PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

rotting
18-05-15, 21:28
η δωρεαν ενεργοποιηση βασικα ειναι που με εψησε..η μεταφορα θα ειναι βελουδινη χωρις τα τελη :p επισης το οτι πριζα,τηλεφωνο,pc ειναι τα εχω ολα μαζι αλλιως δν θα το σκεφτομουν καν!απο εκει κ περα δν ξερω παιζει στη συνεχεια λογω voip αλλα δν φανταζομαι να ειναι τοσο μεγαλη διαφορα!?

yiannis010
18-05-15, 21:53
η δωρεαν ενεργοποιηση βασικα ειναι που με εψησε..η μεταφορα θα ειναι βελουδινη χωρις τα τελη :p επισης το οτι πριζα,τηλεφωνο,pc ειναι τα εχω ολα μαζι αλλιως δν θα το σκεφτομουν καν!απο εκει κ περα δν ξερω παιζει στη συνεχεια λογω voip αλλα δν φανταζομαι να ειναι τοσο μεγαλη διαφορα!?
αν δεν σε ενοχλει το γεγονος πως οταν δεν εχεις ρευμα δεν εχεις σταθερο τηλ.προχωρα το.δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε με τηλεφωνο ουτε με ιντερνετ.ισως να χασεις ενα mb τχυτητας στο ινερνετ το πολυ

rotting
18-05-15, 22:08
4αρα γραμμη του οτε ειναι η συγκεκριμενη που θα μεταφερω οποτε δν εχω να χασω :whistle:
στο 24αρι double play που θελω να βαλω 8-11mb μου ειπαν θα κλειδωνει απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της cyta!
δν μ'αρεσει κ πολυ αλλα ουτε κ προβλημα δημιουργει..απλα οτι θελω να βλεπω νουμερα :p

prodromosfan
18-05-15, 22:18
εχω cyta απο οταν εκλεισε η netone σε επαγγελματικο χωρο
το πακετο μου 2 γραμμες, στατικη ip και προγραμματα τηλεφωνιας στον ΟΤΕ μου εβγαινε τα 3,5πλάσια.

δεν εχω καποιο παραπονο εκτος απο μεμονωμενα περιστατικα
πχ παλαιοτερα για κανα μηνα καθε δευτερα κανανε reboot απομακρυσμενα στο ρουτερ και δεν τραβαγε σωστα τα στοιχεια απο τον acs server με αποτελεσμα δευτερα πρωι να μην εχω τηλεφωνο/ιντερνετ και να χρειαστει να περνάω μονος μου το backup
το οποιο οπως εμφανιστηκε ετσι εξαφανιστηκε.
ή οταν ειχαν κανει τη μεταβαση δεν ειχανε δηλωση οτι και η δευτερη γραμμη θα δρομολογειται σε αυτους με αποτελεσμα απο cyta->cyta να με καλουν
αλλα απο αλλα δικτυα οχι (λυθηκε με δικη μου παρεμβαση)
ή οταν ειχε κοπει το τηλεφωνο για 36ωρες αλλα εκει δεν ειχα προβλημα γιατι λειτουργουσε η εκτροπη (οταν δεν λειτουργει η γραμμη)

τωρα τελευταια χρειαστηκε αλλαγη μοντεμ και εγινε με 2 τηλεφωνα στην τεχνικη εξυπηρετηση που δεν συναντησα και πολυ αναμονη,
συν οτι ειμαι admin στο ρουτερ.

σε γενικες γραμμες είναι μια χαρα.
Και η τηλεφωνια αν και voip ειναι καλυτερη απο wind πχ.

εφοσον ειναι σε επαγγελματικο χωρο η αγορα ενος ups για το μοντεμ (~20€) δεν ειναι σοβαρο εξοδο.

δεν πιστευω να εχεις προβλημα.

