PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 [113] 114 115 116 117 118

paanos
01-07-19, 09:33
Αν το νέο πρόγραμμα έχει διαφορετικές παροχές από το παλιό αυτό είναι παράνομο και σηκώνει καταγγελία. Ουσιαστικά αυτό που ανακοινώνει είναι ότι με "φορητότητα" θα περάσετε στην Vodafone και επίσημα διατηρώντας την προσφορά σας. Το πρόγραμμα που λέει στο 2ο φύλλο είναι ίδιο με αυτό που έχεις;

lak100
01-07-19, 11:27
Αν το νέο πρόγραμμα έχει διαφορετικές παροχές από το παλιό αυτό είναι παράνομο και σηκώνει καταγγελία. Ουσιαστικά αυτό που ανακοινώνει είναι ότι με "φορητότητα" θα περάσετε στην Vodafone και επίσημα διατηρώντας την προσφορά σας. Το πρόγραμμα που λέει στο 2ο φύλλο είναι ίδιο με αυτό που έχεις; απο σημερα θα ειμαι στο vodafone double play + 360 προς κινητα και διεθνη σταθερα αυτο ειναι προγραμμα vodafone δεν ξερω ανα θα εχω την απεριοριστη επικοινωνια σε κινητα vodafone

GregoirX23
01-07-19, 16:39
οριστε

Πριν στη cyta τι παροχές είπαμε ότι είχες;
Στη σελίδα 2 στα κόκκινα γράμματα να σβήσεις τον αριθμό σου..

galotzas
01-07-19, 17:22
Αρα θα λαβουμε ολοι τετοια επιστολη?

lak100
01-07-19, 17:41
Πριν στη cyta τι παροχές είπαμε ότι είχες;
Στη σελίδα 2 στα κόκκινα γράμματα να σβήσεις τον αριθμό σου.. ειχα απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα σημερα ενεργοποιηθηκε το εξης πακετο παλι ως πρωην cyta απεριοριστα σταθερα και 360 προς κινητα και διεθνη αταθερα τωρα αν θα με αλλαξουν ξανα στις 23/7 κανεις δεν το γνωριζει γενικως ειναι πολυ μπαχαλο η κατασταση εγινε εσωτερικο αιτημα φορητοτητας 26/6 και λεει για ολοκληρωση 23/7 δεν ξερω τι παιζει. Ο αλλος ο εξυπνος στην εξυπηρετηση πελατων πηρα και ειπα οτι θελω προσοφρα vodafone και με ανανεωσε ως πρωην cyta ενω ειχα συμβολαιο ενα ετος ακομα

paanos
01-07-19, 18:02
Αφού έγινε αίτηση φορητότητας θα περάσεις στην Vodafone μεχρι 23/7. Μέχρι τότε θα έχεις το ίδιο πρόγραμμα που θα έχεις όταν περάσεις στην Vodafone, με την ίδια δέσμευση και πάγιο αλλά θα είσαι στην Cyta. Πραγματικά χάος, μπορούσαν να το κάνουν πιο απλό..

GregoirX23
01-07-19, 18:24
ειχα απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα σημερα ενεργοποιηθηκε το εξης πακετο παλι ως πρωην cyta απεριοριστα σταθερα και 360 προς κινητα και διεθνη αταθερα τωρα αν θα με αλλαξουν ξανα στις 23/7 κανεις δεν το γνωριζει γενικως ειναι πολυ μπαχαλο η κατασταση εγινε εσωτερικο αιτημα φορητοτητας 26/6 και λεει για ολοκληρωση 23/7 δεν ξερω τι παιζει. Ο αλλος ο εξυπνος στην εξυπηρετηση πελατων πηρα και ειπα οτι θελω προσοφρα vodafone και με ανανεωσε ως πρωην cyta ενω ειχα συμβολαιο ενα ετος ακομα

Ίσως περνάνε στη βόντα συνδρομητές σύτα που είχαν πακέτα με ίδια χαρακτηριστικά πακέτων που προσφέρει η βόντα..
Υποθέτω η μεταφορά θα είναι με το ίδιο πάγιο και χωρίς ανανέωση του χρόνου του συμβολαίου..
Εγώ ας πούμε που έχω απεριόριστα σταθερά & 800 λεπτά προς κινητά με 23ε..τι πακέτο θα δώσουν; Κάποιο custom;

