PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

Godian
15-04-15, 20:13
Δεν εχω καθολου δωρεαν λεπτα φιλε μου.... δινω 16,10 για 24αρη ιντερνετ και τιποτα αλλο

Hetfield
15-04-15, 21:24
Τοτε μαλλον προκειται για την αυξηση 0,50€ (αν δεν εχεις ebill 1€), οπου μαζι με το ΦΠΑ παει στα 0,61€

MAT9
15-04-15, 21:26
Γύρω στις 3 του μήνα έκανα αίτηση για πρόβλημα χαμηλού συγχρονισμού! Τί το ήθελα; Σε 1ο στάδιο κάνανε εκεί τα κόλπα τους και έχασα ~1mbps! Μετά ήρθε τεχνικός της CYTA και το έδωσε για βλάβη στον ΟΤΕ! Ήρθε ο τεχνικός ΟΤΕ έριξε εκεί μια ματιά και τίποτα...τώρα περιμένουμε ξανά τον τεχνικο της CYTA!
Τουλάχιστον πριν ξεκινήσω τη διαδικασία είχα και τηλέφωνο και ίντερνετ, ΣΗΜΕΡΑ Τετάρτη που επέστρεψα απο το χωριό, κοιτάω ΟΥΤΕ τηλέφωνο ΟΥΤΕ ίντερνετ ΟΥΤΕ καν το dsl δεν ανάβει! Και το κορυφαίο λέει "Παρασκευή ΙΣΩΣ μπορέσει να ερθει τεχνικός"!

Δεν το αφηνα στα 10mbps; Ήθελα και παραπάνω...

Godian
15-04-15, 21:39
Τοτε μαλλον προκειται για την αυξηση 0,50€ (αν δεν εχεις ebill 1€), οπου μαζι με το ΦΠΑ παει στα 0,61€

ναι ομως τους ενημερωσα οτι θα το πληρωνω με παγια εντολη πληρωμης

- - - Updated - - -


Γύρω στις 3 του μήνα έκανα αίτηση για πρόβλημα χαμηλού συγχρονισμού! Τί το ήθελα; Σε 1ο στάδιο κάνανε εκεί τα κόλπα τους και έχασα ~1mbps! Μετά ήρθε τεχνικός της CYTA και το έδωσε για βλάβη στον ΟΤΕ! Ήρθε ο τεχνικός ΟΤΕ έριξε εκεί μια ματιά και τίποτα...τώρα περιμένουμε ξανά τον τεχνικο της CYTA!
Τουλάχιστον πριν ξεκινήσω τη διαδικασία είχα και τηλέφωνο και ίντερνετ, ΣΗΜΕΡΑ Τετάρτη που επέστρεψα απο το χωριό, κοιτάω ΟΥΤΕ τηλέφωνο ΟΥΤΕ ίντερνετ ΟΥΤΕ καν το dsl δεν ανάβει! Και το κορυφαίο λέει "Παρασκευή ΙΣΩΣ μπορέσει να ερθει τεχνικός"!

Δεν το αφηνα στα 10mbps; Ήθελα και παραπάνω...

η παροιμια το λεει καθαρα.
οποιος θελει τα πολλα. χανει και τα λιγα :)

MAT9
16-04-15, 13:21
Ήρθε ο τεχνικός της CYTA για να ξαναδώσει βλάβη στον OTE!
Χαχαχαχαχαχα ping pong παίζουμε
Θα δω στο τέλος τίποτα 8mbps και ΝΑΙ θα σας πληρώσω τέλος του μήνα να είστε σίγουροι...

vasman15
16-04-15, 16:01
Ήρθε ο τεχνικός της CYTA για να ξαναδώσει βλάβη στον OTE!
Χαχαχαχαχαχα ping pong παίζουμε
Θα δω στο τέλος τίποτα 8mbps και ΝΑΙ θα σας πληρώσω τέλος του μήνα να είστε σίγουροι...

