PDA

Επιστροφή στο Forum : Απόψεις για τη Cyta [Δίκτυο-Υπηρεσίες-Εξυπηρέτηση]



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 [63] 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118

ethnik471
15-08-15, 20:41
1 αναφέρθηκε σε προιόν που δεν του κάνει η τιμή.
Οι άλλοι αναφερθήκαμε στην απαράδεκτη συμπεριφορά των υπαλλήλων της και των ελλειπή έλεγχο των κρουσμάτων.

Hetfield
15-08-15, 20:46
Το προιον ειναι συνολικα και η τιμη, και η συμπεριφορα των υπαλληλων κι ολα τα υπολοιπα στοιχεια που το συνθετουν, οχι μονο η το ενα ή το αλλο.
Παντως ουτε εγω αντιμετωπισα αγενεια απο την εξυπηρετηση της Cyta οσο ειχα Cyta στο σπιτι μου.

Godian
17-08-15, 18:01
O my God. Κανονικά το πάγιο μου είναι 16,10€ τον μήνα δείτε πόσο μου ήρθε τώρα. Αλλά και πόσο μου ήρθε τις 2 τελευταίες φορές..
Καμία παρόμοια περίπτωση;; 159760

kosyuv
21-08-15, 16:51
και σε μενα οτι να ναι κανουν... κανονικα ειναι 22 ευρω το μηνιαιο μου.. τον προηγουμενο μηνα ηρθε 21 γιατι ειχε κατι εκπτωσεις δηθεν επειδη εχω επιλεξει να λαμβανω μονο ηλεκτρονικα τον λογαριασμο μου και επειδη πληρωνω μεσω παγιας εντολης.. αυτον τον μηνα μου ηρθε 24 και ειχε εξτρα χρεωση παγιου για τον προηγουμενο μηνα ενω κανονικα πληρωθηκε μεσω παγια εντολης, και δεν ειχε τις εκπτωσεις οπως την προηγουμενη φορα.. οτι να ναι κανουν εκει στο λογιστηριο.. τεσπα για 2 ευρω δεν θα κατσω να ασχολιθω..

KeyMaKeR
21-08-15, 17:11
Εκτός το ότι το λογιστήριο τους είναι χειρότερο ακόμα και από δημοσιά υπηρεσία. Δεν υπάρχει ούτε εξυπηρέτηση πελατών. Σήμερα προσπαθώ όλη μέρα να πιάσω γραμμή. Λες κι απεργούν οι εργαζόμενοι ένα πράγμα.

dimitris.taxideytis
21-08-15, 17:25
Εμενα παλι ηρθε μηνυμα στο κινητο πριν 2 μερες και με ενημερωνε οτι μια εκπτωση λογω ηλεκτρονικης πληρωμης δεν εγινε και θα αφαιρεθει στον επομενο λογαριασμο.
Η δε αναλυση λογαριασμου βγηκε σημερα.Δεν την ειδα ακομη.

jimdem582
21-08-15, 20:35
Παιδιά τι τρέχει? Μέχρι τον Ιούλιο ο λογαριασμός μου ερχόταν σταθερά 26.26ε (δεν είμαι σε κάποια προσφορά κλπ απο την αρχή τόσο πλήρωνα και δεν έχω δέσμευση) και σήμερα κοιτάω μου ήρθε 29.36ε χωρίς να κάνω καμία κλήση εκτός παγίου ή να ενεργοποιήσω κάποιο πρόγραμμα κλπ.

Επίσης παρατήρησα άλλο ποσό λέει οτι χρωστάω στην πύλη πελατών, άλλο στον λογαριασμό, πλήρωσα 6 λεπτά παραπάνω στον προηγούμενο και μου τα αφαιρούν γενικά ένα μπάχαλο!