Από νέο εξοπλισμό τι δίνουν; ΖΤΕ; Η τηλεφωνία μένει voip;
Γενικά ότι γράφει στη πίσω σελίδα;

paanos
01-07-19, 18:32
Εγώ ας πούμε που έχω απεριόριστα σταθερά & 800 λεπτά προς κινητά με 23ε..τι πακέτο θα δώσουν; Κάποιο custom;
Από νέο εξοπλισμό τι δίνουν; ΖΤΕ; Η τηλεφωνία μένει voip;

Θα σου δώσουν με τα ίδια χρήματα το DP GR+360' (απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή) και κάποιο extra πακέτο χρόνου ομιλίας. Επειδή είναι 800 τα λεπτά ίσως να μην το κάνουν μόνοι τους αλλά να σε καλέσουν για διαπραγμάτευση (τα έξτρα λεπτά φτάνουν τα 240, δεν μπορείς να έχεις 2 πακέτα μαζί)
Από εξοπλισμό η Vodafone στο ADSL δίνει το ZTE H108N, αλλά επειδή οι πρώην πελάτες Cyta μένουν σε Voip μάλλον θα δίνει το H300S ή το ZTE H267A (έχει μείνει σε stock, πιο πολύ το πρώτο δίνει)

GregoirX23
01-07-19, 18:35
Θα σου δώσουν με τα ίδια χρήματα το DP GR+360' (απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή) και κάποιο extra πακέτο χρόνου ομιλίας. Επειδή είναι 800 τα λεπτά ίσως να μην το κάνουν μόνοι τους αλλά να σε καλέσουν για διαπραγμάτευση (τα έξτρα λεπτά φτάνουν τα 240, δεν μπορείς να έχεις 2 πακέτα μαζί)
Από εξοπλισμό η Vodafone στο ADSL δίνει το ZTE H108N, αλλά επειδή οι πρώην πελάτες Cyta μένουν σε Voip μάλλον θα δίνει το H300S ή το ZTE H267A (έχει μείνει σε stock, πιο πολύ το πρώτο δίνει)

Αυτό υποθέτω ότι γίνεται μόνο μετά από προσφορά..όχι έτσι μόνο του..
Η δυνατότητα να εξαντλήσεις το συμβόλαιο της σύτα ως έχει..άραγε θα δοθεί;..

paanos
01-07-19, 18:37
Τώρα που βλέπω ξανά την επιστολή, η Vodafone δίνει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημιως εντός 2 μηνών από την ημερομηνία που περνάνε στην Vodafone, άρα αφήνει ένα παραθυράκι ανοιχτό για τους πελάτες που θα αλλάξει το πακέτο τους. Έτσι η Vodafone μπορεί να κάνει την μεταφορά χωρίς να σας ενημερώσει τηλεφωνικά για να συμφωνήσετε, εφόσον σας δίνει δικαίωμα διακοπής.

- - - Updated - - -



Η δυνατότητα να εξαντλήσεις το συμβόλαιο της σύτα ως έχει..άραγε θα δοθεί;..
Δεν το νομίζω, αλλιώς θα το έκανε ήδη και δεν θα έστελνε τους πελάτες την επιστολή για την υποχρεωτική μεταφορά στην Vodafone και στο πρόγραμμα αυτό.

GregoirX23
01-07-19, 18:38
Τώρα που βλέπω ξανά την επιστολή, η Vodafone δίνει δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης αζημιως εντός 2 μηνών από την ημερομηνία που περνάνε στην Vodafone, άρα αφήνει ένα παραθυράκι ανοιχτό για τους πελάτες που θα αλλάξει το πακέτο τους. Έτσι η Vodafone μπορεί να κάνει την μεταφορά χωρίς να σας ενημερώσει τηλεφωνικά για να συμφωνήσετε, εφόσον σας δίνει δικαίωμα διακοπής.

- - - Updated - - -


Δεν το νομίζω, αλλιώς θα το έκανε ήδη και δεν θα έστελνε τους πελάτες την επιστολή για την υποχρεωτική μεταφορά στην Vodafone και στο πρόγραμμα αυτό.