Καλα κρασια!!!!εμενα απο 11με απανοτα προβληματα γραμμης, κατεβηκα στο 6 με το ζορι και το ρουτερ να συγχρονιζει στο 4,5....μιλαμε η απολυτη κατρακιλα...

SkyNet
17-04-15, 03:08
Λέγεται κωλοφαρδία :-)

Godian
17-04-15, 10:20
Υπάρχει κανείς που να έβαλε πάγια εντολή πληρωμής λογαριασμού, μέσα από το ibank της Εθνικής τράπεζας;;

Godian
18-04-15, 12:35
Καλημέρα σας και καλό Σαββατοκύριακο.
Σας βγήκε ο λογαριασμός εκτός από την πληρωμή;; εμένα δε βγήκε ακόμα να τον κατεβάσω σε pdf

Hetfield
18-04-15, 12:40
Εμενα οχι. Και φυσικα θα τον πληρωσω κι εγω οποτε μου καπνισει (ειναι και τελικος).

djuan1988
18-04-15, 14:46
Έχει φτάσει ο μήνας 18 και δεν τον έχουν βγάλει σε pdf. Μου έχουν βάλει 0,50€ παραπάνω ενώ πληρώνω με πιστωτική και έχω σταματήσει την αποστολή στο σπίτι.

Και φυσικά δεν μπορώ να δω γιατί με έχουν χρεώσει.

SkyNet
19-04-15, 01:22
Χαιρέτησα τη Cyta μετά από επαναλαμβανόμενα προβλήματα που διήρκησαν 2 μήνες.
Ενδεικτικά ο ΟΤΕ συγχρονίζει 3mbps παραπάνω με καλύτερα ping και καλύτερες ταχύτητες.
Λυπάμαι που το λέω όντας από τους πρώτους συνδρομητές της εταιρίας και χρυσός πελάτης για πολλά έτη (παλιός πελάτης Netone) αλλά ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο αξιόλογος.

dimitri_ns
19-04-15, 10:51
Χαιρέτησα τη Cyta μετά από επαναλαμβανόμενα προβλήματα που διήρκησαν 2 μήνες.
Ενδεικτικά ο ΟΤΕ συγχρονίζει 3mbps παραπάνω με καλύτερα ping και καλύτερες ταχύτητες.
Λυπάμαι που το λέω όντας από τους πρώτους συνδρομητές της εταιρίας και χρυσός πελάτης για πολλά έτη (παλιός πελάτης Netone) αλλά ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο αξιόλογος.

Ακριβώς έτσι. Κι εγω από netone.
O ανταγωνισμός πολύ πιό αξιόλογος και πολύ πιό ακριβός.
Στο adsl
Γιατί στο vdsl (παίρνω από ΑΚ), είναι μόνο πιό ακριβός, χωρις να είναι πιό αξιόλογος (30/2,5 ΟΤΕ - 35/3 cyta και πολύ πιό φθηνά και με πολύ καλό bandwith για εξωτερικό)

dimitris.taxideytis
19-04-15, 11:23
Έχει φτάσει ο μήνας 18 και δεν τον έχουν βγάλει σε pdf. Μου έχουν βάλει 0,50€ παραπάνω ενώ πληρώνω με πιστωτική και έχω σταματήσει την αποστολή στο σπίτι.

Και φυσικά δεν μπορώ να δω γιατί με έχουν χρεώσει.

Η αυξηση στα τιμολογια ειναι 1 ευρω.
Με ηλεκτρονικη πληρωμη/πιστωτικη/παγια εντολη η εκπτωση ειναι 0,50 ευρω. Αρα η διαφορα 0,50 στο λογαριασμο σου θεωρω οτι ειναι κανονικη.
Oσο για το pdf, μαλλον καποιος τα ..... στο λογιστηριο. Σε μενα εξαφανιστηκαν και τα pdf των προηγουμενων λογαριασμων.

umay
19-04-15, 11:37
Η αυξηση στα τιμολογια ειναι 1 ευρω.
Με ηλεκτρονικη πληρωμη/πιστωτικη/παγια εντολη η εκπτωση ειναι 0,50 ευρω. Αρα η διαφορα 0,50 στο λογαριασμο σου θεωρω οτι ειναι κανονικη.
Oσο για το pdf, μαλλον καποιος τα ..... στο λογιστηριο. Σε μενα εξαφανιστηκαν και τα pdf των προηγουμενων λογαριασμων.

