PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
04-12-14, 13:16
στα τορεντ εχω και εγω προβλημα . ενω δοκιμασα ιδιο τορεντ σε wind να δω τι παιζει εκει κλειδωνε κανονινα στα 1 μεγκαμπιτ ενω σε εμενα ανεβοκατεβαινε

gp1
04-12-14, 14:38
Και σε μένα έχει πέσει κατά 1,5-2 Mbps το τελευταίο τρίμηνο και τα μεσημέρια (όπως έχω ξαναγράψει) έχω διακοπές 1 λεπτού χωρίς να φαίνεται κάτι στο ρούτερ..

evdometap
04-12-14, 14:42
Και σε μένα έχει πέσει κατά 1,5-2 Mbps το τελευταίο τρίμηνο και τα μεσημέρια (όπως έχω ξαναγράψει) έχω διακοπές 1 λεπτού χωρίς να φαίνεται κάτι στο ρούτερ..

Εγώ αντίθετα έχω ανέβει περίπου 1Mbps,αλλά έτσι κ αλλιώς την κάνω προς ΟΤΕ οπότε...

nnn
04-12-14, 20:03
no prob σε torrents, το τελευταίο διάστημα, πάντα η γραμμή είναι στο full, εφόσον υπάρχουν seeders.

Hetfield
04-12-14, 22:07
Εγω οταν εκανα restart στο router αλλαξα εντελως ip και δρομολογηση και το προβλημα ως δια μαγειας λυθηκε. Μιλαμε για torrent με 4000 seeders και 2000 leechers και σερνοταν με 60kb/s, με το που αλλαξε η δρομολογηση κατεβασα στο φουλ της γραμμης μου 1MB/s

graal
05-12-14, 16:33
no prob σε torrents, το τελευταίο διάστημα, πάντα η γραμμή είναι στο full, εφόσον υπάρχουν seeders. Σαν πρώην πελάτης τους, με VDSL & ADSL αργότερα, είχα κι εγώ κάποια θεματάκια με torrents με adsl. Με vdsl κανένα απολύτως. Πάντως μου δημιουργήθηκε η αίσθηση πως δίνουν προτεραιότητα στις vdsl συνδέσεις. Το διαπίστωσα τόσο στην ίδια τη γραμμή, κάποια θεματάκια γενικότερα, όσο και στην συνολική εξυπηρέτηση από την τεχνική υποστήριξη.

nnn
07-12-14, 13:07
χμμ πρέπει να αρχίζει να τα παίζει το Pirelli, την τελευταία εβδομάδα βλέπω το λαμπάκι (globe) του συγχρονισμού, να χάνει την φωτεινότητα του και όταν συμβαίνει αυτό, βλέπεις πως στιγμιαία κολλάει το browsing.

Πόσο εύκολα σας έχουν αλλάξει modem ?

Godian
07-12-14, 18:36
Εμενα καθολου ευκολα. Εκανα ολοκληρη πλεκτανη για να μου αλλαξουν απο ADB ασπρο, σε ΖΤΕ .
Ειναι λιγο ανορθοδοξο,αλλα δε φταιω εγω :) Εχω φτιαξει ψηφισμα στο avaaz αμα θελεις μπορεις να ψψηφίσεις Ειναι για το θεμα ρουτερ

https://secure.avaaz.org/el/petition/CYTA_HELLAS_Na_epilegoyme_monoi_mas_opoio_Router_theloyme_kai_na_leitoyrgei_to_VOIP/share/?new

jimdem582
07-12-14, 20:06
χμμ πρέπει να αρχίζει να τα παίζει το Pirelli, την τελευταία εβδομάδα βλέπω το λαμπάκι (globe) του συγχρονισμού, να χάνει την φωτεινότητα του και όταν συμβαίνει αυτό, βλέπεις πως στιγμιαία κολλάει το browsing.

Πόσο εύκολα σας έχουν αλλάξει modem ?

Καθόλου εύκολα επίσης.