Το είδα κ εγώ αυτό..άντε να δούμε..εδώ προς το παρόν ουδεμία επιστολή..
Αυτή τη στέλνουν ταχυδρομικά απ'ότι βλέπω, θα τη στέλνουν ταχυδρομικά άραγε ακόμα κ αν έχεις e-bill;

paanos
01-07-19, 19:30
Νομίζω πως είναι ενσωματωμένη στον λογαριασμό, γιατί πάνω έχει τα στοιχεία όπως είναι στον λογαριασμό.

lak100
02-07-19, 11:35
εγω εχω e-bill στην cyta και την ελαβα με ACS Post

lak100
04-07-19, 14:54
σημερα θα παραλαβω το ρουτερ εαν τον συνδεσω πριν την ολοκληρωση φορητοτητας θα δουλεψει? ρωταω γιαιτ πρεπει να γινει αλλαγη και στο μαγαι της μητερας μου και πρεπει να δωσω οδηγιες?

paanos
04-07-19, 16:06
Έχεις Adsl ή Vdsl;

GregoirX23
04-07-19, 16:57
Ότι και να έχει..μάλλον όχι αν δεν έχει γίνει η αλλαγή..καθώς η cyta θέλει κωδικούς (radius) για ίντερνετ. Για το voip δε το συζητάμε..ούτε καν..

paanos
04-07-19, 17:06
Ότι και να έχει..μάλλον όχι αν δεν έχει γίνει η αλλαγή..καθώς η cyta θέλει κωδικούς (radius) για ίντερνετ. Για το voip δε το συζητάμε..ούτε καν..

Για Adsl, Αν περάσει τους κωδικούς στο καινούριο όταν περάσει στην Vodafone θα λειτουργεί αυτόματα. Το ίδιο θα γίνει και με αυτό που έχει τώρα, άρα το ίδιο είναι.
Για vdsl πρέπει να περάσει τους νέους κωδικούς άρα θα πρέπει να το συνδέσει όταν γίνει η αλλαγή. Για την τηλεφωνία λογικά δεν θα λειτουργεί με το παλιό όταν περάσει στην Vodafone.

GregoirX23
04-07-19, 17:48
Για Adsl, Αν περάσει τους κωδικούς στο καινούριο όταν περάσει στην Vodafone θα λειτουργεί αυτόματα. Το ίδιο θα γίνει και με αυτό που έχει τώρα, άρα το ίδιο είναι.
Για vdsl πρέπει να περάσει τους νέους κωδικούς άρα θα πρέπει να το συνδέσει όταν γίνει η αλλαγή. Για την τηλεφωνία λογικά δεν θα λειτουργεί με το παλιό όταν περάσει στην Vodafone.

όταν...;)
H voda δεν έχει radius..
Το vdsl άλλο..δεν έχω προσωπική εμπειρία..
Αυτονόητο είναι, άλλο voip το ένα κ άλλο το άλλο..αν δεν παίξει κανα pstn...ποτέ δε ξέρεις..:what:

paanos
05-07-19, 00:34
όταν...;)
H voda δεν έχει radius..
Το vdsl άλλο..δεν έχω προσωπική εμπειρία..
Αυτονόητο είναι, άλλο voip το ένα κ άλλο το άλλο..αν δεν παίξει κανα pstn...ποτέ δε ξέρεις..:what:

Δικιά μου παράλειψη, αν περάσει τους κωδικούς τώρα όταν περάσει στην Vodafone θα λειτουργεί κανονικά! Πάντως η Vodafone από όσο ξέρω δεν τους αλλάζει σε pots, εξάλλου σταδιακά όλοι σε Voip θα περασουν.

GregoirX23
05-07-19, 19:35
Δικιά μου παράλειψη, αν περάσει τους κωδικούς τώρα όταν περάσει στην Vodafone θα λειτουργεί κανονικά! Πάντως η Vodafone από όσο ξέρω δεν τους αλλάζει σε pots, εξάλλου σταδιακά όλοι σε Voip θα περασουν.

Κοντολογίς σχετικά με το ρούτερ για να συνοψίζουμε..όσο είναι ακόμα cyta να αφήσει το παλιό..το οποίο λογικά θα παίξει και αυτό μόνο του μόλις περάσει στη voda. Μόνο το ίντερνετ δηλαδή..
Μετά αν θέλει βάζει το νέο στη γραμμή..δε θα χρειάζεται πολλά πολλά λογικά για να παίξει το ίντερνετ..
Τέλος αν η voda του δώσει τελικά και voip από το ρούτερ..Η τοποθέτηση του ρούτερ της voda κρίνεται επιτακτική..