Απαράδεκτη η ιστοσελίδα με τους λογαριασμούς. Όντως τα pdf εξαφανίστηκαν. Είναι αν μη τι άλλο απρεπές να ζητάς εξόφληση λογαριασμών από πελάτες, χωρίς να παρέχεις το αναλυτικό τιμολόγιο. Σε πρώτη φάση ανακαλώ την πάγια εντολή και τους αποστέλλω επιστολή διαμαρτυρίας. Δεν πρόκειται να δουν δεκάρα αν πρώτα δεν μου πουν τι πληρώνω. :rtfm:

anthip09
19-04-15, 11:37
+1
Το ίδιο και σε μένα....Άφαντα όλα τα pdf...:whistle: 19 ο μήνας κ πουθενά λογαριασμός (ο οποίος έχει εκδοθεί από την 1η :respekt:) Κάτι δε πάει καλά με δαύτους

graal
19-04-15, 11:52
Εμενα οχι. Και φυσικα θα τον πληρωσω κι εγω οποτε μου καπνισει (ειναι και τελικος). Ναι αλλά μην το παρακάνεις και συ και σου βάλουν φραγή.!! :rofl:

- - - Updated - - -


Χαιρέτησα τη Cyta μετά από επαναλαμβανόμενα προβλήματα που διήρκησαν 2 μήνες.
Ενδεικτικά ο ΟΤΕ συγχρονίζει 3mbps παραπάνω με καλύτερα ping και καλύτερες ταχύτητες.
Λυπάμαι που το λέω όντας από τους πρώτους συνδρομητές της εταιρίας και χρυσός πελάτης για πολλά έτη (παλιός πελάτης Netone) αλλά ο ανταγωνισμός είναι πολύ πιο αξιόλογος.

Απ'ότι διαβάζω εδώ και πολλές σελίδες, αυτοί μάλλον για φούντο το πάνε....

dimitri_ns
19-04-15, 12:51
Απαράδεκτη η ιστοσελίδα με τους λογαριασμούς. Όντως τα pdf εξαφανίστηκαν. Είναι αν μη τι άλλο απρεπές να ζητάς εξόφληση λογαριασμών από πελάτες, χωρίς να παρέχεις το αναλυτικό τιμολόγιο. Σε πρώτη φάση ανακαλώ την πάγια εντολή και τους αποστέλλω επιστολή διαμαρτυρίας. Δεν πρόκειται να δουν δεκάρα αν πρώτα δεν μου πουν τι πληρώνω. :rtfm:

Αρα, μάλλον έκλεισε η συμφωνία με wind :p

MAT9
19-04-15, 13:17
Αρα, μάλλον έκλεισε η συμφωνία με wind :p


Δυστυχώς εμένα τους εμφανίζει...και είχα ψηθεί για WIND :twisted:

EDIT: Του Απριλίου δεν μου βγάζει το PDF, επίσης μου βγάζει οφειλή ενώ έχω πληρώσει

graal
19-04-15, 13:58
Δυστυχώς εμένα τους εμφανίζει...και είχα ψηθεί για WIND :twisted:

EDIT: Του Απριλίου δεν μου βγάζει το PDF, επίσης μου βγάζει οφειλή ενώ έχω πληρώσει