- - - Updated - - -


4αρα γραμμη του οτε ειναι η συγκεκριμενη που θα μεταφερω οποτε δν εχω να χασω :whistle:
στο 24αρι double play που θελω να βαλω 8-11mb μου ειπαν θα κλειδωνει απο την τηλεφωνικη εξυπηρετηση της cyta!
δν μ'αρεσει κ πολυ αλλα ουτε κ προβλημα δημιουργει..απλα οτι θελω να βλεπω νουμερα :p

παρε τοτε το 8αρι πακετο να πιανει τα μεγιστα και να πληρωνεις λιγοτερα.

rotting
18-05-15, 22:27
θα επιλεξω το 24αρι κυριως για το πακετο με τις κλησεις..γτ στον οτε με το τωρινο πακετο δν εχει τπτ κ ολο το χρεωμα απο εκει ξεκιναει ουσιαστικα!

sweet dreams
18-05-15, 22:33
θα επιλεξω το 24αρι κυριως για το πακετο με τις κλησεις..γτ στον οτε με το τωρινο πακετο δν εχει τπτ κ ολο το χρεωμα απο εκει ξεκιναει ουσιαστικα!

Tι στοιχεία σύνδεσης έχεις τώρα με τον ΟΤΕ(downstream attenuation κ.λ.π.) ;;;;;;

rotting
18-05-15, 22:43
4αρα γραμμη ειναι με 26 attenuation εκει γυρω!
γι'αυτο ελεγα πανω οτι δν μ'αρεσει η ταχυτητα που μου ειπανε :p

sweet dreams
18-05-15, 22:52
4αρα γραμμη ειναι με 26 attenuation εκει γυρω!
γι'αυτο ελεγα πανω οτι δν μ'αρεσει η ταχυτητα που μου ειπανε :p

Αν έχεις 26 είναι εντάξει, πίστευα ότι έχεις ποιο πάνω, απλά μην περιμένεις στην Cyta να έχεις την ταχύτητα που θα είχες στον OTE.

yiannis010
18-05-15, 22:59
θα επιλεξω το 24αρι κυριως για το πακετο με τις κλησεις..γτ στον οτε με το τωρινο πακετο δν εχει τπτ κ ολο το χρεωμα απο εκει ξεκιναει ουσιαστικα!
μεταξυ μας εμενα μου φαινεται οπου και να πας ειναι καλυτερα απο τον οτε.εγινε πολυ δυσβασταχτο το παγειο του,και δεν βλεπω να προσφερει κατι που δεν προσφερουν οι υπολοιποι παροχοι

rotting
18-05-15, 23:06
βασικα εχουμε αλλες 2 γραμμες σε forthnet k wind..οι οποιες δουλευουν τζαμι κ απο ταχυτητες ολα κομπλε!
τωρα ετσι για την αλλαγη ελεγα να παω σε ακομα μια νεα επιλογη :p
το νουμερο που θελω να μεταφερω δν με απασχολει κ τοσο η ταχυτητα απλα για τα τυπικα να εχουμε τηλεφωνο κ ιντερνετ σε νορμαλ συνθηκες κ τιμη γτ ο οτε οτι ναναι χρεωνει..για να μην πω για κατι 5-10 ευρω εξτρα χρεωσεις του τυπου διαφημιση στο 11888 κ αλλα τετοια χαζα που βαζουν απο μονοι τους στο λογαριασμο χωρις να το ζητησεις καν!

sweet dreams
18-05-15, 23:09
Προσφέρει το βασικότερο που δεν μπορούν οι άλλοι, τεχνική υποστήριξη απευθείας με αυτούς και όχι αν υπάρχει πρόβλημα συνδυαστικά ραντεβού

και "κάτσε και περίμενε". Άσε που πολλές φορές, τα έχουμε ζήσει όλοι ή τα διαβάζουμε από συμφορουμίτες, η βλάβη διορθώνεται ως δια μαγείας αν

πας σ' αυτούς, αλλιώς σε κάνουν μπαλάκι ό ένας στον άλλον. Τις ταχύτητες, την ανεξάρτητη γραμμή για το τηλέφωνο και τα υπόλοιπα τα αφήνουμε

στην άκρη.

rotting
18-05-15, 23:24
αυτο ειναι καλο κ οντως απ'οτι διαβαζω για την τεχνικη υποστηριξη οι περισσοτεροι σχολιαζουν θετικα..αχρειαστη να'ναι βεβαια :p
οποτε να βγει ο μηνας κ παω για το νεο πακετο!

