PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

mike_871
01-08-15, 12:14
το ιδιο θα εχεις και με cyta

odim
01-08-15, 19:53
υπολογίζουμε πάντα 1mbps μειον απο οτι πιανεις με οτε αλλα συμφερει γιατι σιγουρα γλυτωνεις 10-15€ ανα μηνα

yiannis010
01-08-15, 20:11
υπολογίζουμε πάντα 1mbps μειον απο οτι πιανεις με οτε αλλα συμφερει γιατι σιγουρα γλυτωνεις 10-15€ ανα μηνα

ναι τοσο ειναι .περιπου 1 μβς.ισως και κατι παραπανω.αλλα πανω κατω εκει.
επισης δε νομιζω πως ειναι 10 -15 ευρω αλλα παραπανω.πληρωνα στον οτε το 2μηνο περιπου 100 ευρω και το διμηνο και τωρα ειμαι στα 46 ευρω

ethnik471
01-08-15, 22:20
Σε συγγενικό σπίτι πάντως με ΟΤΕ έπιανε 17mbps και με cyta μετα βίας 13mbps

odim
04-08-15, 19:12
Σε συγγενικό σπίτι πάντως με ΟΤΕ έπιανε 17mbps και με cyta μετα βίας 13mbps

εγω με οτε επιανα 16mbps και τωρα με τη cyta σιγα σιγα κατεβηκα στα 13 mbps αλλά τους πρώτους 2 μηνες ήμουνα 15mbps σταθερα,πηρα στην τεχνικη εξυπηρετηση μου κατεβασανε το snr margin απο το 7,5 στο 6,0 αλλα δεν ειδα διαφορα,ευτυχως με το pirelli πιανω 1mbps παντα παραπανω απο τα υπολοιπα ρουτερς και ετσι ειμαι στα 13mbps απο 12mbps,οτι ρουτερ απλο να βάλετε το pirelli θα συγχρονιζει 1mbps παραπανω,έκανα δοκιμές με thompson και κατι άλλα γι αυτο το λέω...

MIKU
08-08-15, 13:31
εγω με οτε επιανα 16mbps και τωρα με τη cyta σιγα σιγα κατεβηκα στα 13 mbps αλλά τους πρώτους 2 μηνες ήμουνα 15mbps σταθερα,πηρα στην τεχνικη εξυπηρετηση μου κατεβασανε το snr margin απο το 7,5 στο 6,0 αλλα δεν ειδα διαφορα,ευτυχως με το pirelli πιανω 1mbps παντα παραπανω απο τα υπολοιπα ρουτερς και ετσι ειμαι στα 13mbps απο 12mbps,οτι ρουτερ απλο να βάλετε το pirelli θα συγχρονιζει 1mbps παραπανω,έκανα δοκιμές με thompson και κατι άλλα γι αυτο το λέω...

Εγω με οτε επιανα 18 στην 24 αρα και μολις πηγα χολ με 24 αρα επεσα ατα 3 mbps!!!!Οσες φορες δηλωσα βλαβη τιποτα!Εφυγα και γυρησα οτε!

anthip09
08-08-15, 19:06
Rate (Up/Down) 991/3827 kbps
Noise Margin (Up/Down) 7.9/8.1 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 27.4/39 dB
Output Power (Up/Down) 12.4/19.3 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 988/4152 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexA
CRC errors 0

Και εκεί που ήδη γραμμή είχε πιάσει τα μέγιστα, κλειδώνοντας για κανα μήνα στο 6165 απροβληματιςτα ,(με το snr στο 6) και πολύ καλά πινκ, ξαφνικά που άρχισε τα περίεργα...άρχισε να κλειδώνει μεταξύ 4-4,5 αλλά το χειρότερο είναι ότι χωρίς να κάνει αποσυνδέσεις το ρόστερ έδειχνε να μπουκώνει. Για να φορτώσει σελίδα έκανε πάνω απο λεπτό, ενώ φυσικά για κανα YouTube βίντεο 240p ούτε λόγος. Μόλις έκανα reboot στο ρόστερ επανέρχονταν κ έδειχνε να λειτουργεί κανονικά στις παραπάνω ταχύτητες αλλά μετά απο κανα τέταρτο τα ίδια. Και ξανά reboot και πάει λέγοντας. Φυσικά και η τηλεφωνία δουλεύει με τρέλα σπασίματα. Έχω μιλήσει με την Τ.Υ υποστήριξη εδώ και 3 μέρες αλλά ακόμα τίποτα.τρεχουμε κάποια διαγνωστικά να εντοπίσουμε το πρόβλημα.αυτη είναι η απάντηση. Έχω αλλάξει καλώδια κλπ κλπ αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Καμία ιδέα κανείς τι μπορεί να παίζει? κάτι που μπορώ να κάνω εγώ μήπως βελτιωθεί η κατάσταση?

utp
08-08-15, 20:13
Ασε να δουνε τι θα δειξουν τα διαγνωστικα για την γραμμη σου, αν ειναι οκ(που δεν νομιζω) ζητα να σου αλλαξουν ρουτερ, το οτι σπαει ο ηχος στην τηλεφωνια ειναι σοβαρο.

anthip09
08-08-15, 20:43
Ασε να δουνε τι θα δειξουν τα διαγνωστικα για την γραμμη σου, αν ειναι οκ(που δεν νομιζω) ζητα να σου αλλαξουν ρουτερ, το οτι σπαει ο ηχος στην τηλεφωνια ειναι σοβαρο.
Ζήτησα αλλαγή ρουτερ αλλά δεν το αλλάζουν με τίποτα.

utp
09-08-15, 02:13
Επεμεινε στις διακοπες της τηλεφωνιας, δεν γινεται να μην το αλλαζουν.

lak100
09-08-15, 16:19
εχει κανεις πεοβλημα απο Καστορια απο το πρωι δεν συγχρονιζει το ρουτερ

Shinigami
10-08-15, 22:10
κάψτο, δεν αλλάζουν ρούτερ αλλίως.

εγώ έχω αλλάξει 4 ρουτερ όλα μεταχειρισμένα. Για να πάρεις καινουριο ξέχνατο.