Μάϊο 2014 σπάω το συμβόλαιο με την cyta και πήγα forthnet. 6 μήνες μετά με πήραν τηλ για να μου γνωστοποιήσουν ληξιπρόθεσμη οφειλή, ενώ στους έντυπους λογαριασμούς ήταν όλα εντάξει. :lol: :clap:

dimangelid
19-04-15, 14:58
Μάϊο 2014 σπάω το συμβόλαιο με την cyta και πήγα forthnet. 6 μήνες μετά με πήραν τηλ για να μου γνωστοποιήσουν ληξιπρόθεσμη οφειλή, ενώ στους έντυπους λογαριασμούς ήταν όλα εντάξει. :lol: :clap:

Είναι λίγο καφενείο η εταιρία :p Και η Forthnet όμως πλάκα-πλάκα δεν πάει πίσω. Ποιος ξεχνάει τις επιστολές και τα τηλέφωνα από δικηγορικά γραφεία για ανύπαρκτες οφειλές ενώ στους λογαριασμούς εμφανιζόταν μηδενικό προηγούμενο υπόλοιπο; Ακόμα και για προπληρωμένες υπηρεσίες έκαναν τέτοιες αθλιότητες!

Kinnison
19-04-15, 15:21
Σε εμενα ολοι οι λογαριασμοι ειναι διαθεσιμοι κανονικα. Δεν εχει εμφανιστει ο τελευταιος, αλλα επειδη τους εχω ρωτησει, αντιμετωπιζει καποιο θεμα το λογιστηριο τους με την πλατφορμα και υπαρχουν καθυστερησεις αλλα οι λογαριασμοι θα βγουν κανονικα τουλαχιστον για την σταθερη. Εμενα ο τελευταιος που εχει βγει, θα ληξει 30/4 και δεν εμφανιζεται, αλλα λογικα αυριο-μεθαυριο θα εμφανιστει.

djuan1988
19-04-15, 16:36
Η αυξηση στα τιμολογια ειναι 1 ευρω.
Με ηλεκτρονικη πληρωμη/πιστωτικη/παγια εντολη η εκπτωση ειναι 0,50 ευρω. Αρα η διαφορα 0,50 στο λογαριασμο σου θεωρω οτι ειναι κανονικη.
Oσο για το pdf, μαλλον καποιος τα ..... στο λογιστηριο. Σε μενα εξαφανιστηκαν και τα pdf των προηγουμενων λογαριασμων.

Αν θυμάμαι καλά είναι 0.50€ για αποστολή του λογαριασμού στο σπίτι και ακόμη 0.50€ για την ηλεκτρονική πληρωμή.

Συνεπώς έπρεπε να είναι 22€.

Εκτός αν θυμάμαι λάθος.

Godian
19-04-15, 20:41
Και εγώ μια από τα ίδια

dimitris.taxideytis
19-04-15, 21:12
Η πληρωμη με παγια εντολη, δεν γινεται συνηθως την ημερα ληξης του λογαριασμου;

Εαν παλι δεν εχεις παγια εντολη, αλλα πληρωνεις online με την πιστωτικη, η εκπτωση θα γινει λογικα οταν πας να κανεις την πληρωμη online και οχι πιο πριν...
Απο τη στιγμη που δεν εχεις πληρωσει ακομη, θεωρω οτι ειναι λογικο να μη σου εχουν κανει ακομη την εκπτωση και να εμφανιζεται το παραπανω 0,50 .

Ελεγξε τις προηγουμενες πληρωμες σου, τι μερα τραβανε τα χρηματα(εαν εχω δικιο για την μερα ληξης του λογαριασμου).
Εαν εχω δικιο η εκπτωση πρεπει να γινει την ημερα που θα τραβηξουν τα χρηματα κ οχι πιο πριν....