Godian
22-08-15, 11:14
Είναι μεγάλο μπάχαλο. Γενικά από τότε που έκαναν τις αυξήσεις δε μπορούν να έρθουν στα ίσια τους

Manolis_karas
22-08-15, 19:39
Εμενα παλι ηρθε μηνυμα στο κινητο πριν 2 μερες και με ενημερωνε οτι μια εκπτωση λογω ηλεκτρονικης πληρωμης δεν εγινε και θα αφαιρεθει στον επομενο λογαριασμο.
Η δε αναλυση λογαριασμου βγηκε σημερα.Δεν την ειδα ακομη.
Το ίδιο και σε μένα. Το μήνυμα όμως διευκρινίζει ότι θα αφαιρεθούν μετά τον λογαριασμό του 8ου μήνα.

stelios120
23-08-15, 08:38
Το μήνυμα γράφει για πίστωση. Τι πίστωση, λογαριασμό τραπέζης διατηρώ στην Cyta; Για χρέωση θα έπρεπε να μιλούσε. Αφήστε που μου βγάζει απο τον Ιούλιο απλήρωτο τον λογαριασμό του Ιουνίου και τον αφαιρεί στο τέλος ενώ τον έχω εξοφλήση. Επίσης η σύμβαση μιλά για έκδοση 1η του μήνα αυτός εκδίδεται τέλη.

Shinigami
23-08-15, 09:55
παίδες ρελάξ, εμένα μου ερχότανε στα 23 περίπου και τώρα ήρθε 27. υποθέτω πως είναι λόγω φπα. Από την άλλη πήρα προσφορά για ΟΤΕ 20.90 το μηνα 250 λεπτα αστικά/υπεραστικά και 30 λεπτά προς κινητά με 24αρι ιντερνετ. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα είμαι εκεί.

Godian
23-08-15, 11:46
παίδες ρελάξ, εμένα μου ερχότανε στα 23 περίπου και τώρα ήρθε 27. υποθέτω πως είναι λόγω φπα. Από την άλλη πήρα προσφορά για ΟΤΕ 20.90 το μηνα 250 λεπτα αστικά/υπεραστικά και 30 λεπτά προς κινητά με 24αρι ιντερνετ. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα είμαι εκεί.

Τέλος ενεργοποίησης δωρεάν;;

Hetfield
23-08-15, 20:56
παίδες ρελάξ, εμένα μου ερχότανε στα 23 περίπου και τώρα ήρθε 27. υποθέτω πως είναι λόγω φπα. Από την άλλη πήρα προσφορά για ΟΤΕ 20.90 το μηνα 250 λεπτα αστικά/υπεραστικά και 30 λεπτά προς κινητά με 24αρι ιντερνετ. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα είμαι εκεί.
Δεν υπηρξε καμια αλλαγη στο ΦΠΑ. Στο 23% ηταν και συνεχιζει να ειναι.
Απλα μπερδευτηκαν με τις εκπτωσεις και τις αυξησεις.

Δεν θα το χαρακτηριζα ομως και τοσο τρομερο, συνηθως τα λαθη ειναι μικροποσα.

dimitri_ns
24-08-15, 08:59
Δεν υπηρξε καμια αλλαγη στο ΦΠΑ. Στο 23% ηταν και συνεχιζει να ειναι.
Απλα μπερδευτηκαν με τις εκπτωσεις και τις αυξησεις.

Δεν θα το χαρακτηριζα ομως και τοσο τρομερο, συνηθως τα λαθη ειναι μικροποσα.