Maximum Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.096 / 19.232

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 16.732

Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,06 / 26,49

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,5 / 0,0

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 10,0 / 16,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,0 / 7,0

Thomson TG782

Godian
11-08-15, 00:33
άμα δε στο αλλάζουν Ανοιγόκλεινε όλη μέρα το ρούτερ και πες ότι το κάνει συνέχεια. Θα στο αλλάξουν

anthip09
11-08-15, 01:16
άμα δε στο αλλάζουν Ανοιγόκλεινε όλη μέρα το ρούτερ και πες ότι το κάνει συνέχεια. Θα στο αλλάξουν


Χαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχα.....θεϊκό...σε κανα μήνα που λήγει το συμβόλαιο τους χαιρέτισα.

MitsosDaBest13
11-08-15, 11:21
Εγω με οτε επιανα 18 στην 24 αρα και μολις πηγα χολ με 24 αρα επεσα ατα 3 mbps!!!!Οσες φορες δηλωσα βλαβη τιποτα!Εφυγα και γυρησα οτε!

Ο ΟΤΕ μάλλον είχε mini-DSLAM κοντά στην περιοχή σου και σε έβαλε εκεί, γι' αυτό έπιανες τόσο... :p

Godian
11-08-15, 11:56
Χαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχα.....θεϊκό...σε κανα μήνα που λήγει το συμβόλαιο τους χαιρέτισα.

Και εμένα δε μου το αλλαζαν φίλε μου.... Συνέχεια έλεγαν κάνε εκείνο κάνε το άλλο.... Το έκλεισα συνεχόμενα μια μέρα ολόκληρη καμία 30 φορές. Και τους πήρα τηλέφωνο και αυτοί βλέπουν πόσες επανακκινησεις κάνει. Και με ρώτησαν σε τι μπριζα το έχω και τέτοια. Και ζήτησα καινούργιο και μου το άλλαξαν με ένα ZTE που ήθελα. Πρώτα είχα perreli

dimitris.taxideytis
11-08-15, 13:02
πεοβλημα

Τι να σου πω βρε παληκαρι μου....
Στο πυροβολικο υπηρετησα 18 μηνες. Τετοιο πραγμα, δεν θυμαμαι να ειχαμε...

Godian
11-08-15, 13:06
Τι να σου πω βρε παληκαρι μου....
Στο πυροβολικο υπηρετησα 18 μηνες. Τετοιο πραγμα, δεν θυμαμαι να ειχαμε...

Χαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχα κλαίω ρε

Shinigami
11-08-15, 15:03
πάντως σήμερα που είχα επικοινωνία με CYTA εξυπηρέτηση πελατών ήταν ειρωνικός δεν ήθελε να δωσει πληροφορίες και γενικά βαριόταν να κάνει τη δουλεια του.
Σε ερώτησή μου τι νεες προσφορές υπάρχουν για να κάνω ανανέωση το συμβόλαιο;
Η απάντηση του ήταν αποστομωτική
Μια χαρά δεν είσαι σε αυτό το πρόγραμμα;

ethnik471
11-08-15, 20:29
πάντως σήμερα που είχα επικοινωνία με CYTA εξυπηρέτηση πελατών ήταν ειρωνικός δεν ήθελε να δωσει πληροφορίες και γενικά βαριόταν να κάνει τη δουλεια του.
Σε ερώτησή μου τι νεες προσφορές υπάρχουν για να κάνω ανανέωση το συμβόλαιο;
Η απάντηση του ήταν αποστομωτική
Μια χαρά δεν είσαι σε αυτό το πρόγραμμα;



Το έχουν τελευταία οι υπάλληλοι με την ειρωνεία.Πάρε τηλ και κάνε παράπονα για την συμπεριφορά τους.Εμένα μου χάλασε ενας παπ@ρας ολόκληρη την μέρα και αφου έκανα παράπονα και εξέτασαν την περίπτωση με πήραν να μου πουν οτι όντως ήταν λιγο " λαθος " η συμπεριφορά του.Αλλα συγγνώμη καμία....εύγε ! Έτσι κρατιούνται τα σοβαρά "μαγαζιά" με τον κάθε άξεστο

djuan1988
12-08-15, 00:26
Το έχουν τελευταία οι υπάλληλοι με την ειρωνεία.Πάρε τηλ και κάνε παράπονα για την συμπεριφορά τους.Εμένα μου χάλασε ενας παπ@ρας ολόκληρη την μέρα και αφου έκανα παράπονα και εξέτασαν την περίπτωση με πήραν να μου πουν οτι όντως ήταν λιγο " λαθος " η συμπεριφορά του.Αλλα συγγνώμη καμία....εύγε ! Έτσι κρατιούνται τα σοβαρά "μαγαζιά" με τον κάθε άξεστο

Η αλήθεια είναι πως και εγώ το παρατήρησα τον τελευταίο καιρό.

Τους έστειλα email για το πρόβλημα που εμφανίζει το πιστοποιητικό ασφαλείας στο site τους με τον mobile Chrome και μετά από 5 ημέρες με πήρε τηλέφωνο ένας κύριος μέσα στην ειρωνεία.

Προσωπικά πάντα μιλάω ευγενικά (όπως και σε αυτή την περίπτωση), αλλά την συγκεκριμένη φορά ήταν η πρώτη που κατάφερε κάποιος να με εκνευρίσει. Απίστευτα ειρωνικός.

Το ίδιο συνέβη και σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα με το τεχνικό τους τμήμα για να μου βάλουν σε bridge mode το tg782. Ειρωνικός ο υπάλληλος, του στυλ τι ζόρι τραβάς τέτοια ώρα και μας παίρνεις τηλέφωνο. Σε μικρότερο βαθμό όμως σε σχέση με τον προηγούμενο.

Η ώρα πράγματι ήταν περασμένη, αλλά είχαν κάνει remote αναβάθμιση στο router και έχασε την προηγούμενη ρύθμιση για το bridge (άλλο απαράδεκτο και αυτό).

Μου είπε βέβαια στο τέλος ότι έκανε μια "ρύθμιση" και δε θα ξαναχάσει την επιλογή.