Godian
19-04-15, 22:17
Όχι φίλε μου δεν είναι έτσι. Δεν γίνεται να γίνει η έκπτωση πιο μετά. Αφού πρέπει να πληρώσει ακριβώς το ποσό που γράφει στην Online πληρωμή

dimitris.taxideytis
20-04-15, 01:56
Όχι φίλε μου δεν είναι έτσι. Δεν γίνεται να γίνει η έκπτωση πιο μετά. Αφού πρέπει να πληρώσει ακριβώς το ποσό που γράφει στην Online πληρωμή

Η εκπτωση μπορει να γινει μεσα απο τη φορμα της ηλεκτρονικης πληρωμης....
Η' μπορει να την παρεις στον επομενο λογαριασμο αναδρομικα...
Δεν ειναι λογικο να σου εκδοσει λογαριασμο με εκπτωση για ενα τροπο πληρωμης, τη στιγμη που δεν εχεις πληρωσει ακομη ...
Δεν μιλαμε για την παγια εντολη(που ειναι δεσμευτικη λογω διαδικασιας ) ,
μιλαμε για πιστωτικη η' για πληρωμη μεσω online φορμας(που δεν ειναι δεσμευτικη) και αρα δεν μπορει να γνωριζει οτι θα τη χρησιμοποιησεις...
Υποχρεωτικα λοιπον η εκπτωση γινεται στο "ταμειο" η' μετα απο αυτο....
Δεν μπορει να γινει προκαταβολικα ...
Να σου κανει προκαταβολικα την εκπτωση και μετα εσυ, επειδη ετσι σου καπνισε, να πληρωσεις με φυσικο τροπο σε καταστημα;
Τι θα κανει μετα η εταιρεια, θα σου ζητησει το ποσο πισω; Θα την κραξεις...
Κοινη λογικη θελει...
Η εκπτωση μπορει να γινει μονο με 2 τροπους... Μεσα απο τη φορμα πληρωμης, η' να υπολογιζεται στον επομενο λογαριασμο...

djuan1988
20-04-15, 02:02
Η εκπτωση μπορει να γινει μεσα απο τη φορμα της ηλεκτρονικης πληρωμης....
Η' μπορει να την παρεις στον επομενο λογαριασμο αναδρομικα...
Δεν ειναι λογικο να σου εκδοσει λογαριασμο με εκπτωση για ενα τροπο πληρωμης, τη στιγμη που δεν εχεις πληρωσει ακομη ...
Δεν μιλαμε για την παγια εντολη(που ειναι δεσμευτικη λογω διαδικασιας ) ,
μιλαμε για πιστωτικη η' για πληρωμη μεσω online φορμας(που δεν ειναι δεσμευτικη) και αρα δεν μπορει να γνωριζει οτι θα τη χρησιμοποιησεις...
Υποχρεωτικα λοιπον η εκπτωση γινεται στο "ταμειο" η' μετα απο αυτο....
Δεν μπορει να γινει προκαταβολικα ...
Να σου κανει προκαταβολικα την εκπτωση και μετα εσυ, επειδη ετσι σου καπνισε, να πληρωσεις με φυσικο τροπο σε καταστημα;
Τι θα κανει μετα η εταιρεια, θα σου ζητησει το ποσο πισω; Θα την κραξεις...
Κοινη λογικη θελει...
Η εκπτωση μπορει να γινει μονο με 2 τροπους... Μεσα απο τη φορμα πληρωμης, η' να υπολογιζεται στον επομενο λογαριασμο...

Προφανώς σου την κάνει για τον προηγούμενο μήνα.

a.libe
20-04-15, 08:53
μ αρεσει που διαφημιζουν τον ηλεκτρονικο λογαριασμο και εχει παει 20 ο μηνας και ακομη δεν εχει ανεβει σε pdf ενω εχει εκδοθει απο την 1η του μηνος!!!

anthip09
20-04-15, 10:38
Τραγικοί...και μετά σου ζητάνε να εξοφλήσεις λογαριασμό εμπρόθεσμα χωρίς να έχεις πάρει την ανάλυση, να ξέρεις τουλάχιστον τι πληρώνεις...