Απο το τηλέφωνο δεν μου το άλλαζαν με τίποτα παρόλο που υπήρχε σοβαρό πρόβλημα. Έλεγαν τάχα δε βλέπουμε τίποτα όλα είναι οκ. Πήγα σε έναν συνεργάτη cyta, έδωσα το παλιό (thomson 582) και μου έδωσε το καινούριο (zte zxv10). Μέσα σε 5 λεπτά είχα ξεμπερδέψει. Τώρα και τα προβλήματά μου λύθηκαν και απο 15.500mbps που κλείδωνα πριν πήγα στα 16.300

graal
08-12-14, 12:43
χμμ πρέπει να αρχίζει να τα παίζει το Pirelli, την τελευταία εβδομάδα βλέπω το λαμπάκι (globe) του συγχρονισμού, να χάνει την φωτεινότητα του και όταν συμβαίνει αυτό, βλέπεις πως στιγμιαία κολλάει το browsing.

Πόσο εύκολα σας έχουν αλλάξει modem ?Σε vdsl, άμεσα! Είχα κάποια θεματάκια, μου έκλεισαν ραντεβού για επίσκεψη τεχνικού, και χωρίς να το ζητήσω, μου έκανε προληπτική αντικατάσταση εξοπλισμού. Πιστεύω πως αν τους το ζητήσεις θα το πράξουν αμέσως.

evdometap
08-12-14, 12:44
χμμ πρέπει να αρχίζει να τα παίζει το Pirelli, την τελευταία εβδομάδα βλέπω το λαμπάκι (globe) του συγχρονισμού, να χάνει την φωτεινότητα του και όταν συμβαίνει αυτό, βλέπεις πως στιγμιαία κολλάει το browsing.

Πόσο εύκολα σας έχουν αλλάξει modem ?

Εμένα όταν είχα κάποια προβλήματα με το ADB PRG 4201 (το αντίστοιχο για adsl δλδ) μου το άλλαξαν στο 2ο τηλεφώνημα..και μάλιστα χωρίς ιδιαίτερη πίεση. Και τελικά ΔΕΝ ήταν εκεί το πρόβλημα:P!

anthip09
08-12-14, 12:44
Σε vdsl, άμεσα! Είχα κάποια θεματάκια, μου έκλεισαν ραντεβού για επίσκεψη τεχνικού, και χωρίς να το ζητήσω, μου έκανε προληπτική αντικατάσταση εξοπλισμού. Πιστεύω πως αν τους το ζητήσεις θα το πράξουν αμέσως.

+1
Σε γραμμη vdsl στον αδερφό μου, του άλλαξαν προληπτικά 2 φορές το ρούτερ λόγω κάποιου προβλήματος που αντιμετώπιζε.

dimitri_ns
08-12-14, 14:13
+1
Σε γραμμη vdsl στον αδερφό μου, του άλλαξαν προληπτικά 2 φορές το ρούτερ λόγω κάποιου προβλήματος που αντιμετώπιζε.

Σε vdsl που από τον Μάιο έχει προβλήματα, ξύνονται ανεπίτρεπτα
Μπλοκάρει το τηλέφωνο και δεν ειδοποιείται ο συναγερμός
Μιλάω, βλέπω το λαμπάκι τηλεφώνου στο ρουτερ να γίνεται κόκκινο, μετά από λίγο κόβεται η γραμμή

Μετά από παράπονα το ρουτερ κάνει rebbot (για να δουλεύει το τηλέφωνο)
Αποτέλεσμα αποσυνδέονται από το ιντερνετ όλες οι συσκευές που έχω

Τα logs του router pirelli δεν δείχνουν τα reboots, δείχνουν ότι παίρνει την ntp ώρα :p, κάποια warnings και errors. Μου δείχνει για τον Ιούνιο και σήμερα. Αυριο δεν δείχνει το σήμερα. Δείχνει πάλι logs Ιουνίου και today (ΠΟΥ ΠΉΓΕ ΤΟ ΧΘΕΣ οεο ?)
Μου έχουνε απαντήσει ότι τα προβλήματα στη γραμμή μου λυθήκανε :p
Για τα πανηγύρια. Κάθε χθες και καλύτερα

Router ? Αλλαγή όταν πάω ΟΤΕ
Μιλάμε πάντα για vdsl

djuan1988
08-12-14, 16:01
Και εγώ έχω συμπληρώσει 2.5 μήνες περίπου. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος.

Μου έδωσαν ένα μεταχειρισμένο Thomson tg782, το οποίο έχει τραγική συμπεριφορά.

