PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118

lak100
10-08-19, 09:53
να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα αρχες Ιουλιου ανανεωνω με cyta με ενα προγραμμα που εδινε 360 λεπτα προς κινητα και διεθνεις κλησεις αυτο ομως ηταν προγραμμα vodafone. Με την μεταφορα στην voda αλλαξε υποχρεωτικα το προγραμμα και πηγα σε ενα που εδινε 300 λεπτα σε κινητα. εκει απαιτησα και μου δωσανε δωρεαν το πακετο με τα 1500 λεπτα σε διεθνεις κλησεις το συμβολαιο μου ληγει τον 6/2021 οσο εληγε και με την cyta. αν δεν εχεις κανει ανανεωση το συμβολαιο σου ληγει τον 5/2020 το ξερω γαιτι της μητερας μου εληγε τωρα τον Αυγουτο και με την μεταβαη σε voda ανανεωθηκε

GregoirX23
11-08-19, 11:07
να ξεκαθαρισω λιγο τα πραγματα αρχες Ιουλιου ανανεωνω με cyta με ενα προγραμμα που εδινε 360 λεπτα προς κινητα και διεθνεις κλησεις αυτο ομως ηταν προγραμμα vodafone. Με την μεταφορα στην voda αλλαξε υποχρεωτικα το προγραμμα και πηγα σε ενα που εδινε 300 λεπτα σε κινητα. εκει απαιτησα και μου δωσανε δωρεαν το πακετο με τα 1500 λεπτα σε διεθνεις κλησεις το συμβολαιο μου ληγει τον 6/2021 οσο εληγε και με την cyta. αν δεν εχεις κανει ανανεωση το συμβολαιο σου ληγει τον 5/2020 το ξερω γαιτι της μητερας μου εληγε τωρα τον Αυγουτο και με την μεταβαη σε voda ανανεωθηκε

Μείον κ 60 λεπτά στα κινητά δλδ.. Έπρεπε να σου δώσουν δωρεάν ένα πακέτο επιπλέον 60 λεπτών..
Για τα διεθνή εφόσον το είχε η αρχική συμφωνία στη cyta δεν βλέπω το λόγο να το ζητάς μετά..έπρεπε και αυτό να έχει δωθεί..
Αυτά τα 3 ευρώ της πρώτης ενεργοποίησης υπήρχαν και στη cyta; Αν και όπως λες ήταν πακέτα βοντα στην ουσία...
Στο κάτω κάτω αυτοί σε μετέφεραν στη βοντα.. έπρεπε να είχαν ταιριάξει τα πακέτα όσο γίνεται χωρίς πολλά πολλά.. αλλά anyway...
Από πλευράς παγίων; Τα ίδια;

Bytheway..πριν όλες αυτές τις ιστορίες..τι πακέτο κ με τι πάγιο είχες;

paanos
11-08-19, 11:57
Αλλά αφού υπάρχει πακέτο με 360' κινητά και διεθνή, γιατί δεν σε πήγαν σε αυτό κατευθείαν; Τζάμπα κάνουν τις ζωές τους περιπλοκες στην Vodafone.

lak100
11-08-19, 21:24
πριν ειχα αεπριοριστα σταθερα 24αρι στα 16 ευρω τωρα η τιμη παραμενει ιδια και στην voda ισως και λιγο παρακατω τα 3 ευρω υπηρχαν και στην cyta

terko
16-08-19, 13:39
Ενημερωτικά σε σχέση με το προηγούμενο μήνυμά μου (https://www.adslgr.com/forum/threads/535716-%CE%91%CF%80%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-Cyta-%CE%94%CE%AF%CE%BA%CF%84%CF%85%CE%BF-%CE%A5%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%B5%CF%83%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%95%CE%BE%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7?p=6641356#post6641356), να πω ότι δεν ήρθε ούτε sms ούτε άλλαξε κάτι στο MyCyta.

Τους τηλεφώνησα τους εξέθεσα το θέμα και μου είπαν ότι υπήρξε κάποιο τεχνικό θέμα με την έκδοση κάποιων λογαριασμών και για αυτό στο My Account του Λογαριασμού μου φαίνεται μηδενικός και ότι η χρέωση του παρόντος θα συμπεριληφθεί στον επόμενο λογαριασμό. Μάλιστα μου είπαν ότι αν θέλω να δώσω νέα εντολή πληρωμής (έχω πάγια εντολή πληρωμής με πιστωτική) ώστε να πληρωθεί ο τρέχων και σε αυτή την περίπτωση φυσικά δεν θα συμπεριληφθεί στον επόμενο.