Καταλαβαίνω ως ένα βαθμό ότι τους πιέζουν και ότι ο μισθός τους είναι τραγικά μικρός, αλλά και τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι απαράδεκτη.

Shinigami
12-08-15, 00:47
Το έχουν τελευταία οι υπάλληλοι με την ειρωνεία.Πάρε τηλ και κάνε παράπονα για την συμπεριφορά τους.Εμένα μου χάλασε ενας παπ@ρας ολόκληρη την μέρα και αφου έκανα παράπονα και εξέτασαν την περίπτωση με πήραν να μου πουν οτι όντως ήταν λιγο " λαθος " η συμπεριφορά του.Αλλα συγγνώμη καμία....εύγε ! Έτσι κρατιούνται τα σοβαρά "μαγαζιά" με τον κάθε άξεστο

εν τ'ελη μου είπαν πως σε 2 εργάσιμες μέρες θα με καλέσουν απο το τμήμα προσφορών για να με ενημερώσουν. Θα περιμένω να δω κι εκεί αντιμετώπιση. Ο ΟΤΕ περιμένει πάντως.
Στην CYTA κανείς δεν μπορεί να μου πει με σιγουρια αν μπορώ να βάλω VDSL, θεωρητικά μου λένε δεν θα έχεις πρόβλημα, εμένα το πρακτικά με νοιάζει. Γιατί αν είναι να το πληρώνω θα το θέλω κιολας. Αν ειναι να μενω με τα 16mbit κάθομαι και με τα έως 24.

Κατι μια τελευταία απορία, έχω max banth 19 και συγχρονισμό στα 16. Τα 3 mbit πάνε για το voip; Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά;

Godian
12-08-15, 01:06
εν τ'ελη μου είπαν πως σε 2 εργάσιμες μέρες θα με καλέσουν απο το τμήμα προσφορών για να με ενημερώσουν. Θα περιμένω να δω κι εκεί αντιμετώπιση. Ο ΟΤΕ περιμένει πάντως.
Στην CYTA κανείς δεν μπορεί να μου πει με σιγουρια αν μπορώ να βάλω VDSL, θεωρητικά μου λένε δεν θα έχεις πρόβλημα, εμένα το πρακτικά με νοιάζει. Γιατί αν είναι να το πληρώνω θα το θέλω κιολας. Αν ειναι να μενω με τα 16mbit κάθομαι και με τα έως 24.

Κατι μια τελευταία απορία, έχω max banth 19 και συγχρονισμό στα 16. Τα 3 mbit πάνε για το voip; Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά;

1 mb πάει για τη τηλεφωνία φίλε μου

- - - Updated - - -


Η αλήθεια είναι πως και εγώ το παρατήρησα τον τελευταίο καιρό.

Τους έστειλα email για το πρόβλημα που εμφανίζει το πιστοποιητικό ασφαλείας στο site τους με τον mobile Chrome και μετά από 5 ημέρες με πήρε τηλέφωνο ένας κύριος μέσα στην ειρωνεία.

Προσωπικά πάντα μιλάω ευγενικά (όπως και σε αυτή την περίπτωση), αλλά την συγκεκριμένη φορά ήταν η πρώτη που κατάφερε κάποιος να με εκνευρίσει. Απίστευτα ειρωνικός.

Το ίδιο συνέβη και σε τηλεφωνική συνομιλία που είχα με το τεχνικό τους τμήμα για να μου βάλουν σε bridge mode το tg782. Ειρωνικός ο υπάλληλος, του στυλ τι ζόρι τραβάς τέτοια ώρα και μας παίρνεις τηλέφωνο. Σε μικρότερο βαθμό όμως σε σχέση με τον προηγούμενο.

Η ώρα πράγματι ήταν περασμένη, αλλά είχαν κάνει remote αναβάθμιση στο router και έχασε την προηγούμενη ρύθμιση για το bridge (άλλο απαράδεκτο και αυτό).

Μου είπε βέβαια στο τέλος ότι έκανε μια "ρύθμιση" και δε θα ξαναχάσει την επιλογή.

Καταλαβαίνω ως ένα βαθμό ότι τους πιέζουν και ότι ο μισθός τους είναι τραγικά μικρός, αλλά και τέτοιου είδους συμπεριφορά είναι απαράδεκτη.

Εμένα στα μέσα Οκτωβρίου τελειώνει το συμβόλαιο μου. Να δούμε τι θα γίνει

ethnik471
12-08-15, 04:43
Κακώς που δεν καλείτε την εξυπηρέτηση να μαζευτούν κάμποσα παράπονα...έτσι ειναι ο ανταγωνισμός και έτσι γινόμαστε καλύτεροι. Αν είχατε ένα μαγαζί πιστέψτε με, θα θέλατε ενας πελάτης να σας πει " ξέρεις κάτι? ο υπάλληλός σου το και το...δεν ήταν και πολύ σωστή η συμπεριφορά του..." και αξιολογείται αυτό... Κατα την γνώμη μου καλέστε στην εξυπηρέτηση και πειτε πως θέλετε να κάνετε παράπονα για την συμπεριφορά του υπαλλήλου που μιλήσατε εκείνη τη μέρα...τον έχουν στο αρχείο.

Όσο για τον μισθό τους, δεν μου λέει τίποτα.Είναι θέμα παιδείας.Και στην τελική υπάρχουν ΤΟΟΟΣΟΙ νέοι , και μάλιστα πτυχιούχοι που περιμένουν για μια τέτοια θέση...αν δεν την εκτιμάν ή αν δεν τους κάνουν τα χρήματα ελέυθεροι να προσπαθήσουν κάπου αλλού και να πάρει την θέση τους κάποιος που ΟΤΙ παίρνει θα το τιμάει...παιεδεία πάνω απ'όλα !