Κολλάει αρκετές φορές τα βράδια και επανέρχεται μόνο με reboot.

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, ζήτησα αλλαγή router και μου είπε όχι.

Αν συνεχιστούν σκέφτομαι έντονα να δώσω τα 70€ και να πάω στον ΟΤΕ.

graal
08-12-14, 18:08
Και εγώ έχω συμπληρώσει 2.5 μήνες περίπου. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος.

Μου έδωσαν ένα μεταχειρισμένο Thomson tg782, το οποίο έχει τραγική συμπεριφορά.

Κολλάει αρκετές φορές τα βράδια και επανέρχεται μόνο με reboot.

Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση, ζήτησα αλλαγή router και μου είπε όχι.

Αν συνεχιστούν σκέφτομαι έντονα να δώσω τα 70€ και να πάω στον ΟΤΕ. Ξανα πάρτους και ζήτα το ΖΤΕ. Απ'οτι διαβάζω εδώ, έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά από οποιοδήποτε ADB/Thomson.

KeyMaKeR
08-12-14, 18:46
Ο καλύτερος τρόπος μέχρι στιγμής για να γλυτώσετε γενικά από τα προβλήματα. Είναι να βάλετε το ρουτερ της cyta σαν bridge mode για να μη χαθεί η τηλεφωνία και να συνδέσετε ένα άλλο ρουτερ κατά προτίμηση με θύρα wan για τον έλεγχο του ίντερνετ.

nnn
08-12-14, 19:02
Η πλάκα είναι πως από χτες είναι βράχος και δεν ξεθωριάζει το led. Να υποψιαστώ πως "ζοριζόταν" να κρατήσει την γραμμή και για αυτό ξεθώριαζε ?

Δεν μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση 10+ χρόνια με xDSL και πολλά modems που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Έχω ανεβάσει εδώ 2 σχετικές φωτογραφίες
http://www.adslgr.com/forum/threads/851666-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-modem?p=5561105#post5561105

graal
08-12-14, 19:28
Η πλάκα είναι πως από χτες είναι βράχος και δεν ξεθωριάζει το led. Να υποψιαστώ πως "ζοριζόταν" να κρατήσει την γραμμή και για αυτό ξεθώριαζε ?

Δεν μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση 10+ χρόνια με xDSL και πολλά modems που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Έχω ανεβάσει εδώ 2 σχετικές φωτογραφίες
http://www.adslgr.com/forum/threads/851666-%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-modem?p=5561105#post5561105
Αν δεν απατώμαι, ήσουν από τους πρώτους που έβαλαν VDSL. Στείλε αυτές τις φωτό στο support της cyta, πες πχ πως μάλλον ύστερα από 2χρόνια χρήσης παραδίνει πνεύμα, (ή κάπως έτσι :) ) και παρακαλώ πολύ προς αντικατάσταση εξοπλισμού. Πιστεύω θα στον αλλάξουν αμέσως.

nnn
08-12-14, 19:33
Αν δεν απατώμαι, ήσουν από τους πρώτους που έβαλαν VDSL. Στείλε αυτές τις φωτό στο support της cyta, πες πχ πως μάλλον ύστερα από 2χρόνια χρήσης παραδίνει πνεύμα, (ή κάπως έτσι :) ) και παρακαλώ πολύ προς αντικατάσταση εξοπλισμού. Πιστεύω θα στον αλλάξουν αμέσως.

Όντως είμαι σχεδόν πιλοτικός χρήστης τους, περιμένω απάντηση στο θέμα που άνοιξα στο support και αν δεν δω φως, θα τους πάρω ένα τηλέφωνο.

NiKapa
08-12-14, 20:36
Eγω πάντως πριν 2 χρόνια που ζήτησα ρουτερ να παίζει σε bridge το είχα σε 2 μέρες ,χωρίς μα και μου ..