Οπότε όλα καλά και πλέον αναμένω να δω την εξέλιξη που θα υπάρξει τον επόμενο μήνα.

manospcistas
20-08-19, 14:53
Στο πατρικό μου έχουν μια VDSL 50/10 από τη Cyta, και το 2ετες συμβόλαιο λήγει θεωρητικά τον Δεκέμβρη του 2019. Απ όσα διαβάζω εδώ, θα πρέπει να περιμένουμε για κλήση από Vodafone σχετικά με την ανανέωση του συμβολαίου ή ότι άλλη διαδικασία έχουν σκοπό να κάνουν για να περάσουμε πλέον σαν πελάτες Vodafone. Έχω όμως κάποιες απορίες:

1. Στην περιοχή μέχρι τώρα έδιναν υπηρεσίες ο ΟΤΕ και η Cyta. Δεν προϋπήρχε δηλαδή κάλυψη από τη Vodafone, ούτε κάποιο DSLAM της. Υπάρχει περίπτωση, με την ανανέωση του συμβολαίου στα 50Mbps, να διατηρήσουμε τη γραμμή ως έχει, χωρίς να μας πειράξουν προφίλ κλπ και να συνεχίσουμε στα 50/10 από το DSLAM της Cyta (δηλαδή μια απλή συστημική ανανέωση του συμβολαίου χωρίς να πειράξουν κάτι);

2. Τώρα το δίκτυο που έχω στήσει είναι με το TG788vn v2 που μας είχε δώσει η Cyta, το οποίο λειτουργεί και συγχρονίζει άψογα - τηλεφωνία ΟΚ, είναι σε bridge mode και όλο το δίκτυο (το οποίο έχει πολλά πράγματα πάνω του) το δουλεύει ένα Mikrotik με PPPoE. Αν μας αλλάξουν εξοπλισμό, τι μας θα δώσουν; Θα έχω δυνατότητα bridge;
Δε θέλω να παίξω με διπλό ΝΑΤ, έχω στήσει πολλά πράγματα και λείπω όλο το χρόνο οπότε δεν μπορώ να διαθέσω χρόνο για πολλά πειράματα.

paanos
20-08-19, 15:40
1. Δεν περνάνε μόνο οι πελάτες στην Vodafone, ενσωματώνονται και τα DSLAM, οπότε στην περιοχή σου λογικά πρώτα θα περάσουν τα DSLAM και μετά θα ενημερωθείτε για ανανέωση.
2. Το πιθανότερο είναι ότι θα αλλάξει, δίνουν συνήθως το Η300S το οποίο δεν υποστηρίζει Bridge. Αν η τηλεφωνία σου συνεχίσει να είναι VoIP τότε ίσως το τωρινό σου Router να μην έχει τηλεφωνία και να πρέπει να βάλεις το καινούριο.

manospcistas
20-08-19, 16:08
Κατάλαβα, σ' ευχαριστώ. Θα προσπαθήσω να πιέσω για ZTE αλλιώς φορητότητα στον ΟΤΕ...

GregoirX23
20-08-19, 18:09
Το πιθανότερο είναι ότι κ το 50/10 θα γίνει 50/5...δε γνωρίζω να δίνει η βόντα 50/10..μόνο σε 100 δίνουν συνήθως 10 up..
Λογικά δε θα υπάρχει και σαν συστημική επιλογή το 50/10..οπότε πως θα ανανεώσουν;
Το προφίλ 50/10 της cyta στο dslam μάλλον θα πάει για κατάργηση..

manospcistas
20-08-19, 19:05
Χαχαχαχα. Γελάω. Γελάω που πάμε για υποβάθμιση. Και σε ταχύτητα, και σε εξοπλισμό. Και γιατί έχω κι ένα προαίσθημα ότι η τιμή δε θα ναι ούτε χαμηλότερη ούτε ίδια, αλλά θα πληρώνουμε και κάτι παραπάνω;...

paanos
20-08-19, 19:15
Σωστά πιστεύεις. Να θυμίσω ότι από την στιγμή που κάνουν αυτοί μόνοι τους την αλλαγή (δεν κάνεις νέο συμβόλαιο δηλαδή) έχεις δικαίωμα μέσα σε 2 μήνες να αλλάξεις πάροχο δωρεάν.