Καθόλου τρομερό, απλά ακόμα ένα λογιστήριο που κάνει λάθη :p
Αν τα μικροποσά που λες κρατάνε ένα 12μηνο και οι διαφορές συσσωρεύονται, από ποιά τιμολογιακή βάση να ξεκινήσω την ανανέωση και παραμονή μου στην εταιρεία ?

alieus
24-08-15, 22:15
Για λογαριασμούς δεν ξέρω γιατί είμαι νέος στη CYTA από την ΟΝ και έλαβα όλο κι όλο έναν λογαριασμό ηια 11 μέρες του Ιουνίου και τον Ιούλιο. Από θέμα γραμμής όμως είμαι απογοητευμένος. Μετά την ωραία πρώτη περίοδο άρχισαν ξαφνικά οι διακοπές την ώρα που μιλάω και επανακκινήσεις του ρουτερ κάθε βράδυ.
Έχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα, αλλά δεν θέλω να παιδευτώ πολύ με τέτοιες παιδικές ασθένειες. Αν δεν λυθεί σε μικρό χρονικό διάστημα θα δω τι θα κάνω για καταγγελία της σύμβασης. Στο 2015 είμαστε. Τέτοια είχαμε παλιά.

Shinigami
25-08-15, 01:44
Για λογαριασμούς δεν ξέρω γιατί είμαι νέος στη CYTA από την ΟΝ και έλαβα όλο κι όλο έναν λογαριασμό ηια 11 μέρες του Ιουνίου και τον Ιούλιο. Από θέμα γραμμής όμως είμαι απογοητευμένος. Μετά την ωραία πρώτη περίοδο άρχισαν ξαφνικά οι διακοπές την ώρα που μιλάω και επανακκινήσεις του ρουτερ κάθε βράδυ.
Έχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα, αλλά δεν θέλω να παιδευτώ πολύ με τέτοιες παιδικές ασθένειες. Αν δεν λυθεί σε μικρό χρονικό διάστημα θα δω τι θα κάνω για καταγγελία της σύμβασης. Στο 2015 είμαστε. Τέτοια είχαμε παλιά.

το ρουτερ είναι καινουριο ή σου έφεραν μεταχειρισμένο; Εγω που ειχα το ιδιο προβλημα μετα απο κάμποσα τηλέφωνα αναγκαστηκα μου άλλαξαν τη συσκευη.

ethnik471
25-08-15, 02:26
Για λογαριασμούς δεν ξέρω γιατί είμαι νέος στη CYTA από την ΟΝ και έλαβα όλο κι όλο έναν λογαριασμό ηια 11 μέρες του Ιουνίου και τον Ιούλιο. Από θέμα γραμμής όμως είμαι απογοητευμένος. Μετά την ωραία πρώτη περίοδο άρχισαν ξαφνικά οι διακοπές την ώρα που μιλάω και επανακκινήσεις του ρουτερ κάθε βράδυ.
Έχω μιλήσει με το τεχνικό τμήμα, αλλά δεν θέλω να παιδευτώ πολύ με τέτοιες παιδικές ασθένειες. Αν δεν λυθεί σε μικρό χρονικό διάστημα θα δω τι θα κάνω για καταγγελία της σύμβασης. Στο 2015 είμαστε. Τέτοια είχαμε παλιά.

Welcome to Cyta ! Welcome to Cyta's 2000s

alieus
25-08-15, 14:40
το ρουτερ είναι καινουριο ή σου έφεραν μεταχειρισμένο; Εγω που ειχα το ιδιο προβλημα μετα απο κάμποσα τηλέφωνα αναγκαστηκα μου άλλαξαν τη συσκευη.
Καινούργιο. ΖΗΧΝ Η208Ν. Μου τηλεφωνησαν σημερα γιατι τους εστειλα e-mail και είπανε ότι δεν ειναι καθε μερα αλλά μερα παρα μερα οι αποσυνδεσεις και ότι μια αποσύνδεση την ημερα ειναι κατι το φυσιολογικό και ότι μετα από τις 3-4 αρχίζουν και ανησυχούν. Είπαμε θα το παρακοληθήσω λίγο ακόμα. Αυτά είχα βαρεθεί να τα ακούω παλιότερα. Τώρα είχα χρόνια να βιώσω αποσύνδεση και σπάστηκα άσχημα. Θα δούμε.