Godian
08-12-14, 22:27
Ψηφίστε εδώ.
Για να μπορούμε να βάλουμε όποιο ρουτερ θέλουμε https://secure.avaaz.org/el/petition/CYTA_HELLAS_Na_epilegoyme_monoi_mas_opoio_Router_theloyme_kai_na_leitoyrgei_to_VOIP/share/?new

Hetfield
08-12-14, 23:01
Δεν μπορεις να βαλεις οποιο ρουτερ θελεις οσες ψηφοφοριες και να φτιαξεις λογω QoS. Δεν θελει πολυ κλικλι.
Μπορεις σε bridge mode οπως ειπε ενας φιλος πιο πανω να βαλεις δικο σου ρουτερ

Godian
08-12-14, 23:32
Και τα voip router. Γιατι τα πουλάνε;;

Hetfield
09-12-14, 00:05
Και τα voip router. Γιατι τα πουλάνε;;

Για να τα στησεις με ελευθερες SIP υπηρεσιες.

djuan1988
09-12-14, 00:30
Ξανα πάρτους και ζήτα το ΖΤΕ. Απ'οτι διαβάζω εδώ, έχει πολύ καλύτερη συμπεριφορά από οποιοδήποτε ADB/Thomson.

Θα τους πάρω όταν γυρίσω, είμαι εξωτερικό τώρα. Έχω αγοράσει και ένα router με τις Black Friday προσφορές και θα βάλω το δικό τους σε bridge mode (ή μάλλον θα μου το βάλουν αυτοί).

nnn
11-12-14, 22:49
Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με την τηλεφωνία ?

Είναι εκτός σε εμένα.

Valder
11-12-14, 22:58
Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με την τηλεφωνία ?

Είναι εκτός σε εμένα.

Εδω Γηροκομείο (Αθήνα) είναι όλα οκ. Μόλις έκανα κλήση και είναι μια χαρά.

man with no name
11-12-14, 23:27
Εγώ είμαι χωρίς τηλέφωνο και internet από την Κυριακή το απόγευμα,δήλωσα βλάβη σε καταστημα τη Δευτέρα την Τρίτη επανήλθε με το intrenet να σέρνεται καθότι είχε κλειδώσει στη απίστευτη ταχύτητα 770 kbps,ξαναπεσε την ίδια μέρα και επανήλθε σήμερα με τον ίδιο χαμηλό συνχρονισμό.
Αύριο πρωί περιμένω τον τεχνικό,για να δούμε τι θα πεί.

dimitri_ns
11-12-14, 23:44
Σήμερα έστειλα mail στο complaints@hq.cyta.gr

"Αγαπητοί κύριοι,

Είμαι ο συνδρομητής xxxxxxxxxx (Ονοματεπωνυμο) και από την έναρξη παροχής υπηρεσιών παρουσιάζονται προβλήματα για τα οποία σας έχω ενημερώσει, χωρίς αυτά να επιλύονται

Να υπενθυμίσω ότι στην τηλεφωνική μου γραμμή λειτουργεί συναγερμός.

Αφορμή για την αποστολή των παραπόνων, είναι η μή επίλυση των προβλημάτων αν και αρκετές φορές έχω επικοινωνήσει τόσο με την εξυπηρέτηση πελατών, όσο και με τους τεχνικούς της cyta

Συγκεκριμμένα

1. Καθ'όλη την διάρκεια του καλοκαιριού, όπου και απουσίαζα για εργασία εκτός Αθηνών, η τηλεφωνική σύνδεση διακοπτότανε και ενημερωνόμουνα από την υπηρεσία συναγερμού. Με ένα reboot έστρωνε, άρα μάλλον θέμα modem

2. Με την επιστροφή μου στην Αθήνα το πρόβλημα παρέμενε, οπότε μετά από επικοινωνία μου με εσάς μάλλον ρυθμίσατε το modem για τακτικά reboot, με αποτέλεσμα οι όποιες συνδεδεμένες με το modem συσκευές να αποσυνδέονται

3. Κατά την διάρκεια κάποιων τηλεφωνικών κλήσεων, το λαμπάκι του τηλεφώνου στο <modem γινότανε κόκκινο και η κλήση έπεφτε

4. Κοιτώντας τα log του μοντεμ (σας αποστέλλω μερικά)
4.1 Δεν αναγράφονται τα reboots
4.2 Υπάρχουν διάφορα warnings και errors, το μόνο σωστό είναι η λήψη ntp date/time
4.3 Στα logs αναφέρεται η σημερινή ημέρα και μία ημερομηνία Ιουνίου 2014. Δεν υπάρχει η παραμικρή καταγραφή για χθες, προχθές κλπ

Η αυθαίρετη λειτουργία της τηλεφωνικής γραμμής δημιουργεί προβλήματα ασφαλείας στην κατοικία μου.