manospcistas
20-08-19, 19:54
Χρήσιμη πληροφορία. Δυστυχώς στην περιοχή δεν παίζουν άλλοι πάροχοι εκτός απ τον ΟΤΕ, οπότε μάλλον είναι μονόδρομος. Θα κριθεί εκείνη την ώρα από τις προσφορές κι απ την τιμή που θα πέσει στο τραπέζι. Ήδη όμως με το bridge mode που χάνω στα καλά καθούμενα έχω εκνευριστεί και θα θελα την ελευθερία μου κι ας δίνω (ή έστω δίνουν :p) κάτι παραπάνω

GregoirX23
20-08-19, 20:53
Σωστά πιστεύεις. Να θυμίσω ότι από την στιγμή που κάνουν αυτοί μόνοι τους την αλλαγή (δεν κάνεις νέο συμβόλαιο δηλαδή) έχεις δικαίωμα μέσα σε 2 μήνες να αλλάξεις πάροχο δωρεάν.

Αφού έτσι κ αλλιώς έληγε το συμβόλαιο του ανθρώπου τον Δεκέμβριο..φεύγει όποτε θέλει μετά τη λήξη..δε χρειάζεται να περιμένει 2 μήνες και να χρεωθεί επιπλέον κανονικά πάγια..
Αν τώρα του κάνουν την αλλαγή νωρίτερα..δεν μπορούν νομίζω να αλλάξουν κάτι σε αυτά που έχει στο πακέτο..
Η έστω να του δώσουν κάτι παραπλήσιο αλλά όχι κατώτερο.. Εδώ νομίζω ότι συνεχίζει και ο χρόνος του συμβολαίου που έχει απομείνει μέχρι τη λήξη..χωρίς ανανέωση..:hmm:
Από εκεί και πέρα η ενσωμάτωση του εξοπλισμού της cyta στο δίκτυο της voda και η αλλαγή των cpe των συνδρομητών είναι άλλη φάση.. Άραγε με βάση αυτό τον λόγο και μόνο έχεις δικαίωμα να φύγεις νωρίτερα;
Άκυρο το από πάνω..γιατί τώρα που το σκέφτομαι..δεν πρέπει να παίζει αλλαγή σε cpe συνδρομητή χωρίς τη μεταφορά του στο δίκτυο της voda και μαζί σε αντίστοιχο voda πρόγραμμα..

Αν και γενικά απ'ότι νομίζω..αν δεν κάνω λάθος..δεν τα τηρούν κατά γράμμα τα παραπάνω..ρίχνουν μια προσφορά στο τραπέζι και αν δεν σου αρέσει φεύγεις..κοινώς κάνουν την ενοποίηση στο περίπου με το έτσι θέλω..
Επομένως αν στην ουσία σε αφήνουν να φύγεις δεν τίθεται θέμα..απ'την άλλη όμως σου χαλάνε το deal αν σου είχε μείνει αρκετός χρόνος ακόμα έως την λήξη του συμβολαίου..
Απ'ότι έχω παρατηρήσει πάντως α)το πάνε ανά περιοχή, β)μεταφέρουν πρώτα τα πακέτα που ταιριάζουν με της voda σε παροχές.. και γ)νομίζω μεταφέρουν επίσης πρώτα όσους λήγει σύντομα το συμβόλαιο..

@manospcistas
Τι παροχές είχες αν επιτρέπεται στο πακέτο της cyta από ομιλία, 1 γραμμή;
Από πάγιο;

paanos
20-08-19, 23:40
Δεν το πρόσεξα ότι λήγει, συγνώμη :p
Δικαίωμα για διακοπή αζημιως έχεις μόνο αν έρθει η επιστολή που σου λέει ότι αλλάζεις πρόγραμμα..

geogak
25-08-19, 13:44
Τι προσφορές σας έχει κάνει η Vodafone σε σύνδεση κινητής κ σταθερής τηλεφωνίας σε πρώην πελάτες cyta?

paanos
25-08-19, 20:27
Για κινητή κάνουν αυτό σε όσους είχαν το πακέτο με τα 1000'

Για το πρόγραμμα CYTA 1000' προς όλους που μαζί με φόρους έβγαινε περίπου 15€, δίνουν 1000' προς όλους 70sms και 200MB στα 19,40 (μαζί με φόρους)...