Godian
20-04-15, 12:24
Παιδιά εμένα μου έβαλαν και την πάγια εντολή μέσα;; μπορεί να καταλάβει κάποιος;;154102

KeyMaKeR
20-04-15, 12:28
Όχι. Μόνο για την ηλεκτρονική έκδοση του λογαριασμού.

yiannis010
20-04-15, 22:04
Παιδιά εμένα μου έβαλαν και την πάγια εντολή μέσα;; μπορεί να καταλάβει κάποιος;;154102

αυτό προσπαθεί να σου πει ο ανθρωπος πιο πανω πως η εκπτωση παγειας εντολής θα φανει απο τον επόμενο λογαριασμό.το εξηγησε αναλυτικα ο taxideytis πιο πανω

- - - Updated - - -

σε οτι αφορα τα pdf τουλαχιστον σε μενα υπαρχουν ακόμα.ελπιζω πολύ συντομα η cyta να μπει σε μια σειρα γιατι την εικονα που περναει προς τα εξω δεν μπορω να πως ειναι απο τις καλυτερες.,,προσωπικα καθε μηνα για 4 μηνες επικοινωνουσα μαζι τους γιατι παντα ερχοταν λανθασμενος ο λογαριασμος σε οτι αφορα το παγειο.επιτελους αυτον τον μηνα το φεραμε στα ισα.ειδωμεν

Methodman
23-04-15, 09:26
Καλησπέρα παιδιά.Έχω το πακέτο cyta με 22€ και αυτό το μήνα πρώτη φορά μου ήρθε 23€.Ή επιπλέον χρέωση 1€ είναι εντός παγίου,εκτός παγίου έχω κάνει 0 χρέωση.Έχει κάποιος υπ' όψιν του τι συμβαίνει;

Διόρθωση:Μόλις είδα ανάρτηση άλλου μέλους που αναφέρει ότι του κάναν πρόταση από cyta για 23€ με 140' περισσότερα προς κινητά.Είναι δικαίωμά του κι εμένα να μου βάλουν έξτρα λεπτά και χρέωση;

Hetfield
23-04-15, 12:10
Καλησπέρα παιδιά.Έχω το πακέτο cyta με 22€ και αυτό το μήνα πρώτη φορά μου ήρθε 23€.Ή επιπλέον χρέωση 1€ είναι εντός παγίου,εκτός παγίου έχω κάνει 0 χρέωση.Έχει κάποιος υπ' όψιν του τι συμβαίνει;

Διόρθωση:Μόλις είδα ανάρτηση άλλου μέλους που αναφέρει ότι του κάναν πρόταση από cyta για 23€ με 140' περισσότερα προς κινητά.Είναι δικαίωμά του κι εμένα να μου βάλουν έξτρα λεπτά και χρέωση;
Καλημέρα φιλε μου.

Η Cyta αποφασισε να κανει μονομερεις αυξησεις στα συμβολαια των συνδρομητων της κατα 1€.

Αλλα

Αν εχεις επιλεξει να λαμβανεις λογαριασμους μονο απο το ebill, παιρνεις εκπτωη 0,50€
Αν παλι εχεις ενεργοποιημενη την εξοφληση μεσω παγιας τραπεζικης εντολης ή μεσω πιστωτικης καρτας, λαμβανεις εκπτωση αλλα 0,50€. Προφανως δεν εχεις ενεργοποιημενο τιποτα απο τα δυο οποτε σου αυξηθηκε το συμβολαιο.


Τελος, τα λεπτα προς κινητα αυξηθηκαν σε ολους απο τα 160' στα 300' αυτοματως.


Απο τις συγκεκριμενες τροποποιησεις ειχες το δικαιωμα καταγγελιας του συμβολαιο μεχρι 31/3 (εγω προσωπικα αυτο εκανα).