Godian
18-05-15, 23:43
Προσφέρει το βασικότερο που δεν μπορούν οι άλλοι, τεχνική υποστήριξη απευθείας με αυτούς και όχι αν υπάρχει πρόβλημα συνδυαστικά ραντεβού

και "κάτσε και περίμενε". Άσε που πολλές φορές, τα έχουμε ζήσει όλοι ή τα διαβάζουμε από συμφορουμίτες, η βλάβη διορθώνεται ως δια μαγείας αν

πας σ' αυτούς, αλλιώς σε κάνουν μπαλάκι ό ένας στον άλλον. Τις ταχύτητες, την ανεξάρτητη γραμμή για το τηλέφωνο και τα υπόλοιπα τα αφήνουμε

στην άκρη.

πληρωνεις δηλαδη 20 ευρω το μηνα παραπανω λεφτα. αν εχει προβλημα η γραμμη σου ποτε?
και δε τα μαζευω στην ακρη για παρτη μου?

yiannis010
19-05-15, 00:07
πληρωνεις δηλαδη 20 ευρω το μηνα παραπανω λεφτα. αν εχει προβλημα η γραμμη σου ποτε?
και δε τα μαζευω στην ακρη για παρτη μου?

παιδια μην την ψαχνετε.ο οτε πλεον ειναι ασυμφορος

Godian
19-05-15, 00:11
παιδια μην την ψαχνετε.ο οτε πλεον ειναι ασυμφορος

πολυ ακριβως ειναι. ο αδερφος μου ειναι διπλα στο αστικο κεντρο. επιανε 19μβ απο τη μια μερα στην αλλη επεσε 13 και του λενε πως ειναι καλα.
Πως ειναι καλα αμα επεσε απο 19 στα 13. τωρα θα φυγει εννοειτε γιατι πολλα τα λεφτα για 13αρα γραμμη

Hetfield
19-05-15, 08:10
Προσφέρει το βασικότερο που δεν μπορούν οι άλλοι, τεχνική υποστήριξη απευθείας με αυτούς και όχι αν υπάρχει πρόβλημα συνδυαστικά ραντεβού

και "κάτσε και περίμενε". Άσε που πολλές φορές, τα έχουμε ζήσει όλοι ή τα διαβάζουμε από συμφορουμίτες, η βλάβη διορθώνεται ως δια μαγείας αν

πας σ' αυτούς, αλλιώς σε κάνουν μπαλάκι ό ένας στον άλλον. Τις ταχύτητες, την ανεξάρτητη γραμμή για το τηλέφωνο και τα υπόλοιπα τα αφήνουμε

στην άκρη.

Φυσικα και δεν ισχυει αυτο που λες.

sweet dreams
19-05-15, 08:45
Όταν ανεβάζετε τα παράπονα σας στο Forum ότι σας έχουν κάνει μπαλάκι ο ένας στον άλλον ισχύει, αλλά τώρα που είμαστε στην Cyta και δεν έχουμε

κάποιο πρόβλημα δεν ισχύουν αυτά και Θεά η Cyta σαν πάροχος, τι ωραίοι που είστε.... εμείς ήρθαμε από άλλο Forum. :lol:

Godian
19-05-15, 10:02
Όταν ανεβάζετε τα παράπονα σας στο Forum ότι σας έχουν κάνει μπαλάκι ο ένας στον άλλον ισχύει, αλλά τώρα που είμαστε στην Cyta και δεν έχουμε

κάποιο πρόβλημα δεν ισχύουν αυτά και Θεά η Cyta σαν πάροχος, τι ωραίοι που είστε.... εμείς ήρθαμε από άλλο Forum. :lol:

Σου λέμε ότι υπάρχουν προβλήματα στον ΟΤΕ που κάνουν να λυθούν μήνες. Η σου λένε όλα καλα δεν έχει τίποτα και μόλις πας σε άλλο παροχο όλα διορθωνονται.
Η cyta νοικιαζει τα καλώδια μόνο. Όλα τα άλλα είναι του παροχου που είσαι

sweet dreams
19-05-15, 10:13
Προσφέρει το βασικότερο που δεν μπορούν οι άλλοι, τεχνική υποστήριξη απευθείας με αυτούς και όχι αν υπάρχει πρόβλημα

συνδυαστικά ραντεβού και "κάτσε και περίμενε" . Άσε που πολλές φορές, τα έχουμε ζήσει όλοι ή τα διαβάζουμε από συμφορουμίτες,

η βλάβη διορθώνεται ως δια μαγείας αν πας σ' αυτούς, αλλιώς σε κάνουν μπαλάκι ό ένας στον άλλον. Τις ταχύτητες, την ανεξάρτητη γραμμή

για το τηλέφωνο και τα υπόλοιπα τα αφήνουμε στην άκρη.

:whistle:

mike_871
19-05-15, 11:24
μην λεμε οτι θελουμε ο sweet dreams εχει δικιο.
και η αλλη τραγικη περιπτωση ειναι να μην υπαρχει διαθεσιμο καλωδιο και μενεις στην λιστα, σε αλλο παροχο δεν θα βρεις ποτε ενω αν πας στον οτε βρισκεις αμμεσως (ευχομαι να μην τυχη σε κανεναν)

Godian
19-05-15, 13:31
Στον ΟΤΕ βρισκεις γιατι εχει διαθεσιμους. Οχι επειδη τους κραταει για αυτον. τοσους νοικιαζει η καθε εταιρια,τοσους παιρνει

mike_871
19-05-15, 13:39
Στον ΟΤΕ βρισκεις γιατι εχει διαθεσιμους. Οχι επειδη τους κραταει για αυτον. τοσους νοικιαζει η καθε εταιρια,τοσους παιρνει

Ο οτε δινει προτεραιότητα στους δικους του πελατες που ειναι στην λιστα αναμονης οποτε και να θελει εναλακτικος παροχος να νοικιαση το καλωδιο δεν προκειτε να το δοσει ο οτε.

Godian
19-05-15, 13:41
Ο οτε δινει προτεραιότητα στους δικους του πελατες που ειναι στην λιστα αναμονης οποτε και να θελει εναλακτικος παροχος να νοικιαση το καλωδιο δεν προκειτε να το δοσει ο οτε.

Εννοειτε αυτο.....

mike_871
19-05-15, 13:46
Εννοειτε αυτο.....

αρα ειναι λαθος αυτο που λες πανω " Οχι επειδη τους κραταει για αυτον"

Godian
19-05-15, 13:50
αρα ειναι λαθος αυτο που λες πανω " Οχι επειδη τους κραταει για αυτον"

Εγω ειπα οτι οσους νοικιαζει ο καθε παροχους αυτους εχει. αμα δεν εχει δε μπορει να δωσει. ο ΟΤΕ μπορει να εχει και να τους κραταει για αυτον

yiannis010
19-05-15, 14:07
Εγω ειπα οτι οσους νοικιαζει ο καθε παροχους αυτους εχει. αμα δεν εχει δε μπορει να δωσει. ο ΟΤΕ μπορει να εχει και να τους κραταει για αυτον
δηλ εσυ πιστευεις πως οι παροχοι πανε και νοικιαζουνε γραμμες τις οποιες τις εχουνε σε αναμονη μεχρι να βρεθει πελατης;;....αντε το ακουσαμε και αυτο.με ολους τους παροχους υπαρχει προβλημα σε νεες γραμμες μεχρι που ζητανε απο τον οτε.αν υπαρχει ηδη γραμμη ειναι πολυ απλα τα πραγματα.