- - - Updated - - -


Welcome to Cyta ! Welcome to Cyta's 2000s

:vava:

ethnik471
25-08-15, 14:54
Καινούργιο. ΖΗΧΝ Η208Ν. Μου τηλεφωνησαν σημερα γιατι τους εστειλα e-mail και είπανε ότι δεν ειναι καθε μερα αλλά μερα παρα μερα οι αποσυνδεσεις και ότι μια αποσύνδεση την ημερα ειναι κατι το φυσιολογικό και ότι μετα από τις 3-4 αρχίζουν και ανησυχούν. Είπαμε θα το παρακοληθήσω λίγο ακόμα. Αυτά είχα βαρεθεί να τα ακούω παλιότερα. Τώρα είχα χρόνια να βιώσω αποσύνδεση και σπάστηκα άσχημα. Θα δούμε.

- - - Updated - - -



:vava:

Συγγνώμη και ακόμα κάθεσαι να τους πληρώνεις? Μόνο που σου λένε τέτοιο πράγμα! Ντροπή πια !
Εγώ πάντως λέω οτι μια αποσύνδεση την μέρα είναι όντως φυσιολογική.Αν δεν πέφτει το ίντερνετ κάθε 10 λεπτά δεν είναι πρόβλημα.
Που ζούμε ρε παιδιά? Αμαυρώστε τους επιτέλους....ντροπή και αίσχος δηλαδή !

εδιτ-
Για αρχή:

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/
http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html

Hetfield
25-08-15, 16:51
Μια αποσυνδεση την ημερα δεν θεωρειται φυσιολογικη. Μια αποσυνδεση τη βδομαδα/μηνα θεωρειται φυσιολογικη.

Godian
25-08-15, 16:52
Μια αποσυνδεση την ημερα δεν θεωρειται φυσιολογικη. Μια αποσυνδεση τη βδομαδα/μηνα θεωρειται φυσιολογικη.

Έχεις απόλυτο δίκιο......

ethnik471
25-08-15, 17:14
Άρα εγώ που δεν έχω καμία ούτε την εβδομάδα, ούτε τον μήνα δεν έχω φυσιολογική γραμμή... :p
Βέβαια δεν έχω CYTA...

Godian
25-08-15, 19:07
Άρα εγώ που δεν έχω καμία ούτε την εβδομάδα, ούτε τον μήνα δεν έχω φυσιολογική γραμμή... :p
Βέβαια δεν έχω CYTA...

Ουτε και εγώ έχω αποσυνδεσεις ποτέ. Βασικά οπότε να ναι το κάνω επανεκκίνηση όχι γιατί έχω πρόβλημα απλά έτσι επειδή πρέπει

ethnik471
25-08-15, 20:40
Ουτε και εγώ έχω αποσυνδεσεις ποτέ. Βασικά οπότε να ναι το κάνω επανεκκίνηση όχι γιατί έχω πρόβλημα απλά έτσι επειδή πρέπει

ναι αλλά εσύ είσαι στο 45% της γραμμής σου ενώ εγώ είμαι στο 100% (επειδή το άκουσα απο το στοματάκι τους οτι κατεβάζουν την ταχύτητα για σταθερότητα) :rolleyes:
Όπως και να χει όμως, μπορείς λίγο να μου εξηγήσεις το έτσι πρέπει? για την επανεκκίνηση του ρούτερ εννοώ...

Shinigami
26-08-15, 00:52
ένα dc την ημέρα την CYTA κάνει πέρα:oneup:

Godian
26-08-15, 11:25
ένα dc την ημέρα την CYTA κάνει πέρα:oneup:

Τουλάχιστον καμιά φορά το μήνα τον κάνω επανεκκίνηση για λόγους καλής λειτουργίας. Απλά όταν είναι ανοιχτό συνέχεια κάπου τα πίνει καμία φορά....