Πιο αναλυτικα δες εδω (http://www.adslgr.com/forum/threads/865289-Cyta-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CF%89%CE%BD-%28%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82%29-%CE%B1%CF%80%CF%8C-1-4-2015)

KeyMaKeR
23-04-15, 12:13
Καλησπέρα παιδιά.Έχω το πακέτο cyta με 22€ και αυτό το μήνα πρώτη φορά μου ήρθε 23€.Ή επιπλέον χρέωση 1€ είναι εντός παγίου,εκτός παγίου έχω κάνει 0 χρέωση.Έχει κάποιος υπ' όψιν του τι συμβαίνει;

Διόρθωση:Μόλις είδα ανάρτηση άλλου μέλους που αναφέρει ότι του κάναν πρόταση από cyta για 23€ με 140' περισσότερα προς κινητά.Είναι δικαίωμά του κι εμένα να μου βάλουν έξτρα λεπτά και χρέωση;

Καλησπέρα. Απλά φταίει η μη σωστή (ελλιπής ενημέρωση) της cyta για τις αυξήσεις παγίων. Μπορείς αν θες: 1)να λαμβάνεις μόνο ηλεκτρονικά το λογαριασμό σου μέσω του my.cyta.gr 2) να πληρώνεις με πάγια εντολή το λογαριασμό έτσι σου κάνουν έκπτωση 1ευρω. Που στην ουσία αφαιρούν την αύξηση παγίου.

Godian
23-04-15, 15:38
Εγω αυριο θα παω στη τραπεζα για παγια εντολη. γιατι το εβαλα να πληρενεται μεσα απο το ibank της εθνικης,απο την επιλογη πληρωμες αλλα τελικα δεν ηταν αυτο

yiannis010
24-04-15, 11:31
Εγω αυριο θα παω στη τραπεζα για παγια εντολη. γιατι το εβαλα να πληρενεται μεσα απο το ibank της εθνικης,απο την επιλογη πληρωμες αλλα τελικα δεν ηταν αυτο
μεσα σε 50 μερες εχεις κανει περιπου 25 ποστ πως εχεις κανει παγια εντολη και τελικα αυτο που εκανες δεν ηταν παγια εντολη αλλά νομιζες πως ηταν παγια εντολη.....!!!!!!!.......:rofl::rofl::rofl:

Godian
25-04-15, 03:54
μεσα σε 50 μερες εχεις κανει περιπου 25 ποστ πως εχεις κανει παγια εντολη και τελικα αυτο που εκανες δεν ηταν παγια εντολη αλλά νομιζες πως ηταν παγια εντολη.....!!!!!!!.......:rofl::rofl::rofl:

Χαχαχαχαχα ναι το ξέρω.....
Τελικα όμως έκανα. Πήγα σήμερα στη τράπεζα

odim
26-04-15, 00:39
Υπάρχουν εξελίξεις στο "πάντρεμα" cyta-wind???? τελικά θα επιτευχθεί???

Godian
26-04-15, 12:17
Υπάρχουν εξελίξεις στο "πάντρεμα" cyta-wind???? τελικά θα επιτευχθεί???

Δεν έχει ακουστεί τίποτα..... Αν και η Wind στη γυναίκα μου άρχισε να πηγαίνει καλύτερα.
Από τα 13,τώρα κλειδώνει στα 15 και κάτι

Hetfield
26-04-15, 12:35
Δεν μετραει παντα το κλειδωμα στο δικτυο προσβασης αλλα και το δικτυο παροχης.
Ας ειχα και 10Mbps με WIND αλλα να πιανα το ταβανι!

nokian82
27-04-15, 09:52
Παγια εντολη ειναι διαφορετικο απο το να πληρωνεις ηλεκτρονικα με την καρτα;

minas
27-04-15, 10:22
Παγια εντολη ειναι διαφορετικο απο το να πληρωνεις ηλεκτρονικα με την καρτα;

Μπορείς να βάλεις πάγια εντολή με την κάρτα :)
Απλά την πάγια δεν χρειάζεται να την κάνεις κάθε μήνα, κρατάει την έγκριση και τραβάει το χρεωστούμενο ποσό σε κάθε λήξη λογαριασμού.