Godian
19-05-15, 14:44
δηλ εσυ πιστευεις πως οι παροχοι πανε και νοικιαζουνε γραμμες τις οποιες τις εχουνε σε αναμονη μεχρι να βρεθει πελατης;;....αντε το ακουσαμε και αυτο.με ολους τους παροχους υπαρχει προβλημα σε νεες γραμμες μεχρι που ζητανε απο τον οτε.αν υπαρχει ηδη γραμμη ειναι πολυ απλα τα πραγματα.

Όχι. Νοικιαζουν ένα ποσοστό που δινει ο οτε

yiannis010
19-05-15, 14:48
Όχι. Νοικιαζουν ένα ποσοστό που δινει ο οτε
νοικαιζουν ενα ποσοστο γραμμων το οποιο το κρατανε ελευθερο γαι την την περιπτωση που ερθουν νεοι πελατες;

therion
19-05-15, 18:54
Καλησπέρα!Βρισκομαι Νεο Ηρακλειο Αττικης και εχω την ατυχία να μενω στο μοναδικό κομμάτι τιυ Ηρακλειου που δε πιάνει πάνω απο 4,5 Mb ιντερνετ,ενώ σπίτια που βρισκονται 100 μετρα μακρια απο το τετραγωνο, πιανουν περιπου 10 ,με 12 Mb ταχυτητα.Χρονια βλαβη στο καφάο χωρις να ασχοληθει κανένας.Τεσπα.Αυτο είναι μια εισαγωγη.Συμφωνα με τον ελεγχο διαθεσιμοτητας vdsl στην περιοχή μου απο forthnet,hol,ote,δεν υπαρχει δυνατοτητα vdsl(εδω ουτε καν adsl δεν εχουμε).Το παράξενο ειναι οτι στο σαιτ της cyta,υπάρχει διαθεσιμοτητα adsl στην περιοχή μου.Πως γινεται αυτό;Eχει η cyta δικες της ντουλαπες vdsl ανεξαρτητα απο του οτε;Δηλαδη αν πάω cyta θα μπορω να απολαυσω τουλαχιστων vdsl η εστω γρηγορο adsl;Ή οι ντουλαπες adsl δεν εχουν σχεση με το vdsl;Δηλαδη αν παω σε cyta adsl θα πιάνω όσο έπιανα και στην forthnet;Και αν πάω σε vdsl θα πιάνω καμπάνα λογω του οτι υπάρχει διαθεσιμοτητα;Exω μπερδευτει και sorry αν μπέρδεψα και εσάς!

minas
20-05-15, 07:01
Καλησπέρα!Βρισκομαι Νεο Ηρακλειο Αττικης και εχω την ατυχία να μενω στο μοναδικό κομμάτι τιυ Ηρακλειου που δε πιάνει πάνω απο 4,5 Mb ιντερνετ,ενώ σπίτια που βρισκονται 100 μετρα μακρια απο το τετραγωνο, πιανουν περιπου 10 ,με 12 Mb ταχυτητα.Χρονια βλαβη στο καφάο χωρις να ασχοληθει κανένας.Τεσπα.Αυτο είναι μια εισαγωγη.Συμφωνα με τον ελεγχο διαθεσιμοτητας vdsl στην περιοχή μου απο forthnet,hol,ote,δεν υπαρχει δυνατοτητα vdsl(εδω ουτε καν adsl δεν εχουμε).Το παράξενο ειναι οτι στο σαιτ της cyta,υπάρχει διαθεσιμοτητα adsl στην περιοχή μου.Πως γινεται αυτό;Eχει η cyta δικες της ντουλαπες vdsl ανεξαρτητα απο του οτε;Δηλαδη αν πάω cyta θα μπορω να απολαυσω τουλαχιστων vdsl η εστω γρηγορο adsl;Ή οι ντουλαπες adsl δεν εχουν σχεση με το vdsl;Δηλαδη αν παω σε cyta adsl θα πιάνω όσο έπιανα και στην forthnet;Και αν πάω σε vdsl θα πιάνω καμπάνα λογω του οτι υπάρχει διαθεσιμοτητα;Exω μπερδευτει και sorry αν μπέρδεψα και εσάς!

