις..απλά ρίχτους άκυρο..κ μην ασχολείσαι μαζί τους..
Τέλος ξαναλέω να δοκιμάσεις στη βόντα να δεις αν γνωρίζουν το νούμερο και αν ανήκει σε συνεργάτη τους που διαφημίζει πακέτα..
Η αν στο στέλνουν ντε και καλά με κούριερ μην το παραλάβεις ώστε να σου αφήσουν χαρτάκι η sms με τον αρ.αποστολής και να πας στο αρμόδιο κατάστημα της εταιρείας κούριερ να δεις στο περίπου τι αφορά πριν το παραλάβεις..φυσικά δεν θα μπορέσεις να δεις μέσα στο φάκελο..εξωτερικά μόνο..

manospcistas
20-06-19, 14:41
Κρήτη έχουμε θεματάκι εδώ και καμιά ώρα. Φοβερό packet loss προς οπουδήποτε, πέφτουν οι συνδέσεις, ταχύτητα ούτε 1Mbps αλλά συγχρονισμός ΟΚ. Κανάς άλλος;

lak100
20-06-19, 15:35
Τι να σου πω..πολύ περίεργο..
Αν συνεχίζουν να στο παίζουν τρελλίτσα μην ασχολείσαι μαζί τους..
Συνήθως νούμερα που δεν καλούνται όπως είπες νομίζω παραπέμπουν σε εισπρακτική..
Μήπως θέλουν να σου στείλουν τπτ άλλο και να βεβαιωθούν πότε είσαι σπίτι ίσως για να το πάρεις σίγουρα;
Προσοχή στην επικοινωνία μαζί τους..και εν ανάγκη αν σε ξαναπάρουν δήλωσε τους ότι τους καταγράφεις για τους λόγους που λες..αν αρνηθούν την καταγραφή μην το κάνεις, ζήτησε στοιχεία της εταιρείας και τον αρμόδιο που διαχειρίζεται το θέμα σου..Η αν μπορείς να πας εσύ εκεί να δεις τι αφορά, αν δεν σου δίνουν και θέλουν να χάσουν υποψήφιο πελάτη..αν ξαναλέω παίρνουν για προσφορά και όχι για τπτ άλλο..όλα να τα περιμένεις..απλά ρίχτους άκυρο..κ μην ασχολείσαι μαζί τους..
Τέλος ξαναλέω να δοκιμάσεις στη βόντα να δεις αν γνωρίζουν το νούμερο και αν ανήκει σε συνεργάτη τους που διαφημίζει πακέτα..
Η αν στο στέλνουν ντε και καλά με κούριερ μην το παραλάβεις ώστε να σου αφήσουν χαρτάκι η sms με τον αρ.αποστολής και να πας στο αρμόδιο κατάστημα της εταιρείας κούριερ να δεις στο περίπου τι αφορά πριν το παραλάβεις..φυσικά δεν θα μπορέσεις να δεις μέσα στο φάκελο..εξωτερικά μόνο.. τελικα σημερα ηρθε η acs και υπεγραψα η courrier ηταν η proton courrier δεν εχουν site βρηκα το τηλεφωνο τους απο τον χρησο οδηγο τελος καλο για την ωρα περιμενω μεχρι να ενεργοποιηθω

GregoirX23
20-06-19, 15:45
τελικα σημερα ηρθε η acs και υπεγραψα η courrier ηταν η proton courrier δεν εχουν site βρηκα το τηλεφωνο τους απο τον χρησο οδηγο τελος καλο για την ωρα περιμενω μεχρι να ενεργοποιηθω

Τέλος καλό..όλα καλά..
Με τον αριθμό αποστολής του φακέλου τσεκάρισες να δεις τη διαδρομή του από περιέργεια;
Δλδ το από που ξεκίνησε; Για την έδρα της εταιρείας λέω..μπας και φαίνεται τπτ..
Η μήπως το γράφει στα στοιχεία αποστολέα; Δεν χρειάζεται να το γράψεις εδώ..απλά ρωτάω..

bill27
20-06-19, 17:54
Να ρωτησω,οσοι ησασταν cyta και ειχατε το cytavision τι προσφορα σας εκαναν για να μεινετε με tv??