Shinigami
12-08-15, 10:03
Καλημερα, το εν λόγω τμήμα προσφορών ήταν ο ίδιος αγενέστατος που με εξυπηρέτησε εχτες. Δεν έκατσα να ακούσω τις προσφορές γιατι πολύ απλα δεν μου έκανα καμμία, απλά με ρώτησε τι πακέτο θέλετε; Απαντάω κάποιο με απεριόριστα σταθερά. μου λεει στα 20,20 ευρώ, και του λέω και κινητά πόσο έχει; Αππάντηση κύριε μονο για σταθερά μου είπατε, για να μου διαβάσει την προσφορά των 23 ευρώ που έχουν και ειναι 24μηνο.
Μετά από αυτό είμαι υπο διερεύνηση και σε άλλες εναλακτικες.

Godian
12-08-15, 10:19
Καλημερα, το εν λόγω τμήμα προσφορών ήταν ο ίδιος αγενέστατος που με εξυπηρέτησε εχτες. Δεν έκατσα να ακούσω τις προσφορές γιατι πολύ απλα δεν μου έκανα καμμία, απλά με ρώτησε τι πακέτο θέλετε; Απαντάω κάποιο με απεριόριστα σταθερά. μου λεει στα 20,20 ευρώ, και του λέω και κινητά πόσο έχει; Αππάντηση κύριε μονο για σταθερά μου είπατε, για να μου διαβάσει την προσφορά των 23 ευρώ που έχουν και ειναι 24μηνο.
Μετά από αυτό είμαι υπο διερεύνηση και σε άλλες εναλακτικες.

Αν έχεις τουιτερ κάνε εκεί παράπονο και όλα θα λυθούν άμεσα

Hetfield
12-08-15, 11:26
Κακώς που δεν καλείτε την εξυπηρέτηση να μαζευτούν κάμποσα παράπονα...έτσι ειναι ο ανταγωνισμός και έτσι γινόμαστε καλύτεροι. Αν είχατε ένα μαγαζί πιστέψτε με, θα θέλατε ενας πελάτης να σας πει " ξέρεις κάτι? ο υπάλληλός σου το και το...δεν ήταν και πολύ σωστή η συμπεριφορά του..." και αξιολογείται αυτό... Κατα την γνώμη μου καλέστε στην εξυπηρέτηση και πειτε πως θέλετε να κάνετε παράπονα για την συμπεριφορά του υπαλλήλου που μιλήσατε εκείνη τη μέρα...τον έχουν στο αρχείο.

Όσο για τον μισθό τους, δεν μου λέει τίποτα.Είναι θέμα παιδείας.Και στην τελική υπάρχουν ΤΟΟΟΣΟΙ νέοι , και μάλιστα πτυχιούχοι που περιμένουν για μια τέτοια θέση...αν δεν την εκτιμάν ή αν δεν τους κάνουν τα χρήματα ελέυθεροι να προσπαθήσουν κάπου αλλού και να πάρει την θέση τους κάποιος που ΟΤΙ παίρνει θα το τιμάει...παιεδεία πάνω απ'όλα !
Αγνοεις πολλες πραγματικοτητες και βγαζεις λαθος συμπερασματα.
Δεν δικαιολογω την αγενεια, απο την αλλη ομως οτι πληρωνεις παιρνεις.

Πληρωνεις προγραμμα στα 19€ τα παντα ολα και εχεις αθλια εξυπηρετηση.
Αληθεια; Καλωσηρθες στον πραγματικο κοσμο.

Και 19€ προγραμμα και ευχαριστημενο υπαλληλο των 300€ και αψογη εξυπηρετηση δεν προκειται να βρεις.
Και σε διαβεβαιω, με τοση δουλεια που εχουν τηλεφωνικο κεντρο της Cyta (λογω ελλειψης προσωπικου), το παραπονο σου θα γινει ελευθερη βολη στον καλαθο των αχρηστων. Δεν τους ενδιαφερει αλλωστε

Shinigami
12-08-15, 12:23
Αγνοεις πολλες πραγματικοτητες και βγαζεις λαθος συμπερασματα.
Δεν δικαιολογω την αγενεια, απο την αλλη ομως οτι πληρωνεις παιρνεις.

Πληρωνεις προγραμμα στα 19€ τα παντα ολα και εχεις αθλια εξυπηρετηση.
Αληθεια; Καλωσηρθες στον πραγματικο κοσμο.

Και 19€ προγραμμα και ευχαριστημενο υπαλληλο των 300€ και αψογη εξυπηρετηση δεν προκειται να βρεις.
Και σε διαβεβαιω, με τοση δουλεια που εχουν τηλεφωνικο κεντρο της Cyta (λογω ελλειψης προσωπικου), το παραπονο σου θα γινει ελευθερη βολη στον καλαθο των αχρηστων. Δεν τους ενδιαφερει αλλωστε

Φίλε μου δεν είναι όλοι άξεστοι, απλά δεν θέλω να αναφέρω ονομαστικά τους ανθρώπους, γιατι δεν ειναι σωστό. Δηλαδη θα έπρεπε να πληρώνω 50 ευρώ το μηνα για ολα όπως λες για να κάνουν τη δουλεια τους; Αν δεν μπορούν ή αν δεν θέλουν μπορουν να φ΄θγουν να πάνε άτομα που ίσως να έχουν ανάγκη τα 300 ευρώ και δεν θα ειναι αγενής.
Τελος με αυτό, σήμερα με πήραν τηλέφωνο για τις προσφορές που λέγαμε, και για κακη μου τύχη έπεσα στον ιδιο που εχτες δεν μπορουσε να μου κανει προσφορές. Σήμερα ήταν μια νεα ημέρα αλλά η αγένεια παραμένει. Πράγμα που σημαινει πως δεν ηταν τυχαιο περιστατικό. Όταν ζητας να σου κάνουν προσφορά επειδή είσαι 4 χρονια συνδρομητης περιμένεις κάτι, και όχι να σου λέει αυτό με τα 23 ευρώ είναι προσφορά δεν έχω άλλη.

odim
12-08-15, 13:08
Εγω με οτε επιανα 18 στην 24 αρα και μολις πηγα χολ με 24 αρα επεσα ατα 3 mbps!!!!Οσες φορες δηλωσα βλαβη τιποτα!Εφυγα και γυρησα οτε!