Αυτό που με μπερδεύει περισσότερο είναι αυτό στο οποίο δίνω έμφαση. Μήπως εννοείς ότι δείχνει διαθεσιμότητα VDSL?
Σε κάθε περίπτωση, με τις ταχύτητες που αναφέρεις, παίρνεις ADSL από Αστικό Κέντρο. Οι διπλανές περιοχές που έχουν 10-12 Mbps, μπορεί να παίρνουν από άλλο ΑΚ, ή ακόμα και από καμπίνα.
Οι νέες καμπίνες (ONU) έχουν mini-DSLAM (DSL modems) με αποτέλεσμα να ελαττώνουν την απόσταση και να αυξάνουν την ταχύτητα συγχρονισμού. Τέτοιες έχει μόνο ο ΟΤΕ, αλλά νοικιάζει πόρτες και σε άλλους. Οι παλιές καμπίνες έχουν απλά ενώσεις καλωδίων που καταλήγουν στο ΑΚ - καλό είναι να μη χρησιμοποιούμε την ορολογία "καμπίνες ADSL" για αυτές.

therion
20-05-15, 11:42
Αυτό που με μπερδεύει περισσότερο είναι αυτό στο οποίο δίνω έμφαση. Μήπως εννοείς ότι δείχνει διαθεσιμότητα VDSL?
Σε κάθε περίπτωση, με τις ταχύτητες που αναφέρεις, παίρνεις ADSL από Αστικό Κέντρο. Οι διπλανές περιοχές που έχουν 10-12 Mbps, μπορεί να παίρνουν από άλλο ΑΚ, ή ακόμα και από καμπίνα.
Οι νέες καμπίνες (ONU) έχουν mini-DSLAM (DSL modems) με αποτέλεσμα να ελαττώνουν την απόσταση και να αυξάνουν την ταχύτητα συγχρονισμού. Τέτοιες έχει μόνο ο ΟΤΕ, αλλά νοικιάζει πόρτες και σε άλλους. Οι παλιές καμπίνες έχουν απλά ενώσεις καλωδίων που καταλήγουν στο ΑΚ - καλό είναι να μη χρησιμοποιούμε την ορολογία "καμπίνες ADSL" για αυτές.

Μου δειχνει διαθεσιμοτητα vdsl ,ενω και ο οτε και οι αλλοι εναλλακτικοι,μου γραφει πως δεν εχουν!

Kinnison
20-05-15, 15:29
Μου δειχνει διαθεσιμοτητα vdsl ,ενω και ο οτε και οι αλλοι εναλλακτικοι,μου γραφει πως δεν εχουν!

Μαλλον λαθος της εφαρμογης ειναι. Καλυτερα να τους παρεις τηλεφωνο να το ελεγξουνε εκεινοι και μην εμπιστευεσαι τι γραφει αυτο.

NexTiN
20-05-15, 19:20
Αν το 41dB Attenuation στο προφίλ σου ισχύει, συγγνώμη, αλλά δεν πας πουθενά για VDSL.Ή λάθος του Wizard τους είναι ή υπολογίζει άλλο / λάθος Α/Κ (πιο κοντινό).Η Cyta επίσης, δεν δίνει ακόμη εμπορικά, VDSL απο καμπίνα.Έχει ξεκινήσει πιλοτικό (το δίνει σε υπαλλήλους της), αλλά μέχρι εκεί προς το παρών...

odim
20-05-15, 22:59
Χωρίς να τους κάνω παράπονα από μόνη της η τηλεφωνήτρια μου είπε οτι ήταν μεγαλύτερο το πάγιο μου από ότι έπρεπε να πληρώσω και το μήνα απρίλιο δεν πληρωσα πάγιο καθόλου,έκανα νέα ανανέωση 12 μηνου συμβολαίου με 200 λεπτα προς σταθερα 70 λεπτα προς κινητα 24αρι ιντερνετ στα 20€ τελικη τιμη,αν βγάλει και καρτοκινητη εφυγα απο vodafone αμεσως..