Πάντως τον κλείνω μια φορά το μήνα για κανένα 5 λεπτό και το ανοίγω για να ξεκινήσουν όλα να μετράνε από την αρχή.

sweet dreams
26-08-15, 11:41
Why do you need to reboot your modem? (http://www.nutelecom.net/reboot-modem/)

yiannis010
26-08-15, 13:38
τι να σας πω ρε παιδια.ποτε δεν εχω κανει επανεκκινηση το μοντεμ.εκτος αν υπηρχε προβλημα την συγκεκριμενη στιγμη.προβλημα λογω μοντεμ παρουσιαστηκε οταν ηταν προς αλλαγη και πεταμα.ουτε μπουκωμα ουτε τιποτα. τωρα θα μου πεις δεν πιανω ουτε 14 αφου μετα βιας πιανω 13,8 αυτη την στιγμη.αλλα δεν θα ασχοληθω και με τις επανεκκινησεις χωρις λόγο.

Valder
27-08-15, 13:35
Πάει η τηλεφωνία σήμερα, παρέδωσε πνεύμα. Ταχύς τόνος στο ακουστικό και καλή μας τύχη για το πότε θα επανέλθει.:down:

Thodoris92
27-08-15, 16:53
Ήρθε σε κανέναν άλλο μήνυμα στο κινητό, ότι λέει στον προηγούμενο λογαριασμό αναγραφόταν λάθος υπόλοιπο και θα διορθωθεί στον επόμενο; Πάντως λάθος δεν ήταν ο λογαριασμός....


Edit:Το ίδιο μήνυμα ήρθε και σε μία κυρία που με άκουσε να το λέω σε φίλο μου και μουείπε ότι της ήρθε και αυτής

yiannis010
27-08-15, 17:22
Ήρθε σε κανέναν άλλο μήνυμα στο κινητό, ότι λέει στον προηγούμενο λογαριασμό αναγραφόταν λάθος υπόλοιπο και θα διορθωθεί στον επόμενο; Πάντως λάθος δεν ήταν ο λογαριασμός....


Edit:Το ίδιο μήνυμα ήρθε και σε μία κυρία που με άκουσε να το λέω σε φίλο μου και μουείπε ότι της ήρθε και αυτής
Nαι ηρθε και σε μενα το συγκεκριμενο μηνυμα.....αλλα οντως ο λογαριασμος ηταν λαθος σε μενα

Godian
27-08-15, 18:34
Και σε εμένα λάθος ήρθε τις 2 τελευταίες φορές... Μου χρεωναν 2 φορές της έκπτωση από πάγια εντολή και ηλεκτρονικό λογαριασμό.
Και σε αυτόν που ήρθε τώρα απλά μου χρεωσαν 84 λεπτά για τη μια προηγούμενη και δε μου έβαλαν έκπτωση για να ισοροπησουν. Πιστεύω πως επόμενος να είναι οκ

Πάντως η γνώμη μου είναι πως πρωτα πρέπει να ετοιμασουν το σύστημα. Και μετά να κάνουν τις αυξήσεις. Άπο ένα λάθος 0,10cent με 200000 χιλιάδες πελάτες μαζεύουν 20 χιλιάρικα ευρώ.... Μπορεί να το κάνουν και επίτηδες

KeyMaKeR
27-08-15, 18:59
Και τις επόμενες μέρες θα σας έρθει sms ότι είναι ορθό το ποσό. Τα έχουν χάσει τελείως. Επίσης κανονικά έπρεπε να αναγράφουν ακριβώς τις χρεώσεις. Πράγμα που δεν κάνουν με δικαιολογία ότι ευθύνεται η μηχανογράφηση.

djuan1988
27-08-15, 19:37
Εμένα σήμερα μου ήρθε τρίτο μήνυμα από την Cyta που λέει ότι το ορθό ποσό του λογαριασμού που λήγει 31/8 είναι 20,90€ (ενώ κανονικά θα έπρεπε να είναι 22€ και ήρθε 23,50€).