βιαστηκες παλι να πας στον οτε,υπαρχουν κι αλλες εταιριες...

Hetfield
12-08-15, 13:15
Φίλε μου δεν είναι όλοι άξεστοι, απλά δεν θέλω να αναφέρω ονομαστικά τους ανθρώπους, γιατι δεν ειναι σωστό. Δηλαδη θα έπρεπε να πληρώνω 50 ευρώ το μηνα για ολα όπως λες για να κάνουν τη δουλεια τους; Αν δεν μπορούν ή αν δεν θέλουν μπορουν να φ΄θγουν να πάνε άτομα που ίσως να έχουν ανάγκη τα 300 ευρώ και δεν θα ειναι αγενής.
Τελος με αυτό, σήμερα με πήραν τηλέφωνο για τις προσφορές που λέγαμε, και για κακη μου τύχη έπεσα στον ιδιο που εχτες δεν μπορουσε να μου κανει προσφορές. Σήμερα ήταν μια νεα ημέρα αλλά η αγένεια παραμένει. Πράγμα που σημαινει πως δεν ηταν τυχαιο περιστατικό. Όταν ζητας να σου κάνουν προσφορά επειδή είσαι 4 χρονια συνδρομητης περιμένεις κάτι, και όχι να σου λέει αυτό με τα 23 ευρώ είναι προσφορά δεν έχω άλλη.
Τελικα ο υπαλληλος ηταν αγενης επειδη δεν σου εδωσε καποια καλυτερη τιμη;
Πιο κατω δεν παει, και 23€ που στο δινει μεσα μπαινει.

Παραπονιεσαι για την αγενεια και με το δικιο σου (εν μερει).
Αλλα η ποιοτητα μιας υπηρεσιας για να διασφαλιστει υπαρχουν συγκεκριμενες διαδικασιες, προτυποποιημενες με διεθνη standards τα οποια οπως καταλαβαινεις κοστιζουν.
Που προφανως στη τηλεφωνικο κεντρο της Cyta δεν τηρουνται, γιατι κοστιζουν.

ethnik471
12-08-15, 14:52
Φίλε μου δεν είναι όλοι άξεστοι, απλά δεν θέλω να αναφέρω ονομαστικά τους ανθρώπους, γιατι δεν ειναι σωστό. Δηλαδη θα έπρεπε να πληρώνω 50 ευρώ το μηνα για ολα όπως λες για να κάνουν τη δουλεια τους; Αν δεν μπορούν ή αν δεν θέλουν μπορουν να φ΄θγουν να πάνε άτομα που ίσως να έχουν ανάγκη τα 300 ευρώ και δεν θα ειναι αγενής.
Τελος με αυτό, σήμερα με πήραν τηλέφωνο για τις προσφορές που λέγαμε, και για κακη μου τύχη έπεσα στον ιδιο που εχτες δεν μπορουσε να μου κανει προσφορές. Σήμερα ήταν μια νεα ημέρα αλλά η αγένεια παραμένει. Πράγμα που σημαινει πως δεν ηταν τυχαιο περιστατικό. Όταν ζητας να σου κάνουν προσφορά επειδή είσαι 4 χρονια συνδρομητης περιμένεις κάτι, και όχι να σου λέει αυτό με τα 23 ευρώ είναι προσφορά δεν έχω άλλη.


Αυτό ακριβώς!

Hetfield , δυστυχώς την Ελλάδα κάτι τέτοιες απόψεις την "φάγανε". Για να αποφύγω παρεξηγήσεις εξ αιτίας γραπτού λόγου ξεκαθαρίζω πως δεν το λέω ούτε ειρωνικά, ούτε επιτίθεμαι.
Αν θες να κρατήσεις μαγαζί, και 19ευρώ προσφορά βάζεις (για να γίνεις αταγωνιστικός και να κάνεις απόσβεση και αργότερα κέρδος απο την πελατεία που θα προσελκύσεις σε βαθος χρονου - τα αρπα κόλα πάνε...περάσανε και ευτυχώς!-) και τον δυσαρεστημένο υπάλληλο τον σουτάρεις και άψογη εξυπηρέτηση προσπαθείς να παρέχεις κάνοντας ακριβώς αυτό που είπα πιο πριν ,σουτάροντας τον "λάθος άνθρωπο".Και για να το ξεκαθαρίσω λίγο αυτό, δεν με ενδιαφέρει αν παίρνει 100,200 ή 2200 ευρώ! Έχει μια θέση που την κατέκτησε απο μόνος! Αν για τον Χ - Ψ λόγο - όποιος είναι αυτός - , προσωπικά?οικονομικά? οτιδήποτε, ΔΕΝ του κάνει αυτή η θέση , δεν τον υποχρεώνει κανείς να κάτσει εκεί! Υπάρχουν ΤΟΣΟΙ άνθρωποι που περιμένουν με χαρά και θετικότητα να κάνουν την δουλειά που αυτός δεν κάνει σωστά και με 200 ευρώ! Είναι απλό! Δεν λέω οτι καλώς δεν πληρώνουν καλά , και ούτε με νοιάζει αυτή τη στιγμή.Τα πράματα είναι ξεκάθαρα, όταν αναλαμβάνεις μια δουλειά, δεν κοιτάς μονο το κέρδος σου!Κοιτάς να είσαι υπεύθυνος και ΣΩΣΤΟΣ σ'αυτήν! Αλλιώς πάνε σπίτι σου ή κανε κάτι άλλο.
Και σ'αυτό φταίει η κάθε εταιρία αν όντως δεν ελέγχει τους υπαλλήλους της και τα παράπονα των καταναλωτών και φυσικά καλά να πάθει αν ο Κώστας,ο Λάκης,ο Σάκης και ο κάθε Σάκης σηκωθούν και φύγουν απο την χ εταιρία και πάνε σε κάποια άλλη.
Τα πράγματα ειναι απλά και ξανα λέω ΠΑΙΔΕΙΑ πάνω απ'ολα.

Hetfield
12-08-15, 15:49
Αυτό ακριβώς!