nokian82
21-05-15, 11:16
Ασχετο αλλα εμενα μου αρεσει που το site της cyta λεει οτι ειμαι στα 1016,4 μετρα και κλεδωνω στα 14! Και βλεπω τι επρεπε να πιανω θεωρητικα και ειναι στα 21!!! χεχε

mike_871
21-05-15, 11:27
Ασχετο αλλα εμενα μου αρεσει που το site της cyta λεει οτι ειμαι στα 1016,4 μετρα και κλεδωνω στα 14! Και βλεπω τι επρεπε να πιανω θεωρητικα και ειναι στα 21!!! χεχε

21 πιανει αυτος που ειναι 50 μετρα απο τον ΟΤΕ

MAT9
21-05-15, 11:46
έκανα νέα ανανέωση 12 μηνου συμβολαίου με 200 λεπτα προς σταθερα 70 λεπτα προς κινητα 24αρι ιντερνετ στα 20€ τελικη τιμη,αν βγάλει και καρτοκινητη εφυγα απο vodafone αμεσως..
Συγγνώμη αλλά αυτό δεν το λες και προσφορά!
Είχα cyta με 17ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + κάποιες ώρες προς κινητά δεν θυμάμαι πόσες + 24 internet
έφυγα για forthnet για άλλους λόγους, 24ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + 12 ώρες κινητά + 24 internet

Γενικά πιστεύω ότι με 20ευρώ το "απεριόριστα σταθερά" θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται.

yiannis010
21-05-15, 12:35
Συγγνώμη αλλά αυτό δεν το λες και προσφορά!
Είχα cyta με 17ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + κάποιες ώρες προς κινητά δεν θυμάμαι πόσες + 24 internet
έφυγα για forthnet για άλλους λόγους, 24ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + 12 ώρες κινητά + 24 internet

Γενικά πιστεύω ότι με 20ευρώ το "απεριόριστα σταθερά" θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται.
θα επρεπε αλλα δεν υπαρχει πουθενα πλεον

MAT9
21-05-15, 13:38
Ισχύει! Άλλαξαν τα πράγματα μεσα σε 5 μέρες!

Godian
21-05-15, 13:43
21 πιανει αυτος που ειναι 50 μετρα απο τον ΟΤΕ

Μη το λες φιλε μου. ξερω ατομο που ειναι διπλα στο αστικο κεντρο και πιανει 13 και εχει και οτε εννοειτε

mike_871
21-05-15, 14:16
Μη το λες φιλε μου. ξερω ατομο που ειναι διπλα στο αστικο κεντρο και πιανει 13 και εχει και οτε εννοειτε

αν εχει προβλημα το καλωδιο μπορει να μην εχει και καθολου Internet.

yiannis010
21-05-15, 14:21
αν εχει προβλημα το καλωδιο μπορει να μην εχει και καθολου Internet.
στον οτε ρωτησες ποσο πιανεις αν μεταφερθεις στον οτε?.αν ρωτησεις πες τους την πραγματικη ταχητητα και οχι αυτο που λεει ο υπολογιστης σου γιατι δινουν παντα αυτο που βλεπουν.δεν σου λενε που θα πεσεις λογω αποστασης λογω cross..κτλ.εχουν αλλαξει τα πραγματα απο το 2006 και μετα

odim
22-05-15, 03:47
Συγγνώμη αλλά αυτό δεν το λες και προσφορά!
Είχα cyta με 17ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + κάποιες ώρες προς κινητά δεν θυμάμαι πόσες + 24 internet
έφυγα για forthnet για άλλους λόγους, 24ευρώ -> απεριόριστα σταθερά + 12 ώρες κινητά + 24 internet

Γενικά πιστεύω ότι με 20ευρώ το "απεριόριστα σταθερά" θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται.