Η voda σε ιδιώτες δίνει μόνο pots..
Τώρα αν γίνει κάποια "ειδική" συμφωνία..όπως έχει γραφτεί πίσω δίνουν εταιρικό πακέτο voip στον ιδιώτη..
Εξαίρεση είναι όσοι από πριν στην hol είχαν voip & το κρατάνε ακόμα, ας ελπίσουμε να γίνει το ίδιο κ με τη cyta..
Το θα γίνουν όλα voip σταδιακά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι η τηλεφωνία θα βγαίνει από το ρούτερ μας, μπορεί να βγαίνει από το msan και να έρχεται στο σπίτι σαν pots..

dimangelid
05-07-19, 19:43
Η voda σε ιδιώτες δίνει μόνο pots..
Τώρα αν γίνει κάποια "ειδική" συμφωνία..όπως έχει γραφτεί πίσω δίνουν εταιρικό πακέτο voip στον ιδιώτη..
Εξαίρεση είναι όσοι από πριν στην hol είχαν voip & το κρατάνε ακόμα, ας ελπίσουμε να γίνει το ίδιο κ με τη cyta..
Το θα γίνουν όλα voip σταδιακά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι η τηλεφωνία θα βγαίνει από το ρούτερ μας, μπορεί να βγαίνει από το msan και να έρχεται στο σπίτι σαν pots..

Δεν δίνει μόνο PSTN σε ιδιώτες, αλλά και VoIP. Έχει γραφτεί και στο forum και το ξέρω και από γνωστό μου.

GregoirX23
05-07-19, 19:48
Δεν δίνει μόνο PSTN σε ιδιώτες, αλλά και VoIP. Έχει γραφτεί και στο forum και το ξέρω και από γνωστό μου.

Αυτό πρέπει να έχει αρχίσει τώρα τελευταία σχετικά..δεν πρέπει να είναι πολύ καιρό..
Πόσες γραμμές (1 η 2 αριθμούς) έχουν με voip αυτοί που λες και με τι ρούτερ;
Έχουν κανονικά πακέτα για ιδιώτες;

Kostinos
05-07-19, 20:22
Δεν δίνει μόνο PSTN σε ιδιώτες, αλλά και VoIP. Έχει γραφτεί και στο forum και το ξέρω και από γνωστό μου.

Αυτό είναι αλήθεια συγγενείς στη cyta πάντα voip είχε...

GregoirX23
05-07-19, 20:25
Τέλος.. lak100 όταν ξαναμπείς πες μας τι ρούτερ σου έδωσαν τελικά..

- - - Updated - - -


Αυτό είναι αλήθεια συγγενείς στη cyta πάντα voip είχε...

Μάλλον μπερδεύτηκες..
Ότι η cyta δίνει μόνο voip το ξέρουμε..κ εγώ cyta με voip έχω..;)
Για τη voda λέμε..

Manolis_karas
05-07-19, 20:26
Έκανα ανανέωση στη CYTA στις 29/3/2019, η νέα σύμβαση άρχισε στις 1/5/2019 και συνεχίζω να έχω voip χωρίς να αλλάξει κάτι.

paanos
05-07-19, 20:28
Τέλος.. lak100 όταν ξαναμπείς πες μας τι ρούτερ σου έδωσαν τελικά..

- - - Updated - - -



Μάλλον μπερδεύτηκες..
Ότι η cyta δίνει μόνο voip το ξέρουμε..κ εγώ cyta με voip έχω..;)
Για τη voda λέμε..

Δίνει και η Vodafone πλέον και σε ADSL γραμμές. Έχει σίγουρα 1-2 χρονια, στην εποχή Hol (2008 ίσως; ) έδινε πολύ περισσότερο Voip, στην πορεία πέρασαν σε pots.

GregoirX23
05-07-19, 20:32
Έκανα ανανέωση στη CYTA στις 29/3/2019, η νέα σύμβαση άρχισε στις 1/5/2019 και συνεχίζω να έχω voip χωρίς να αλλάξει κάτι.