Hetfield , δυστυχώς την Ελλάδα κάτι τέτοιες απόψεις την "φάγανε". Για να αποφύγω παρεξηγήσεις εξ αιτίας γραπτού λόγου ξεκαθαρίζω πως δεν το λέω ούτε ειρωνικά, ούτε επιτίθεμαι.
Αν θες να κρατήσεις μαγαζί, και 19ευρώ προσφορά βάζεις (για να γίνεις αταγωνιστικός και να κάνεις απόσβεση και αργότερα κέρδος απο την πελατεία που θα προσελκύσεις σε βαθος χρονου - τα αρπα κόλα πάνε...περάσανε και ευτυχώς!-) και τον δυσαρεστημένο υπάλληλο τον σουτάρεις και άψογη εξυπηρέτηση προσπαθείς να παρέχεις κάνοντας ακριβώς αυτό που είπα πιο πριν ,σουτάροντας τον "λάθος άνθρωπο".Και για να το ξεκαθαρίσω λίγο αυτό, δεν με ενδιαφέρει αν παίρνει 100,200 ή 2200 ευρώ! Έχει μια θέση που την κατέκτησε απο μόνος! Αν για τον Χ - Ψ λόγο - όποιος είναι αυτός - , προσωπικά?οικονομικά? οτιδήποτε, ΔΕΝ του κάνει αυτή η θέση , δεν τον υποχρεώνει κανείς να κάτσει εκεί! Υπάρχουν ΤΟΣΟΙ άνθρωποι που περιμένουν με χαρά και θετικότητα να κάνουν την δουλειά που αυτός δεν κάνει σωστά και με 200 ευρώ! Είναι απλό! Δεν λέω οτι καλώς δεν πληρώνουν καλά , και ούτε με νοιάζει αυτή τη στιγμή.Τα πράματα είναι ξεκάθαρα, όταν αναλαμβάνεις μια δουλειά, δεν κοιτάς μονο το κέρδος σου!Κοιτάς να είσαι υπεύθυνος και ΣΩΣΤΟΣ σ'αυτήν! Αλλιώς πάνε σπίτι σου ή κανε κάτι άλλο.
Και σ'αυτό φταίει η κάθε εταιρία αν όντως δεν ελέγχει τους υπαλλήλους της και τα παράπονα των καταναλωτών και φυσικά καλά να πάθει αν ο Κώστας,ο Λάκης,ο Σάκης και ο κάθε Σάκης σηκωθούν και φύγουν απο την χ εταιρία και πάνε σε κάποια άλλη.
Τα πράγματα ειναι απλά και ξανα λέω ΠΑΙΔΕΙΑ πάνω απ'ολα.

Πολυ ωραια θεωρια.
Φανταζομαι ο οποιοσδηποτε με αυτη τη θεωρια μπορει να ανοιξει μαγαζι, να αγοραζει με 50 και να πουλαει με 40.

Μονο τα παγια εξοδα ΑΝΑ ΠΕΛΑΤΗ να βαλεις προς ΟΤΕ, ΦΠΑ και φορους, εχουν καλυφθει ηδη 15€.

ethnik471
12-08-15, 16:10
Πολυ ωραια θεωρια.
Φανταζομαι ο οποιοσδηποτε με αυτη τη θεωρια μπορει να ανοιξει μαγαζι, να αγοραζει με 50 και να πουλαει με 40.

Μονο τα παγια εξοδα ΑΝΑ ΠΕΛΑΤΗ να βαλεις προς ΟΤΕ, ΦΠΑ και φορους, εχουν καλυφθει ηδη 15€.

Δεν λέω αυτό.Ούτε εννοούσα τα 19 ευρώ.Ήταν λίγο σχήμα λόγου επειδή εσύ χρησιμοποίησες αυτό το πόσο.Απλά ήθελα να εστιάσω στο τι εστι ανταγωνισμός και πως μονο έτσι πηγαίνουμε μπροστά.Ακόμα και στην πρσωπική μας ζωή σαν άνθρωποι!

Με την λογική σου και η δική σου θεωρία είναι επίσης ωραία.Οτι δηλαδή ανοίγω μαγαζί, βάζω μέσα εναν να δουλεύει και επειδή δεν του αρέσουν τα λεφτά που παίρνει πρέπει να είναι αγενής και να μου το κλείσει.

[εδιτ- και εσύ όταν θα έρθεις σαν πελάτης θα εισαι υποχρεωμένος να του πεις και ευχαριστώ και να είσαι ικανοποιημένος απο τις υπηρεσίες μας και ας είναι ανάγωγος,και ας σου τέντωσε την ψυχολογία.Επειδή δεν του αρέσουν τα λεφτά που παίρνει.Όταν έξω υπάρχει κόσμος (-σωστός κόσμος) που κάνει σαν τρελός να δουλέψει ακομα και με τα μισά ! ]

Hetfield
12-08-15, 16:16
Δεν λέω αυτό.Ούτε εννοούσα τα 19 ευρώ.Ήταν λίγο σχήμα λόγου επειδή εσύ χρησιμοποίησες αυτό το πόσο.Απλά ήθελα να εστιάσω στο τι εστι ανταγωνισμός και πως μονο έτσι πηγαίνουμε μπροστά.Ακόμα και στην πρσωπική μας ζωή σαν άνθρωποι!

Με την λογική σου και η δική σου θεωρία είναι επίσης ωραία.Οτι δηλαδή ανοίγω μαγαζί, βάζω μέσα εναν να δουλεύει και επειδή δεν του αρέσουν τα λεφτά που παίρνει πρέπει να είναι αγενής και να μου το κλείσει.

Ανταγωνισμος υπαρχει οταν υπαρχουν επενδυσεις και ανταγωνιστικες υπηρεσιες, οχι οταν απλα πεφτει μια τιμη.
Παρε το παραδειγμα του ΟΤΕ που ανοιχτηκε με το ΟΤΕ TV.

Και σου ξαναλεω. Δεν ειναι αγενης ενας υπαλληλος επειδη δεν μπορεσε να σου δωσει μια καλυτερη τιμη. Απο κει και περα οτι πληρωνεις παιρνεις.

ethnik471
12-08-15, 16:20
Ανταγωνισμος υπαρχει οταν υπαρχουν επενδυσεις και ανταγωνιστικες υπηρεσιες, οχι οταν απλα πεφτει μια τιμη.
Παρε το παραδειγμα του ΟΤΕ που ανοιχτηκε με το ΟΤΕ TV.