Σε σταθερή παίζουν πολλοί παράγοντες, δίνουν VDSL με 25€ (50αρα, απεριόριστα σταθερά, 360' κινητά και διεθνή σταθερά). Στο ADSL πάνω κάτω αυτά που έχουν στο site, αλλά αν σε αλλάξουν μόνοι τους παίρνεις το πακέτο με τα 300' προς κινητά στην ίδια τιμή που είχες και στην cyta.

geogak
28-08-19, 19:06
Όταν υπάρχει συμβόλαιο με cyta σε κινητή κ σταθερή τηλεφωνία μπορεί να στο καταργήσει η Vodafone? Γιατί στέλνει μύνημα ότι καταργεί 30/09 την κινητή κ θέλει καινούργιο συμβόλαιο με περισσότερα χρήματα ενώ δεν έχει λήξει το παλιό.

paanos
28-08-19, 21:59
Θεωρητικά όχι, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί.

Godian
29-08-19, 13:39
Θεωρητικά όχι, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί.

Απλα λες αντε γειά φίλε μου......

paanos
29-08-19, 15:46
Ο φίλος από όσο κατάλαβα θέλει να διατηρήσει το συμβόλαιο κινητής του. Δεν έχει άλλη επιλογή από το να αλλάξει πρόγραμμα ή πάροχο.

Godian
29-08-19, 23:56
Ο φίλος από όσο κατάλαβα θέλει να διατηρήσει το συμβόλαιο κινητής του. Δεν έχει άλλη επιλογή από το να αλλάξει πρόγραμμα ή πάροχο.

Μπορεί να στείλει ένα μήνυμα στη προστασία καταναλωτή να τον συμβουλέψουν

Epitaph6663
05-09-19, 20:23
Εμένα μου στείλανε το ίδιο μήνυμα, ότι δηλαδή στις 30/09 σταματάει να υπάρχει η CYTA κινητή.
Και θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν αύριο 06/09/2019, πάω και πω στην COSMOTE να μου κάνει φορητότητα τον αριθμό που χω, με νέο πρόγραμμα της COSMOTE θα μου ρίξουν τέλος διακοπής από τη CYTA; Και αν ναι, πόσο θα ναι αυτό.
Κανονικά το συμβόλαιο τελείωνε τον Δεκέμβρη του 2019, αλλά τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

Και επίσης καλό θα ήταν να ρωτήσω υπάλληλο της CYTA/VODAFONE, αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, γιατί μπορεί να μου πουν «δεν έχεις πρόστιμο» και να μου το ρίξουν στο τέλος -.-.

Τι παίζει;

GregoirX23
05-09-19, 20:31
Εμένα μου στείλανε το ίδιο μήνυμα, ότι δηλαδή στις 30/09 σταματάει να υπάρχει η CYTA κινητή.
Και θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν αύριο 06/09/2019, πάω και πω στην COSMOTE να μου κάνει φορητότητα τον αριθμό που χω, με νέο πρόγραμμα της COSMOTE θα μου ρίξουν τέλος διακοπής από τη CYTA; Και αν ναι, πόσο θα ναι αυτό.
Κανονικά το συμβόλαιο τελείωνε τον Δεκέμβρη του 2019, αλλά τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

Και επίσης καλό θα ήταν να ρωτήσω υπάλληλο της CYTA/VODAFONE, αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, γιατί μπορεί να μου πουν «δεν έχεις πρόστιμο» και να μου το ρίξουν στο τέλος -.-.

Τι παίζει;

Στέλνεις φαξ η εμαιλ στην βόντα και ρωτάς εγγράφως.. Αντίστοιχα περιμένεις απάντηση εγγράφως..όχι προφορικά..
Έτσι δε νομίζω να σου πουν κάτι λάθος..
Μπορείς το ίδιο ερώτημα να το απευθύνεις και στην εεττ η στη προστασία καταναλωτή όπως αναφέρθηκε..να δεις τι θα σου πούνε, για επιπλέον σιγουριά..
Μόνο κινήσου λίγο γρήγορα με τις ερωτήσεις (παίρνουν χρόνο), μην φτάσει το τέλος του μήνα..
Αλλά η κοινή λογική λέει αφού τερματίζουν στην ουσία πρόωρα τα συμβόλαια κλείνοντας το δίκτυο και εφόσον δεν είσαι στη βόντα γιατί να βάλουν ποινή, κανονικά στο μήνυμα η ανακοίνωση έπρεπε να δίνουν το δικαίωμα να φύγεις αζημίως..
Αλλά ρώτα να είσαι ήσυχος..