Παρακαλώ για αξιοπρεπή εκ μέρους σας παροχή υπηρεσιών εντός ευλόγου χρονικού διαστήματος, αλλιώς μετά λύπης μου θα αναγκασθώ να αποχωρήσω από την cyta και να επιστρέψω στον προηγούμενο πάροχο (ΟΤΕ) όπου τέποια προβλήματα δεν είχαν παρατηρηθεί. "

Θα ενημερώσω για την εξέλιξη
Πάντως η cyta δεν είναι όπως ήτανε -Ημουν και παλαιότερα συνδρομητής με ένα διάλειμμα ΟΤΕ

utp
12-12-14, 00:42
Παιδιά έχει κανένας πρόβλημα με την τηλεφωνία ?

Είναι εκτός σε εμένα.

Δοκιμασες reboot?

nnn
12-12-14, 01:38
Δοκιμασες reboot?

Φυσικά, εκτός αυτού το router είχε γυρίσει σε default κατάσταση.

Προσπαθησα να πάρω την ΤΥ, αλλά μετά από 20 λεπτά αναμονής βαρεθηκα, αύριο.

utp
12-12-14, 03:56
Φυσικά, εκτός αυτού το router είχε γυρίσει σε default κατάσταση.

Προσπαθησα να πάρω την ΤΥ, αλλά μετά από 20 λεπτά αναμονής βαρεθηκα, αύριο.

Δοκιμασες και ρεσετ? Στελνε απο τη φορμα επικοινωνιας του site καλυτερα, οι αναμονες τον τελευταιο καιρο ειναι παντου μεγαλες.

babality
12-12-14, 12:14
η χειροτερη υπηρεσια στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη. Αφου σου πουλησουν, μετα το χαος. Disconnections, downs, χαλια εξοπλισμος, ποτε στο τηλεφωνο.
Γεια σας cyta. /leave

nnn
12-12-14, 12:15
Τους έπιασα σήμερα το πρωί, δεν κάνει register στον Sip proxy, θα του ξανακάνουν reset για να "τραβήξει" τα στοιχεία της τηλεφωνίας (αν και είναι οκ) και βλέπουμε, ευτυχώς έχω έτσι και αλλιώς προώθηση στο κινητό.

- - - Updated - - -


η χειροτερη υπηρεσια στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη. Αφου σου πουλησουν, μετα το χαος. Disconnections, downs, χαλια εξοπλισμος, ποτε στο τηλεφωνο.
Γεια σας cyta. /leave

Ανάλογα την περιοχή και την περίπτωση.

Thodoris92
12-12-14, 17:11
η χειροτερη υπηρεσια στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη. Αφου σου πουλησουν, μετα το χαος. Disconnections, downs, χαλια εξοπλισμος, ποτε στο τηλεφωνο.
Γεια σας cyta. /leave

Όχι για μένα.Μάλλον σου έτυχε

george122
12-12-14, 19:44
Δεν ξερω παιδια, σκεφτομαι μεχρι και μυνηση να κανω στην cyta. Τον νοεμβρη, δεν θυμαμαι ακριβως ημερομηνιες, ειχα αποσυνδεση της cyta, περιμενα καποιεε ωρες να συνδεθει γιατι ειχα τετοια θεματα και παλαιοτερα αλλα τιποτα. Προσπαθω να παρω την ΤΥ αλλα μονιμα στην αναμονη. Εφαγα γυρω στην μια ωρα να περιμενω χωρις υπερβολες. Τελικα την δηλωση της βλαβης την εκανα σε καταστημα cyta. Εμεινα χωρις τηλεφωνο κ ινττερνετ για περιοπου 5 μερες, χωρις καμια ενημερωση. Τους εστειλα mail δεν πηρα ποτε απαντηση. Τους εστειλα στην υπηρεσια callme back κ εκει τιποτα. Καποια στιγμη το εφτιαξαν. Τωρα εδω και τρεις τεσσερις μερες εχω συνεχεια αποσυνδεση ολη μερα και συνδεεται αργα το βραδυ μετα τις 11. Εννοειται οτι στην ΤΥ ειμαι στην αναμονη. Περιοχη που μενω Χαιδαρι.