Είχαν προηγηθεί ακόμη δύο παρόμοια με τα δικά σας.

Τα έχουν χάσει τελείως!

Godian
27-08-15, 21:23
Χαχχαχαχχα ότι να ναι είναι τελικά ρε παιδιά αυτοί

3lbereth
28-08-15, 00:39
Και σε εμένα λάθος ήρθε τις 2 τελευταίες φορές... Μου χρεωναν 2 φορές της έκπτωση από πάγια εντολή και ηλεκτρονικό λογαριασμό.
Και σε αυτόν που ήρθε τώρα απλά μου χρεωσαν 84 λεπτά για τη μια προηγούμενη και δε μου έβαλαν έκπτωση για να ισοροπησουν. Πιστεύω πως επόμενος να είναι οκ

Πάντως η γνώμη μου είναι πως πρωτα πρέπει να ετοιμασουν το σύστημα. Και μετά να κάνουν τις αυξήσεις. Άπο ένα λάθος 0,10cent με 200000 χιλιάδες πελάτες μαζεύουν 20 χιλιάρικα ευρώ.... Μπορεί να το κάνουν και επίτηδες
Δεν ξέρω αν παράλληλα με τις αυξήσεις άλλαξαν και το πληροφοριακό τους, αλλά μάλλον τα απαύτωσαν οι devs.
1ο foul: Όπως κι εσύ, είχα 2*0,50€ έκπτωση λόγω e-bill τον προηγούμενο μήνα την οποία ισοσκέλισαν τώρα. Οκ, συμβαίνει.
2o foul: Επιπλέον, με χρεώνουν άλλα 0,50 ως "ΧΡΕΩΣΗ ΠΑΓΙΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ" που δεν έχω ιδέα τί είναι. Λαμβάνω sms οτι θα αφαιρεθεί τον Αύγουστο. Οκ, να το δεχτούμε κι αυτό.
3o foul: Το κερασάκι ήταν ένα ανεξόφλητο υπόλοιπο 4 € ενώ πλήρωσα όλον το λογαριασμό εμπρόθεσμα μέσω e-banking. Αυτό με χάλασε. Βάζουμε ταυτότητα πληρωμής και υποτίθεται οτι οι εγγραφές περνάνε αυτόματα. Πώς στην ευχή άφησαν απέξω 4 €;
Με ενημέρωσαν με sms για το σωστό ποσό του λογαριασμού, αλλά κάτι τέτοια χαλάνε την εικόνα μιας επιχείρησης που θέλει να λέγεται σοβαρή.

Shinigami
28-08-15, 04:00
εμένα ο τελευταιος λογαριασμός μου ήρθε 27.90 αν και καθε μήνα πληρώνω 26. Γενικα μια ερχεται 26 στα καπακια 27.90 και μετα 22 και κατι ψιλα. Δεν ξέρω τι έχουν κάνει τα αλάνια.

Godian
29-08-15, 15:48
Εμένα μου πήραν τα λεφτά για το πάγιο εχθές το μεσημέρι με πάγια εντολή. Συνήθως τα παίρνουν τέλος κάθε μήνα με τη λήξη του λογαριασμού. Δε ξέρω τι κάνουν... Του έχω ικανους να τραβήξουν και λεφτά και τέλος του μήνα.

jimdem582
29-08-15, 16:53
29.30 πλήρωσα σήμερα ενώ έχω συμβόλαιο αορίστου στα 26.26 και με ενημέρωσαν οτι τόσο θα έρχεται πλέον λόγω λάθους τους που δεν υπολόγισαν κάτι αυξήσεις παλιότερα.