Epitaph6663
06-09-19, 19:22
Δεν θα τους ρωτήσω, γιατί τελικά η VODAFONE μου έδωσε καλή προσφορά και σε 2 βδομάδες θα πάω να κάνω την αλλαγή.

Αλλά, προέκυψε κάτι άλλο τώρα.
Πήγα να πληρώσω σήμερα σε κατάστημα της VODAFONE το λογαριασμό της CYTA και ενώ κάθε φορά που πλήρωνα (με χρεωστική) πήγαινα μετά στο MyCyta και εμφανιζοταν κατευθείαν η πληρωμή, σήμερα μετά από 8 ώρες ακόμα δεν έχει εμφανιστεί.

Έχει γίνει και σε άλλους αυτό;

Godian
06-09-19, 21:53
Δεν θα τους ρωτήσω, γιατί τελικά η VODAFONE μου έδωσε καλή προσφορά και σε 2 βδομάδες θα πάω να κάνω την αλλαγή.

Αλλά, προέκυψε κάτι άλλο τώρα.
Πήγα να πληρώσω σήμερα σε κατάστημα της VODAFONE το λογαριασμό της CYTA και ενώ κάθε φορά που πλήρωνα (με χρεωστική) πήγαινα μετά στο MyCyta και εμφανιζοταν κατευθείαν η πληρωμή, σήμερα μετά από 8 ώρες ακόμα δεν έχει εμφανιστεί.

Έχει γίνει και σε άλλους αυτό;

Δεν έγινε τίποτα φίλε μου μήνα αγχώνεσαι

efstratia77
06-09-19, 22:09
Εμένα μου στείλανε το ίδιο μήνυμα, ότι δηλαδή στις 30/09 σταματάει να υπάρχει η CYTA κινητή.
Και θέλω να ρωτήσω το εξής. Αν αύριο 06/09/2019, πάω και πω στην COSMOTE να μου κάνει φορητότητα τον αριθμό που χω, με νέο πρόγραμμα της COSMOTE θα μου ρίξουν τέλος διακοπής από τη CYTA; Και αν ναι, πόσο θα ναι αυτό.
Κανονικά το συμβόλαιο τελείωνε τον Δεκέμβρη του 2019, αλλά τώρα δεν ξέρω τι παίζει.

Και επίσης καλό θα ήταν να ρωτήσω υπάλληλο της CYTA/VODAFONE, αλλά δεν τους πολυεμπιστεύομαι, γιατί μπορεί να μου πουν «δεν έχεις πρόστιμο» και να μου το ρίξουν στο τέλος -.-.

Τι παίζει;

εγώ 14/8/19 έκανα φορητότητα το συμβόλαιο κινητής cyta που έληγε 30/9/2019, αυτό στην σελίδα τους αναφέρει ρητά ότι δεν υπάρχει χρέωση εντός 2 μηνών από 31/7/2019 της παρούσας ανακοίνωσης

206512

Epitaph6663
08-09-19, 06:08
Σας ευχαριστώ πολύ!

Ευστρατία, να σαι καλά για την εικόνα. Δεν είχα δει την ανακοίνωση αυτή!

Edit #1 : Έψαξα στο site της vodafone να βρω email επικοινωνίας, αλλά τα χουν κάνει επίτηδες δύσκολα θεωρώ. Πόσο σκέψη θέλη στο link και τη σελίδα που γράφει «Επικοινωνία», εκτός από τα 500 πράγματα που έχουν - τα περισσότερα αόριστα - να σου βάλουν και ΕΝΑ καταραμένο email;

Εdit #2 : Τελικά μετά από 2 μέρες, εμφανίστηκε η πληρωμή στο MyCYTA. Πράγμα περίεργο γιατί σήμερα είναι Κυριακή... Τέλος καλό, όλα καλά.