Hetfield
12-12-14, 20:55
Τι μηνυση να κανεις, εδω κοιταμε να γλιτωσουμε κανα € κι εσυ θα πας να σκασεις 100€ για να κανεις μηνυση;

Τελοσπαντων παιδια η εξυπηρετηση της Cyta εχει πιασει πατο.
Ειχα ενα προβλημα με κατι λογαριασμους, πιο συγκεκριμενα πληκτρολογουσαμε λαθος νουμερο Αυστραλιας κι αντι να καλει Αυστραλια καλουσε Ινδονησια! Αλλα ουτε μια φορα δεν χτυπησε τηλεφωνο σε Ινδονησια και να απαντησει καποιος, μονο ελαχιστες φορες ακουστηκε ενα ηχογραφημενο μηνυμα. Το αποτελεσμα, καθε κληση να χρεωνοταν απο 1€, και μαζευτηκαν σε 3 λογαριασμους 50€.
Καλεσα, το δηλωσα, περιμενα να με ενημερωσουν. Μια μερα στη δουλεια μου βρισκω κληση απο τη Cyta.
Καλεσα ξανα σημερα, περιμενα μιση ωρα για να μου πουνε οτι θα με καλεσουν απο το τμημα παραπονων.

Δεν εχω λογια ειλικρινα. Ειχε την καλυτερη εξυπηρετηση καποτε και τωρα κατηντησε σαν τη WIND, η ποιοτητα αρχιζει και πεφτει κατακορυφα. Σε τετοιο βαθμο που θα σπασω το συμβολαιο μου κι αν με ξαναδουν ας μου σφυριξουν.

Godian
12-12-14, 21:07
Εγω ρε παιδια στο Facebook τους μιλαω και με παιρνουν τηλέφωνο να με βρουνε..... ποτε δεν επαθα τετοιο πραγμα

utp
12-12-14, 21:24
Πρωτα αυξανεται η πελατεια(αρα οι αναμονες και τα προβληματα) και μετα αυξανουν αναλογα το προσωπικο, στο μεσοδιαστημα επικρατει χαος. Ολες οι εταιριες ετσι δεν κανουν?

dimitri_ns
12-12-14, 21:38
Πρωτα αυξανεται η πελατεια(αρα οι αναμονες και τα προβληματα) και μετα αυξανουν αναλογα το προσωπικο, στο μεσοδιαστημα επικρατει χαος. Ολες οι εταιριες ετσι δεν κανουν?

Δηλαδή τα προβλήματα που έχω από τον Ιούνιο με την αυθαίρετη λειτουργία του τηλεφώνου kai τα warnigs/errors στα logs του modem πότε υπολογίζεις να λυθούν:p ?

utp
12-12-14, 21:47
Δηλαδή τα προβλήματα που έχω από τον Ιούνιο με την αυθαίρετη λειτουργία του τηλεφώνου kai τα warnigs/errors στα logs του modem πότε υπολογίζεις να λυθούν:p ?

Εσυ εχεις θεμα με το ρουτερ δηλαδη θεμα καθαρα της CYTA, γιατι δεν λυνεται το θεμα? Τι σου λενε?

graal
12-12-14, 21:53
Δεν ξερω παιδια, σκεφτομαι μεχρι και μυνηση να κανω στην cyta. Τον νοεμβρη, δεν θυμαμαι ακριβως ημερομηνιες, ειχα αποσυνδεση της cyta, περιμενα καποιεε ωρες να συνδεθει γιατι ειχα τετοια θεματα και παλαιοτερα αλλα τιποτα. Προσπαθω να παρω την ΤΥ αλλα μονιμα στην αναμονη. Εφαγα γυρω στην μια ωρα να περιμενω χωρις υπερβολες. Τελικα την δηλωση της βλαβης την εκανα σε καταστημα cyta. Εμεινα χωρις τηλεφωνο κ ινττερνετ για περιοπου 5 μερες, χωρις καμια ενημερωση. Τους εστειλα mail δεν πηρα ποτε απαντηση. Τους εστειλα στην υπηρεσια callme back κ εκει τιποτα. Καποια στιγμη το εφτιαξαν. Τωρα εδω και τρεις τεσσερις μερες εχω συνεχεια αποσυνδεση ολη μερα και συνδεεται αργα το βραδυ μετα τις 11. Εννοειται οτι στην ΤΥ ειμαι στην αναμονη. Περιοχη που μενω Χαιδαρι.