Και σου ξαναλεω. Δεν ειναι αγενης ενας υπαλληλος επειδη δεν μπορεσε να σου δωσει μια καλυτερη τιμη. Απο κει και περα οτι πληρωνεις παιρνεις.

Και αυτό! Ναι ! Μαζί με τις τιμές και αυτά που αναφέρεις σαφώς !

Δεν μίλησα για αγένεια για το αν βρήκε καλύτερο πακέτο κτλ.Στην 1η σελίδα έχω περιγράψει προσωπική εμπειρία και στις επόμενες και άλλοι χρήστες κάνουν παράπονα για υπαλλήλους της CYA. Δεν αναφέρομαι καθόλου στο θέμα των πακέτων και το αν βρήκε ή εκανε καλύτερη προσφορά κτλ. Καμία σχέση

graal
12-08-15, 18:48
Βρε παληκάρια, και οι δυο σας έχετε δίκιο, αλλά με διαφορετικό τρόπο. Η δικιά μου γνώμη συγκλίνει πιο πολύ με αυτήν του ethnik471. Σίγουρα αν αγοράζεις 50 και πουλάς 40, είναι βέβαιο πως θα μπεις μέσα. Και σίγουρα αν ένας πωλητής/υπάλληλος δεν μπορεί να σου δώσει καλύτερη τιμή λόγω ενδεχόμενης πολιτικής της εκάστοτε εταιρείας και μιλάει με αγένεια, δεν τον απαλλάσει από τον χαρακτηρισμό του αγενή. Αν έχεις ένα μαγαζί και πουλάς το Χ προϊόν, και ειδικά στις μέρες που διανύουμε, κοιτάζεις να το προσφέρεις όσο πιο ωραία μπορείς προκειμένου να φέρεις πελατεία και τα Χ έσοδα που έχεις να τα αυξήσεις. Και 19 ευρώ να το πουλάς, ο/η υπάλληλός σου δεν έχει κανένα δικαίωμα να μιλάει και να φέρεται με αγένεια στους πελάτες. Ο πελάτης που γίνεται δέκτης τέτοιας αντιμετώπισης, πολύ απλά θα φύγει και δεν θα ξαναπατήσει. Αν δεν του/της αρέσει η θέση στην οποία βρίσκεται ο/η υπάλληλος είναι ελεύθερος/η να αποχωρήσει. Και σαφώς αν είχα μαγαζί και υπήρχε κρούσμα αγένειας προς τον πελάτη θα ήθελα να το ξέρω και θα έπαιρνα τα απαραίτητα μέτρα για να μην επαναληφθεί μελλοντικά. Τώρα αν εκεί στην cyta τα έχουν φορτώσει στον κόκορα και το πάνε για φούντο, πάω πάσο.... Αλλά μια σωστή εταιρεία κοιτάει να εξαλείψει τέτοια κρούσματα.

Shinigami
13-08-15, 15:54
το πρόβλημα μου δεν ειναι τα 19 και τα 23 ευρώ, είναι ο τρόπος που στο λέει, "23 ευρώ θες;"

Godian
13-08-15, 17:19
το πρόβλημα μου δεν ειναι τα 19 και τα 23 ευρώ, είναι ο τρόπος που στο λέει, "23 ευρώ θες;"

Σε ρωτάει εάν θες η δε θες.

utp
13-08-15, 18:16
Χανεται την ουσια παιδια. Με ενδιαφερει να πετυχω εναν τσακαλο, ας μιλαει την γλωσσα του πεζοδρομιου, να με εξυπηρετησει τεχνικα ή να μου δωσει καλη προσφορα. Τωρα το πως θα μου τα πει δεν μου καιγεται καρφι. Εμενα με εκνευριζει οταν ο αλλος δεν ξερει την δουλεια του, ειτε ειναι ευγενικος ειτε αγενης.

Shinigami
14-08-15, 13:46
Σε ρωτάει εάν θες η δε θες.

Godian, είναι ο τρόπος που το λέει, λες και μου κάνει χάρη ή απλα δεν έχω άλλη επιλογή.

Godian
14-08-15, 16:20
Godian, είναι ο τρόπος που το λέει, λες και μου κάνει χάρη ή απλα δεν έχω άλλη επιλογή.

Σου λεει τι προσφορα δινει η εταιρεια. παλια με τον ΟΤΕ ουτε ηξερες τι θα πει προσφορα

ethnik471
14-08-15, 16:44
Σου λεει τι προσφορα δινει η εταιρεια. παλια με τον ΟΤΕ ουτε ηξερες τι θα πει προσφορα

Godian άλλο σου λέει ο άνθρωπος ! :rtfm: Προφανώς δεν ήσουν στο τηλέφωνο για να ακούσεις τι λέχθηκε και πως...
Τώρα που το θυμήθηκα, παλιά τα αμάξια δεν είχαν αυτόματο τσοκ και αν δεν το τραβούσες έσβηναν και δεν ήξερες τι θα πει σταθερό ρελαντί

LikeABoss
14-08-15, 17:38
Godian άλλο σου λέει ο άνθρωπος ! :rtfm: Προφανώς δεν ήσουν στο τηλέφωνο για να ακούσεις τι ειπώθηκε και πως...
Τώρα που το θυμήθηκα, παλιά τα αμάξια δεν είχαν αυτόματο τσοκ και αν δεν το τραβούσες έσβηναν και δεν ήξερες τι θα πει σταθερό ρελαντί

Τώρα που το θυμήθηκα, και η γιαγιά μου έσπασε το πόδι της....

BTW με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση απο μόνοι τους 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 300' κινητα, 300' εξωτερικο με 28€. Σε σχέση με τα 30κατι που πλήρωνα και ξεφευγα και στα κινητά γιατί είχα 100 λεπτά πριν, μια χαρα είναι.

dimitri_ns
14-08-15, 18:22
Τώρα που το θυμήθηκα, και η γιαγιά μου έσπασε το πόδι της....