Καλή τύχη σε όλους με τη νέα μας εταιρεία...

paanos
08-09-19, 09:29
Η Vodafone έχει καταργήσει το email, μόνο live chat.

efstratia77
08-09-19, 11:55
και στην αρχή του live chat επιλέγεις να σταλεί το ιστορικό συνομιλίας στο email, οπότε αυτόματα έχεις αρχείο τι σου είπαν

paanos
08-09-19, 13:18
Για καταγγελία στην ΕΕΤΤ όμως δεν μας κάνει, θέλει αριθμό αιτήματος.

GregoirX23
08-09-19, 19:13
Αυτό με τη κατάργηση των email το σκέφτηκαν πολύ για να το κάνουν;
Anyway..στο internet όλο και κάπου θα υπάρχει κάποιος αριθμός φαξ έστω..σε περίπτωση που χρειαστεί για καμιά περίπτωση..

lak100
09-09-19, 01:14
παιδια με την συνδιαστικη εκπτωση κινητου σταθερου την εκπτωση απο e-bill και παγια εντολη ο λογαριασμος μου απο 16 στην cyta πηγε στα 9.86 και εχω συμβολαιο μεχρι τον 7/2021

geogak
09-09-19, 19:19
Ποια προγράμματα έχεις και είναι τόσο φθηνά?

lak100
09-09-19, 19:25
24αρι απεριοριστα αστικα υπεραστικα 300 προς κινητα και 1500 προς διεθνη

geogak
10-09-19, 22:20
Ποιο router δίνει η Vodafone σε vdsl?

paanos
10-09-19, 22:40
Το Vodafone h300s, κατασκευής Sercomm. Υπάρχει αντίστοιχο θέμα στο Vodafone vdsl.

geogak
10-09-19, 23:15
Ισχύει ότι έχει προβλήματα? Άλλο δεν δίνουν?

paanos
11-09-19, 08:17
Δεν δίνουν άλλο. Έχει αρκετά θεματακια.

Lord_British
18-09-19, 15:31
Μετά την καταγγελία σήμερα έλαβε ο πατέρας μου τηλέφωνο από τη Vodafone ότι μπορεί να κρατήσει το ίδιο πακέτο που έχει υπογράψει με τη Cyta μέχρι να λήξει και ότι απλά θα χρειαστεί να αλλάξει SIM μέχρι το τέλος του μήνα.

Του έκαναν και αντιπρόταση το πακέτο 1000 προς όλους , 500 voda ,και λίγα SMS , data με 12.2 ευρώ όλα πληρωμένα αν θέλει να κάνει νέα δέσμευση 24 μηνών.

Μια χαρά το μάζεψαν...

dimitri_ns
18-09-19, 17:15
Μετά την καταγγελία σήμερα έλαβε ο πατέρας μου τηλέφωνο από τη Vodafone ότι μπορεί να κρατήσει το ίδιο πακέτο που έχει υπογράψει με τη Cyta μέχρι να λήξει και ότι απλά θα χρειαστεί να αλλάξει SIM μέχρι το τέλος του μήνα.

Του έκαναν και αντιπρόταση το πακέτο 1000 προς όλους , 500 voda ,και λίγα SMS , data με 12.2 ευρώ όλα πληρωμένα αν θέλει να κάνει νέα δέσμευση 24 μηνών.

Μια χαρά το μάζεψαν...

Θέλουν λίγη πίεση
Αυτο είναι λίγο ακριβότερο από καρτοσύνδεση wind me 24μηνο, που δίνουνε σε προσφορές τηλεφωνικές.

Lord_British
18-09-19, 17:40
Θέλουν λίγη πίεση
Αυτο είναι λίγο ακριβότερο από καρτοσύνδεση wind me 24μηνο, που δίνουνε σε προσφορές τηλεφωνικές.

Δεν ξέρω τι παίζει με τα καρτοσυμβόλαια.
Οι γονείς μου είναι και μιας ηλικίας οπότε θα πάνε σε αυτό με τα 1000+500 λεπτά ώστε να φιξάρουν ένα χαμηλό κόστος επικοινωνίας για τα επόμενα 2 χρόνια.

PS: Πάντως όταν τα έψαχνα για μία φίλη πριν 10 μέρες δε βρήκα ΠΟΥΘΕΝΑ συμβόλαιο με 12.2 ευρώ για φορητότητα από Cosmote. Αυτές τις τηλεφωνικές προσφορές ειδικά της Wind αν δεν τις δω σε συμβόλαιο δεν τις πιστεύω ΠΟΤΕ... :p:p

dimitri_ns
18-09-19, 19:02
Δεν ξέρω τι παίζει με τα καρτοσυμβόλαια.
Οι γονείς μου είναι και μιας ηλικίας οπότε θα πάνε σε αυτό με τα 1000+500 λεπτά ώστε να φιξάρουν ένα χαμηλό κόστος επικοινωνίας για τα επόμενα 2 χρόνια.