Ποιος είπε το αντίθετο για το voip της πρώην cyta; Για τον τύπο τηλεφωνίας που δίνει η voda σε ιδιώτες μιλάμε..
Αλήθεια..ανανεώνουν ακόμα πακέτα cyta;;:hmm:
Τι πακέτο κ με τι πάγιο αν επιτρέπεται;

- - - Updated - - -


Δίνει και η Vodafone πλέον και σε ADSL γραμμές. Έχει σίγουρα 1-2 χρονια, στην εποχή Hol (2008 ίσως; ) έδινε πολύ περισσότερο Voip, στην πορεία πέρασαν σε pots.

1 χρόνο μπορεί...2 με τπτ, τέλη '17 τους παρακάλαγα να μου δώσουν voip στη voda και δεν το παρείχαν..και μάλιστα χάλασα και καραμπινάτο deal για αυτό το λόγο..
Από 2010 και μετά pots έδιναν..

lak100
05-07-19, 20:35
παιδια η voda εστειλε ολα τα ρουτερ για τον νομο σε 2 μερες μεσα και εχει φρακαρει το συμπαν στην speedex μου ειπαν χαρακτηριστικα οτι εχουν 1000 ρουτερ και παλευουν να βγαλουν ακρη μαλλον η παραλαβη παει για τριτη να φανταστειτε οτι δεν μπορω ουτε απο το καταστημα να παραλαβω.Για μενα επρεπε να τα μοιρασει με την acs μιας και δουλευει και με αυτην

GregoirX23
05-07-19, 20:38
παιδια η voda εστειλε ολα τα ρουτερ για τον νομο σε 2 μερες μεσα και εχει φρακαρει το συμπαν στην speedex μου ειπαν χαρακτηριστικα οτι εχουν 1000 ρουτερ και παλευουν να βγαλουν ακρη μαλλον η παραλαβη παει για τριτη να φανταστειτε οτι δεν μπορω ουτε απο το καταστημα να παραλαβω.Για μενα επρεπε να τα μοιρασει με την acs μιας και δουλευει και με αυτην

Τι ρούτερ; Το πήρες εσύ η όχι ακόμα;
Άκυρο..τώρα το είδα ότι δεν..
Σου είπαν τπτ αν θα έχεις voip η pots;

lak100
05-07-19, 20:47
μου ειχαν πει οτι συνεχιζω voip αλλα δεν το δενω κομπο γιατι δεν υπαρχει και πολυ σοβαρη ενημερωση απο την εξυπηρετηση πελατων ειναι πολυ φλου τα πραγματα

GregoirX23
05-07-19, 20:50
μου ειχαν πει οτι συνεχιζω voip αλλα δεν το δενω κομπο γιατι δεν υπαρχει και πολυ σοβαρη ενημερωση απο την εξυπηρετηση πελατων ειναι πολυ φλου τα πραγματα

Για να δούμε..έχω περιέργεια... :hmm:

NexTiN
05-07-19, 22:30
Συνεχίζεις VoIP. Το modem πρέπει να μπει από τώρα διότι θα πάρει νέο F/W που είναι απαραίτητο για την μετάβαση. Λόγω του ότι θα αλλάξει SSID, κτλ κατά την αναβάθμιση, συστήνεται προς το παρών να μην γίνουν αλλαγές στο WiFi μιας και θα γίνουν 1 - 2 RTFD στην σειρά. O συνεργάτης της Vodafone που έχει αναλάβει τις αποστολές των modem, δουλεύει με Speedex, όχι με ACS...

jkoukos
05-07-19, 23:19
1 χρόνο μπορεί...2 με τπτ, τέλη '17 τους παρακάλαγα να μου δώσουν voip στη voda και δεν το παρείχαν..και μάλιστα χάλασα και καραμπινάτο deal για αυτό το λόγο..
Από 2010 και μετά pots έδιναν..
Η Vodafone μπήκε στη σταθερή τηλεφωνία όταν εξαγόρασε την HOL το 2016. Πριν μόνο στη κινητή είχε υπηρεσία.
Ως HOL εξαρχής (2002/3) έδινε αποκλειστικά VoIP. Κάποια στιγμή το 2006-7) ξεκίνησε να δίνει και POTS. Το γνωρίζω διότι ήμουν πελάτης από το 1998 (με dial up). Όταν συγχωνεύθηκε με την Vodafone (2016), όλοι οι πελάτες συνέχισαν μέχρι σήμερα να έχουν την ίδια υπηρεσία με πριν.
Μετά την συγχώνευση οι νέοι πελάτες έπαιρναν αποκλειστικά POTS, εκτός αν το ζητούσαν οι ίδιοι και το υποστήριζε το κέντρο, τότε έπαιρναν VoIP. Σε κάθε περίπτωση οι νέες συνδέσεις από υπαίθριες καμπίνες γίνονται ως επί τω πλείστον σε VoIP.