Απο δευτέρα λογικά ΟΤΕ με 20.90 το μήνα.

anthip09
29-08-15, 17:35
Μια απο τα ίδια και γω. Απο 20 που πλήρωνα κανονικά αυτό το μηνα 23,5. Χωρια η βλάβη εδώ και 3 βδομάδες ακόμα ανοιχτή και κανείς δε μπήκε στο κόπο να με ενημερωςει. Σε καμία 10 άρια μέρες που τελειώνει το συμβόλαιο φύγαμε για ΟΤΕ με 20,90, μπας κ φτιαχτεί επιτέλους κ αυτή η βλάβη.

Godian
29-08-15, 17:52
Μια απο τα ίδια και γω. Απο 20 που πλήρωνα κανονικά αυτό το μηνα 23,5. Χωρια η βλάβη εδώ και 3 βδομάδες ακόμα ανοιχτή και κανείς δε μπήκε στο κόπο να με ενημερωςει. Σε καμία 10 άρια μέρες που τελειώνει το συμβόλαιο φύγαμε για ΟΤΕ με 20,90, μπας κ φτιαχτεί επιτέλους κ αυτή η βλάβη.

Στην ΟΤΕ θα κάνεις δουλειά φίλε μου. Ο αδερφός μου με γραπτή ενημέρωση της βλάβης στο ότι έγινε μέσα σε μια βδομάδα. Του άλλαξαν το ζεύγος και από 13 πήγε στα 16.5

anthip09
29-08-15, 17:55
Μακάρι γιατί δε παλευεται άλλο αυτή η κατάσταση

Hetfield
29-08-15, 18:53
Συνεδεσα ενα ξεχασμενο router που μου εδωσε η Cyta (ZTE ZXV10 H201L για μια γραμμη που δεν ενεργοποιηθηκε ποτε :p ), πανω στη γραμμη της Forthnet.
Μετα απο λιγη ωρα setup και διαγραφη περιττων ρυθμισεων της Cyta, κλειδωσα την γραμμη μου 2-4Mbps παραπανω.
Στη Forthnet επιανα με το technicolor 14Mbps μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες επανακλειδωματος (κι αυτο τα βραδια), συνηθως επιανα 10-12Mbps.

160335

Η γραμμη μου ειναι αρκετα σταθερη, κατεβαζω καρφωτα στα 1,6 MB/s.
Ευχαριστω Cyta :p

utp
30-08-15, 02:45
Συνεδεσα ενα ξεχασμενο router που μου εδωσε η Cyta (ZTE ZXV10 H201L για μια γραμμη που δεν ενεργοποιηθηκε ποτε :p ), πανω στη γραμμη της Forthnet.
Μετα απο λιγη ωρα setup και διαγραφη περιττων ρυθμισεων της Cyta, κλειδωσα την γραμμη μου 2-4Mbps παραπανω.
Στη Forthnet επιανα με το technicolor 14Mbps μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες επανακλειδωματος (κι αυτο τα βραδια), συνηθως επιανα 10-12Mbps.

160335


Η γραμμη μου ειναι αρκετα σταθερη, κατεβαζω καρφωτα στα 1,6 MB/s.
Ευχαριστω Cyta :p

Με 4.7 noise margin θα εχεις πολυ ασταθεια

Hetfield
30-08-15, 02:51
Με 4.7 noise margin θα εχεις πολυ ασταθεια
Στο προηγουμενο κλειδωμα ηταν στα 6db.
Μεχρι στιγμης παντως παει αρκετα καλα, ουτε loss ουτε αυξομειωσεις στο ping.

Shinigami
30-08-15, 03:12
29.30 πλήρωσα σήμερα ενώ έχω συμβόλαιο αορίστου στα 26.26 και με ενημέρωσαν οτι τόσο θα έρχεται πλέον λόγω λάθους τους που δεν υπολόγισαν κάτι αυξήσεις παλιότερα.

Απο δευτέρα λογικά ΟΤΕ με 20.90 το μήνα.