Εμένα μου είπαν οτι η τιμη αυτη ειναι φετινη,περσυ ηταν στα 18€,η wind δινει απεριοριστα σταθερα με 20€ αλλα εχει μαπα δικτυο απο οτι μου λενε...η hol επισης εχει το ευελικτο με 300 λεπτα προς ολους σταθερα και κινητα αλλα η εταιρια φουσκωνει τους λογαριασμους ετσι εχω ακουσει....

rotting
22-05-15, 12:01
επανερχομαι στο θεμα κ θελω τη γνωμη σας
το συμβολαιο μου στον οτε τελειωνει την 1η βδομαδα του ιουνιου οποτε κ θα εκανα τη μεταφορα!
η cyta με καλει σημερα κ μου λεει οτι η προσφορα στο πακετο των 23 ευρω θα ισχυει εως σημερα κ η τιμη θα ανεβει.αν θελω να μου στειλουνε το συμβολαιο κ θα περιμενουν να ξεκινησουν τη διαδικασια της μεταφορας οπως με διαβεβαιωνουν αρχες ιουνιου!
μπορω να εμπιστευτω?οχι τοσο για τη δηθεν τιμη του πακετου που θα αλλαξει,δν το πιστευω αυτο,απλα για να μην χανω επιπλεον χρονο μετα αν ξεκινησω τοτε την ολη διαδικασια!

dimitri_ns
22-05-15, 12:19
Μη σκας
Οποτε σε βολεύει
Αστους να βιάζονται

yiannis010
22-05-15, 14:35
επανερχομαι στο θεμα κ θελω τη γνωμη σας
το συμβολαιο μου στον οτε τελειωνει την 1η βδομαδα του ιουνιου οποτε κ θα εκανα τη μεταφορα!
η cyta με καλει σημερα κ μου λεει οτι η προσφορα στο πακετο των 23 ευρω θα ισχυει εως σημερα κ η τιμη θα ανεβει.αν θελω να μου στειλουνε το συμβολαιο κ θα περιμενουν να ξεκινησουν τη διαδικασια της μεταφορας οπως με διαβεβαιωνουν αρχες ιουνιου!
μπορω να εμπιστευτω?οχι τοσο για τη δηθεν τιμη του πακετου που θα αλλαξει,δν το πιστευω αυτο,απλα για να μην χανω επιπλεον χρονο μετα αν ξεκινησω τοτε την ολη διαδικασια!
αν εχεις πακετο στον οτε φροντισε να μιλησεις με cyta ωστε να γινει η φορητοτητα την μερα που πρεπει ωστε ν α μην σε χρεωσει ο οτε με κανενα λογαριασμο επιπλεον και μαλιστα φουσκωμενο (αν ειναι απο πακετο καποιας προσφορας)αν δεν εισαι σε πακετο του οτε και πληρωνεις τον διμηνο λογαριασμο βιαστεις δεν βιαστες το ιδιο πραγμα ειναι

rotting
22-05-15, 22:35
εχω πακετο κ ληγει σε μερικες μερες..αν κ τελικα λεω να παω απο το καταστημα της cyta για την αιτηση οταν τελειωσει να την κανω μπαμ μπαμ απο εκει αντι απο το τηλ κ να περιμενω επιπλεον μερες για τις διαδικασιες!
ευχαριστω για τις απαντησεις!

stelios120
23-05-15, 11:49
Καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω εάν έχει αναρτηθεί σε εσάς ο λογαριασμός σε pdf. Τι περιμένουν πια να μπει ο άλλος μήνας ή να φάνε καμιά καταγγελία.

anthip09
23-05-15, 11:52
Μπααα....τπτ ακόμα..με το πάσο τους:down:

Godian
23-05-15, 13:17
Καλημέρα. Θέλω να σας ρωτήσω εάν έχει αναρτηθεί σε εσάς ο λογαριασμός σε pdf. Τι περιμένουν πια να μπει ο άλλος μήνας ή να φάνε καμιά καταγγελία.

Δες ΕΔΩ (http://www.adslgr.com/forum/threads/875881-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CF%85%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-cyta-Hellas-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%85%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BA%CF%81%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CF%8C%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CF%83%CF%8D%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82) φιλε μου αμα θελεις. Εγω εκανα τη καταγγελια

@ ADSLgr.com All rights reserved.