dimangelid
06-07-19, 00:33
Αυτό πρέπει να έχει αρχίσει τώρα τελευταία σχετικά..δεν πρέπει να είναι πολύ καιρό..
Πόσες γραμμές (1 η 2 αριθμούς) έχουν με voip αυτοί που λες και με τι ρούτερ;
Έχουν κανονικά πακέτα για ιδιώτες;

Εγώ το ξέρω τουλάχιστον από τον Ιανουάριο. Έχουν ακριβώς ότι και οι οικιακοί πελάτες με PSTN γραμμή. Καμία διαφορά στις παροχές.

Για router δίνουν το χρέπι H300s.

GregoirX23
06-07-19, 09:51
Η Vodafone μπήκε στη σταθερή τηλεφωνία όταν εξαγόρασε την HOL το 2016. Πριν μόνο στη κινητή είχε υπηρεσία.
Ως HOL εξαρχής (2002/3) έδινε αποκλειστικά VoIP. Κάποια στιγμή το 2006-7) ξεκίνησε να δίνει και POTS. Το γνωρίζω διότι ήμουν πελάτης από το 1998 (με dial up). Όταν συγχωνεύθηκε με την Vodafone (2016), όλοι οι πελάτες συνέχισαν μέχρι σήμερα να έχουν την ίδια υπηρεσία με πριν.
Μετά την συγχώνευση οι νέοι πελάτες έπαιρναν αποκλειστικά POTS, εκτός αν το ζητούσαν οι ίδιοι και το υποστήριζε το κέντρο, τότε έπαιρναν VoIP. Σε κάθε περίπτωση οι νέες συνδέσεις από υπαίθριες καμπίνες γίνονται ως επί τω πλείστον σε VoIP.

Υποθετική ερώτηση..στο ίδιο α.κ...υπάρχουν πρώην πελάτες hol με voip, και υπάρχουν συνδρομητές με pots..κάποιος από τους συνδρομητές με pots ζητάει μετατροπή σε voip..μπορούν να του δώσουν voip;

lak100
06-07-19, 10:54
παιδια το βραδακι θα εχω το ρουτερ στα χερια μου θα εηνεμρωσω για το μοντελο

jkoukos
06-07-19, 14:56
Υποθετική ερώτηση..στο ίδιο α.κ...υπάρχουν πρώην πελάτες hol με voip, και υπάρχουν συνδρομητές με pots..κάποιος από τους συνδρομητές με pots ζητάει μετατροπή σε voip..μπορούν να του δώσουν voip;
Δεν ξέρω αν θα δώσει ή όχι. Γνωρίζω ότι στο δικό μου κέντρο έχει δώσει σε κάποιους. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει την πολιτική ανά περίπτωση, όπως π.χ. γιατί σε κάποιες περιοχές έχει παρουσία με VDSL μέσω χοντρικής και αλλού όχι. Επί HOL υπήρχαν κάποιες σταθερές, ενώ τώρα είναι λαχείο. Ίσως όσο μεγαλώνει μια εταιρεία, γίνεται δυσκίνητη.

lak100
06-07-19, 23:15
το ρουτερ ειναι το ZTE H267N και ειναι για voip

dimangelid
07-07-19, 22:25
το ρουτερ ειναι το ZTE H267N και ειναι για voip

Είσαι πολύ τυχερός που δεν σου στείλανε το H300s.

lak100
11-07-19, 13:01
Είσαι πολύ τυχερός που δεν σου στείλανε το H300s.

επειδη αυτη την γραμμη την εχω μονο για ιντερνετ θα βαλω δικο μου ρουτερ

Manolis_karas
11-07-19, 20:36
Ποιος είπε το αντίθετο για το voip της πρώην cyta; Για τον τύπο τηλεφωνίας που δίνει η voda σε ιδιώτες μιλάμε..
Αλήθεια..ανανεώνουν ακόμα πακέτα cyta;;:hmm:
Τι πακέτο κ με τι πάγιο αν επιτρέπεται; ...
Απεριόριστα Σταθερά, 360’ Κινητά Ελλάδος & Διεθνή Σταθερά, ADSL έως 24 Mbps με 24.85 ευρώ. Με το μόντεμ-ρούτερ της Cyta.
Η συμφωνία έγινε τέλος Μαρτίου και οι νέες χρεώσεις άρχισαν από τον Μάιο.