Μια απο τα ίδια και γω. Απο 20 που πλήρωνα κανονικά αυτό το μηνα 23,5. Χωρια η βλάβη εδώ και 3 βδομάδες ακόμα ανοιχτή και κανείς δε μπήκε στο κόπο να με ενημερωςει. Σε καμία 10 άρια μέρες που τελειώνει το συμβόλαιο φύγαμε για ΟΤΕ με 20,90, μπας κ φτιαχτεί επιτέλους κ αυτή η βλάβη.


Στην ΟΤΕ θα κάνεις δουλειά φίλε μου. Ο αδερφός μου με γραπτή ενημέρωση της βλάβης στο ότι έγινε μέσα σε μια βδομάδα. Του άλλαξαν το ζεύγος και από 13 πήγε στα 16.5

Εγώ έφυγα ήδη περιμένω τον εξοπλισμό απο ΟΤΕ και λέω αντίο στους κουμπάρους. Αν δεν έκαναν αυτά τα φάουλ θα έμενα, αλλά μαζεύτηκαν πολλά προβλήματα, και σίγουρα το οικονομικό είναι ένα απο αυτά.

Godian
30-08-15, 13:34
Μου τράβηξαν προχθές τα λεφτά όπως είπα και πιό πάνω και μέχρι σήμερα στη πύλη της Cyta λέει ακόμα ότι χρωστάω. Τι παίζει ρε παιδιά;; πάνε για φουντο;; θα έχει πλάκα να με πάρουν τηλέφωνο ότι ο λογαριασμός μου έληξε και χρωστάω και λεφτά

Hetfield
30-08-15, 13:41
Μου τράβηξαν προχθές τα λεφτά όπως είπα και πιό πάνω και μέχρι σήμερα στη πύλη της Cyta λέει ακόμα ότι χρωστάω. Τι παίζει ρε παιδιά;; πάνε για φουντο;; θα έχει πλάκα να με πάρουν τηλέφωνο ότι ο λογαριασμός μου έληξε και χρωστάω και λεφτά
Ολες οι τραπεζικες εντολες παιρνουν μεχρι και 3 εργασιμες μερες να εμφανιστουν (οχι μονο για τη Cyta).

Godian
30-08-15, 15:09
Ολες οι τραπεζικες εντολες παιρνουν μεχρι και 3 εργασιμες μερες να εμφανιστουν (οχι μονο για τη Cyta).

Μα τα λεφτά τα πήραν. Είναι στο λογαριασμό τους... Δεν είναι καν σε λογιστικό υπόλοιπο.... Και κάνεις λάθος σε αυτό. Γιατί εγώ στέλνω λεφτά σε λογαριασμό της εθνικής από εθνική και πάει αμέσως.... 3 μέρες κάνει αν είναι Τρίτη τράπεζα

Hetfield
30-08-15, 16:58
Μα τα λεφτά τα πήραν. Είναι στο λογαριασμό τους... Δεν είναι καν σε λογιστικό υπόλοιπο.... Και κάνεις λάθος σε αυτό. Γιατί εγώ στέλνω λεφτά σε λογαριασμό της εθνικής από εθνική και πάει αμέσως.... 3 μέρες κάνει αν είναι Τρίτη τράπεζα
Ειναι αλλα πραγματα απο πισω που το καθυστερουν.
Οι πληρωμες εμφανιζονται εντος 3 εργασιμων ημερων. Οχι μονο στη Cyta, σε ολους.
Και στη ΔΕΗ που δουλευα, οι παγιες εντολες εμφανιζονται σε 3 εργασιμες μερες.
Και το OTE TV που πληρωνω με παγια εντολη σε 2 μερες εμφανιζεται, το ιδιο κι η Forthnet.
Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.

Οι μεταφορες απο λογαριασμο σε λογαριασμο της ιδιας τραπεζης εμφανιζονται την ιδια στιγμη αλλα δεν ειναι αυτη η περιπτωση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.