PS: Πάντως όταν τα έψαχνα για μία φίλη πριν 10 μέρες δε βρήκα ΠΟΥΘΕΝΑ συμβόλαιο με 12.2 ευρώ για φορητότητα από Cosmote. Αυτές τις τηλεφωνικές προσφορές ειδικά της Wind αν δεν τις δω σε συμβόλαιο δεν τις πιστεύω ΠΟΤΕ... :p:p

Tην wind έχω
Αυτοί πήρανε, προτείνανε μια χαρα τιμές και υπηρεσίες, ΔΙΑΒΑΣΑ το τί υπέγραφα και 6-7 μήνες είμαι μια χαρά
Το λένε καρτοσυμβόλαιο plus αυτό που προτείνανε, τώρα και συμβόλαιο να το πείς, το ίδιο είναι (24μηνο)
600 προς όλους
500 wind/q
100 sms προς όλους
3,5 γίγα

με 11 €/μήνα και τα 8 € μένουν στην κάρτα. (πιθανά για αγορά πακέτου αν δεν σε φτάσουν τα προηγούμενα)

οπότε όλοι έχουν περιθώρια. Τωρα το τι και πως συμφωνείς είναι άλλο θέμα.

paanos
18-09-19, 21:05
Δεν ξέρω τι παίζει με τα καρτοσυμβόλαια.
Οι γονείς μου είναι και μιας ηλικίας οπότε θα πάνε σε αυτό με τα 1000+500 λεπτά ώστε να φιξάρουν ένα χαμηλό κόστος επικοινωνίας για τα επόμενα 2 χρόνια.

PS: Πάντως όταν τα έψαχνα για μία φίλη πριν 10 μέρες δε βρήκα ΠΟΥΘΕΝΑ συμβόλαιο με 12.2 ευρώ για φορητότητα από Cosmote. Αυτές τις τηλεφωνικές προσφορές ειδικά της Wind αν δεν τις δω σε συμβόλαιο δεν τις πιστεύω ΠΟΤΕ... :p:p

Τα πακέτα extra talk και extra surf δεν υπάρχουν στο site.

Lord_British
18-09-19, 22:10
Τα πακέτα extra talk και extra surf δεν υπάρχουν στο site.

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με τα πακέτα που αναφέρεις πάντως είχα ψάξει μέσω μεταπωλητων και της Wind και της Vodafone και τέτοια τιμή για πακέτο με 1000 λεπτά προς όλους συν 500 εντός δικτύου δεν είχα βρει.

Και είχα πάρει σε 4-5 μεταπωλητές. :(

paanos
19-09-19, 07:35
Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς με τα πακέτα που αναφέρεις πάντως είχα ψάξει μέσω μεταπωλητων και της Wind και της Vodafone και τέτοια τιμή για πακέτο με 1000 λεπτά προς όλους συν 500 εντός δικτύου δεν είχα βρει.

Και είχα πάρει σε 4-5 μεταπωλητές. :(

Τα πακέτα αυτά είναι καρτοπρογραμματα που δίνουν μόνο από κατάστημα ή τηλεφωνικά, και είναι πολύ φθηνά. Ένα τέτοιο πρόγραμμα δίνουν και σε όσους είχαν cyta.

Valder
23-09-19, 15:57
Αυτό με τη κατάργηση των email το σκέφτηκαν πολύ για να το κάνουν;
Anyway..στο internet όλο και κάπου θα υπάρχει κάποιος αριθμός φαξ έστω..σε περίπτωση που χρειαστεί για καμιά περίπτωση..

Αυτό το κοίταγα και γω μόλις τώρα. Μπορεί να το είδαν και ως πλεονασμό ή μη αποδοτικό, ειδικά με την ύπαρξη του chat στο σάιτ τους, ή με το FB και την εξυπηρέτηση στα σχόλια να αυξήσουν το engagement και δεν ξέρω γω πως αλλιώς λέγονται όλα αυτά στην αργκό τους. Και άλλες πολλές πιθανές ιδέες.