GregoirX23
11-07-19, 23:13
Απεριόριστα Σταθερά, 360’ Κινητά Ελλάδος & Διεθνή Σταθερά, ADSL έως 24 Mbps με 24.85 ευρώ. Με το μόντεμ-ρούτερ της Cyta.
Η συμφωνία έγινε τέλος Μαρτίου και οι νέες χρεώσεις άρχισαν από τον Μάιο.

Όσο το έχει στο site δλδ..
Ποιο ρούτερ της cyta έχεις αλήθεια;

- - - Updated - - -

Απορία..πρόσεξε κανείς στο site (https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-home/adsl/c-120112/) το πρώτο κ το τρίτο dp adsl πακέτο;
Το DP24+360 & το DP24 σκέτο, 24,90 το πρώτο & 22,96 το τρίτο..
Απεριόριστα Σταθερά, 360’ Κινητά Ελλάδος & Διεθνή Σταθερά, ADSL έως 24 Mbps
Ίδιες παροχές/διαφορετική τιμή..μάλλον το DP24 σκέτο είναι προσφορά ε;
Επίσης δεν βλέπω αναφορά στο -1ε του ebill..είναι/δεν είναι μέσα..

Και αυτά εδώ υποθέτω ότι αφορούν νέους πελάτες..αν και δεν το γράφει..
https://www.vodafone.gr/c2c-double-play-20-44-promo/?m_source=homepage-tile&m_medium=banners&m_name=20190708-c2c-dect-promo
https://www.vodafone.gr/vodafone-social-triple-play-full-c2c/?m_source=homepage-tile&m_medium=personalisation&m_name=20190520-tripleplay&m_content=default

paanos
11-07-19, 23:43
To DP24 υπάρχει σε 3 εκδοχές. Το σκέτο (με τα 22,96) που έχει μόνο απεριόριστα σταθερά, το +300 που έχει και 300' προς κινητά Ελλάδος, και το +360 που έχει 360' προς κινητά και διεθνή σταθερά. Τυπογραφικό είναι που στο σκέτο γράφει τα λεπτά προς κινητά.

GregoirX23
11-07-19, 23:55
To DP24 υπάρχει σε 3 εκδοχές. Το σκέτο (με τα 22,96) που έχει μόνο απεριόριστα σταθερά, το +300 που έχει και 300' προς κινητά Ελλάδος, και το +360 που έχει 360' προς κινητά και διεθνή σταθερά. Τυπογραφικό είναι που στο σκέτο γράφει τα λεπτά προς κινητά.
Το θυμάμαι..γι'αυτό αναρωτήθηκα..

lak100
15-07-19, 15:26
εστειλε μηνυμα η voda να συνδεσω το ρουτερ ξερω οτι θα πουσαρουν firmware της voda η φορητοτητα ολοκληρωνεται 24/7 θα δουλεψει θα εχω τηλεφωνο η οχι?

galotzas
15-07-19, 15:35
Θα το συνδεσεις οταν κοπει η cyta.

NexTiN
15-07-19, 17:39
Το ξαναλέμε, ΔΕΝ γίνεται φορητότητα. Απλά το DSLAM της Cyta περνάει στο δίκτυο κορμού της Voda. Ο πελάτης συνεχίζει να σηκώνει τηλεφωνία και internet στα ίδια συστήματα που ήταν και πριν. Τον εξοπλισμό πρέπει να τον συνδέσεις από πριν...

Manolis_karas
15-07-19, 18:53
Όσο το έχει στο site δλδ..
Ποιο ρούτερ της cyta έχεις αλήθεια;
........
Το ZTE

paanos
15-07-19, 19:28
Η μεταφορά γίνεται με μορφή φορητότητας, το ότι μεταφέρονται και τα DSLAM δεν έχει σχέση, οι πελάτες πλέον είναι στα συστήματα της Vodafone..

Godian
15-07-19, 23:11
Υπάρχει περίπτωση με αυτή την αλλά γη να έχει διαφορά στη ταχύτητα και στα ping στα παιχνίδια;; η απλά μένουν ίδια αυτά;;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.