sakisvele
21-06-19, 11:55
Μονο στην Κύπρο το δίνουν.. Το πακέτο

bill27
21-06-19, 13:09
Εννοώ μετάβαση στο VF TV

sdikr
21-06-19, 13:14
Μονο στην Κύπρο το δίνουν.. Το πακέτο

Το έδινε (https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=14&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj709Osq_riAhVSKFAKHbNKBgkQFjANegQIBRAB&url=https%3A%2F%2Fwww.adslgr.com%2Fforum%2Fthreads%2F999301-Cyta-%25CE%25A4%25CE%25B7%25CE%25BB%25CE%25B5%25CF%258C%25CF%2581%25CE%25B1%25CF%2583%25CE%25B7-%25CE%25BC%25CF%258C%25CE%25BD%25CE%25BF-%25CE%25BC%25CE%25B5-4-90%25E2%2582%25AC-%25CE%25BC%25CE%25AE%25CE%25BD%25CE%25B1&usg=AOvVaw2uaJkCifwkkRKS1YzChsJS)κανονικά και η cyta Ελλάδος
Το κατάργησε (https://www.adslgr.com/forum/threads/1082943-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AE%CF%82-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-Cyta-%CE%A4%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%8C%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7)μετά την εξαγορά

lak100
29-06-19, 00:04
οσοι δεχθηκατε προσφορα για το σταθερο για να πατε σε vodafone προγραμμα σε ποσο καιρο εγινε η αλλαγη?

geopro64
29-06-19, 08:53
οσοι δεχθηκατε προσφορα για το σταθερο για να πατε σε vodafone προγραμμα σε ποσο καιρο εγινε η αλλαγη?

Σε μένα η μετάβαση πήρε 15 ημερολογιακές ημέρες από την υπογραφή του συμβολαίου.

lak100
29-06-19, 11:10
Σε μένα η μετάβαση πήρε 15 ημερολογιακές ημέρες από την υπογραφή του συμβολαίου.

δεν χρειαστηκε να υπογραψω τιποτα. τωρα βεβαια τους εχω ικανους να μου βαλανε παλι προγραμμα cyta. αν και χθες ελαβα ενα χαρτι που με ενημερωνε οτι 23/7 θα γινει αναβαθμιση και θα περασουμε στην vodafone θα στειλουν και νεο εξοπλισμο. Σε διπλανο χωριο η αναβαθμιση θα γινει 24/7

edit: με βαλανε σε προγραμα vodafone αλλα παλι ως πρωην πελατης cyta το μπαχαλο το ιδιο δηλαδη. Θα πρεπει να περιεμνω εως τις 23/7 για να μπορεσω να κανω αυτα που θελω μιας και δεν εχει νοημα η φορητοτητα τωρα. αντε να τελειωνουμε γιατι με κουρασαν ο ενας μπαλακι στον αλλον

GregoirX23
29-06-19, 12:18
Αν κάποιος επιλέξει το αντίστοιχο πεδίο (https://www.google.gr/search?client=opera&hs=mXC&ei=fysXXbm5Ia2HmwWlu6PgCQ&q=επιθυμω+η+εναρξη+εργασιων+για+την+ενεργοποιηση+της+υπηρεσιας+να+ γινει+πριν+τις+14+ημερες&oq=επιθυμω+η+εναρξη+εργασιων+για+την+ενεργοποιηση+της+υπηρεσιας+να +γινει+πριν+τις+14+ημερες&gs_l=psy-ab.3...3788.16428..16834...0.0..0.538.8360.0j28j13j5-1......0....1..gws-wiz.......0i71j33i160.U168DxvOPNA) στην αίτηση φορητότητας, ότι δλδ δέχεται να απολέσει το δικαίωμα υπαναχώρησης, μπορεί να γίνει και σε 7 ημέρες η ενεργοποίηση..
Το από πάνω βέβαια αν κάποιος είναι 100% σίγουρος για το πακέτο που διάλεξε..

lak100
29-06-19, 12:30
ελαβε κανεις αλλος σχετικη ενημερωση για την αλλαγη τελος ιουλιου?

NexTiN
29-06-19, 16:45
Η αλληλογραφια για την αλλαγη, αφορα την μεταβαση του DSLAM της Cyta στο δικτυο κορμου της Vodafone. Για τον πελατη δεν αλλαζει κατι. Θα παραμεινει σε VoIP και ο εξοπλισμος θα ειναι ex-Cyta (ZTE 267)...

paanos
29-06-19, 17:42
Ναι, όμως ο πελάτης πλέον θα είναι πελάτης Vodafone και όχι πρώην πελάτης Cyta. Το θέμα είναι ότι για να γίνει αυτό θα αλλάξουν και τα προγράμματα που έχουν οι πελάτες, ή τελικά η Vodafone αποφάσισε να προσθέσει τα προγράμματα της πρώην Cyta στο σύστημα της;

jkoukos
29-06-19, 18:32
Λογικά, όπως έγινε όταν εξαγόρασε την HOL, οι συνδέσεις θα συνεχίσουν όσο προβλέπουν τα συμβόλαια και με την λήξη τους μεταφέρονται σε αυτά της Vodafone ή γίνεται φορητότητα.