Μου κακοφάνηκε. Και ξέρεις, είμαι από τους ανθρώπους που πλέον βρίσκω το μέηλ ως δεινοσαύριο skill σε φάση evolve or go extinct. Αλλά με βολεύει από χίλιες μεριές. :)


ΥΓ: Αυτό το 2155602964 δε το μαζεύετε λίγο ρε παλικάρια εκεί στη βόντα; 2-2 τις ρίχνει τις κλήσεις αυτόματα μέσα σε μισό λεπτό. Άντε κουρευτείτε επιτέλους... Το άρθρο 11 το χετε γραμμένο στα παλιά σας τα παπούτσια. Θα το σηκώσω καμια μέρα και θα τα πω όπως πρέπει σε κανα παλικάρι ή καμιά κοπέλα στη γραμμή και δε θα μου χει φταίξει και σε τίποτα. Η ρημάδα η αυτοσυγκράτηση και η ευγένεια θα μας καρκινιάσει στο τέλος. Τις πολυεθνικές σας μέσα...:rofl:

Lord_British
23-09-19, 16:37
Τα πακέτα αυτά είναι καρτοπρογραμματα που δίνουν μόνο από κατάστημα ή τηλεφωνικά, και είναι πολύ φθηνά. Ένα τέτοιο πρόγραμμα δίνουν και σε όσους είχαν cyta.

Στο συμβόλαιο που έχω μπροστά μου γράφει ως περιγραφή προγράμματος "Vodafone 1000 Exclusive".
Με βάση το παραπάνω συμβόλαιο που δίνει 1000 προς όλους έβαλαν επιπρόσθετο πακέτο 500 προς βόντα και 200MB.
Στα 500 λεπτά προς Voda και τα 200MB κάνουν 100% έκπτωση ενώ στο βασικό πάγιο 75% και βγαίνει ένα ποσό στα 12 ευρώ το μήνα.

Δεν αναφέρει κάπου για καρτοσυμβόλαιο η σύμβαση όσο τη διάβασα.

lak100
01-10-19, 13:07
Στο συμβόλαιο που έχω μπροστά μου γράφει ως περιγραφή προγράμματος "Vodafone 1000 Exclusive".
Με βάση το παραπάνω συμβόλαιο που δίνει 1000 προς όλους έβαλαν επιπρόσθετο πακέτο 500 προς βόντα και 200MB.
Στα 500 λεπτά προς Voda και τα 200MB κάνουν 100% έκπτωση ενώ στο βασικό πάγιο 75% και βγαίνει ένα ποσό στα 12 ευρώ το μήνα.

Δεν αναφέρει κάπου για καρτοσυμβόλαιο η σύμβαση όσο τη διάβασα. το ιδιο εχει και η μητερα μου αλλα στα 13.55 ειναι συμβολαιο και οχι καρτοσυμβολαιο

paanos
03-10-19, 22:19
Η VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ με σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών συμβολαίου του πρώην δικτύου Cyta Ελλάδος, ανακοινώνει την μεταφορά της οριστικής κατάργηση των υπηρεσιών κινητής συμβολαίου του πρώην δικτύου Cyta Ελλάδος από 30/9/2019 σε 31/10/2019.

Στην περίπτωση που οι συνδρομητές κινητής συμβολαίου του πρώην δικτύου Cyta Ελλάδος δεν προβούν σε νέα σύμβαση μέσω ενός καταστήματος Vodafone με τον ίδιο αριθμό ή σε φορητότητα του αριθμού τους σε άλλο πάροχο έως και τις 31/10/2019, μετά το πέρας της εν λόγω καταληκτικής ημερομηνίας ,ο συνδρομητικός τους αριθμός θα παραμείνει ανενεργός, πλην όμως διαθέσιμος για νέα σύνδεση για διάστημα έξι (6) μηνών στη VODAFONE- ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ.

Δυνάμει της ανωτέρω αλλαγής οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός δύο μηνών από την παρούσα ανακοίνωση.
Από μήνα σε μήνα το πάνε; :p

filipoy
21-10-19, 14:16
Μου ηρθε το ZTE ZXHN H267A για την μεταφορά απο το δίκτυο Cyta :( :( σε Vodafone είναι προγραμματισμένοι για 6 Νοεμβρίου

@ ADSLgr.com All rights reserved.