Valder
28-04-15, 17:12
Ανέβηκε το ταβάνι της προσφοράς στη Συτα από 19 που μου χαν κάνει στα 20.20 λογω της αύξησης των παγίων γενικώς. Η προηγουμενη προσφορά ίσχυε μέχρι τέλος Μαρτιου.

20.20 μονοετής δέσμευση 24άρα με απεριοριστα αστικά υπεραστικά χωρίς κινητά.

Σκέφτομαι να το δεχτώ πρίν το πάνε και παραπάνω!:p Κυρίως με ελκύει ότι είναι μόνο 12μηνο γιατί δεν ξέρω αν θα μείνω Ελλάδα για πολύ.

dimangelid
28-04-15, 17:17
Ανέβηκε το ταβάνι της προσφοράς στη Συτα από 19 που μου χαν κάνει στα 20.20 λογω της αύξησης των παγίων γενικώς. Η προηγουμενη προσφορά ίσχυε μέχρι τέλος Μαρτιου.

20.20 μονοετής δέσμευση 24άρα με απεριοριστα αστικά υπεραστικά χωρίς κινητά.

Σκέφτομαι να το δεχτώ πρίν το πάνε και παραπάνω!:p Κυρίως με ελκύει ότι είναι μόνο 12μηνο γιατί δεν ξέρω αν θα μείνω Ελλάδα για πολύ.

Αν είσαι ήδη ικανοποιημένος από την Cyta δεν υπάρχει λόγος να μην το δεχτείς ;) Και εφόσον μιλάμε για 12μηνο ακόμα καλύτερα, αφού σκέφτεσαι να φύγεις από την Ελλάδα!

Valder
28-04-15, 17:22
Αν είσαι ήδη ικανοποιημένος από την Cyta δεν υπάρχει λόγος να μην το δεχτείς ;) Και εφόσον μιλάμε για 12μηνο ακόμα καλύτερα, αφού σκέφτεσαι να φύγεις από την Ελλάδα!

Είχα γράψει και πριν ένα μήνα εδώ ότι είμαι ευχαριστημένος και δε λέει για δεκάρες να πάω αλλού, αλλά αυτό το 12μηνο είναι καραμέλα νόστιμη και θα την δεχτώ. Έκανα και τους υπολογισμούς μου μετά το τηλεφωνημα και συμφέρει.

Βέβαια θα ρωτήσω τι γίνεται μετά το 12μηνο, απλά είπα να ενημερώσω εδώ το θρεντ για οποιον αλλο ενδιαφέρεται για συμβόλαιο με μικρή δέσμευση, συν την τσιπιά του 1,20 αυξηση στην προσφορά ως αντιστάθμιση στο 1 ευρώ αύξηση στα πάγια. Λεω απο μεσα μου τα 20 λεπτα του ευρω τι τα θέλατε...

Πα να τους πάρω πάλι για να ανανεωσω.

ΥΓ: Και ανανέωσα. Μόνο μου είπαν να τους ξαναπάρω πριν τις 30/4/16 για να δουμε τι προσφορές θα υπάρχουν τότε και να μην μεταβω σε τιμές καταλόγου.

utp
02-05-15, 00:52
Ενδιαφερει ενα φιλο το πακετο 1play με 24αρι στα 19 ευρω , προκειται για νεα γραμμη, υπαρχει κοστος ενεργοποιησης? Επισης τηλεφωνια δεν παρεχεται καθολου ή εννοειται οτι θα λειτουργει κανονικα απλα με κανονικη χρονοχρεωση?

KeyMaKeR
02-05-15, 01:10
1play σημαίνει ότι πρέπει να έχεις γραμμή στον ΟΤΕ (πάγιο δηλαδή) και ότι ίντερνετ θα παίρνεις από την cyta. Τυπικά οπότε πας στο 2play

Godian
02-05-15, 12:53
1play σημαίνει ότι πρέπει να έχεις γραμμή στον ΟΤΕ (πάγιο δηλαδή) και ότι ίντερνετ θα παίρνεις από την cyta. Τυπικά οπότε πας στο 2play

Συμφωνω :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.