BTW με πήραν τηλέφωνο για ανανέωση απο μόνοι τους 24αρι, απεριόριστα σταθερά, 300' κινητα, 300' εξωτερικο με 28€. Σε σχέση με τα 30κατι που πλήρωνα και ξεφευγα και στα κινητά γιατί είχα 100 λεπτά πριν, μια χαρα είναι.

Εχε το νου σου, κι εμένα 28,5 μου είπανε, με 30,5 με καταχωρήσανε, πήρα τηλέφωνο και έστειλα mail, πήρα απάντηση "το αίτημα σας εξετάζεται", 3 μήνες έχουν περάσει και 3 λογαριασμοί είναι λάθος, εγώ τους βάζω 28,5 κι αυτοί κάθεμήνα το παραπάνω δίφραγκο.

yiannis010
15-08-15, 00:57
εν τ'ελη μου είπαν πως σε 2 εργάσιμες μέρες θα με καλέσουν απο το τμήμα προσφορών για να με ενημερώσουν. Θα περιμένω να δω κι εκεί αντιμετώπιση. Ο ΟΤΕ περιμένει πάντως.
Στην CYTA κανείς δεν μπορεί να μου πει με σιγουρια αν μπορώ να βάλω VDSL, θεωρητικά μου λένε δεν θα έχεις πρόβλημα, εμένα το πρακτικά με νοιάζει. Γιατί αν είναι να το πληρώνω θα το θέλω κιολας. Αν ειναι να μενω με τα 16mbit κάθομαι και με τα έως 24.

Κατι μια τελευταία απορία, έχω max banth 19 και συγχρονισμό στα 16. Τα 3 mbit πάνε για το voip; Μπορεί να πει κάποιος με σιγουριά;

επειδη ασχοληθικα με το συγκεκριμενο θεμα... το τηλεφωνο σου τρωει μερικα κβ....ειναι σχεδον αδιαφορο. 1μβ που εγραψε καποις αλλος δεν παιζει με τιποτα ειναι απαντηση του αερα η απο καπου το ακουσε και το μεταφερει λανθασμενα

gp1
15-08-15, 02:05
Godian FailFish

Manolis_karas
15-08-15, 10:54
Αγνοεις πολλες πραγματικοτητες και βγαζεις λαθος συμπερασματα.
Δεν δικαιολογω την αγενεια, απο την αλλη ομως οτι πληρωνεις παιρνεις.

Πληρωνεις προγραμμα στα 19€ τα παντα ολα και εχεις αθλια εξυπηρετηση.
Αληθεια; Καλωσηρθες στον πραγματικο κοσμο.

Και 19€ προγραμμα και ευχαριστημενο υπαλληλο των 300€ και αψογη εξυπηρετηση δεν προκειται να βρεις.
Και σε διαβεβαιω, με τοση δουλεια που εχουν τηλεφωνικο κεντρο της Cyta (λογω ελλειψης προσωπικου), το παραπονο σου θα γινει ελευθερη βολη στον καλαθο των αχρηστων. Δεν τους ενδιαφερει αλλωστε
Αν στις διαφημίσεις τους τα προσφέρουν όλα αυτά, για ποίο λόγο να μην απαιτώ ότι πρέπει μου τα προσφέρουν;

yiannis010
15-08-15, 12:33
Κλείνοντας περίπου δύο χρόνια στην cyta νομίζω πως μπορώ να αναφέρω την άποψη μου για την εταιρεία. Όσες φορές χρειάστηκα τεχνική βοήθεια με εξυπηρετησαν άψογα. Δεν πέτυχα κανένα ειρωνικό τύπο. Μάλιστα όταν έκλεινε το πρόβλημα πάντα μου τηλεφωνούσαν και με ρωτούσαν αν είχα πρόβλημα με την εξυπηρέτηση αν λύθηκε το πρόβλημα κλπ. Όταν χρησιμοποίησα την φόρμα παραπόνων για κάποια χρέωση στην επίσημη σελίδα μου τηλεφώνησαν μέσα σε δύο μέρες για να λύσουν το θέμα. Τώρα σε ότι αφορά το ότι δίνεις παίρνεις προσωπικά θεωρώ πως δίνω λίγα και παίρνω πολλά σε σχέση με τον ΟΤΕ που ήμουν πριν. Ευγενέστατοι και εκεί αλλά πανάκριβοι. Δυστυχώς παντού υπάρχει κόσμος που δεν κάνει καλά την δουλειά του. Υπάρχουν αντίστοιχα παραδείγματα σε όλες τις εταιρείες. Από την άλλη όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω από την στιγμή που τα διαφημίζουν γιατί να μην ζητήσει τα διαφημιζομενα ...δυσκολεύομαι να καταλάβω για ποιο λόγο φταίει ο πελάτης αν με την κάθε προσφορά που κάνει μια εταιρεία μπαίνει μέσα. Είναι σα να λέμε πως πήρα έναν υπολογιστή που βγήκε σε προσφορά αλλά όταν χρειάστηκε σέρβις με γράψανε στα παλιά τους τα παπούτσια γιατί τον αγόρασα σε τιμή προσφοράς

Godian
15-08-15, 13:13
Αν στις διαφημίσεις τους τα προσφέρουν όλα αυτά, για ποίο λόγο να μην απαιτώ ότι πρέπει μου τα προσφέρουν;

Οι διαφημίσεις είναι για τους νέους πελάτες φίλε μου

Hetfield
15-08-15, 19:40
Αν στις διαφημίσεις τους τα προσφέρουν όλα αυτά, για ποίο λόγο να μην απαιτώ ότι πρέπει μου τα προσφέρουν;
Οι διαφημισεις ειναι για να μαζευουν κοσμο.
Και το τζοκερ διαφημιζεται, δεν μου λεει κατι αυτο.

Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι υπαρχει γκρινια για ενα σκοτωμενο προιον.
Οταν ενα προιον δεν σε ικανοποιει, απλα δεν το αγοραζεις. Τοσο απλα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.