paanos
29-06-19, 19:36
Αυτό λέγαμε στις αρχές, εγώ αναφέρομαι στις επιστολές που λαμβάνουν τώρα τελευταία αρκετοί πελάτες. Τι γίνεται στην περίπτωση τους; Γιατί αν αλλάζει το πρόγραμμα τους χωρίς να έχουν συμφωνήσει δεν είναι νόμιμο αυτό.

jkoukos
29-06-19, 19:55
Τι λένε οι επιστολές; Σύμφωνα με τον φίλο παραπάνω, δεν αλλάζει κάτι.

paanos
29-06-19, 20:30
Η αλληλογραφια για την αλλαγη, αφορα την μεταβαση του DSLAM της Cyta στο δικτυο κορμου της Vodafone. Για τον πελατη δεν αλλαζει κατι. Θα παραμεινει σε VoIP και ο εξοπλισμος θα ειναι ex-Cyta (ZTE 267)...

Σύμφωνα με αυτό, αφού πλέον περνάει στην Vodafone μπορεί να μείνει η τηλεφωνία Voip αλλά δεν σημαίνει ότι περνάει και στα συστήματα της Vodafone; Γίνεται να περάσει στο δίκτυο κορμού και το billing να συνεχίσει να γίνεται όπως και σήμερα από την Cyta;

jkoukos
29-06-19, 21:41
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω που είναι ο προβληματισμός σου και τι ρωτάς. Δεν υπάρχει πλέον Cyta.
Και στην HOL υπήρχαν πελάτες με VoIP τηλεφωνία, που μετά την εξαγορά και την συγχώνευση με την Vodafone εξακολουθούν μέχρι σήμερα να έχουν την ίδια υπηρεσία, παρόλο που οι νέοι πελάτες έπαιρναν PSTN.
Μεταφέρονται οι συνδέσεις από το ένα σύστημα στο άλλο. Οι υπηρεσίες παραμένουν οι ίδιες.

paanos
29-06-19, 22:38
Όλο αυτό που γίνεται με την Vodafone που θέλει να κάνει προσφορά σε όλους τους πελάτες Cyta γίνεται γιατί προφανώς δεν μπορεί απλώς η Vodafone να κάνει αντιγραφή επικόλληση τις καρτέλες των πελατών από το ένα σύστημα στο άλλο και έτσι τους μεταφέρει με νέα συμβόλαια σε μορφή φορητότητας. Αυτό που ρωτάω είναι ότι τώρα με την ενοποίηση στο δίκτυο κορμού θα καταφέρει αυτό που θέλει ή και πάλι θα χρησιμοποιούνται τα συστήματα της Cyta για να βγαίνουν λογαριασμοί κλπ;
Η εξαγορά της Hol είναι κάτι τελείως διαφορετικό, η Vodafone δεν είχε σταθερή και ακόμη και σήμερα χρησιμοποιούνται τα συστήματα της Hol, δεν έχει γίνει κάποια ενοποίηση.

lak100
29-06-19, 22:59
στην ανακοινωση λεει οτι το δικο μου προγραμμα θα γινει το vodafone double play gr +300 προς κινητα καθως και αοεριοριστη επικοινωνια απο το σταθερο σε κινητα vodafone.θα παραλαβουμε νεο εξοπλισμο τον παλιο τον κραταμε

jkoukos
29-06-19, 23:04
Το συμπέρασμα που αναφέρεις (και το θεωρώ άκυρο) βάσει ποιών δεδομένων έγινε; Τι γράφει η επιστολή της εταιρείας που σ' έκανε να φθάσεις σε αυτό;

Η Vodafone για κατανοητούς λόγους θέλει να μετατρέψει τις υπάρχουσες συνδέσεις που λήγουν σε Χ χρόνο, σε νέες δικές της μεγαλώνοντας αυτόν τον χρόνο, ώστε να κρατήσει τους πελάτες που πιθανόν κάποιοι με την λήξη του αρχικού χρόνου να έφευγαν προς άλλες πολιτείες.

Τα συστήματα της πρώην Cyta, είναι πλέον ιδιοκτησία της Vodafone. Ότι θέλει τα κάνει. Είτε τα χρησιμοποιεί είτε τα καταργεί. Αυτό είναι αδιάφορο για τον πελάτη εφόσον εξακολουθεί να λαμβάνει τις υπηρεσίες.

lak100
30-06-19, 00:03
Θα ανεβάσω αύριο την επιστολή το ότι κρατάμε τον παλιό εξοπλισμό μου το είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών για νέο εξοπλισμό το λέει στην επιστολή

lak100
01-07-19, 00:31
Θα ανεβάσω αύριο την επιστολή το ότι κρατάμε τον παλιό εξοπλισμό μου το είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών για νέο εξοπλισμό το λέει στην επιστολή οριστε

@ ADSLgr.com All rights reserved.