Δες πολύ προσεκτικά ΟΛΟΥΣ τους όρους του συμβολαίου που υπέγραψες, διάβασε τι λέει για την καταγγελία από τον πελάτη προς την εταιρία, και αν δεις ότι σε παίρνει προχώρα σε καταγγελία σύμβασης. Αλλά πριν από αυτό κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Μην μπλέκεις με δικαστήρια! Δεν αξίζει.

dimitri_ns
12-12-14, 23:55
Εσυ εχεις θεμα με το ρουτερ δηλαδη θεμα καθαρα της CYTA, γιατι δεν λυνεται το θεμα? Τι σου λενε?

Δεν αλλάζουνε το router, μέχρι που κάποια φορά από τις πολλές που έχω καλέσει, μου ήρθε και μήνυμα ότι το πρόβλημά μου λύθηκε :p

Ο τελευταίος τεχνικός ο οποίος είδε τα προβλήματα μου είπε να στείλω mail sto complaints@hq.cyta.gr πράγμα που έκανα και ξαναπεριμένω. Τους έστειλα και μερικά logs από το πιρέλι. Και είμαι και σε vdsl των 32€/μήνα

Godian
12-12-14, 23:58
Άρχισε να κλείνεις κάθε μέρα το ρουτερ 10 φορές, και πάρε τηλέφωνο για αλλαγή....

evdometap
12-12-14, 23:59
Βάλτε όλοι iptv για να σας δώσουν το ΖΤΕ που παραδόξως είναι πολύ καλό!

Godian
13-12-14, 00:01
Εγώ ζήτησα το ZTE με το παραπάνω κόλπο το έδωσαν αμέσως....

MitsosDaBest13
13-12-14, 00:27
Βάλτε όλοι iptv για να σας δώσουν το ΖΤΕ που παραδόξως είναι πολύ καλό!

Το IP-TV (Cytavision) νομίζω έχει τέλος ενεργοποίησης 50€... :whistle:

utp
13-12-14, 02:21
Δεν αλλάζουνε το router, μέχρι που κάποια φορά από τις πολλές που έχω καλέσει, μου ήρθε και μήνυμα ότι το πρόβλημά μου λύθηκε :p

Ο τελευταίος τεχνικός ο οποίος είδε τα προβλήματα μου είπε να στείλω mail sto complaints@hq.cyta.gr πράγμα που έκανα και ξαναπεριμένω. Τους έστειλα και μερικά logs από το πιρέλι. Και είμαι και σε vdsl των 32€/μήνα

Δεν καταλαβαινω τι προβλημα υπαρχει στο να στο αλλαξουν, εφοσον το παλιο θα το γυρισεις πισω. Εξαλλου παλι μεταχειρισμενο θα σου δωσουν. Απαιτησε αλλαγη ρουτερ, εχεις προβλημα στη τηλεφωνια που ειναι πιο σημαντικη απο οτι το ιντερνετ.

dimitri_ns
13-12-14, 08:48
Δεν καταλαβαινω τι προβλημα υπαρχει στο να στο αλλαξουν, εφοσον το παλιο θα το γυρισεις πισω. Εξαλλου παλι μεταχειρισμενο θα σου δωσουν. Απαιτησε αλλαγη ρουτερ, εχεις προβλημα στη τηλεφωνια που ειναι πιο σημαντικη απο οτι το ιντερνετ.

Πιθανότατα έχουν εντολή από την διοίκηση για περιορισμό εξόδων.

graal
13-12-14, 14:16
Πιθανότατα έχουν εντολή από την διοίκηση για περιορισμό εξόδων.

Από την στιγμή που επιστρέφεις το ρούτερ και σου δίνουν ένα άλλο, ποιο είναι έξοδο? :scratch

@ ADSLgr.com All rights reserved.